Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 72 000 PLN

APARATURA MEDYCZNA

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00325557

Numer referencyjny: DZPZ332-49PN-2026

Zamawiający

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. Stanisława Popowskiego w Olsztynie

Żołnierska 18a

10-561 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

NIP: 7392954843

REGON: 000295580

Opis przedmiotu zamówienia

ZADANIE 1 – GŁOWICA PRZEZPRZEŁYKOWA DLA DOROSŁYCH – 1 szt.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena %

Część 2

Cena %

Część 3

Cena %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Philips Polska Sp. z o.o. Warszawa REGON 011097206
Viridian Polska Sp. z o. o. Warszawa REGON 014823618
"DUTCHMED PL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Bydgoszcz REGON 006937759

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Philips Polska Sp. z o.o. (Warszawa) Umowa podpisana 72 000 PLN 72 000 PLN
2 Viridian Polska Sp. z o. o. (Warszawa) Umowa podpisana - -
3 "DUTCHMED PL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Bydgoszcz) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Warmińsko-mazurskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33100000-1 - Urządzenia medyczne)

Najniższa cena

432 PLN

Średnia cena

113 300 PLN

Najwyższa cena

766 586 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
MSCD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Lublin 3 - -
ALTARE Sp. z o.o. Kielce 3 14 447 PLN 43 340 PLN
Bajmed Sp. z o.o. Jelenia Góra 2 - -
ZARYS International Group spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa Zabrze 2 - -
FUTUREMED Marcin Kozera Kraków 2 50 900 PLN 50 900 PLN
MSCD Sp. z o.o. Lublin 2 110 414 PLN 110 414 PLN
Philips Polska Sp. z o.o. Warszawa 2 72 000 PLN 72 000 PLN
Baxter Polska Sp. z o.o. Warszawa 2 7 668 PLN 15 336 PLN
Meden – Inmed Sp. z o.o. Koszalin 2 98 630 PLN 98 630 PLN
Olympus Polska Sp. z o. o. Warszawa 2 305 489 PLN 305 489 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 2 633 PLN Średnia: 133 864 PLN Max: 786 216 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
APARATURA MEDYCZNA

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. Stanisława Popowskiego w Olsztynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000295580

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żołnierska 18a

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-561

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wssd.olsztyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wssd.olsztyn.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

APARATURA MEDYCZNA

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f15cb2d6-60c4-4a3e-a145-75b4d5cac95b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325557

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f15cb2d6-60c4-4a3e-a145-75b4d5cac95b

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
a. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu Wykonawca na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe in-formacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy
e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz w zakładce „Centrum Pomocy”.
b. Wszelka korespondencja kierowana do zamawiającego musi być sygnowana wskazanym nr referencyjnym sprawy.
c. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicz-nej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913 oraz z 2021 r. poz. 1655) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zazna-czeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.
2. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośred-nictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwia-ją również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opa-trzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrz-nego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
3. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
4. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
5. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wy-nosi 250 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
6. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
7. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod nume-rem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stro-nie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
8. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: przetargi@wssd.olsztyn.pl ( nie dotyczy składania ofert ) tel. 602 81 65 46.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZPZ332-49PN-2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZADANIE 1 – GŁOWICA PRZEZPRZEŁYKOWA DLA DOROSŁYCH – 1 szt.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZADANIE 2 – CENTRALA MONITORUJĄCA Z KARDIOMONITORAMI – 1 KPL.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

ZADANIE 3 – KAPNOGRAF – 1 SZT.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Dotyczy zadanie nr 1, 2, 3. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym w SWZ, Zamawiający wymaga - dotyczy produktów zakwalifikowanych jako wyroby medyczne w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych z dnia 07.04.2022r. (Dz.U. 2022. Nr 107 poz. 974) - dla wszystkich klas wyrobu medycznego , Zamawiający wymaga wskazania nr Certyfikatu, daty certyfikacji oraz nazwy organu wystawiającego dokument w załączniku nr 2 do SWZ (w tabeli zakresu rzeczowego oferowanego zadania) lub załączenia do oferty odpowiedniej Deklaracji zgodności CE lub Certyfikatu zgodności CE. (wymóg dotyczy wyłączenie wyrobów medycznych i nie dotyczy np. zestawów komputerowych, oprogramowania systemowego na PC oraz urządzeń peryferyjnych IT) – dokument może być uzupełniany na wezwanie

W przypadku podania numeru dokumentu, daty certyfikacji i nazwy jednostki certyfikującej
w załączniku nr 2 do SWZ (dotyczy pkt tyt. „Pozostałe”, składanie dokumentu z oferta nie będzie wymagane).

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Dotyczy zadanie nr 1, 2, 3. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym w SWZ, Zamawiający wymaga - dotyczy produktów zakwalifikowanych jako wyroby medyczne w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych z dnia 07.04.2022r. (Dz.U. 2022. Nr 107 poz. 974) - dla wszystkich klas wyrobu medycznego , Zamawiający wymaga wskazania nr Certyfikatu, daty certyfikacji oraz nazwy organu wystawiającego dokument w załączniku nr 2 do SWZ (w tabeli zakresu rzeczowego oferowanego zadania) lub załączenia do oferty odpowiedniej Deklaracji zgodności CE lub Certyfikatu zgodności CE. (wymóg dotyczy wyłączenie wyrobów medycznych i nie dotyczy np. zestawów komputerowych, oprogramowania systemowego na PC oraz urządzeń peryferyjnych IT) – dokument może być uzupełniany na wezwanie

W przypadku podania numeru dokumentu, daty certyfikacji i nazwy jednostki certyfikującej
w załączniku nr 2 do SWZ (dotyczy pkt tyt. „Pozostałe”, składanie dokumentu z oferta nie będzie wymagane).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Dotyczy zadanie nr 1, 2, 3. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym w SWZ, Zamawiający wymaga - dotyczy produktów zakwalifikowanych jako wyroby medyczne w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych z dnia 07.04.2022r. (Dz.U. 2022. Nr 107 poz. 974) - dla wszystkich klas wyrobu medycznego , Zamawiający wymaga wskazania nr Certyfikatu, daty certyfikacji oraz nazwy organu wystawiającego dokument w załączniku nr 2 do SWZ (w tabeli zakresu rzeczowego oferowanego zadania) lub załączenia do oferty odpowiedniej Deklaracji zgodności CE lub Certyfikatu zgodności CE. (wymóg dotyczy wyłączenie wyrobów medycznych i nie dotyczy np. zestawów komputerowych, oprogramowania systemowego na PC oraz urządzeń peryferyjnych IT) – dokument może być uzupełniany na wezwanie

W przypadku podania numeru dokumentu, daty certyfikacji i nazwy jednostki certyfikującej
w załączniku nr 2 do SWZ (dotyczy pkt tyt. „Pozostałe”, składanie dokumentu z oferta nie będzie wymagane).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Katalog zmian zawiera zał. nr 4 - projekt umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-14 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-14 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-10

2026-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
06.07.2026
Termin składania ofert
14.07.2026 08:00
Wartość umowy
72 000 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33100000-1 - Urządzenia medyczne
33100000-1 (Urządzenia medyczne)

Okres realizacji

30 dni