Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 298 841 PLN

Przebudowa ul. Leśnej w miejscowości Poraj poprzez wykonanie chodnika

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00232977

Numer referencyjny: GK.271.4.2026

Zamawiający

GMINA PORAJ

ul. Jasna 21

42-360 Poraj, Śląskie

NIP: 5771976351

REGON: 151398528

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem opracowania jest przedstawienie rozwiązań projektowych przebudowy odcinka drogi gminnej ul. Leśnej poprzez wykonanie chodnika w miejscowości Poraj (odtworzenie istn. chodnika) oraz przebudowy dwóch wpustów deszczowych. Inwestycja zlokalizowana jest w granicach istniejącego pasa drogowego. 2. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawierają dokumentacja projektowa, przedmiary robót, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (dalej STWiOR, które stanowią załączniki do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
gwarancja 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
POL-BRUK Kołodziejczyk Spółka Jawna Częstochowa 5732925728

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 POL-BRUK Kołodziejczyk Spółka Jawna (Częstochowa) Umowa podpisana 298 841 PLN 298 841 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

13 227 PLN

Średnia cena

1 263 263 PLN

Najwyższa cena

10 971 600 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. WROCŁAW 2 4 218 284 PLN 4 218 284 PLN
Firma A.S Michał Świderek Gliwice 2 224 989 PLN 224 989 PLN
Ficek Karol Ficner Jastrzębie Zdrój 2 84 312 PLN 168 625 PLN
Zakład Remontowo-Budowlany Zdzisław Olczyk Zabrze 2 - -
KAMBERG Sp. z o.o. Częstochowa 2 2 269 450 PLN 4 538 900 PLN
DSC System sp. z o.o Kraków 2 - -
Grzegorz Głąb Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe MAL-PLAST s.c. Częstochowa 2 - -
Projektowanie Realizacja Doradztwo Marcin Lendzioszek Jankowice 2 253 749 PLN 253 749 PLN
FPHU Progress Marek Adamczyk Gliwice 2 - -
Firma Instalacyjno-Budowlana Henryk Krzystek Sosnowiec 2 62 955 PLN 125 911 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Gliwicach z wydzieleniem pomieszczeń na oddziały przedszkolne (3)"

INTERHALL -

2026-09-02 09:04:13Z

Modernizacja dachu wraz z wykonaniem instalacji klimatyzacyjnej w budynku B Starostwa

MIWA SYSTEM Sp. z o.o. 1 407 858 PLN

2026-09-02 08:57:14Z

Remont ścian, sufitów i posadzek w salach lekcyjnych oraz w korytarzu na parterze i na I piętrze w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie przy ul. Licealnej 3

Firma Handlowo usługowa HURT-POL Małgorzata Kluź -

2026-09-02 07:01:36Z

Przebudowa ul. Leśnej w miejscowości Poraj poprzez wykonanie chodnika

POL-BRUK Kołodziejczyk Spółka Jawna -

2026-09-02 06:47:47Z

Bieżące remonty i konserwacje dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Brynek w 2026 roku

HUCZ Spółka z o.o.SPK -

2026-09-02 06:16:15Z

Modernizacja alejek na terenie Cmentarza Centralnego i Cmentarza Lipowego w Gliwicach.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EKO - POL Jan Ogonowski 154 360 PLN

2026-09-02 06:16:09Z

Modernizacja alejek na terenie Cmentarza Centralnego i Cmentarza Lipowego w Gliwicach.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EKO-POL Jan Ogonowski 206 084 PLN

2026-09-02 06:16:09Z

Wykonanie robót budowlanych w pustostanach – paczka nr 2

"PRIMA" Karol Masny 60 058 PLN

2026-09-02 06:12:55Z

Zagospodarowanie terenu przy VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu

PRO-MB Michał Bil 468 188 PLN

2026-09-02 06:11:05Z

Bieżące remonty oraz konserwacje dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Rudziniec

F.H.U. PATI- TRANS ROMAN WIECHOCZEK 295 323 PLN

2026-09-01 11:14:11Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 21 384 PLN Średnia: 1 488 117 PLN Max: 25 947 765 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Leśnej w miejscowości Poraj poprzez wykonanie chodnika

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PORAJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398528

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jasna 21

1.5.2.) Miejscowość: Poraj

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-360

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugporaj.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugporaj.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ul. Leśnej w miejscowości Poraj poprzez wykonanie chodnika

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-533e5a47-af89-45ed-a918-4e99c0fe99fd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00232977

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012831/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa ul. Leśnej w miejscowości Poraj poprzez wykonanie chodnika

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/poraj

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/poraj

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się w formie
elektronicznej za pośrednictwem „Platformy Zakupowej”, korzystając z przycisku „Wyślij wiadomość” znajdującego się na stronie
dotyczącej danego postępowania. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się
datę ich przesłania za pośrednictwem platformy poprzez kliknięcie przycisku „wyślij wiadomość” po których pojawi się komunikat, że
wiadomość została wysłana do Zamawiającego.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: GK.271.4.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem opracowania jest przedstawienie rozwiązań projektowych przebudowy odcinka drogi gminnej ul. Leśnej poprzez wykonanie chodnika w miejscowości Poraj (odtworzenie istn. chodnika) oraz przebudowy dwóch wpustów deszczowych. Inwestycja zlokalizowana jest w granicach istniejącego pasa drogowego.
2. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawierają dokumentacja projektowa, przedmiary robót, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (dalej STWiOR, które stanowią załączniki do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1) Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym:

- Zamawiający nie formułuje warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie;

2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
- Zamawiający nie formułuje warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie;

3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
a) Wykonawca musi posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę minimum 100 000,00 zł.

4) Zdolności technicznej lub zawodowej

a) O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy posiadają doświadczenie w realizacji co najmniej trzech robót budowalnych, polegających na budowie /przebudowie chodnika o wartości minimum 300 000,00 zł. brutto.


b) O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy dysponujący następującymi osobami zdolnymi do realizacji zamówienia, posiadającymi prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie tj.: uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 7 500,00 zł (słownie: siedem tysięcy pięćset złotych 00/100);
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert (oznaczony dniem i godziną) i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2.
3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu - przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Gminy Poraj w Międzypowiatowym Banku Spółdzielczym w Myszkowie Nr rachunku: 59 8279 0000 0130 5920 2001 0003 z adnotacją: „Wpłata wadium – nr sprawy: GK.271.4.2026”
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98 t.j.).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455ust. 1
pkt 1 ustawy) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami
zawartymi w załączniku nr 4 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-05-22 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/poraj

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-05-22 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-06-20

2026-05-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
07.05.2026
Termin składania ofert
22.05.2026 08:00
Wartość umowy
298 841 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg) 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania) 45233260-9 (Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych) 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania 45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

Okres realizacji

do 2026-10-30