Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami oraz sieci wodociągowej w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00423243

Zamawiający

AQUA S.A.

Bielsko-Biała, Śląskie

NIP: 5470083658

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

34-100 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Firma Budowlana WULKAN Piotr Pająk Jaroszowice 5510017255

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Firma Budowlana WULKAN Piotr Pająk (Jaroszowice) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7)

Najniższa cena

13 227 PLN

Średnia cena

1 134 876 PLN

Najwyższa cena

10 971 600 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. WROCŁAW 2 4 218 284 PLN 4 218 284 PLN
Ficek Karol Ficner Jastrzębie Zdrój 2 84 312 PLN 168 625 PLN
Fargo Invest Sp. z o.o. Częstochowa 2 118 000 PLN 118 000 PLN
KAMBERG Sp. z o.o. Częstochowa 2 2 269 450 PLN 4 538 900 PLN
DSC System sp. z o.o Kraków 2 - -
Projektowanie Realizacja Doradztwo Marcin Lendzioszek Jankowice 2 253 749 PLN 253 749 PLN
FPHU Progress Marek Adamczyk Gliwice 2 - -
Firma Instalacyjno-Budowlana Henryk Krzystek Sosnowiec 2 62 955 PLN 125 911 PLN
FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA "BUDMAR" NOWEK MARCIN Sosnowiec 2 414 528 PLN 829 055 PLN
ZRDiTZ ,,ROMUS'' Sp. z o.o. Katowice 2 679 533 PLN 679 533 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa nowej budowli ochronnej na potrzeby ludności i obrony cywilnej stanowiącej Śląskie Regionalne Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Płuca w Chorzowie – prace przygotowawcze.

JM KONTRAKT Sp. z o.o. -

2026-09-04 13:49:26Z

Remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 22 w Jaworznie przy ul. Banasika 1

DAW-MAR Marek Korus -

2026-09-04 12:45:52Z

„Remont nawierzchni ul. Norwida w Jastrzębiu-Zdroju”

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. 376 359 PLN

2026-09-04 11:40:32Z

Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej Gminy Rudnik

DORBUD SILESIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 760 000 PLN

2026-09-04 11:31:23Z

Kompleksowy remont nawierzchni jezdni i ciągów chodników w ul. Siewierskiej

Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. 1 394 200 PLN

2026-09-04 11:27:34Z

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami oraz sieci wodociągowej w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej

Firma Budowlana WULKAN Piotr Pająk -

2026-09-04 11:00:45Z

Likwidacja szkód związanych z zalaniem pomieszczeń Przedszkola nr 5 w Katowicach spowodowanych awarią instalacji hydrantowej wewnątrz budynku

JDH INVESTMENTS Sp. z o.o. -

2026-09-04 10:43:13Z

Rozbudowa placu zabaw w ramach Programu pn.”Aktywne Place Zabaw”2026

AMTC POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 278 274 PLN

2026-09-04 09:27:17Z

4WOG.1200.2712.52.2026 Roboty budowlane w podziale na 3 cz. G-ce: 1. Remont budynku nr 46-magazyn, 2. Remont wiat, bram garażowych i wjazdowych, 3. Remont ośrodka szkolenia wodnego w budynku nr 16

Firma Remontowo - Budowlana TOMBUD Tomasz Wojaczek 475 562 PLN

2026-09-04 07:23:23Z

4WOG.1200.2712.52.2026 Roboty budowlane w podziale na 3 cz. G-ce: 1. Remont budynku nr 46-magazyn, 2. Remont wiat, bram garażowych i wjazdowych, 3. Remont ośrodka szkolenia wodnego w budynku nr 16

HOSTEX Kamil Wojciechowski 55 125 PLN

2026-09-04 07:23:23Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 525 157 PLN Max: 22 840 445 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami oraz sieci wodociągowej w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: AQUA S.A.

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002393877

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: 1 Maja, 23

1.4.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.4.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: aqua@aqua.com.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: aqua.com.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a22eb017-28a8-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00423243

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-04

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie sektorowe

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: Dz. Urz. UE: S : 113/2024 346812-2024

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Rybarzowice oraz rozbudowa sieci kanalizacyjnej w aglomeracji Bielsko-Biała Komorowice; FENX.01.03-IW.01-0012/24

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie sektorowe udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 378 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami oraz sieci wodociągowej w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest budowa kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami oraz sieci wodociągowej w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej o długości:  sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej ok.9 940,60 mb.  sieć wodociągowa ok. 302,30 mb a) Budowa kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej - rejon ulic Skarpowej i Rucianej. Zakres robót kanalizacyjnych przewidzianych projektem obejmuje m.in.: •Budowę kanałów sanitarnych grawitacyjnych głównych i bocznych, • Budowę sięgaczy do działek, obiektów i budynków mieszkalnych, • Odtworzenie nawierzchni dróg, chodników, miejsc postojowych oraz poboczy, • Wykonanie przewiertów pod drogami, przepustami, przekraczanymi potokami oraz rowami melioracyjnymi, • Odtworzenie rowów, poboczy, przepustów i zieleni izolacyjnej, • Odtworzenie wszelkich elementów zagospodarowania naruszonych podczas budowy, •Aktualizację wszelkich uzgodnień, których termin upłynął, bądź upłynie w okresie trwania umowy, a są niezbędne do realizacji robót. • Przygotowanie dokumentacji powykonawczej. b) Budowa kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej - rejon ulic Skarpowej i Rucianej – ETAP II. Zakres robót kanalizacyjnych przewidzianych projektem obejmuje m.in.: • Budowę kanałów sanitarnych grawitacyjnych głównych i bocznych, • Budowę sięgaczy do działek, obiektów i budynków mieszkalnych, • Odtworzenie nawierzchni dróg, chodników, miejsc postojowych oraz poboczy, •Wykonanie przewiertów pod drogami, przepustami, przekraczanymi potokami oraz rowami melioracyjnymi, •Odtworzenie rowów, poboczy, przepustów i zieleni izolacyjnej, • Odtworzenie wszelkich elementów zagospodarowania naruszonych podczas budowy, • Aktualizację wszelkich uzgodnień, których termin upłynął, bądź upłynie w okresie trwania umowy, a są niezbędne do realizacji robót. • Przygotowanie dokumentacji powykonawczej. c) Budowa kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej - rejon ulicy Rucianej. Zakres robót kanalizacyjnych przewidzianych projektem obejmuje m.in.: • Budowę kanałów sanitarnych grawitacyjnych głównych i bocznych, • Budowę kanałów sanitarnych tłocznych – głównego i rezerwowego, • Budowę sięgaczy do działek, obiektów i budynków mieszkalnych, •Budowę pompowni ścieków PP2 wraz z jej zagospodarowaniem, • Budowę studni pomiarowej, • Odtworzenie nawierzchni dróg, chodników, miejsc postojowych oraz poboczy, • Wykonanie przewiertów pod drogami, przepustami, przekraczanymi potokami oraz rowami melioracyjnymi, • Odtworzenie rowów, poboczy, przepustów i zieleni izolacyjnej, •Przewierty - na wskazanych w projekcie odcinkach sieci/przyłączy, • Odtworzenie wszelkich elementów zagospodarowania naruszonych podczas budowy, • Aktualizację wszelkich uzgodnień, których termin upłynął, bądź upłynie w okresie trwania umowy, a są niezbędne do realizacji robót. • Przygotowanie dokumentacji powykonawczej. d)Budowa kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej - rejon ulic Łowieckiej i Jeżynowej. Zakres robót kanalizacyjnych przewidzianych projektem obejmuje m.in: • Budowę kanałów sanitarnych grawitacyjnych głównych i bocznych, • Budowę sięgaczy do działek, obiektów i budynków mieszkalnych, • Odtworzenie nawierzchni dróg, chodników, miejsc postojowych oraz poboczy, • Odtworzenie rowów, poboczy, przepustów i zieleni izolacyjnej, •Odtworzenie wszelkich elementów zagospodarowania naruszonych podczas budowy, • Aktualizację wszelkich uzgodnień, których termin upłynął, bądź upłynie w okresie trwania umowy, a są niezbędne do realizacji robót. •Przygotowanie dokumentacji powykonawczej. e) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej - rejon ulic Łowieckiej i Kaskadowej. Zakres robót kanalizacyjnych przewidzianych projektem obejmuje m.in: • Budowę kanałów sanitarnych grawitacyjnych głównych i bocznych, • Budowę kanałów sanitarnych tłocznych – głównego i rezerwowego, • Budowę sięgaczy do działek, obiektów i budynków mieszkalnych, • Budowę pompowni ścieków PP wraz z jej zagospodarowaniem, • Budowę studni pomiarowej, • Odtworzenie nawierzchni dróg, chodników, miejsc postojowych oraz poboczy, • Wykonanie przewiertów pod drogami, przepustami, przekraczanymi potokami oraz rowami melioracyjnymi, • Odtworzenie rowów, poboczy, przepustów i zieleni izolacyjnej, • Przewierty - na wskazanych w projekcie odcinkach sieci/przyłączy, • Odtworzenie wszelkich elementów zagospodarowania naruszonych podczas budowy, • Aktualizację wszelkich uzgodnień, których termin upłynął, bądź upłynie w okresie trwania umowy, a są niezbędne do realizacji robót. • Przygotowanie dokumentacji powykonawczej. f) Zakres robót wodociągowych przewidzianych projektem obejmuje m.in: • Budowę sieci wodociągowych, • Wykonanie sięgaczy wodociągowych wraz z zabudową zasuw domowych w kierunku posesji (do ich granicy) przewidzianych do podłączenia, • Budowę dodatkowych sięgaczy wodociągowych wraz z zabudową zasuwy domowej (na pisemne wnioski właścicieli, po akceptacji „AQUA”S.A.), • Przełączenie przyłączy nieprzewidzianych do przebudowy lub wybudowanych przez właścicieli posesji, niezinwentaryzowanych na etapie wykonywania projektu, a do których realizowana jest dostawa wody przez Zamawiającego, • Zabudowę zasuw, hydrantów i punktów pomiarowych wraz z montażem tabliczek oznaczeniowych, •Odtworzenie nawierzchni dróg, chodników, miejsc postojowych oraz poboczy, • Przekroczenia potoków, rowów melioracyjnych oraz wykonanie przewiertów pod drogami, • Odtworzenie rowów, poboczy, przepustów i zieleni izolacyjnej, • Przewierty - na wskazanych w projekcie odcinkach sieci/przyłączy, • Odtworzenie wszelkich elementów zagospodarowania naruszonych podczas budowy, • Likwidację starej armatury wodociągowej oraz istniejących tabliczek oznaczeniowych, • Aktualizację wszelkich uzgodnień, których termin upłynął, bądź upłynie w okresie trwania umowy, a są niezbędne do realizacji robót. • Przygotowanie dokumentacji powykonawczej.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-17

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-06-17

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Budowlana WULKAN Piotr Pająk

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5510017255

4.3.3.) Ulica: Pod Kopcem 49

4.3.4.) Miejscowość: Jaroszowice

4.3.5.) Kod pocztowy: 34-100

4.3.6.) Województwo: małopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 11898140,06 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: Dz.U. S : 211/2024 655686-2024

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-10

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana kierownika budowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Na wniosek wykonawcy w § 7 pkt 1 umowy dokonano zmiany osoby kierownika budowy.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Z uwagi na konieczność wykonania robót dodatkowych oraz rodzajowo zamiennych opisanych w protokole konieczności nr TIT/RD/2/2026 z dnia 28.05.2026 r

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana terminu realizacji umowy do dnia 10.08.2026 roku

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Z uwagi na zakończenie robót budowlanych objętych Umową i dokonaniem ostatecznych obmiarów powykonawczych rzeczywiście wykonanych robót z uwzględnieniem robót dodatkowych oraz rodzajowo zamiennych opisanych
w protokole konieczności nr TIT/RD/2/2026 z dnia 28.05.2026 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Przedmiot zamówienia nie uległ zamianie. Zgodnie z zapisami umowy nastąpiło rozliczenie na podstawie obmiarów powykonawczych rzeczywiście wykonanych robót z uwzględnieniem robót dodatkowych oraz rodzajowo zamiennych.

5.4.6.) Wartość zmiany: 888837,33

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 12786977,39 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-09-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie sektorowe udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 378 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
04.09.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
2.1.1
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7
45000000-7 (Roboty budowlane)