Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 52 521 PLN
Budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji w msc. Rząśnik
Numer referencyjny: ZP.271.13.2026
Zamawiający
GMINA RZĄŚNIK
ul. Jesionowa 3
07-205 Rząśnik, Mazowieckie
NIP: 7621901370
REGON: 550668108
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Spółka Cywilna KOPBUD Krzysztof Nalewajk, Paweł Zięba | Goworowo | 7582385644 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Spółka Cywilna KOPBUD Krzysztof Nalewajk, Paweł Zięba (Goworowo) | Umowa podpisana | 52 521 PLN | 52 521 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 164 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Najniższa cena
29 000 PLN
Średnia cena
635 181 PLN
Najwyższa cena
7 866 889 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Usługowy Zakład Hydrauliczny Marian Wieczorek Radom | 5 | - | - |
| Firma Instalacyjno-Budowlana INSTAL Grzegorz Retko Sokołów Podlaski | 4 | 266 172 PLN | 1 064 688 PLN |
| Inżynieria Adampol Adam Michalik Adampol | 4 | 268 698 PLN | 537 396 PLN |
| Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Eko Jabłonna Sp. z o.o. Jabłonna | 4 | - | 69 489 PLN |
| Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Eko Jabłonna sp. z o.o. Jabłonna | 4 | - | - |
| MEDIA CONTROL Sp. z o.o. Marianów | 4 | 41 507 PLN | 83 014 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERYJNO-BUDOWLANE HYDROBUD GAJOWNIK WALDEMAR Otwock | 3 | 118 836 PLN | 398 231 PLN |
| FIRMA K2 KRYSTIAN KACZOROWSKI Barchów | 3 | 259 188 PLN | 777 563 PLN |
| HYDROTECH Kamil Chojnowski Wygoda | 3 | 148 384 PLN | 445 151 PLN |
| ROBOKOP Grzegorz Leonowicz Milanówek | 3 | 2 927 400 PLN | 4 120 500 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Budowa odcinka sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w ul. Sienkiewicza w Zwoleniu”
2026-09-01 13:00:36Z
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Karmelowej w Ładach
2026-08-31 13:39:58Z
Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Kaczkowo Nowe oraz cz. miejscowości Kaczkowo Stare w formule zaprojektuj i wybuduj
2026-08-28 09:33:14Z
Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w miejscowości Maszna i Paprotnia
2026-08-28 06:19:26Z
Zrównoważona gospodarka wodna w Gminie Brochów
2026-08-26 13:18:06Z
BUDOWA KANALIZACJI DESZCZOWEJ W UL. SARENKI NA ODCINKU OD STUDNI D1-D8 WRAZ Z ODCINKIEM D5-D7 W DZIELNICY WESOŁA M.ST. WARSZAWY
2026-08-26 13:01:11Z
Modernizacja przepompowni kanalizacji deszczowej przy ul. Andrzeja w Pruszkowie
2026-08-24 11:12:21Z
Budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji w msc. Rząśnik
2026-08-24 10:20:23Z
Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w ul. Diamentowej i ul. Motyli w miejscowości Granice
2026-08-24 08:49:44Z
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w ul. Politechnicznej w miejscowości Jabłonna, gmina Jabłonna
2026-08-21 09:19:41Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00267966 z dnia 2026-05-29 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji w msc. Rząśnik
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RZĄŚNIK
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Rząśnik
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668108
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jesionowa 3
1.5.2.) Miejscowość: Rząśnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-205
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.7.) Numer telefonu: 29 5929260
1.5.8.) Numer faksu: 29 5929285
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@rzasnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rzasnik.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji w msc. Rząśnik
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-85790d81-20a8-4e28-9f8e-b8f431573fe7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267966
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037213/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji w msc. Rząśnik
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
www.rzasnik.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy działającej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/rzasnik
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgonie z zapisami rozdziału XII SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z zapisami w załączniku nr 11 do SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z zapisami w załączniku nr 11 do SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.13.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem Zamówienia jest budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej w msc. Rząśnik na działce nr 263 (pas drogowy) oraz 364:
1) Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rząśnik ulica Polna o długości 162 m,
2) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rząśnik ulica Polna o długości 183 m.
Przedmiotem opracowania jest Budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej w msc. Rząśnik na działce nr 263 (pas drogowy) oraz 364.
Projektowana sieć wodociągowa będzie pracowała w układzie rozdzielczym i zostanie włączona w sieć DN90 PE.
Projektowana sieć kanalizacyjna będzie pracowała w układzie grawitacyjnym i zostanie włączona do istniejącej studni.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta tego Wykonawcy, który na tym etapie postepowania nie podlega wykluczeniu, a jego oferta podlega odrzuceniu i uzyskała łącznie największa liczbę punktów.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:1) spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i niniejszej SWZ;
2) nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w rozdziale VIII SWZ.
2. Opis warunków udziału w postępowaniu:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że:
a) o udzielenie zamówienia publicznego ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają określony przez Zamawiającego warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni ten warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie, co najmniej dwa różne zamówienia o charakterze i złożoności porównywalnej z zakresem przedmiotowym, tj. z zakresu budowy sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej, z których co najmniej jedno zadanie dotyczyłoby budowy wodociągu o długości minimum 180 m, oraz co najmniej jedno zadanie budowy sieci kanalizacji sanitarnej o długości 160 m – Załącznik nr 5 do SWZ– wykaz robót budowlanych (na potwierdzenie spełnienia warunku należy dołączyć referencje lub inny dokument wskazujący na potwierdzenie należytego wykonania robot budowlanych).
3. Zamawiający w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej musi spełniać co najmniej jeden z Wykonawców składających ofertę wspólną.
4. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia mogą spełniać warunek łącznie.
5. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
6. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane do realizacji których te zdolności są wymagane.
7. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
8. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w pkt 5, potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów.
9. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. potwierdzających brak podstaw wykluczenia:
1) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej Grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wg Załącznika nr 7 do SWZ);
2) Oświadczenie o niezaleganiu w płaceniu należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności – Załącznik nr 9 do SWZ;
3) Oświadczenie o nie zaleganiu w płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności – Załącznik nr 9 do SWZ;
4) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: • Wykaz robót budowlanych wykonanych - wg Załącznika nr 5 do SWZ, na potwierdzenie warunku określonego w Rozdział VII ust. 2 pkt 4, ppkt a); (referencje lub inny dokument potwierdzający należyte wykonanie)
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Zgodnie z zapisami rozdziału XI SWZ6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-15 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/rzasnik
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-15 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-14
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 29.05.2026
- Termin składania ofert
- 15.06.2026 08:00
- Wartość umowy
- 52 521 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
30 dni