Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 278 274 PLN
Rozbudowa placu zabaw w ramach Programu pn.”Aktywne Place Zabaw”2026
Numer referencyjny: ZP/1/2026/RB
Zamawiający
ŻŁOBEK MIEJSKI W CZELADZI
ul. Niepodległości 6
41-250 Czeladź, Śląskie
NIP: 6252377658
REGON: 240986133
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| AMTC POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ | Kraków | 6793253057 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | AMTC POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Kraków) | Umowa podpisana | 278 274 PLN | 278 274 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
13 227 PLN
Średnia cena
1 134 876 PLN
Najwyższa cena
10 971 600 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. WROCŁAW | 2 | 4 218 284 PLN | 4 218 284 PLN |
| Ficek Karol Ficner Jastrzębie Zdrój | 2 | 84 312 PLN | 168 625 PLN |
| Fargo Invest Sp. z o.o. Częstochowa | 2 | 118 000 PLN | 118 000 PLN |
| KAMBERG Sp. z o.o. Częstochowa | 2 | 2 269 450 PLN | 4 538 900 PLN |
| DSC System sp. z o.o Kraków | 2 | - | - |
| Projektowanie Realizacja Doradztwo Marcin Lendzioszek Jankowice | 2 | 253 749 PLN | 253 749 PLN |
| FPHU Progress Marek Adamczyk Gliwice | 2 | - | - |
| Firma Instalacyjno-Budowlana Henryk Krzystek Sosnowiec | 2 | 62 955 PLN | 125 911 PLN |
| FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA "BUDMAR" NOWEK MARCIN Sosnowiec | 2 | 414 528 PLN | 829 055 PLN |
| ZRDiTZ ,,ROMUS'' Sp. z o.o. Katowice | 2 | 679 533 PLN | 679 533 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Budowa nowej budowli ochronnej na potrzeby ludności i obrony cywilnej stanowiącej Śląskie Regionalne Centrum Diagnostyki i Leczenia Raka Płuca w Chorzowie – prace przygotowawcze.
2026-09-04 13:49:26Z
Remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 22 w Jaworznie przy ul. Banasika 1
2026-09-04 12:45:52Z
„Remont nawierzchni ul. Norwida w Jastrzębiu-Zdroju”
2026-09-04 11:40:32Z
Poprawa efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej Gminy Rudnik
2026-09-04 11:31:23Z
Kompleksowy remont nawierzchni jezdni i ciągów chodników w ul. Siewierskiej
2026-09-04 11:27:34Z
Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z sięgaczami oraz sieci wodociągowej w dzielnicy Kamienica w Bielsku-Białej
2026-09-04 11:00:45Z
Likwidacja szkód związanych z zalaniem pomieszczeń Przedszkola nr 5 w Katowicach spowodowanych awarią instalacji hydrantowej wewnątrz budynku
2026-09-04 10:43:13Z
Rozbudowa placu zabaw w ramach Programu pn.”Aktywne Place Zabaw”2026
2026-09-04 09:27:17Z
4WOG.1200.2712.52.2026 Roboty budowlane w podziale na 3 cz. G-ce: 1. Remont budynku nr 46-magazyn, 2. Remont wiat, bram garażowych i wjazdowych, 3. Remont ośrodka szkolenia wodnego w budynku nr 16
2026-09-04 07:23:23Z
4WOG.1200.2712.52.2026 Roboty budowlane w podziale na 3 cz. G-ce: 1. Remont budynku nr 46-magazyn, 2. Remont wiat, bram garażowych i wjazdowych, 3. Remont ośrodka szkolenia wodnego w budynku nr 16
2026-09-04 07:23:23Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00334301 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Rozbudowa placu zabaw w ramach Programu pn.”Aktywne Place Zabaw”2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: ŻŁOBEK MIEJSKI W CZELADZI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240986133
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Niepodległości 6
1.5.2.) Miejscowość: Czeladź
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-250
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 32 265 05 25
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zastepcadyrektora@zlobek.czeladz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zlobek.czeladz.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa placu zabaw w ramach Programu pn.”Aktywne Place Zabaw”2026
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0560dae7-474e-48bf-9c99-1b05273c3e35
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334301
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00325576/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Rozbudowa Placu Zabaw w ramach Programu pn. "Aktywne Place Zabaw " 2026
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://zlobek-czeladz.logintrade.net/zapytania_email,235184,b16a294f44be5bcebf75feaa405e718c.html3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Z zastrzeżeniem postanowień dotyczących negocjacji treści oferty oraz przypadku awarii platformy, na której prowadzone jest postepowanie komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami może się odbywać wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, tj: poprzez Platformę przetargową , która jest stroną internetową prowadzonego postępowania.
Adres strony internetowej prowadzonego postepowania: https://zlobek-czeladz.logintrade.net/zapytania_email,235184,b16a294f44be5bcebf75feaa405e718c.html
Ciąg dalszy dot Komunikacji w Rozdziale 13 SWZ.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający złożyć ofertę (ofertę składa się wyłącznie poprzez Platformę przetargową) zobowiązany jest:
1) zapoznać się z instrukcjami użytkowników Platformy przetargowej dostępnymi pod adresem: https://zlobek-czeladz.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html
Są tam instrukcje:
a) „Rejestracja Wykonawcy na platformie”,
b) „Zadawanie pytań do postępowania”,
c) „Wymagania techniczne”,
d) „Udział w trybie podstawowym z możliwością negocjacji” oraz
2) zaakceptować „Regulamin korzystania z Platformy przetargowej” dostępny pod adresem: https://zlobek-czeladz.logintrade.net/rejestracja/regulamin.html
3. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy przetargowej - wskazane są na stronie internetowej Platformy przetargowej - pod adresem podanym w ust 1 pkt 1).
„ 1)Wymagania techniczne, jakim musi odpowiadać sprzęt komputerowy Wykonawcy, aby móc korzystać z Platformy. a) Dopuszczalne przeglądarki internetowe: Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox , Opera
2) Pozostałe wymagania techniczne:
a) dostęp do sieci internet;
b) obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest – ajax;
c) włączona obsługa JavaScript;
d) zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s;
e) zainstalowany Acrobat Reader;
f) zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 Update 24 lub nowszy.
3) Oświadczenia lub dokumenty przekazywane za pośrednictwem środka komunikacji elektronicznej przesyła się w formatach danych określonych na podstawie §2 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020r. poz. 2452). Równocześnie Zamawiający rekomenduje na format danych przesyłanych plików: .pdf. „
4. Wsparcie techniczne - w zakresie działania Platformy przetargowej udziela jej dostawca, tj. Logintrade S.A., ul. Legnicka 57d, lokal B/J, 54-203 Wrocław, nr tel. +48 71 787 35 34, e-mail: helpdesk@logintrade.net od poniedziałku do piątku (dni robocze) w godz. 8:00 – 16:00.
Ciąg dalszy w rozdziale 14 SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje dot RODO uregulowano w Rozdziale 22 SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacje dot RODO uregulowano w Rozdziale 22 SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/1/2026/RB
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
Zamawiający określił wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, zgodnie z art. 101 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa placu zabaw na terenie żłobka Miejskiego w Czeladzi. Zakres robót to zagospodarowania fragmentu terenu rekreacyjnego w granicach istniejącego, ogrodzonego placu zabaw przy Żłobku Miejskim w Czeladzi – w zakresie obejmującym rozbudowę placu zabaw o nowe elementy zabawowe wraz z montażem wiat zacieniających, ławek, kosza i tablicy informacyjnej.
W ramach przedsięwzięcia planuje się wykonanie robót budowlanych, których szczegółowy zakres obejmuje:
- wykonanie przekopów kontrolnych w obrębie gruntów podlegających zagospodarowaniu,
- uformowanie pochylni o paramentach spełniających wymóg pochylni dla osób niepełnosprawnych przy wyjściu na plac zabaw wzdłuż południowej elewacji budynku żłobka wraz z utwardzeniem nawierzchni kostką betonową i montażem poręczy,
- wykonanie pozostałych prac ziemnych obejmujących odpowiednie przygotowanie terenu pod montaż projektowanego wyposażenia zgodnie z zaleceniami producentów urządzeń,
- montaż na fundamentach urządzeń zabawowych, prefabrykowanych wiat zacieniających, ławek, kosza i tablicy regulaminowej,
- wykonanie nawierzchni bezpiecznych z poliuretanu oraz gumowych mat przerostowych układanych na agrowłókninie z wszczepionymi nasionami traw,
- roboty porządkowe i prace agrotechniczne w obrębie terenu inwestycji – w miejscach uszkodzenia istniejących trawników podczas wykonywania robót budowlanych należy wykonać trawnik z siewu z uprzednim nawiezieniem i przygotowaniem podłoża.
Zakres inwestycji obejmuje wykonanie zagospodarowania terenu zawierającego następujące elementy:
Zestaw zabawowy z panelami edukacyjnymi 1 szt.
Domek z panelem edukacyjnym „kółko-krzyżyk” 1 szt.
Domek ze zjeżdżalnią 1 szt.
Urządzenie zabawowe z panelem samochodowym i lunetą 1 szt.
Urządzenie zabawowe typu „kuchnia” 1 szt.
Zestaw zabawowy lokomotywa + wagonik kpl.
Bujak sprężynowy pszczoła 1 szt. + 1 bujak istniejący do przestawienia
Piaskownica na np. kulki 1 szt.
Wiata zacieniająca 2 szt.
Ławka z oparciem 1 szt. + 1 istniejąca do przestawienia
Kosz na śmieci 1 szt.
Tablica informacyjna z regulaminem obiektu 1 szt.
Nawierzchnia bezpieczna z mat przerostowych 120 m²
Nawierzchnia bezpieczna z poliuretanu kolor pomarańczowy 165 m²
Nawierzchnia z kostki betonowej na pochylni 8 m²
Poręcze wzdłuż pochylni 1 kpl.
Nawierzchnie utwardzone do usunięcia 58 m²
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: sposób oceny ofert opisano w Rozdziale 9 SWZ.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonej gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w „Opisie Przedmiotu Zamówienia”, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia). Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 Pzp, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie (wymienienie załączników do oferty) oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia). Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.2. Pełnomocnictwo
1) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Oznacza to że ustanowienie pełnomocnika do reprezentowania wspólników w postepowaniu o udzielenie zamówienia jest obowiązkowe. Ustanowienie pełnomocnika może być dokonane w umowie konsorcjum lub odrębnym dokumencie pełnomocnictwa. Umowę konsorcjum lub pełnomocnictwo z którego wynika komu udzielono pełnomocnictwa należy dołączyć do oferty.
Obowiązek wyznaczenia przedstawiciela uprawnionego do reprezentacji współwykonawców w stosunkach z zamawiającym dotyczy również spółki cywilnej.
2) w przypadku spółki cywilnej wystarczającym będzie gdy upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynikać będzie z dołączonej do oferty umowy spółki cywilnej lub uchwały wspólników, wskazującej jednego ze wspólników jako umocowanego do reprezentacji spółki (wszystkich wspólników). Ofertę może podpisać wyznaczony pełnomocnik lub wszyscy wspólnicy spółki.
3) dokument pełnomocnictwa powinien określać postępowanie o udzielenie zamówienia, którego dotyczy, wymieniać wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (mocodawców), oraz określać osobę pełnomocnika oraz zakres jego umocowania,
4) dokument pełnomocnictwa musi być podpisany przez wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie,
3. Korespondencja z Pełnomocnikiem - wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, na adres wskazany w ofercie jako adres do korespondencji.
4. Oświadczenie o którym mowa w art. 125 ust 1 Pzp w zakresie braku podstaw do wykluczenia - w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców, Oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia -Załącznik 2 do SWZ musi złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
ZMIANY UMOWY:1. Zamawiający przewiduje zmianę istotnych postanowień zawartej umowy, które będą wprowadzane aneksem do umowy:
1) Przedłużenie terminu wykonania „Przedmiotu umowy” w przypadku:
a) wystąpienia zwłoki w realizacji „Przedmiotu umowy” spowodowanej przyczynami, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający, w szczególności będąca następstwem nieterminowego przekazania terenu budowy lub odebrania etapu prac, konieczności poprawy Dokumentacji składającej się na Opis Przedmiotu Zamówienia,
b) jeżeli wystąpi brak możliwości wykonywania robót z powodu niedopuszczania do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;
c) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie „Przedmiotu umowy” zgodnie z jej postanowieniami- przez siłę wyższą należy rozumieć zdarzenie zewnętrzne o charakterze niezależnym od Stron, którego Strony nie mogły przewidzieć przed zawarciem umowy, oraz którego Strony nie mogły uniknąć ani któremu nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności; za siłę wyższą, warunkująca zmianę Umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, działania wojenne, nagłe przerwy w dostawie energii elektrycznej, promieniowanie lub skażenia; stan pandemii, epidemii; Termin zakończenia robót może zostać przesunięty o czas przerwy w robotach, udokumentowany wpisem do dziennika budowy dokonanym przez inspektora nadzoru inwestorskiego.
d) jeżeli wystąpią warunki atmosferyczne uniemożliwiające wykonywanie robót zgodnie z technologią ich wykonania (jeżeli określone warunki atmosferyczne, temperatura, wilgotność, opady deszczu uniemożliwiają realizację zamówienia zgodnie z wymaganiami/ wytycznymi na kartach produktu określonych materiałów), sytuacja taka będzie potwierdzona przez inspektora nadzoru oraz Zamawiającego, po sprawdzeniu uzasadnionego i udokumentowanego wniosku Wykonawcy,
e) powstanie potrzeba przeprowadzenia dodatkowych badań lub ekspertyz, warunkujących wykonanie niniejszej umowy, których nie można było przewidzieć w momencie zawarcia umowy;
f) zmiana zostanie wprowadzona jeżeli nastąpi zawarcie aneksu do niniejszej umowy na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 o ile realizacja „robót zamiennych” wpływa na termin wykonania niniejszej umowy. Strony zobligowane są potwierdzić zakres tych robót oraz zasadność ich wykonania w protokole konieczności;
g) zmiana zostanie wprowadzona jeżeli nastąpi zawarcie aneksu do niniejszej umowy na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3 („niezbędne roboty dodatkowe”) ustawy Pzp o ile realizacja tych robót wpływa na termin wykonania niniejszej umowy; Strony zobligowane są potwierdzić zakres tych robót oraz zasadność ich wykonania i określenia ilości dni dodatkowych na realizację w protokole konieczności;
h) zmiana zostanie wprowadzona jeżeli nastąpi zawarcie aneksu do niniejszej umowy na podstawie art. 455 ust. 2 („zmiany niskowartościowe”) ustawy Pzp o ile realizacja tych robót wpływa na termin wykonania niniejszej umowy; Strony zobligowane są potwierdzić zakres tych robót oraz zasadność ich wykonania i określenia ilości dni dodatkowych na realizację w protokole ;
i) zmiana zostanie wprowadzona jeżeli nastąpi zawarcie aneksu do niniejszej umowy na podstawie art. 455 ust 1 pkt 4 („nieprzewidziane okoliczności”) ustawy Pzp o ile zmiana ta wpływa na termin wykonania niniejszej umowy; Strony zobligowane są potwierdzić zakres tej zmiany i jej wpływ na termin realizacji w protokole.
j) jeżeli nastąpią przestoje i opóźnienia zawinione przez Zamawiającego; Zamawiający potwierdzi pisemnie zakres i przyczynę przestojów i opóźnień oraz przedłuży termin realizacji o tą ilość dni.
k) zmiana zostanie wprowadzona jeżeli wystąpią okoliczności, których Strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności;
Ciąg dalszy w Projektowanych Postanowieniach Umownych- § 12 Zał 3 do SWZ
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-24 13:00
8.2.) Miejsce składania ofert: na Platformę Przetargową, na której prowadzone jest postępowanie
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-24 13:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-21
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 09.07.2026
- Termin składania ofert
- 24.07.2026 11:00
- Wartość umowy
- 278 274 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
3 miesiące