Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 07:00 (Jutro)
Budowa sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami na potrzeby zabudowy mieszkalnej w m. Bądkowo Kościelne
Numer referencyjny: PGN.271.11.2026
Zamawiający
GMINA BRUDZEŃ DUŻY
Toruńska 2
09-414 Brudzeń Duży, Mazowieckie
NIP: 7743188737
REGON: 611015678
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
Projekt techniczny
Projekt techniczny.pdf
STWiOR
STWiOR Bądkowo Kościelne.pdf
Specyfikacja Warunków Zamówienia
Specyfikacja Warunków Zamówienia.pdf
Załączniki nr 1-7 do SWZ
Załączniki nr 1-7 do SWZ.docx
Załącznik nr 8 - Projekt umowy
Zał. nr 8 Projekt umowy sieć wod-kan.doc
Przedmiar
Przedmiar.pdf
Projekt zagospodarowania działki
Projekt zagospodarowania działki.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 164 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Najniższa cena
29 000 PLN
Średnia cena
635 181 PLN
Najwyższa cena
7 866 889 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Usługowy Zakład Hydrauliczny Marian Wieczorek Radom | 5 | - | - |
| Firma Instalacyjno-Budowlana INSTAL Grzegorz Retko Sokołów Podlaski | 4 | 266 172 PLN | 1 064 688 PLN |
| Inżynieria Adampol Adam Michalik Adampol | 4 | 268 698 PLN | 537 396 PLN |
| Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Eko Jabłonna Sp. z o.o. Jabłonna | 4 | - | 69 489 PLN |
| Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Eko Jabłonna sp. z o.o. Jabłonna | 4 | - | - |
| MEDIA CONTROL Sp. z o.o. Marianów | 4 | 41 507 PLN | 83 014 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERYJNO-BUDOWLANE HYDROBUD GAJOWNIK WALDEMAR Otwock | 3 | 118 836 PLN | 398 231 PLN |
| FIRMA K2 KRYSTIAN KACZOROWSKI Barchów | 3 | 259 188 PLN | 777 563 PLN |
| HYDROTECH Kamil Chojnowski Wygoda | 3 | 148 384 PLN | 445 151 PLN |
| ROBOKOP Grzegorz Leonowicz Milanówek | 3 | 2 927 400 PLN | 4 120 500 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Budowa odcinka sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w ul. Sienkiewicza w Zwoleniu”
2026-09-01 13:00:36Z
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Karmelowej w Ładach
2026-08-31 13:39:58Z
Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Kaczkowo Nowe oraz cz. miejscowości Kaczkowo Stare w formule zaprojektuj i wybuduj
2026-08-28 09:33:14Z
Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w miejscowości Maszna i Paprotnia
2026-08-28 06:19:26Z
Zrównoważona gospodarka wodna w Gminie Brochów
2026-08-26 13:18:06Z
BUDOWA KANALIZACJI DESZCZOWEJ W UL. SARENKI NA ODCINKU OD STUDNI D1-D8 WRAZ Z ODCINKIEM D5-D7 W DZIELNICY WESOŁA M.ST. WARSZAWY
2026-08-26 13:01:11Z
Modernizacja przepompowni kanalizacji deszczowej przy ul. Andrzeja w Pruszkowie
2026-08-24 11:12:21Z
Budowa sieci wodociągowej oraz kanalizacji w msc. Rząśnik
2026-08-24 10:20:23Z
Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w ul. Diamentowej i ul. Motyli w miejscowości Granice
2026-08-24 08:49:44Z
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w ul. Politechnicznej w miejscowości Jabłonna, gmina Jabłonna
2026-08-21 09:19:41Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400971 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami na potrzeby zabudowy mieszkalnej w m. Bądkowo Kościelne
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRUDZEŃ DUŻY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015678
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Toruńska 2
1.5.2.) Miejscowość: Brudzeń Duży
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-414
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@brudzen.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ugbrudzenduzy.bip.org.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami na potrzeby zabudowy mieszkalnej w m. Bądkowo Kościelne
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de735edb-470d-49c0-80da-def0e86ecd54
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400971
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022433/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa dróg wraz z rozbudową infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w gminie Brudzeń Duży w ramach instrumentu Mazowsze Pomaga
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-de735edb-470d-49c0-80da-def0e86ecd543.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
2. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
3. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w za kładce „Zgłoś problem".
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., str. 1, z późn. zm.) dalej RODO informujemy, że:
1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Gmina Brudzeń Duży /adres: 09-414 Brudzeń Duży, ul. Toruńska 2/ reprezentowana przez Wójta Gminy Brudzeń Duży.
2. Osoby, których dane przetwarzane są przez Administratora mogą się z nim skontaktować telefonicznie pod nr.: 24 360 47 20, lub drogą mailową na adres: sekretariat@brudzen.pl
3. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się mailowo na adres: iod@brudzen.pl.
4. Podstawy i cele przetwarzania danych:
1) W przypadku gdy Pani/Pan występują jako kontrahent/wykonawca, który działa w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w oparciu o status osoby fizycznej to zgodnie z art. 13 RODO informujemy:
Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane:
• na podstawie art. 6 ust. 1 lit. „b” ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), gdy przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne w związku z podjęciem czynności niezbędnych do zawarcia umowy tj. przeprowadzenie postępowania w oparciu o przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych przed zawarciem umowy oraz czynności związanych z zawarciem i wykonaniem umowy,
• na podstawie przesłanki art. 6 ust 1 lit. „c” RODO, gdy przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, wynikający z realizacji przedmiotowej umowy w oparciu o obowiązujące przepisy prawa zamówień publicznych,
z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego,
• na podstawie art. 6 ust. 1 lit. „f” RODO jako niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (prowadzenie korespondencji w tym korespondencji elektronicznej, współpraca z kontrahentem, dochodzenie roszczeń).
2) W przypadku gdy Pani/Pan występują w imieniu kontrahenta/wykonawcy na podstawie reprezentacji, udzielonego pełnomocnictwa, oraz w przypadku gdy Pani/Pana dane osobowe zostały podane przez kontrahenta/wykonawcę w celu umożliwienia kontaktu lub realizacji umowy to zgodnie z art. 14 RODO informujemy:
Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w zakresie: imię i nazwisko, stanowisko, nr telefonu kontaktowego, służbowy adres e-mail osób fizycznych reprezentujących wykonawcę, osób fizycznych wyznaczonych do realizacji zawartej umowy oraz pozostałe dane wynikające z rejestrów publicznych, celem potwierdzenia zasadności i legalności reprezentacji wykonawcy.
Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane:
• na podstawie art. 6 ust. 1 lit. „f” RODO, jako niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (zapewnienie prawidłowości postępowania w oparciu o przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych, nawiązanie relacji handlowych, prowadzenie korespondencji w tym korespondencji elektronicznej, zapewnienie legalności zawarcia umowy handlowej i jej realizacji, dochodzenie roszczeń),
• na podstawie przesłanki art. 6 ust 1 lit. „c” RODO, gdy przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, wynikającego z realizacji przedmiotowej umowy w oparciu o obowiązujące przepisy prawa zamówień publicznych, z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 5. Ponadto Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. „c” RODO, zgodnie z którym przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia pozostałych obowiązków prawnych ciążącego na urzędzie w szczególności wynikających z:
• ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych [PZP] (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320),
• rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 r., poz. 2415),
• ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1530),
• innych aktów prawnych, które w sposób bezpośredni lub pośredni odnoszą się do zakresu i sposobu wykonywania przez urząd pracy, obowiązków i zadań wynikających z przepisów prawa.
6. Odbiorcami Państwa danych osobowych są podmioty upoważnione do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa oraz podmioty przetwarzające w imieniu administratora, na podstawie zawartej umowy w celu świadczenia określonych usług np.: dostawcy usług IT oraz oprogramowania użytkowego, podmioty świadczące usługi pocztowe, windykacyjne, doradcze i prawnicze.
7. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu wskazanego w pkt. 4, a następnie przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2020 poz. 164 ze zm.) zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt Administratora. Ze względu na inne, szczególne przepisy prawa, okres ten może ulec wydłużeniu.
8. W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługują Państwu następujące uprawnienia:
• prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych i ich sprostowania,
• prawo do przenoszenia danych, usunięcia danych, sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania, z zastrzeżeniem, że przepisy odrębne mogą wyłączyć możliwość skorzystania z tych praw.
9. Posiada Pani/Pan również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie, ul. Stawki 2 (kod pocztowy: 00-193 Warszawa), w przypadku gdy zachodzi poważne popełnienie naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych, które Państwa dotyczą.
10. W przypadku kategorii osób działających w imieniu kontrahenta/wykonawcy określonych w pkt 4 ppkt 2, Państwa dane zostały pozyskane z jawnych rejestrów publicznych lub bezpośrednio od podmiotu, który Państwo reprezentujecie.
11. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania tych danych może skutkować wykluczeniem z postępowania w oparciu o przepisy Prawa zamówień publicznych, brakiem możliwości prawidłowego przeprowadzenia postępowania w oparciu o przepisy Prawa zamówień publicznych, nawiązania współpracy, oraz realizacji zawartej umowy.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: PGN.271.11.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami na potrzeby zabudowy mieszkalnej w m. Bądkowo Kościelne na działkach nr ew. 333/23, 333/41, 333/36, 333/37, 333/38, 333/46 obręb 0002 Bądkowo Kościelne.
dla zadania pn. „Przebudowa dróg wraz z rozbudową infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w gminie Brudzeń Duży w ramach instrumentu Mazowsze Pomaga”
Zakres prac obejmuje w szczególności:
- roboty pomiarowe, wytyczenie obiektu i geodezyjną inwentaryzację powykonawczą,
- budowę sieci wodociągowej z rur PE HD SDR 17 PN10 Dz90 mm o długości 87,7 m,
- budowę sieci kanalizacji sanitarnej DZ200 mm o długości 162,2 m,
- budowę przyłączy kanalizacji sanitarnej Dz160 mm o długości 26,6 m,
- budowę studni rewizyjnych betonowych Dn1200 mm – 7 szt.,
- budowę hydrantu przeciwpożarowego nadziemnego DN80 – 1 szt.,
- uzyskanie pozwolenia na użytkowanie lub zawiadomienie właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy i uzyskaniu zaświadczenia tego organu potwierdzającego dopełnienie formalności związanych z zakończeniem budowy.
Przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykonać zgodnie z:
1) projektem budowlanym,
2) specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót,
3) przedmiarem robót.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja i rękojmia na wykonany przedmiot zamówienia
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:W ramach tego warunku wykonawca zobowiązany jest do:
4.1. wykazania, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie wykonał należycie jedną robotę budowlaną polegającą na wykonaniu robót wodno-kanalizacyjnych zgodnie z zapisami zawartymi w projekcie na co najmniej 300 000,00 zł brutto.
4.2 Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej jedną osobą przeznaczoną do pełnienia funkcji Kierownika Budowy / Kierownika Robót, posiadającą:
• Uprawnienia budowlane: do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa),
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) oświadczenie, w zakresie art. 108 ust.1 pkt. 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej grupy kapitałowej (wg. wzoru Załącznik nr 4) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegający się o zamówienie,
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty – wg załącznika nr 5
2) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – wg załącznika nr 6
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100).2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium musi obejmować okres związania ofertą określony w Rozdziale XII ust.1
4. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
5. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, dokumenty te powinny być sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem i zawierać co najmniej:
1) nazwę zleceniodawcy (Wykonawcy), beneficjenta poręczenia/ gwarancji (Zamawiającego: Gmina Brudzeń), poręczyciela/gwaranta oraz adresy ich siedzib,
2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona poręczeniem/ gwarancją,
3) kwotę wadium,
4) termin ważności poręczenia/gwarancji – nie krótszy niż termin związania ofertą,
5) zobowiązanie poręczyciela/gwaranta do zapłaty kwoty wadium nieodwołalnie, bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych
6. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy „MAZOWSZE” w Płocku Oddział w Brudzeniu Dużym nr 57 9042 1042 0550 0374 2000 0190 z adnotacją: „Wadium - nr sprawy PGN.271.11.
2026”
7. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna je za wniesione skutecznie jedynie w przypadku wpływu pieniędzy na rachunek bankowy Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
8. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 4 pkt. 2-4, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
9. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać nieodwołalne i bezwarunkowe, na każde żądanie zgłoszone przez Zamawiającego, zobowiązanie gwaranta (poręczyciela) do zapłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane do realizacji których te zdolności są wymagane.2) W przypadku, o którym mowa w pkt. a), wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi lub dostawy lub roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
3) warunek opisany w pkt. 4.1 zostanie spełniony, jeżeli jeden z wykonawców będzie posiadał wymagane doświadczenie lub będą spełniać łącznie
4) warunek opisany w pkt. 4.2 zostanie spełniony, jeżeli jeden z wykonawców będzie dysponował wymaganymi osobami lub Wykonawcy będą wspólnie dysponowali tymi osobami.
5) Wykonawcy, o których mowa w pkt. 5, ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
6) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, których oferta wspólna zostanie najwyżej oceniona, są oni zobowiązani na wezwanie Zamawiającego złożyć podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale XI. pkt. 2 SWZ potwierdzające brak podstaw wykluczenia, przy czym w zakresie potwierdzającym spełnienie warunków udziału składa odpowiednio wykonawca/wykonawcy, który/którzy wykazuje/-ą spełnienie warunku udziału
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 455 ustawy Pzp oraz wskazanym w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 09:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-03
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 20.08.2026
- Termin składania ofert
- 04.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-11-30