Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Budowa boiska przy ul. Edukacji w Tychach
Zamawiający
Gmina Miasta Tychy
Tychy, Śląskie
NIP: 6460013450
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Moderato Sp. z o.o. | Oświęcim | 5492465947 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Moderato Sp. z o.o. (Oświęcim) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7)
Najniższa cena
13 227 PLN
Średnia cena
1 191 957 PLN
Najwyższa cena
10 971 600 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. WROCŁAW | 2 | 4 218 284 PLN | 4 218 284 PLN |
| Ficek Karol Ficner Jastrzębie Zdrój | 2 | 84 312 PLN | 168 625 PLN |
| Fargo Invest Sp. z o.o. Częstochowa | 2 | 118 000 PLN | 118 000 PLN |
| KAMBERG Sp. z o.o. Częstochowa | 2 | 2 269 450 PLN | 4 538 900 PLN |
| DSC System sp. z o.o Kraków | 2 | - | - |
| Projektowanie Realizacja Doradztwo Marcin Lendzioszek Jankowice | 2 | 253 749 PLN | 253 749 PLN |
| FPHU Progress Marek Adamczyk Gliwice | 2 | - | - |
| Firma Instalacyjno-Budowlana Henryk Krzystek Sosnowiec | 2 | 62 955 PLN | 125 911 PLN |
| FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA "BUDMAR" NOWEK MARCIN Sosnowiec | 2 | 414 528 PLN | 829 055 PLN |
| ZRDiTZ ,,ROMUS'' Sp. z o.o. Katowice | 2 | 679 533 PLN | 679 533 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU SZKOŁY W BUDZISKACH
2026-09-04 07:11:49Z
Budowa budynku wielofunkcyjnego - etap I (sala widowiskowa)
2026-09-04 07:11:05Z
Zielona Przestrzeń w Lyskach – Złap Oddech
2026-09-04 06:51:25Z
Modernizacja sal i pomieszczeń dydaktycznych oraz ciągów komunikacyjnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach
2026-09-03 19:06:03Z
Modernizacja sal dydaktycznych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach
2026-09-03 19:02:06Z
Budowa boiska przy ul. Edukacji w Tychach
2026-09-03 11:43:06Z
Remont pomieszczeń w budynku Domu Kultury w Hałcnowie
2026-09-03 11:21:08Z
"Remont ul. Plażowej"
2026-09-03 11:19:36Z
Termomodernizacja obiektu użyteczności publicznej w gminie Kruszyna
2026-09-03 10:10:38Z
Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Gliwicach ul. Ligonia 36 z wydzieleniem pomieszczeń na oddziały przedszkolne
2026-09-03 09:29:56Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00421136 z dnia 2026-09-03 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa boiska przy ul. Edukacji w Tychach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Tychy
1.2.) Oddział zamawiającego: Gmina Miasta Tychy
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255507
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Niepodległości 49
1.4.2.) Miejscowość: Tychy
1.4.3.) Kod pocztowy: 43-100
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.4.7.) Numer telefonu: +48 327763808
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umtychy.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.umtychy.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8a6b143c-d21a-11ee-a3b5-e25d731b0da9
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00421136
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-03
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00218420
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa boiska przy ul. Edukacji w Tychach
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót budowlanych, zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane i aktami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie, zgodnie ze sztuką budowlaną i technologią wykonywania robót, a także wytycznymi producentów wyrobów budowlanych i materiałów, dla zadania pn.: „Budowa boiska przy ul. Edukacji w Tychach”.
Podstawą realizacji będzie dokumentacja projektowa oraz STWiOR, stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ.
Po stronie wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji powykonawczej, wraz z geodezją powykonawczą, a także zabezpieczenie placu budowy, ochrona zieleni, obsługa geodezyjna, badania, sprawdzenia.
Zakres prac obejmuje m.in.:
- Roboty ziemne, rozbiórkowe, wywozy, utylizacje, profilowania terenu i skarp, wymiana gruntu, podbudowy,
- Odwodnienie boiska,
- Kanalizacja deszczowa,
- Instalacja wodociągowa,
- Instalacja zraszania płyty boiska,
- Instalacja podgrzewania płyty boiska wraz z węzłem,
- Zbiorniki retencyjne,
- Nawierzchnia boiska z trawy naturalnej (rewizja do projektu obejmuje zmianę rodzaju nawierzchni sportowej boiska ujętej w projekcie podstawowym jako trawa hybrydowa na trawę sianą),
- Oświetlenie, nagłośnienie, monitoring, instalacje elektryczne, instalacje teleinformatyczne,
- Ciągi komunikacyjne, stanowiska postojowe wraz z robotami towarzyszącymi, podbudowami,
- Trybuny, wiaty stadionowe, elementy małej architektury,
- Budynek techniczno – socjalny wraz z instalacjami i wyposażeniem,
- Piłkochwyty, ogrodzenie,
- Wyposażenie obiektu,
- Tereny zielone,
- Pielęgnacja murawy, szkolenie przyszłego administratora obiektu, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.
Wszystkie roboty zanikowe i ulegające zakryciu będą odbierane przez zamawiającego, o czym wykonawca będzie zobowiązany powiadomić z dwudniowym wyprzedzeniem. Dla wszystkich zabudowywanych materiałów wykonawca przedstawi dokument dopuszczający do stosowania w budownictwie. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dziennika budowy.
Wymaga się aby w trakcie realizacji zadania wykonawca przez okres 6 miesięcy wykonywał pielęgnację murawy, w trakcie której dokona szkolenia przyszłego administratora obiektu, tj. pracowników MOSIR Tychy w zakresie prawidłowej pielęgnacji i utrzymania obiektu.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-29
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2025-12-154.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Moderato Sp. z o.o.
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PAGRO Firma Brukarsko-Drogowa P.H.U. Sp. z o.o.; PROJKET-BUD inż. Witold Kopeć
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5492465947
4.3.3.) Ulica: Os. Rotmistrza Witolda Pileckiego 17/6
4.3.4.) Miejscowość: Oświęcim
4.3.5.) Kod pocztowy: 32-600
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 11437246,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00440798/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-27
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 6
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Ze względu na różnice terenu uniemożliwiającą wykonanie skarpowania zachodzi konieczność wykonania ściany oporowej o długości około 60m oddzielającej boisko od istniejących kortów tenisowych.
Dodatkowo z uwagi na konieczność zakupu dodatkowego wyposażenia niezbędnego dla prawidłowego rozwoju murawy, umożliwiającego wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych koniecznych do właściwego przygotowania i utrzymania nawierzchni boiska z trawy naturalnej, strony na wniosek użytkownika obiektu rozszerzają zakres rzeczowy umowy poprzez zakup dodatkowego wyposażenia.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W § 1 ust. 2 Umowy dodaje się lit. a1) w brzmieniu:
"§ 1 ust. 2 lit a1) wykonanie ściany oporowej o długości około 60 m oddzielającej budowane boisko od istniejących kortów tenisowych, w tym roboty ziemne, posadowienie, dostawę i montaż elementów prefabrykowanych ściany oporowej typu "L" h=155cm, l=100cm."
§ 1 ust. 2 lit. n) Umowy otrzymuje brzmienie:
"§ 1 ust. 2 lit n) wyposażenie obiektu, w tym m.in. zakup Traktora Kioti CK 40 oraz Aeratora Verti Drain 7215."
§ 3 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie:
"§ 3 ust. 1. Za wykonanie przedmiotu umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe uzgodnione na podstawie oferty Wykonawcy w kwocie: 11 825 926 zł brutto (9 614 573,99 zł netto + VAT w kwocie 2 211 352,01 zł)
5.4.6.) Wartość zmiany: 388680,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z zaleceniami Zespołu do spraw bezpieczeństwa oraz uzgadniania projektów budowy stadionów piłkarskich Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz wymogami dotyczącymi możliwości rozgrywania meczy dla poziomu IV ligi oraz meczy mistrzowskich drużyn juniorskich, zachodzi konieczność rozszerzenia zakresu umowy o prace wskazane w Protokole Konieczności z dnia 6.03.2025 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W § 1 Umowy po ust. 2 dodaje się ust. 2a) w brzmieniu:
"§ 1 ust. 2a) Przedmiot umowy zostaje rozszerzony o prace wskazane w Protokole Konieczności z dnia 6.03.2025 r., w tym:
a) utwardzenie terenu z kostki brukowej przy trybunach oraz wejściu na obiekt,
b) wykonanie pełnego ogrodzenia pola gry bez możliwości dostępu osób postronnych w czasie rozgrywanych zawodów wraz z montażem 2 bram i furtki,
c) częściowa zmiana lokalizacji i uzupełnienie ogrodzenia trybun o wysokości 1,20m i długości 26mb w celu ich całkowitego wygrodzenia bez możliwości kontaktu kibiców drużyny przyjezdnej i drużyny gości,
d) uzupełnienie ogrodzenia obiektu o wysokości 1,85m o długości 16m od strony stadionu lekkoatletycznego i boiska treningowego tak, aby nie było możliwości przechodzenia na obiekt poza wyznaczonymi do tego przejściami,
e) zapewnienie 4 miejsc dla noszowych w projektowanym boksie,
5.4.6.) Wartość zmiany: 84044,06
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku ze zmianą lokalizacji przyłącza elektroenergetycznego przez TAURON dla potrzeb zasilania boiska oraz w związku z faktem, że po wykonanej niwelacji terenu i wykonaniu nawierzchni brukowych, na skutek różnicy poziomów boiska i kortów należy wykonać zabezpieczenia przed przedostaniem się mas ziemnych na nawierzchnię kortów, zachodzi konieczność rozszerzenia zakresu umowy o prace wskazane w Protokole Konieczności z dnia 22.05.2025 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W § 1 Umowy po ust. 2a dodaje się ust. 2b w brzmieniu:
"§ 1 ust. 2b) Przedmiot umowy zostaje rozszerzony o prace wskazane w Protokole Konieczności z dnia 22.05.2025 r., w tym:
a) budowę wewnętrznej linii zasilającej boisko pomiędzy projektowanym złączem elektroenergetycznym a rozdzielnicą główną zgodnie z opracowanym projektem,
b) rozbudowę muru oporowego – ułożenie pod piłkochwytami prefabrykowanych cokołów o wysokości 30 cm i długości 45,00 m oraz ułożenie betonowych prefabrykowanych elementów typu „L” = o długości 8,00m"
§ 3 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie:
"§ 3 ust. 1. Za wykonanie przedmiotu umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe uzgodnione na podstawie oferty Wykonawcy w kwocie: 11 980 016,15 zł brutto (9 739 850,53 zł netto + VAT w kwocie 2 240 165,62 zł)"
5.4.6.) Wartość zmiany: 70046,09
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie murawy zgodnie z projektem jej wykonania, zachodzi konieczność wydłużenia terminu realizacji zadania do końca lutego 2026 r. Powoduje to również konieczność zmiany wysokości środków budżetowych przeznaczonych na realizację zadania w poszczególnych latach.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 3 ust. 3 Umowy otrzymuje brzmienie:
"§ 3 ust. 3. Zamawiający oświadcza, iż posiada środki na sfinansowanie zobowiązań wynikających z umowy, w poz. budżetu: 92601-6050-130481, 92601-6050-130482, w tym:
a) w 2024 r. kwota 1.500.000 zł brutto,
b) w 2025 r. do kwoty 10.420.016,15 zł brutto,
c) w 2026 r. pozostała kwota.”
§ 4 Umowy otrzymuje brzmienie:
„§ 4 Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w terminie do 28.02.2026 roku, z zachowaniem terminów wykonania poszczególnych "kamieni milowych" określonych w zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramie.”
§ 6 ust. 2 Umowy otrzymuje brzmienie:
„§ 6 ust. 2 Płatność za wykonanie przedmiotu umowy nastąpi w terminie do 21 dni od dnia doręczenia faktury zamawiającemu. Za dzień zapłaty uważa się dzień obciążenia rachunku Zamawiającego.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z koniecznością uniknięcia niedoborów wody w sieci, koniecznością zapewnienia sprawnej obsługi obiektu podczas użytkowania, w tym przy organizacji wydarzeń sportowych oraz w celach informacyjnych i promocyjnych dla osób korzystających z obiektu, zachodzi konieczność rozszerzenia zakresu umowy o prace wskazane w Protokole Konieczności z dnia 8.10.2025 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W § 1 Umowy po ust. 2b dodaje się ust. 2c) w brzmieniu:
"§ 1 ust. 2c) Przedmiot umowy zostaje rozszerzony o prace wskazane w Protokole Konieczności z dnia 8.10.2025 r., w tym:
h) dostawę i montaż zegara regulującego napełnianie zbiornika na wodę do podlewania boiska,
i) dostawę i montaż tabliczek oznaczeniowych,
j) dostawę i montaż gablot informacyjnych."
§ 3 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie:
"§ 3 ust. 1. Za wykonanie przedmiotu umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe uzgodnione na podstawie oferty Wykonawcy w kwocie:
11 988 810,65 zł brutto (9 747 000,52 zł netto + VAT w kwocie 2 241 810,13 zł)
słownie: jedenaście milionów dziewięćset osiemdziesiąt osiem tysięcy osiemset dziesięć PLN 65/100"
5.4.6.) Wartość zmiany: 8794,50
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych występujących w regionie Śląska w kluczowym dla wegetacji okresie tj. od sierpnia do grudnia 2025 r. (opisanych we wniosku Wykonawcy z dnia 10.12.2025 r.) uniemożliwiających wykonanie i odbiór murawy zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, zachodzi konieczność wydłużenia terminu realizacji zadania do 30 kwietnia 2026 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 4 Umowy otrzymuje brzmienie:
„§ 4 Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w terminie do 30.04.2026 roku, z zachowaniem terminów wykonania poszczególnych "kamieni milowych" określonych w zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramie.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 11268910,20 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
f) wykonanie chodnika łączącego schody terenowe przy stadionie z wykonanymi pomieszczeniami sanitarnymi o pow. 81m2,
g) zmiana projektowanego niskiego ogrodzenia - 56mb na 6 metrowe piłko chwyty, w celu wygrodzenia i zabezpieczenia miejsc postojowych dla samochodów parkujących przy wejściu na stadion i przy klubie tenisowym od istniejącego boiska treningowego."
Ciąg dalszy ze zmiany nr 5:
§ 3 ust. 3 Umowy otrzymuje brzmienie:
"§ 3 ust. 3. Zamawiający oświadcza, iż posiada środki na sfinansowanie zobowiązań wynikających z umowy, w poz. budżetu: 92601-6050-130481, 92601-6050-130482, w tym:
c) w 2024 r. kwota 1.500.000 zł brutto,
d) w 2025 r. do kwoty 10.428.810,65 zł brutto,
e) w 2026 r. pozostała kwota.”
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 03.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE