Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 187 052 PLN

Dostawa i wdrożenie systemu analizy logów.

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00342639

Zamawiający

Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o.

Aleja Solidarności 67

03-401 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 1132866688

REGON: 012298823

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
MWT Solutions S.A. Poznań 778 145 10 59

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 MWT Solutions S.A. (Poznań) Umowa podpisana - 187 052 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48000000-8)

Najniższa cena

16 PLN

Średnia cena

247 348 PLN

Najwyższa cena

958 910 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
COMPRO SYSTEM IT Sp. z.o.o. Katowice 4 12 288 PLN 12 288 PLN
Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. Kraków 3 - 16 064 PLN
Onex Group P.S.A. Warszawa 2 23 406 PLN 23 406 PLN
KC96 s.r.o. Klatovy 2 - -
Betacom S.A. Warszawa 2 294 214 PLN 294 214 PLN
Decsoft S.A. Warszawa 2 123 861 PLN 247 722 PLN
RESTOR P.ANTON, A.CZAPSKI, T.ROSTROPOWICZ SPÓŁKA JAWNA Warszawa 2 93 946 PLN 187 891 PLN
Getinge Polska Sp. z o.o Warszawa 2 - 1 020 162 PLN
AVL List GmbH Graz 2 - 257 395 PLN
TRANSITION TECHNOLOGIES PSC S.A. Łódź 2 449 188 PLN 449 188 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup i dostawa rocznych, komercyjnych subskrypcji/licencji oprogramowania Sparx Systems Enterprise Architect Corporate Edition w wersji z licencjonowaniem pływającym (Floating License)

Rynek 13 Piasecki Spółka Jawna 15 340 PLN

2026-09-03 08:00:10Z

Dostawa urządzeń klasy UTM (Unified Threat Management), oprogramowania menadżera logów i oprogramowania typu Network Security Policy Management & Orchestration do GIJHARS

SOFTINET Sp. z o.o. 182 348 PLN

2026-09-02 12:04:40Z

Dostawa oprogramowania komputerowego

Paweł Owczarzak EUPOL -

2026-09-02 06:14:12Z

Dostawa i wdrożenie systemu analizy logów.

MWT Solutions S.A. -

2026-09-01 06:42:35Z

Dostawa i instalacja systemu PACS

Philips Polska sp. z o.o. -

2026-08-31 12:20:54Z

Dostawa i wdrożenie systemu do gromadzenia danych transportowych.

GIS Support Sp. z o.o. -

2026-08-31 11:34:26Z

Dostawa rocznych subskrypcji licencji LabVIEW for Academic Use oraz Multisim AVL

Yotta Volt sp. z o.o. 112 354 PLN

2026-08-31 09:03:06Z

Przedmiotem zamówienia jest zakup licencji bezpieczeństwa dla urządzenia FortiGate 200F oraz przedłużenie wsparcia serwisowego i gwarancyjnego dla serwerów Dell

NETSECURE SP. Z O.O. 78 437 PLN

2026-08-31 08:57:33Z

Przedmiotem zamówienia jest zakup licencji bezpieczeństwa dla urządzenia FortiGate 200F oraz przedłużenie wsparcia serwisowego i gwarancyjnego dla serwerów Dell

NETSECURE SP. Z O.O. 59 950 PLN

2026-08-31 08:57:33Z

dostawa, wdrożenie oraz uruchomienie oprogramowania aplikacyjnego realizującego funkcjonalność systemu kopii zapasowych, wraz z udzieleniem licencji na jego użytkowanie

INTEGRATED SOLUTIONS Sp. z o.o. -

2026-08-27 17:51:09Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 844 PLN Średnia: 173 820 PLN Max: 1 078 384 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i wdrożenie systemu analizy logów.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012298823

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Solidarności 67

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 03-401

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpitalpraski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpitalpraski.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpitalpraski.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i wdrożenie systemu analizy logów.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ae14c1fc-af41-4c3d-bc11-d4fbeb0aae84

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342639

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00057870/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.2.20 Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w Szpitalu Praskim p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w Szpitalu Praskim p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o.”, w ramach Inwestycji D1.1.2

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki

Zamówienie zostało udzielone w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.

Zamawiający uprzednio przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nr ZP.52.KM.2026 w trybie podstawowym. W wyznaczonym terminie składania ofert nie złożono żadnej oferty. W związku z powyższym postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-5d51898c-71cb-42e8-a203-7b4057f22e2b

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.55.KM.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 163351,25 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie systemu analizy logów i audytu bezpie-czeństwa w infrastrukturze IT Zamawiającego. Zamówienie obejmuje w szczególności wdro-żenie systemu monitorowania i analizy zdarzeń w środowisku Active Directory i systemach Windows.
2.Celem realizacji zamówienia jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa infrastruktury IT Zamawiającego poprzez wdrożenie nowoczesnych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zapewnienie centralnego monitorowania, analizy i audytu zdarzeń w systemach informa-tycznych.
3.Zamawiający informuje, iż zaoferowany przez Wykonawcę przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie parametry i warunki wskazane w opisach przedmiotu.
4.Zamawiający nie podzielił zamówienie na części z uwagi na jednorodność przedmiotu za-mówienia.
5.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają Opisy przedmioty zamówienia, stano-wiące Załączniki nr 1 do Zaproszenia.
6.Szczegółowe warunki realizacji i rozliczenia zamówienia określa Załącznik nr 5 do Za-proszenia –Projektowane postanowienia umowy.
7.Zasada DNSH – „Do No Significant Harm”:
a.W związku z otrzymanym dofinansowaniem, konieczne jest przestrzeganie zasady DNSH (Do No Significant Harm – „Nie czynić poważnej szkody”), wynikającej z Rozporządzenia UE 2020/852 (Taksonomia UE). Oznacza to, że realizacja projektu nie spowoduje znaczących szkód dla żadnego z sześciu celów środowiskowych:
a.łagodzenia zmian klimatu,
b.adaptacji do zmian klimatu,
c.zrównoważonego wykorzystania i ochrony zasobów wodnych i morskich,
d.przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym,
e.zapobiegania zanieczyszczeniom,
f.ochrony i odbudowy bioróżnorodności i ekosystemów.
g.Działania przewidziane w projekcie mają charakter cyfrowy i infrastrukturalny, nie obejmują prac budowlanych ani ingerencji w środowisko naturalne.
h.Zgodność z dyrektywą RoHS:
)W ramach realizacji zamówienia wszystkie dostarczane urządzenia, sprzęt i kom-ponenty elektroniczne muszą być zgodne z Dyrektywą Parlamentu Europej-skiego i Rady 2011/65/UE w sprawie ograniczenia stosowania niektórych nie-bezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (RoHS 2) oraz jej późniejszymi zmianami.
)Wykonawca zobowiązany jest zapewnić, że dostarczony sprzęt:
- nie zawiera substancji niebezpiecznych przekraczających dopuszczalne wartości określone w dyrektywie RoHS,
- jest oznakowany zgodnie z wymogami RoHS i posiada odpowiednie deklaracje pro-ducenta lub certyfikaty potwierdzające zgodność,
Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu w celu potwierdzenia realiza-cji zasady DNSH i ROHS żąda od Wykonawcy złożenia oświadczenia, stanowiącego przedmiotowy środek dowodowy, składany wraz z ofertą, tj.: Oświad-czenie Wykonawcy, że oferowany sprzęt jest wykonany z materiałów bezpiecz-nych dla środowiska i nie zawiera substancji niebezpiecznych, w szczególności objętych ograniczeniami wynikającymi z dyrektywy RoHS.
i.Celem powyższych wymagań jest zapewnienie, że realizacja zamówienia nie powo-duje negatywnego wpływu na środowisko oraz jest zgodna z zasadą DNSH (Do No Significant Harm).
)
Równoważność.
W przypadku gdy w dokumencie stanowiącym element opisu przedmiotu zamówienia poja-wią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego dostawcę (jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wyko-nawców lub jego produktów), należy rozumieć, zgodnie z przepisem art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, że zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zro-zumiały sposób i w takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość składania w ofercie rozwiązań równoważnych, wskazując, iż minimalne wymagania, jakim mają odpo-wiadać rozwiązania równoważne, to wymagania nie gorsze od parametrów wskazanych w tych dokumentach, a ich kryteria w celu oceny równoważności wskazane są w opisie przed-miotu zamówienia.
W przypadku, gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
Wykonawcy mogą składać oferty zawierające rozwiązania równoważne w stosunku do przed-miotu zamówienia przedstawionego w Zaproszeniu – zgodnie z art. 101 ust. 4, 5 i 6 ustawy PZP, jednak są zobowiązani wykazać, że oferowane przez nich rozwiązania spełniają wyma-gania określone przez Zamawiającego. Równoważność pod względem parametrów technicz-nych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parame-trów nie gorszych od założonych w Zaproszeniu.
Za równoważne uznaje się rozwiązania, jak również elementy, materiały, urządzenia o wła-ściwościach funkcjonalnych i jakościowych takich samych, które zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia, lecz oznaczonych innym znakiem towarowym, patentem lub pocho-dzeniem. Przy czym istotne jest to, że produkt równoważny to produkt, który nie jest iden-tyczny, tożsamy z produktem referencyjnym, ale posiada pewne, istotne dla Zamawiającego, zbliżone do produktu referencyjnego cechy i parametry.
Istotne dla Zamawiającego cechy i parametry, to takie, które pozwolą zachować wszystkim systemom, urządzeniom, wyrobom, parametry i cechy pozwalające przede wszystkim na pra-widłową współpracę z innymi systemami i/lub urządzeniami i/lub wyrobami w sposób załoSzpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. z o.o.
adres: 03-401 Warszawa, Al. Solidarności 67; e-mail: sekretariat@szpitalpraski.pl;
Centrala tel.: (22) 818 50 61; Sekretariat Zarządu tel.: (22) 555 12 22; fax: (22) 619 69 43;
KRS: 0000468274; NIP: 1132866688; REGON: 012298823
Kapitał zakładowy: 25 682 000,00 zł
żony przez Zamawiającego oraz pozwalające przy tym uzyskać parametry nie gorsze od za-łożonych w niniejszym załączniku. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wy-konawcy.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiają-cego, jest obowiązany wykazać, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego poprzez złożenie opisu zaoferowanych produktów wraz z wykazaniem cech równoważności w stosunku do wymagań opisanych przez Zamawiającego w niniejszym załączniku oraz podanie nazwy handlowej i producenta.
W celu wykazania cech równoważności Zamawiający dopuszcza załączenie do opisu etykiet, zdjęć, kart katalogowych itp., z dopiskiem której pozycji asortymentowej (jakiego sprzętu) dotyczy dana informacja z zastrzeżeniem, że z tych dokumentów muszą wynikać parametry co najmniej określone przez Zamawiającego w załącznikach do OPZ i dane identyfikujące produkt.
Informacja o wydatkach niekwalifikowanych (jeżeli dotyczy): Zamawiający nie dopuszcza zakupu używanego środka trwałego, który w ciągu ostatnich 7 lat był współfinansowany ze środków unijnych lub krajowych dotacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 152075,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MWT Solutions S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 778 145 10 59

7.3.3) Ulica: Szyperska 14

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 60-810

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 187052,25 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawca zobowiązuje się do realizacji Przedmiotu umowy, o którym mowa w § 1, na swój koszt
i ryzyko w formie zdalnej pod adres: Al. Solidarności 67, 03-401 Warszawa w dzień roboczy w godzinach 7:00 – 15:00, w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż do 14.07.2026 roku.
2026-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
14.07.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość szacunkowa
163 351 PLN
Wartość umowy
187 052 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 48000000-8
48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne)