Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 08:00 (4 dni)
Bezpośrednia ochrona fizyczna obiektów, osób i mienia oraz sprawowanie ochrony poprzez system stałego monitorowania alarmowej instalacji włamaniowej, napadowej i pożarowej w budynkach Sądu Rejonowego
Numer referencyjny: D.261.4.2026
Zamawiający
Sąd Rejonowy w Lesznie
Dąbrowskiego 2
64-100 Leszno, Wielkopolskie
NIP: 6971669654
REGON: 000323996
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Załącznik nr 7 do SWZ - umowa
Załącznik nr 7 do SWZ.pdf
SWZ
SWZ_ochrona SR_2026.pdf
Załącznik nr 4 do SWZ - gr. kapitałowa
Załącznik nr 4 do SWZ - gr. kapitałowa.docx
Załącznik nr 6 do SWZ - wykaz osób
Załącznik nr 6 do SWZ - wykaz osób.docx
Załącznik nr 2 do SWZ
Załącznik nr 2 do SWZ.docx
Załącznik nr 3 do SWZ
Załącznik nr 3 do SWZ.docx
Załącznik nr 5 do SWZ - wykaz usług
Załącznik nr 5 do SWZ - wykaz usług.docx
Załącznik nr 1 do SWZ - FO
Załącznik nr 1 do SWZ - FO.docx
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 80 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79710000-4 - Usługi ochroniarskie)
Najniższa cena
44 PLN
Średnia cena
708 922 PLN
Najwyższa cena
2 359 486 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Security Emporio Sp. z o.o. Sp. k. Poznań | 3 | 270 700 PLN | 270 700 PLN |
| EKOTRADE Sp. z o.o. Warszawa | 3 | 762 680 PLN | 1 525 359 PLN |
| TS SERVICE Sp. z o.o. Łódź | 3 | 402 662 PLN | 805 324 PLN |
| Makropol Sp. z o.o. Poznań | 2 | - | - |
| Guard – Profesjonalna Ochrona Osób i Mienia Krzysztof Matuszczak i wspólnicy spółka jawna Słupca | 2 | 348 529 PLN | 696 812 PLN |
| Ekotrade Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 1 020 234 PLN | 2 040 467 PLN |
| Holding HUNTERS sp. z o.o. sp.k. Grodzisk Wielkopolski | 2 | 626 346 PLN | 1 252 693 PLN |
| TS SERVICE Sp. z o.o. Poznań | 2 | - | - |
| TS SERVICE Sp. z o.o. – lider konsorcjum Łódź | 1 | 280 329 PLN | 280 329 PLN |
| DGP Security Partner Sp. z o. o. Warszawa | 1 | 656 386 PLN | 656 386 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
1_2026 USŁUGA W ZAKRESIE CAŁODOBOWEJ OCHRONY FIZYCZNEJ OBIEKTÓW I PRZYLEGŁEGO TERENU SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO ZAKŁADU OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W POZNANIU
2026-08-20 08:08:52Z
Świadczenie usługi ochrony fizycznej i dozoru mienia w budynkach Sądu przy ul. Młyńskiej 1a, ul. Młyńskiej 16 i ul. Trójpole 21 oraz w pomieszczeniach parteru i I piętra budynku przy ul. Dożynkowej 9H
2026-08-12 10:28:13Z
Pełnienie dozoru oraz ochrony osób i mienia w hali 3mk Arena Ostrów oraz dozór poprzez system monitoringu wykonawcy na obiektach administrowanych przez „Ostrowskie Inwestycje Sportowe” Sp. z o.o.
2026-08-06 10:07:27Z
Całodobowa ochrona osób i mienia w siedzibie ZKZL, prowadzona w formie bezpośredniej ochrony fizycznej o charakterze stałym wraz z obsługą systemu alarmowego, wizyjnego i sygnalizacji pożaru.
2026-08-03 06:23:49Z
Usługa bezpośredniej ochrony fizycznej osób i mienia oraz monitorowania lokalnego systemu alarmowego w budynku Sądu Rejonowego w Pile przy ul. aleja Powstańców Wielkopolskich 79
2026-07-03 11:28:43Z
Świadczenie usług ochrony osób i mienia w Sądzie Okręgowym w Koninie i Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w Koninie, Sądzie Rejonowym w Kole i Sądzie Rejonowym w Słupcy
2026-07-01 08:18:45Z
Świadczenie usług ochrony osób i mienia w Sądzie Okręgowym w Koninie i Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w Koninie, Sądzie Rejonowym w Kole i Sądzie Rejonowym w Słupcy
2026-07-01 08:18:45Z
Świadczenie usług ochrony osób i mienia w Sądzie Okręgowym w Koninie i Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w Koninie, Sądzie Rejonowym w Kole i Sądzie Rejonowym w Słupcy
2026-07-01 08:18:45Z
Ochrona fizyczna i mienia na rzecz Sądu Rejonowego w Kaliszu oraz monitorowanie sygnałów lokalnego systemu alarmowego w archiwum w budynku przy ul. Kilińskiego 13 i ul. Zamkowej 18-20.
2026-06-29 10:40:32Z
Świadczenie usług ochrony obiektów Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie od 1.06.2025 r. do 31.05.2026 r.
2026-06-26 09:13:59Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416720 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Bezpośrednia ochrona fizyczna obiektów, osób i mienia oraz sprawowanie ochrony poprzez system stałego monitorowania alarmowej instalacji włamaniowej, napadowej i pożarowej w budynkach Sądu Rejonowego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Rejonowy w Lesznie
1.3.) Oddział zamawiającego: Sąd
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000323996
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dąbrowskiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Leszno
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: 65/ 525-94-00
1.5.8.) Numer faksu: 65/ 525-94-23
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bernadeta.zielinska@leszno.sr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.leszno.sr.gov.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Sąd
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Bezpośrednia ochrona fizyczna obiektów, osób i mienia oraz sprawowanie ochrony poprzez system stałego monitorowania alarmowej instalacji włamaniowej, napadowej i pożarowej w budynkach Sądu Rejonowego
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c13f0bd2-7740-4c1d-bef8-9a015c5f6a98
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416720
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c13f0bd2-7740-4c1d-bef8-9a015c5f6a983.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, z uwzględnieniem wyjątków określonych w p.z.p. odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18.7.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2024 r. poz. 1513).
2. Osobą uprawnioną do kontaktu z Wykonawcami jest Bernadetta Zielińska.
3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem platformy zakupowej https://ezamowienia.gov.pl/
4. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcą w szczególności składanie oświadczeń, wniosków o wyjaśnienie SWZ, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem platformy zakupowej https://ezamowienia.gov.pl/ dostępnego na stronie dotyczącej danego postępowania. W sytuacjach awaryjnych, np. w przypadku niedziałania platformy zakupowej Zamawiający może się kontaktować z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej.
5. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawca winien posługiwać się numerem ogłoszenia (BZP, TED lub ID postępowania).
6. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. W przypadku braku potwierdzenie otrzymania korespondencji przez Wykonawcę, Zamawiający uzna, że korespondencja wysłana przez Zamawiającego na numer faksu/adres poczty elektronicznej podany przez Wykonawcę w ofercie, została Wykonawcy doręczona w sposób umożliwiający zapoznanie się z jej treścią.
7. W zakresie pytań technicznych związanych z działaniem systemu Zamawiający prosi o kontakt z Centrum Wsparcia Klienta https://ezamowienia.mgov.pl/czs/zgloszenie.
8. Zamawiający nie przewiduje zwołania zebrania Wykonawców.
9. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ.
10. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na dwa dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert.
11. Jeżeli Zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa w pkt 11 powyżej, przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych Wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert.
12. W przypadku, gdy wniosek o wyjaśnienie SWZ nie wpłynął w terminie, o którym mowa w pkt 11 powyżej, Zamawiający nie ma obowiązku udzielania wyjaśnień SWZ oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert.
13. Przedłużenie terminu składania ofert, o których mowa w pkt 13 powyżej, nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ.
14. Treść pytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający zamieści na stronie internetowej prowadzonego postępowania, za pośrednictwem platformy zakupowej https://ezamowienia.gov.pl/ na której znajduje się dokumentacja niniejszego postępowania bez ujawniania źródła zapytania.
15. Pisemne odpowiedzi na złożone zapytania staną się integralną częścią SWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią niniejszej SWZ a treścią udzielonych odpowiedzi, jako obowiązującą należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze oświadczenie lub wyjaśnienie Zamawiającego.
16. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający, na podstawie art. 137 p.z.p. może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Dokonaną zmianę SWZ Zamawiający udostępni na stronie prowadzonego postępowania, tj. platformie zakupowej https://ezamowienia.gov.pl/
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE L 119 z 04.05.2016 r. s. 1), dalej RODO, informujemy, że:
1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Sąd Rejonowy w Lesznie, ul. Dąbrowskiego 2, 64-100 Leszno, tel. 65/ 525-94-00, faks: 65/ 525-94-23;
2. Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: Dariusz Groń email: dgron76@gmail.com;
3. Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu powiązanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym pn. „Bezpośrednia ochrona fizyczna obiektów, osób i mienia oraz sprawowanie ochrony poprzez system stałego monitorowania alarmowej instalacji włamaniowej, napadowej i pożarowej w budynkach Sądu Rejonowego w Lesznie” znak sprawy Nr: D.261.4.2026
4. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą podmioty lub osoby, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 p.z.p.;
5. Państwa dane osobowe będą przechowywane zgodnie z art. 78 ust. 1 p.z.p. przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6. Obowiązek podania przez Państwa danych osobowych bezpośrednio Państwa dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach p.z.p., związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z p.z.p.;
7. W odniesieniu do Państwa danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
8. Posiadają Państwo:
a. Na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Państwa dotyczących;
b. Na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Państwa danych osobowych;
c. Na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
d. Prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO;
9. Nie przysługuje Państwu:
a. W związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b. Prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art. 20 RODO;
c. Na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: D.261.4.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.5.) Wartość zamówienia: 641280 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegającą na bezpośredniej ochronie fizycznej obiektów, osób i mienia oraz sprawowanie ochrony poprzez system stałego monitorowania alarmowej instalacji włamaniowej, napadowej i pożarowej w budynkach Sądu Rejonowego w Lesznie poprzez:
a) dwóch kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej na zmianie (wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej i zatrudnionych na umowę o pracę) na każdym obiekcie (lokalizacja: ul. Kasprowicza 1 i gen. J. Dąbrowskiego 2 , 64-100 Leszno) w godzinach urzędowania Sądu Rejonowego według następującego harmonogramu:
I osoba
poniedziałek : 7:00-15:00
wtorek – piątek : 7:00 – 15:00
II osoba
poniedziałek : 10:00-18:00
wtorek – piątek : 8:00 – 16:00
b) grupę interwencyjną składającą się z dwóch uzbrojonych kwalifikowanych pracowników ochrony, która podejmie działania ochronne. Czas dojazdu grupy interwencyjnej do obiektów nie może przekroczyć 10 minut od uzyskania sygnału o alarmie,
c) objazd dwa razy w nocy i sprawdzenie Ośrodka Kuratorskiego przy ul. Chrobrego 44 od zewnątrz przez zmotoryzowaną grupę interwencyjną lub patrol Wykonawcy (kontrola stanu zabezpieczeń zewnętrznych, drzwi, okien, ogrodzenia oraz reagowanie na zauważone nieprawidłowości, w tym powiadomienie Zamawiającego i właściwych służb).
4.2.6.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Zamawiający oceni jedynie te oferty, które zostaną złożone przez Wykonawców nie podlegających wykluczeniu z niniejszego postępowania oraz nie zostaną odrzucone przez Zamawiającego
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia4.3.5.) Nazwa kryterium: Własna Grupa Interwencyjna
4.3.6.) Waga: 20
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas dojazdu grupy interwencyjnej
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
2. Warunki udziału w postępowaniu dotyczące:2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie;
2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że posiada aktualną koncesję MSWiA na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia, wydana na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2025 r., poz. 532 z późn. zm);
2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że posiada polisę od odpowiedzialności cywilnej (lub inny dokument równoważny) z tytułu prowadzenia działalności związanej z przedmiotem zamówienia nie niższą niż: 100.000,00 PLN;
2.4. zdolności technicznej lub zawodowej:
2.4.1. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że wykonał w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje) należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie minimum jedną usługę, która polegała na bezpośredniej ochronie fizycznej obiektów, osób i mienia oraz sprawowanie ochrony poprzez system stałego monitorowania alarmowej instalacji włamaniowej, napadowej i pożarowej w budynkach użyteczności publicznej, o wartości nie mniejszej niż 100.000,00 zł brutto oraz załączy dowody potwierdzające, że ta usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie;
2.4.2. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że dysponuje i skieruje do realizacji zamówienia kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej z następującym potencjałem kadrowym oraz technicznym tj.:
a) min. 3 letnie doświadczenie na stanowisku pracownika ochrony,
b) zaświadczenie o wpisie na listę kwalifikowanych pracowników ochrony,
c) co najmniej jedna zmotoryzowana grupa interwencyjna, składająca się z min. 2 osób wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej wyposażoną w środki przymusu bezpośredniego, łączności bezprzewodowej zewnętrznej i wewnętrznej, mającej uprawnienia do posiadania broni oraz dysponującą co najmniej jednym oznakowanym pojazdem – z czasem reakcji w wysokości max. 10 minut od zgłoszenia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania zgodnie ze wzorem, który stanowi załącznik nr 2 i 3 do SWZ.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 7. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy obejmują:
1) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 p.z.p., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do SWZ;
2) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 p.z.p., sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
3) aktualną koncesję MSWiA na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia, wydana na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2025 r., poz. 532 z późn. zm.),
4) dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną określoną przez Zamawiającego,
5) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane w okresie ostatnich 3 miesięcy. Wzór wykazu usług stanowi załącznik nr 5 do SWZ,
6) wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia oraz informację o podstawie dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu osób stanowi załącznik nr 6 do SWZ,
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
9. Wykonawca zobowiązany jest składając ofertę załączyć do niej na platformie zakupowej następujące dokumenty i oświadczenia:a) Formularz oferty (załącznik nr 1 do SWZ),
b) Oświadczenia Wykonawcy dotyczące spełniania warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 2 i 3 do SWZ),
c) Oryginał gwarancji/poręczenia, jeżeli Wykonawca wnosi wadium w innej formie niż pieniądz,
d) Zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia – jeżeli dotyczy,
e) Pełnomocnictwo lub inny dokument określający zakres umocowania do reprezentowania Wykonawcy (treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie określać czynności co do wykonywania których pełnomocnik jest upoważniony, o ile ofertę składa pełnomocnik lub przedstawiciel Wykonawcy),
f) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 p.z.p.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
Każdy Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100).6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamawiania publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VIII pkt 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, że usługi wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Wszelkie zmiany umowy odbywać się będą zgodnie z art. 454-455 ustawy Prawo zamówień publicznych.2. W przypadku zmiany stawki podatku VAT przyjętej przez Wykonawcę w ofercie w toku realizacji umowy, wynagrodzenie Wykonawcy netto pozostaje bez zmian, a strony w drodze pisemnego aneksu, pod rygorem nieważności do umowy, wprowadzą do umowy zmienioną stawkę podatku VAT i nową wartość brutto umowy.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: 1. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej https://ezamowienia.gov.pl/
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 10:05
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
1. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego na warunkach określonych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 01.09.2026
- Termin składania ofert
- 09.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
24 miesiące