Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 72 000 PLN
APARATURA MEDYCZNA
Numer referencyjny: DZPZ332-49PN-2026
Zamawiający
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. Stanisława Popowskiego w Olsztynie
Żołnierska 18a
10-561 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie
NIP: 7392954843
REGON: 000295580
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Część 3
Dokumenty zamówienia
SWZ w Pdf
SWZ w Pdf.pdf
Zał. nr 2 OPZ
Załącznik nr 2 OPZ.doc
Formularz ofertowy udostępniony przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczony w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe”.
Formularz UZP.pdf
Załaczniki do SWZ edytowalne
Załaczniki nr 1, 3, 4 edytowalne.doc
Wyjasnienia treśći SWZ z 13 lipca
Wyjasnienia treśći SWZ z 13 lipca.pdf
Informacja z otwarcia ofert.
Informacja_z_otwarcia_ofert.docx
Wynik postępowania
Wynik postepowania.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Philips Polska Sp. z o.o. | Warszawa | REGON 011097206 |
| Viridian Polska Sp. z o. o. | Warszawa | REGON 014823618 |
| "DUTCHMED PL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ | Bydgoszcz | REGON 006937759 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Philips Polska Sp. z o.o. (Warszawa) | Umowa podpisana | 72 000 PLN | 72 000 PLN |
| 2 | Viridian Polska Sp. z o. o. (Warszawa) | Umowa podpisana | - | - |
| 3 | "DUTCHMED PL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Bydgoszcz) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Warmińsko-mazurskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33100000-1 - Urządzenia medyczne)
Najniższa cena
432 PLN
Średnia cena
113 300 PLN
Najwyższa cena
766 586 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| MSCD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Lublin | 3 | - | - |
| ALTARE Sp. z o.o. Kielce | 3 | 14 447 PLN | 43 340 PLN |
| Bajmed Sp. z o.o. Jelenia Góra | 2 | - | - |
| ZARYS International Group spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa Zabrze | 2 | - | - |
| FUTUREMED Marcin Kozera Kraków | 2 | 50 900 PLN | 50 900 PLN |
| MSCD Sp. z o.o. Lublin | 2 | 110 414 PLN | 110 414 PLN |
| Philips Polska Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 72 000 PLN | 72 000 PLN |
| Baxter Polska Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 7 668 PLN | 15 336 PLN |
| Meden – Inmed Sp. z o.o. Koszalin | 2 | 98 630 PLN | 98 630 PLN |
| Olympus Polska Sp. z o. o. Warszawa | 2 | 305 489 PLN | 305 489 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
DOSTAWA SPRZĘTU MEDYCZNEGO DLA GABINETU CHEMII JEDNODNIOWEJ
2026-08-31 12:41:27Z
Tor wizyjny z opcją oceny śluzówki pęcherza moczowego
2026-08-31 08:16:04Z
Ureterenoskop
2026-08-25 06:54:35Z
Dostawa kolumn medycznych na potrzeby KSOR
2026-08-10 12:52:04Z
SZP.221-16.2026 Jednorazowa dostawa wideolaryngoskopów na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego wraz dedykowanym osprzętem jednorazowego użytku
2026-08-04 07:04:22Z
„Dostawa implantów do endoprotez oraz dodatkowego asortymentu wyrobów medycznych do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie”
2026-07-31 12:04:00Z
Dostawa aparatu USG na potrzeby jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
2026-07-31 11:39:02Z
Zakup 2 zestawów wagomieszarek z akcesoriami
2026-07-28 08:35:29Z
APARATURA MEDYCZNA
2026-07-27 06:16:55Z
APARATURA MEDYCZNA
2026-07-27 06:16:55Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00325557 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
APARATURA MEDYCZNA
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. Stanisława Popowskiego w Olsztynie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000295580
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żołnierska 18a
1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 10-561
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wssd.olsztyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wssd.olsztyn.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
APARATURA MEDYCZNA
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f15cb2d6-60c4-4a3e-a145-75b4d5cac95b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325557
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f15cb2d6-60c4-4a3e-a145-75b4d5cac95b3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
a. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu Wykonawca na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe in-formacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy
e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz w zakładce „Centrum Pomocy”.
b. Wszelka korespondencja kierowana do zamawiającego musi być sygnowana wskazanym nr referencyjnym sprawy.
c. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicz-nej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913 oraz z 2021 r. poz. 1655) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zazna-czeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.
2. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośred-nictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwia-ją również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opa-trzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrz-nego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
3. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
4. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
5. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wy-nosi 250 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
6. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
7. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod nume-rem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stro-nie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
8. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: przetargi@wssd.olsztyn.pl ( nie dotyczy składania ofert ) tel. 602 81 65 46.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: DZPZ332-49PN-2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 3
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE 1 – GŁOWICA PRZEZPRZEŁYKOWA DLA DOROSŁYCH – 1 szt.
4.2.6.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE 2 – CENTRALA MONITORUJĄCA Z KARDIOMONITORAMI – 1 KPL.
4.2.6.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 3
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE 3 – KAPNOGRAF – 1 SZT.
4.2.6.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Dotyczy zadanie nr 1, 2, 3. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym w SWZ, Zamawiający wymaga - dotyczy produktów zakwalifikowanych jako wyroby medyczne w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych z dnia 07.04.2022r. (Dz.U. 2022. Nr 107 poz. 974) - dla wszystkich klas wyrobu medycznego , Zamawiający wymaga wskazania nr Certyfikatu, daty certyfikacji oraz nazwy organu wystawiającego dokument w załączniku nr 2 do SWZ (w tabeli zakresu rzeczowego oferowanego zadania) lub załączenia do oferty odpowiedniej Deklaracji zgodności CE lub Certyfikatu zgodności CE. (wymóg dotyczy wyłączenie wyrobów medycznych i nie dotyczy np. zestawów komputerowych, oprogramowania systemowego na PC oraz urządzeń peryferyjnych IT) – dokument może być uzupełniany na wezwanieW przypadku podania numeru dokumentu, daty certyfikacji i nazwy jednostki certyfikującej
w załączniku nr 2 do SWZ (dotyczy pkt tyt. „Pozostałe”, składanie dokumentu z oferta nie będzie wymagane).
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
Dotyczy zadanie nr 1, 2, 3. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym w SWZ, Zamawiający wymaga - dotyczy produktów zakwalifikowanych jako wyroby medyczne w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych z dnia 07.04.2022r. (Dz.U. 2022. Nr 107 poz. 974) - dla wszystkich klas wyrobu medycznego , Zamawiający wymaga wskazania nr Certyfikatu, daty certyfikacji oraz nazwy organu wystawiającego dokument w załączniku nr 2 do SWZ (w tabeli zakresu rzeczowego oferowanego zadania) lub załączenia do oferty odpowiedniej Deklaracji zgodności CE lub Certyfikatu zgodności CE. (wymóg dotyczy wyłączenie wyrobów medycznych i nie dotyczy np. zestawów komputerowych, oprogramowania systemowego na PC oraz urządzeń peryferyjnych IT) – dokument może być uzupełniany na wezwanieW przypadku podania numeru dokumentu, daty certyfikacji i nazwy jednostki certyfikującej
w załączniku nr 2 do SWZ (dotyczy pkt tyt. „Pozostałe”, składanie dokumentu z oferta nie będzie wymagane).
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
Dotyczy zadanie nr 1, 2, 3. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym w SWZ, Zamawiający wymaga - dotyczy produktów zakwalifikowanych jako wyroby medyczne w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych z dnia 07.04.2022r. (Dz.U. 2022. Nr 107 poz. 974) - dla wszystkich klas wyrobu medycznego , Zamawiający wymaga wskazania nr Certyfikatu, daty certyfikacji oraz nazwy organu wystawiającego dokument w załączniku nr 2 do SWZ (w tabeli zakresu rzeczowego oferowanego zadania) lub załączenia do oferty odpowiedniej Deklaracji zgodności CE lub Certyfikatu zgodności CE. (wymóg dotyczy wyłączenie wyrobów medycznych i nie dotyczy np. zestawów komputerowych, oprogramowania systemowego na PC oraz urządzeń peryferyjnych IT) – dokument może być uzupełniany na wezwanieW przypadku podania numeru dokumentu, daty certyfikacji i nazwy jednostki certyfikującej
w załączniku nr 2 do SWZ (dotyczy pkt tyt. „Pozostałe”, składanie dokumentu z oferta nie będzie wymagane).
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Katalog zmian zawiera zał. nr 4 - projekt umowy.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-14 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-14 12:00
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-10
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 06.07.2026
- Termin składania ofert
- 14.07.2026 08:00
- Wartość umowy
- 72 000 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.4
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
30 dni