Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Dostawa, instalacja stanowiska Power Hardware-In-the-Loop (Power HIL) w zabudowie kontenerowej
Zamawiający
SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT ELEKTROTECHNIKI
Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5250007684
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Nysa Zakład Pojazdów Spółka Akcyjna | Wrocław | 8992750606 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Nysa Zakład Pojazdów Spółka Akcyjna (Wrocław) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 21 rozstrzygniętych przetargów (CPV 44211100-3)
Najniższa cena
152 520 PLN
Średnia cena
279 664 PLN
Najwyższa cena
415 500 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| WCTRON Sp. z o.o. Wrocław | 2 | 318 816 PLN | 318 816 PLN |
| Global Operation P.S.A. Warszawa | 1 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „ek-Bud” Krzysztof Hajost Łabiszyn | 1 | - | - |
| Budotechnika Sp. z o.o. Pilchowice | 1 | 327 106 PLN | 327 106 PLN |
| Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycyjnej sp. z o.o. Radom | 1 | - | 360 000 PLN |
| ESTE Bartosz Pawlik Łódź | 1 | 184 377 PLN | 184 377 PLN |
| KTM BUDOWNICTWO Sp. z o.o. Poznań | 1 | - | - |
| KTM Budownictwo Sp. z o.o. Poznań | 1 | - | - |
| Nysa Zakład Pojazdów Spółka Akcyjna Wrocław | 1 | - | - |
| SMP Sp. z o.o. Zabrze | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zakup kontenerów magazynowych do przechowywania sprzętu przeznaczonego na potrzeby realizacji zadań z zakresu obrony cywilnej oraz ochrony ludności
2026-09-02 08:42:20Z
Dostawa, transport, rozładunek, montaż, wyk. przyłącza i przyłączenie, podł. instalacji, 31 kpl. kontenerów systemowych (28 kpl. mieszk.- biur. wyposażonych w jednostki klimatyzacyjne i 3 kon. mag.
2026-09-01 11:02:29Z
Zakup dwóch kontenerów do przechowywania odpadów medycznych dla SPZZOZ w Pionkach
2026-08-14 07:38:33Z
Dostawa, instalacja stanowiska Power Hardware-In-the-Loop (Power HIL) w zabudowie kontenerowej
2026-08-12 12:34:51Z
Dostawa, transport, rozładunek, montaż, wyk. przyłącza i przyłączenie, podł. instalacji, 31 kpl. kontenerów systemowych (28 kpl. mieszk.- biur. wyposażonych w jednostki klimatyzacyjne i 3 kon. mag.
2026-08-06 08:50:57Z
Dostawa przenośnego pomieszczenia czystego (Clean Room).
2026-07-20 13:18:10Z
Bezpłatna toaleta na terenie Fortu Bema
2026-07-06 12:07:59Z
Dostawa i montaż kontenerów w ramach zadania pn. „Budowa zaplecza magazynowo-szatniowego na terenie stadionu miejskiego w Przasnyszu” – II postępowanie.
2026-07-06 09:07:39Z
Zakup i dostawa budynku kontenerowego.
2026-06-29 10:47:55Z
Najem i obsługa serwisowa kontenerów sanitarnych na potrzeby zabezpieczenia miasteczka sanitarnego w kompleksie K-6017 Sochaczew
2026-06-11 08:25:26Z
Cała Polska — 56 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00389849 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa, instalacja stanowiska Power Hardware-In-the-Loop (Power HIL) w zabudowie kontenerowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT ELEKTROTECHNIKI
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387388984
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Mieczysława Pożaryskiego 28
1.4.2.) Miejscowość: Warszawa
1.4.3.) Kod pocztowy: 04-703
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@iel.lukasiewicz.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/iel-lukasiewicz
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6fd8c63d-7d92-49a0-9bf6-c15e7ceb325b
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00389849
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 321040-2025
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Zakup w ramach realizacji Projektu pn. Rozbudowa potencjału badawczego Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Elektrotechniki ze środków Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności Inwestycja A2.4.1 Inwestycje w rozbudowę potencjału Badawczego, Schemat B: Infrastruktura badawcza - przedsięwzięcia realizowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz, nr umowy KPOD.01.18-IW.03-018/23
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dostawa, instalacja stanowiska Power Hardware-In-the-Loop (Power HIL) w zabudowie kontenerowej
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja stanowiska Power Hardware-In-the-Loop (Power HIL) w zabudowie kontenerowej.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 38540000-2 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
48210000-3 - Pakiety oprogramowania dla sieci
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-11
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
9 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Nysa Zakład Pojazdów Spółka Akcyjna
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8992750606
4.3.4.) Miejscowość: Wrocław
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3317925,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 541334-2025
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-26
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 4
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
§ 6 ust. 3 pkt 9 Umowy, tj. :
9) w razie wystąpienia uzasadnionej zmiany w zakresie sposobu wykonania przedmiotu umowy proponowane przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Treść § 1 ust. 1 Umowy otrzymała brzmienie:
„Przedmiotem umowy jest:
1) dostawa, instalacja i uruchomienie stanowiska badawczego niezbędnego
do funkcjonowania laboratorium Power Hardware-In-the-Loop (Power
HIL) w zabudowie kontenerowej mobilnej wraz z oprogramowaniem
(zwanego dalej: „Sprzętem”) i przekazanie instruktażu w zakresie
obsługi.
2) sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji technicznej
mobilnego stanowiska badawczego, obejmującej rozwiązania
konstrukcyjne, instalacyjne i funkcjonalne kontenera mobilnego.”
W załączniku nr 1 do Umowy - stanowiącym Opis Przedmiotu Zamówienia dokonano zmiany polegającej na zastąpieniu:
„Wykonawca ma obowiązek posadowić kontener stosując punktowe
prefabrykowane bloczki betonowe przystosowane do masy stanowiska badawczego z wyposażeniem + 1300 kg obciążeń zmiennych”
na: „Wykonawca ma obowiązek wykonać i dostarczyć zabudowę kontenerową
mobilną, umieszczoną na cząstkowej ramie z możliwością
przemieszczania”.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
§ 6 ust. 1 Umowy, tj. :
1. Zmiany umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej albo formy elektronicznej z podpisem kwalifikowanym. Jednocześnie, w celu uniknięcia wątpliwości Strony zgodnie uznają, że oświadczenie woli złożone w zwykłej formie pisemnej i oświadczenie woli złożone w formie elektronicznej, o której mowa w art. 781 kodeksu cywilnego są wobec siebie wzajemnie w pełni równoważne.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W treści Umowy oznaczenie Wykonawcy jako „Nysa Zakład Pojazdów Spółka Akcyjna” zastępuje się oznaczeniem „Nysa Zakład Pojazdów Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
§ 6 ust. 3 pkt 1 lit. a) i pkt 11 lit. a) Umowy, tj.:
3. Możliwa jest zmiana umowy:
1) Terminowa:
a) gdy dochowanie terminu jest niemożliwe z uwagi na wystąpienie siły wyższej, która ma bezpośredni wpływ na terminowość wykonywania umowy;
11) Zakres zmiany - w oparciu o okoliczności określone w pkt 2 - 10 zmianie mogą ulec:
a) termin realizacji dostawy określony w § 2 ust. 1 poprzez jego wydłużenie jednak nie dłużej niż o czas trwania okoliczności uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy w terminie określonym w § 2 ust. 1.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Treść § 2 ust.1 Umowy otrzymała brzmienie:
„Strony zgodnie ustalają, że realizacja przedmiotu umowy określonego w § 1, z zastrzeżeniem ust. 6, nastąpi w terminie 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji Umowy ujawniła się konieczność rozszerzenia zakresu przedmiotu Umowy o dostawę oraz integrację magazynu energii (baterii) stanowiącego element niezbędny do prawidłowego działania, stabilizacji napięcia stałego oraz bezpiecznej eksploatacji kompletnego stanowiska badawczego.
Wartość dodatkowego zakresu nie przekracza progów określonych w art. 455 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, a zmiana nie prowadzi do zmiany ogólnego charakteru Umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Treść § 1 ust. 1 Umowy otrzymała brzmienie (dodano pkt 3):
„Przedmiotem umowy jest: (...)
3) dostawa magazynu energii o pojemności ok. 200 kWh i napięciu roboczym ok. 700 VDC”.
W § 2 po ust. 1 Umowy dodano ust. 1a w brzmieniu:
„Strony zgodnie ustalają, że realizacja przedmiotu umowy w zakresie dostawy magazynu energii o pojemności ok. 200 kWh i napięciu roboczym ok. 700 VDC określonego w § 1 ust 1 pkt 3), nastąpi w terminie do 26 czerwca 2026 r.”.
W § 3 Umowy po ust. 1 dodano ust. 1a w brzmieniu:
„Z tytułu realizacji przedmiotu umowy w zakresie dostawy magazynu energii o pojemności ok. 200 kWh i napięciu roboczym ok. 700 VDC określonego w § 1 ust 1 pkt 3), Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie w wysokości 209.000,00 zł brutto, w tym kwota netto 169.918,70 zł i 23% podatku VAT.”
Ponadto dokonano zmian w zakresie § 5 ust. 1 i ust. 4 Umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 209000,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3526925,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
- nr 1 z dnia 03.02.2026 r.,
- nr 2 z dnia 29.04.2026 r.,
- nr 3 z dnia 10.06.2026 r.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 12.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.4
- Próg unijny
- Powyżej progów UE