Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 743 675 PLN

Budowa ul. Zielone Wzgórze, ul. Podgórskiej, ul. Św. Wojciecha, ul. Północnej i ul. Spacerowej w Olesznie ETAP 2: ulica Podgórska

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00180592

Numer referencyjny: RI.271.1.8.2026.MW

Zamawiający

GMINA KRASOCIN

MACIERZY SZKOLNEJ 1

29-105 Krasocin, Świętokrzyskie

NIP: 6090003636

REGON: 291010145

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa ulicy Podgórskiej stanowiąca drugi etap zadania pn. Budowa ul. Zielone Wzgórze, ul. Podgórskiej, ul. Św. Wojciecha, ul. Północnej i ul. Spacerowej w Olesznie.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY "DUKT" SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA Włoszczowa 9591952026

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY "DUKT" SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA (Włoszczowa) Umowa podpisana 743 675 PLN 743 675 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Świętokrzyskie — na podstawie 53 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg)

Najniższa cena

145 292 PLN

Średnia cena

1 533 543 PLN

Najwyższa cena

9 577 269 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” Sp. z o.o. Kielce 5 516 810 PLN 2 584 048 PLN
"BUDROMOST-STARACHOWICE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Wąchock 4 - -
COLAS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Palędzie 2 2 231 138 PLN 2 231 138 PLN
ALBUD Sp. z o.o. Oblęgorek 2 638 215 PLN 1 276 430 PLN
ZIELONY PUNKT Paweł Machulski Morawica 2 3 083 598 PLN 6 167 196 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o. o. DYLMEX- INWESTYCJE Sp.k., Staszów 2 - -
ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY "DUKT" SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA Włoszczowa 2 743 675 PLN 743 675 PLN
DROGMAR S.C. M. Godzina, P. Podeszwa, R. Godzina, M. Podeszwa (DROGMAR S.C. M. Godzina, P.Podeszwa) Ostrowiec Świętokrzyski 2 - -
Zakład Robót Drogowych DUKT Sp. z o.o. Nowiny 2 446 490 PLN 892 980 PLN
FENIX Sp. z o.o. Piekoszów 1 400 883 PLN 400 883 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa ul. Zielone Wzgórze, ul. Podgórskiej, ul. Św. Wojciecha, ul. Północnej i ul. Spacerowej w Olesznie ETAP 2: ulica Podgórska

ZAKŁAD BUDOWLANO-DROGOWY "DUKT" SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA -

2026-09-03 08:39:59Z

„ Przebudowa drogi w Podłężu – etap II „ Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Świętokrzyskiego dla zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

PRODIM Sp. z o. o 154 629 PLN

2026-08-17 12:06:52Z

"Remont drogi gminnej nr 365076T w Orkanowie”

Przedsiębiorstwem Drogowym Sp. z o. o. DYLMEX – INWESTYCJE Sp.k 184 867 PLN

2026-08-11 18:43:45Z

Budowa skrzyżowań ul. Starowarszawskiej z ul. Targową oraz ul. Starowarszawskiej z ul. Warszawską i Spółdzielczą w Końskich

TRAKT S.A. -

2026-08-03 07:12:38Z

Przebudowa ulicy Sadowej w Starachowicach: Etap I: „Przebudowa ulicy Sadowej w Starachowicach”. Etap II: „Modernizacja mostu na rzece Kamiennej w ciągu ul. Sadowej w Starachowicach”.

"BUDROMOST-STARACHOWICE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-07-31 14:38:32Z

Przebudowa ulicy Sadowej w Starachowicach: Etap I: „Przebudowa ulicy Sadowej w Starachowicach”. Etap II: „Modernizacja mostu na rzece Kamiennej w ciągu ul. Sadowej w Starachowicach”.

"BUDROMOST-STARACHOWICE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-07-31 14:15:36Z

Przebudowa ulicy Sadowej w Starachowicach: Etap I: „Przebudowa ulicy Sadowej w Starachowicach”. Etap II: „Modernizacja mostu na rzece Kamiennej w ciągu ul. Sadowej w Starachowicach”.

"BUDROMOST-STARACHOWICE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-07-31 14:09:38Z

Rozbudowa drogi gminnej nr 389060T - ul. Stokowiec

"BUDROMOST-STARACHOWICE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-07-31 09:05:36Z

Budowa chodników i ciągów dla pieszych na terenie msc. Trzcianki, gm. Nowiny - etap II

Zakład Usług Budowlanych Mirosław Kędzior 1 080 555 PLN

2026-07-28 06:48:11Z

Budowa drogi leśnej nr 14 na terenie Leśnictw Piaski i Przyborów etap I od km 0+000 do 2+200 – postępowanie drugie

STW INVESTMENT Katarzyna Stawecka -

2026-07-21 14:26:00Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 13 958 PLN Średnia: 1 339 490 PLN Max: 9 967 923 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa ul. Zielone Wzgórze, ul. Podgórskiej,
ul. Św. Wojciecha, ul. Północnej i ul. Spacerowej w Olesznie
ETAP 2: ulica Podgórska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KRASOCIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010145

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: MACIERZY SZKOLNEJ 1

1.5.2.) Miejscowość: Krasocin

1.5.3.) Kod pocztowy: 29-105

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@krasocin.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.krasocin.com.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa ul. Zielone Wzgórze, ul. Podgórskiej,
ul. Św. Wojciecha, ul. Północnej i ul. Spacerowej w Olesznie
ETAP 2: ulica Podgórska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5d0154e2-33f3-4a5a-ab4a-62a0f1dead66

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00180592

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020790/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa ul. Zielone Wzgórz, ul. Podgórskiej, ul. Św. Wojciecha i ul. Północnej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_krasocin/proceedings

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/ug_krasocin/proceedings

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W postępowaniu o udzielenie
zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz
informacje, przekazywane są elektronicznie za
pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego” dostępnego na stronie dotyczącej danego
postępowania (nie dotyczy składania ofert). 2. Korzystanie z platformy zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. 3.Wymagania
techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, zostały opisane w Regulaminie
Internetowej Platformy zakupowej platformazakupowa.pl Open Nexus Sp. z o.o. Sposób sporządzenia, wysyłania i odbierania
korespondencji elektronicznej musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu wydanym na podstawie art.70
Ustawy. 4.Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie
sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków
komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa niezbędne wymagania
sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie, tj.: a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie
mniejszej niż 512 kb/s, b)komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ
lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c)
zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0., d)włączona obsługa
JavaScript, e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader, lub inny obsługujący format plików .pdf, f)Platforma działa według
standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8, g) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową
stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera
synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.5Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z pisemną prośbą o
wyjaśnienie treści SWZ za pośrednictwem Platformy i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego” Zamawiający odpowie
niezwłocznie za pośrednictwem Platformy na stronie dotyczącej danego postępowania na zadane pytanie.6. Zamawiający będzie
przekazywał Wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Informacje dotyczące odpowiedzi na
pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji
„Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie
przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy do konkretnego Wykonawcy. 7. Wykonawca jako podmiot
profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na Platformie przesłanych przez
Zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. 8.Zamawiający nie
ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z Platformy, w szczególności za sytuację,
gdy zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij
wiadomość do Zamawiającego”). 9.Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy dotyczące w
szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności odejmowanych w
niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce Instrukcje dla Wykonawców" na stronie
internetowej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. 10.Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w
inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ. Pozostałe informacje określone zostały w
rozdziale 11 SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje w zakresie RODO zostały wskazane w Rozdziale 22 SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacje w zakresie RODO zostały wskazane w Rozdziale 22 SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RI.271.1.8.2026.MW

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa ulicy Podgórskiej stanowiąca drugi etap zadania pn. Budowa ul. Zielone Wzgórze, ul. Podgórskiej, ul. Św. Wojciecha, ul. Północnej i ul. Spacerowej w Olesznie.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został szczegółowo określony w Rozdziale 16 SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: tylko oświadczenie wstępne

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium
w wysokości: 10 000,00 zł. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania
ofert.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają
pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Pozostałe informacje zawarte zostały w rozdziale 10 SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy został przewidziany we wzorze umowy - załącznik nr 3 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-04-20 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/ug_krasocin

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-04-20 12:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-05-19

2026-04-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
01.04.2026
Termin składania ofert
20.04.2026 10:00
Wartość umowy
743 675 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg)

Okres realizacji

4 miesiące