Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 295 323 PLN

Bieżące remonty oraz konserwacje dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Rudziniec

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00337670

Numer referencyjny: SA.270.4.2025

Zamawiający

PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO RUDZINIEC

ul. Leśna 7

44-160 Rudziniec, Śląskie

NIP: 6310112328

REGON: 272536528

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i konserwacji dróg leśnych w Nadleśnictwie Rudziniec w 2026 roku w leśnictwie Świbie, Płużnica, Proboszczowice, Łaskarzówka, Kozłów, Łącza, Ostropa, Sierakowice.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Gwaracja 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
F.H.U. PATI- TRANS ROMAN WIECHOCZEK WIDÓW 9690667197

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 F.H.U. PATI- TRANS ROMAN WIECHOCZEK (WIDÓW) Umowa podpisana 295 323 PLN 295 323 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

13 227 PLN

Średnia cena

1 263 263 PLN

Najwyższa cena

10 971 600 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. WROCŁAW 2 4 218 284 PLN 4 218 284 PLN
Firma A.S Michał Świderek Gliwice 2 224 989 PLN 224 989 PLN
Ficek Karol Ficner Jastrzębie Zdrój 2 84 312 PLN 168 625 PLN
Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Olczyk Zabrze 2 - -
KAMBERG Sp. z o.o. Częstochowa 2 2 269 450 PLN 4 538 900 PLN
DSC System sp. z o.o Kraków 2 - -
Grzegorz Głąb Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe MAL-PLAST s.c. Częstochowa 2 - -
Projektowanie Realizacja Doradztwo Marcin Lendzioszek Jankowice 2 253 749 PLN 253 749 PLN
FPHU Progress Marek Adamczyk Gliwice 2 - -
Firma Instalacyjno-Budowlana Henryk Krzystek Sosnowiec 2 62 955 PLN 125 911 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Gliwicach z wydzieleniem pomieszczeń na oddziały przedszkolne (3)"

INTERHALL -

2026-09-02 09:04:13Z

Modernizacja dachu wraz z wykonaniem instalacji klimatyzacyjnej w budynku B Starostwa

MIWA SYSTEM Sp. z o.o. 1 407 858 PLN

2026-09-02 08:57:14Z

Remont ścian, sufitów i posadzek w salach lekcyjnych oraz w korytarzu na parterze i na I piętrze w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie przy ul. Licealnej 3

Firma Handlowo usługowa HURT-POL Małgorzata Kluź -

2026-09-02 07:01:36Z

Przebudowa ul. Leśnej w miejscowości Poraj poprzez wykonanie chodnika

POL-BRUK Kołodziejczyk Spółka Jawna -

2026-09-02 06:47:47Z

Bieżące remonty i konserwacje dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Brynek w 2026 roku

HUCZ Spółka z o.o.SPK -

2026-09-02 06:16:15Z

Modernizacja alejek na terenie Cmentarza Centralnego i Cmentarza Lipowego w Gliwicach.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EKO - POL Jan Ogonowski 154 360 PLN

2026-09-02 06:16:09Z

Modernizacja alejek na terenie Cmentarza Centralnego i Cmentarza Lipowego w Gliwicach.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EKO-POL Jan Ogonowski 206 084 PLN

2026-09-02 06:16:09Z

Wykonanie robót budowlanych w pustostanach – paczka nr 2

"PRIMA" Karol Masny 60 058 PLN

2026-09-02 06:12:55Z

Zagospodarowanie terenu przy VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu

PRO-MB Michał Bil 468 188 PLN

2026-09-02 06:11:05Z

Bieżące remonty oraz konserwacje dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Rudziniec

F.H.U. PATI- TRANS ROMAN WIECHOCZEK 295 323 PLN

2026-09-01 11:14:11Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 21 384 PLN Średnia: 1 488 117 PLN Max: 25 947 765 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Bieżące remonty oraz konserwacje dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Rudziniec

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO RUDZINIEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 272536528

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Leśna 7

1.5.2.) Miejscowość: Rudziniec

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-160

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rudziniec@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rudziniec.katowice.lasy.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące remonty oraz konserwacje dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Rudziniec

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8acb9322-5bcb-45c1-ba9e-c77243630810

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337670

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080586/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Bieżące remonty oraz konserwacje dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Rudziniec

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl/profile/6310112328

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami w niniejszym postępowaniu odbywa się zgodnie z art. 61 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych przy użyciu Platformy zakupowej:
https://josephine.proebiz.com/pl/, zwanej dalej ,,platformą” lub poprzez adres profilu nabywcy: https://josephine.proebiz.com/pl/profile/6310112328

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, z zachowaniem postaci elektronicznej w formacie danych określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (tekst jedn Dz.U. 2024 poz. 17 z późn. zm.) i podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Zamawiający rekomenduje złożenie oferty w formacie .pdf i podpisanie jej podpisem elektronicznym/podpisem zaufanym lub podpisem osobistym osoby upoważnionej.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: SA.270.4.2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i konserwacji dróg leśnych w Nadleśnictwie Rudziniec w 2026 roku w
leśnictwie Świbie, Płużnica, Proboszczowice, Łaskarzówka, Kozłów, Łącza, Ostropa, Sierakowice.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia w ramach opcji, o których mowa w art. 441 ust .1 ustawy PZP do 20% zamówienia gwarantowanego.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
C- cena oferty -60 pkt
G-gwarancja- 40 pkt

W ramach kryterium „Cena” ocena ofert zostanie dokonana przy zastosowaniu wzoru:
𝐶=(𝐶𝑛/ Co)𝑥 60% 𝑥 100 𝑝𝑘𝑡
gdzie:
C – liczba punktów w ramach kryterium „Cena”,
Cn - najniższa cena spośród ofert ocenianych
Co - cena oferty ocenianej
Ocenie w ramach kryterium „Cena” podlegać będzie cena łączna brutto podana w Formularzu Oferty (załącznik nr 1 do SWZ).
Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami.
Sposób obliczania punktów dla kryterium ,, Gwarancja”:
G - Maksymalna ilość punktów możliwa do przydzielenia w toku oceny w obrębie danego kryterium, przyjmuje się 40 pkt. w przypadku udzielenia 48 miesiące gwarancji na wykonane roboty.
Gwarancja poniżej 12 miesięcy- 0 pkt.
12 miesięcy- 10 pkt .
24 miesiące- 20 pkt.
36 miesięce- 30 pkt.
48 miesiące- 40 pkt.
Sposób obliczenia punktów dla kryterium okres gwarancji jakości:
a)
Kryterium gwarancji jakości na całość zamówienia będzie rozpatrywane na podstawie zadeklarowanego w formularzu ofertowym okresu gwarancji jakości.
b)
Najkrótszy możliwy okres gwarancji wymagany przez zamawiającego to 12 miesiące liczonych od daty ostatecznego odbioru robót, przy czym bieg gwarancji rozpoczyna się z datą protokołu odbioru końcowego robót budowlanych.
c)
Najdłuższy możliwy okres gwarancji jaki będzie uwzględniany przy ocenie oferty to okres 48 miesięcy.
d)
W przypadku nie wypełnienia w formularzu ofertowym stosownej rubryki zamawiający uzna, że wykonawca deklaruje najkrótszy tj. 12 miesięczny okres gwarancji jakości.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwaracja

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Wykonawca musi posiadać wiedzę i doświadczenie oraz dysponować potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonywania przedmiotowego zamówienia. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że:–
w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – wykonał należycie, zgodnie przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył co najmniej dwie odrębne roboty budowlane odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia o wartości min. 200.000,00 zł brutto każda. Wykonawca nie może sumować wartości kilku robót o mniejszym zakresie dla uzyskania wymaganej wartości porównywalnej;

dysponuje co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej upoważniające do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane. Zamawiający dopuszcza uprawnienia wydane na podstawie przepisów ustawy Prawo budowlane z dnia 7.07.1994 r. lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących aktów prawnych. Dopuszcza się również odpowiadające im uprawnienia, wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U z 2024 r. poz. 725 z późniejszymi. zmianami) oraz ustawy z dnia 22.12.2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tekst jednolity Dz.U z 2023 r., poz. 334).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: - wykaz robót budowlanych wraz dowodami określającymi czy wskazane przez wykonawcę roboty budowlane zostały wykonane należycie,
-wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie wymaga od Wykonawców złożenia przedmiotowych środków dowodowych

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 4.000,00 zł.Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP.

Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1)pieniądzu,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego Bank BNP Paribas nr konta 14 1600 1462 1746 9150 1000 000 4z dopiskiem: „,Bieżące remonty oraz konserwacje dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Rudziniec w 2026 roku”- SA.270.4.2026 .
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-29 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma Josephine

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-29 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-27

2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
10.07.2026
Termin składania ofert
29.07.2026 08:00
Wartość umowy
295 323 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg) 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg) 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Okres realizacji

60 dni