Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 35 800 PLN

Dostawa mebli na wymiar do kuchni dydaktycznej do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim ul. Chojnicka 70 (4/D/SOSW/2026)

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00312403

Numer referencyjny: 4/D/SOSW/2026

Zamawiający

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Kazmierza Kirejczyka

Chojnicka 70

83-200 Starogard Gdański, Pomorskie

NIP: 5921600826

REGON: 000234985

Opis przedmiotu zamówienia

Dostawa mebli na wymiar do kuchni dydaktycznej do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim ul. Chojnicka 70 (4/D/SOSW/2026). Przedmiot zamówienia został opisany w opisie przedmiotu zamówienia Dostawa mebli na wymiar do kuchni dydaktycznej: • zabudowa kuchenna • szafa z segregatorem na śmieci i półkami • szafa z miejscem na mopy i półkami

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
okres gwarancji i rękojmi za wady 30%
termin płatności 10%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Cezary Wolak Czar Drzew Swarożyn 5892067280

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Cezary Wolak Czar Drzew (Swarożyn) Umowa podpisana 35 800 PLN 35 800 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 35 rozstrzygniętych przetargów (CPV 39100000-3 - Meble)

Najniższa cena

8 908 PLN

Średnia cena

142 698 PLN

Najwyższa cena

522 479 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRAMNŻOWE REST ANDRZEJ WINNICKI Kobylnica 6 - -
Kosmal, Wojciech Kosmala Mareza 3 21 539 PLN 43 077 PLN
MAR-ZEM Marcin Kucharski-Zemke Człuchów 3 82 232 PLN 246 695 PLN
Stolarstwo Meblowo-Budowlane Eugeniusz Miotk Małkowo 2 - -
Cezary Wolak Czar Drzew Swarożyn 2 35 800 PLN 35 800 PLN
4stol Dorota Anna Parszuto. Maciej Marszał spółka cywilna Stargard 2 19 991 PLN 19 991 PLN
ALL MED KINGA JAKUBAS Poznań 2 387 733 PLN 775 465 PLN
PB Tenders Jakub Pawulski Bydgoszcz 2 265 079 PLN 265 079 PLN
Moje Bambino Sp. z o.o. Łódź 2 30 400 PLN 60 800 PLN
Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Szkół CEZAS Sp. z o.o. Białystok 1 283 946 PLN 283 946 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup łóżek na potrzeby Domów Studenckich

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRAMNŻOWE REST ANDRZEJ WINNICKI -

2026-09-02 09:24:43Z

Dostawa mebli na wymiar do kuchni dydaktycznej do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim ul. Chojnicka 70 (4/D/SOSW/2026)

Cezary Wolak Czar Drzew -

2026-08-27 21:31:52Z

Dostawa mebli do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Człuchowie

MAR-ZEM Marcin Kucharski-Zemke 44 034 PLN

2026-08-21 12:47:28Z

Dostawa mebli do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Człuchowie

MAR-ZEM Marcin Kucharski-Zemke 159 192 PLN

2026-08-21 12:47:28Z

Dostawa mebli do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Człuchowie

MAR-ZEM Marcin Kucharski-Zemke 43 469 PLN

2026-08-21 12:47:28Z

Dostawa ruchomych elementów wyposażenia w związku z kompleksową aranżacją wnętrz budynku Kunsztu Wodnego w Gdańsku w ramach zadania „Budynek Kunsztu Wodnego – wykończenie i wyposażenie. Etap II

Zakład Usług Tartaczno-Stolarskich Robert Śliwiński -

2026-08-18 12:08:11Z

DZP/29/25 DOSTAWA MEBLI I WYPOSAŻENIA WRAZ Z MONTAŻEM DLA CENTRUM SENIORALNEGO W DZIERŻĄŻNIE

STUDIO KRESKA PRZEMYSŁAW PATSZYŃSKI -

2026-08-13 09:41:56Z

Dostawa wyposażenia meblowego do budynku Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdańsku przy ul. Opłotki 1

Meble Mateusz Baczewicz 466 441 PLN

2026-08-03 09:11:32Z

Dostawa wyposażenia meblowego do budynku Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdańsku przy ul. Opłotki 1

P.P.H.U. AS POMORZANKA Andrzej Szarmach 59 827 PLN

2026-08-03 09:11:32Z

Zakup łóżek na potrzeby Domów Studenckich

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRAMNŻOWE REST ANDRZEJ WINNICKI -

2026-08-03 08:50:46Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 504 PLN Średnia: 114 795 PLN Max: 830 866 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa mebli na wymiar do kuchni dydaktycznej do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim ul. Chojnicka 70 (4/D/SOSW/2026)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Kazmierza Kirejczyka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000234985

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chojnicka 70

1.5.2.) Miejscowość: Starogard Gdański

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.7.) Numer telefonu: 58/5622269

1.5.8.) Numer faksu: 58/5622269

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@soswstarogard.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://soswstarogard.bip.gov.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa mebli na wymiar do kuchni dydaktycznej do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim ul. Chojnicka 70 (4/D/SOSW/2026)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bd1f0064-dee1-4871-ac40-b4292c6c13ee

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00312403

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017396/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa mebli na wymiar do kuchni dydaktycznej do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim ul. Chojnicka 70 (4/D/SOSW/2026)

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bd1f0064-dee1-4871-ac40-b4292c6c13ee

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która
jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu
„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki
korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
3. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści
zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa
Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
4. Dokumenty elektroniczne , o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla
dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach
rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i
przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały
bezpośredniego zastosowania.
5. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie
wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
a. w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i
przekazuje się jako załącznik), lub
b. jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści
wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”).
6. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy”
na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji”
służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta
uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
7. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie
postępowania w zakładce „Komunikacja”.
8. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy
plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
9. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz
informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
10. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą
skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
11. Zamawiający nie udziela żadnych ustnych i telefonicznych informacji i wyjaśnień.
12. Szczegółowe informacje znajdują się w SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Administrator danych
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakimi sposobami, jest Specjalny Ośrodek Szkolno– Wychowawczy im. Kazimierza Kirejczyka, z siedzibą w 83-200 Starogard Gdański ul. Chojnicka 70
tel. fax 58 562-22-69 e-mail: sekretariat@soswstarogard.pl.
Inspektor ochrony danych
Kontakt do inspektora ochrony danych znajduje się na stronie http://soswstarogard.pl/rodo/.
Cel przetwarzania
Celem przetwarzania danych osobowych jest realizacja postępowania o udzielenie
zamówienia –postępowania wszczynanego w drodze publicznego ogłoszenia o
zamówieniu lub zaproszenia do składania ofert albo zaproszenia do negocjacji w celu
dokonania wyboru oferty wykonawcy, z którym zostanie zawarta
umowa w sprawie zamówienia publicznego, lub –w przypadku trybu zamówienia z
wolnej ręki – wynegocjowania postanowień takiej umowy.
Podstawa przetwarzania danych
Podstawą przetwarzania jest realizacja wymogów przepisów prawa na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO w związku z:
• ustawą z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych;
• rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w
sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy;
• ustawą z dnia 14 lipca 1983 roku o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
Okres przechowywania danych
Dane osobowe przetwarzane będą przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania
o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania
obejmuje cały czas trwania umowy, chyba że przepisy będą stanowić inaczej.
Odbiorcy danych
Odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona
zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11
września 2019 roku Prawo zamówień publicznych oraz Prezes Urzędu Zamówień
Publicznych z siedzibą w Warszawie (02-676) przy ul. Postępu 17A jako Administrator
Danych Osobowych Użytkowników Platformy e-Zamówienia.
Prawa osób
Prawo do: ochrony swoich danych osobowych, dostępu do nich, uzyskania ich kopii,
sprostowania, prawo ograniczenia ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do
Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Informacja o wymogu podania danych
Podanie danych osobowych w związku udziałem w postępowaniu o zamówienia
publiczne nie jest obowiązkowe, ale może być warunkiem niezbędnym do wzięcia w
nim udziału. Wynika to stąd, że w zależności od przedmiotu zamówienia, zamawiający
może żądać ich podania na podstawie przepisów prawa.

*RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 4/D/SOSW/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa mebli na wymiar do kuchni dydaktycznej do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim ul. Chojnicka 70 (4/D/SOSW/2026).
Przedmiot zamówienia został opisany w opisie przedmiotu zamówienia
Dostawa mebli na wymiar do kuchni dydaktycznej:
• zabudowa kuchenna
• szafa z segregatorem na śmieci i półkami
• szafa z miejscem na mopy i półkami

4.2.6.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

39151000-5 - Meble różne

39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-08-21

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji i rękojmi za wady

4.3.6.) Waga: 30

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin płatności

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy prowadzący działalność gospodarczą lub zawodową, którzy są wpisani do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym mają siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu: oświadczenie (załącznik nr 2 do SWZ) Wykonawcy składane wraz z ofertą.


2) Zdolność techniczna lub zawodowa;

Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający odstępuje od sposobu dokonania oceny warunków w tym zakresie. Zamawiający nie dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu.


3) Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:

Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający odstępuje od sposobu dokonania oceny warunków w tym zakresie. Zamawiający nie dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu.

4) Sytuacja ekonomiczna lub finansowa:

Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Zamawiający odstępuje od sposobu dokonania oceny warunków w tym zakresie. Zamawiający nie dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
1) zmiany dotyczą realizacji przez dotychczasowego Wykonawcę, dodatkowych usług związanych z przedmiotem zamówienia, nieobjętych zamówieniem podstawowym, o ile stały się niezbędne i zostały spełnione łącznie następujące warunki:
a) zmiana Wykonawcy nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych lub technicznych, w szczególności dotyczących zamienności lub interoperacyjności sprzętu, usług lub instalacji, zamówionych w ramach zamówienia podstawowego,
b) zmiana Wykonawcy spowodowałaby istotną niedogodność lub znaczne zwiększenie kosztów dla Zamawiającego,
c) wartość każdej kolejnej zmiany nie przekracza 50% wartości umowy określonej
w § 6;
2) zostały spełnione łącznie następujące warunki:
a) konieczność zmiany umowy spowodowana jest okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć,
b) wzrost ceny spowodowany każdą kolejną zmianą nie przekracza 50% wartości umowy określonej w § 6;
3) zmiany, niezależnie od ich wartości, nie są istotne w rozumieniu art. 454 ustawy Prawo zamówień publicznych;
4) łączna wartość zmian jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż 10% wartości umowy określonej w § 6.
3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2 pkt 1) i 2), Zamawiający nie może wprowadzać kolejnych zmian umowy w celu uniknięcia stosowania przepisów ustawy.
4. W przypadkach, o których mowa w ust. 2 pkt 2) i 4), zmiany postanowień umownych nie mogą prowadzić do zmiany ogólnego charakteru umowy.
5. Zmiana postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści zawartych w ofercie Wykonawcy, jest możliwa poprzez:
1) zmianę terminu wykonania Umowy o czas niezbędny do wykonania zamówienia stanowiącego przedmiot umowy, nie dłuższy jednak niż okres trwania okoliczności będących podstawą zmiany, w przypadku:
a) wystąpienia okoliczności spowodowanych siłą wyższą, w tym wystąpieniu zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć,
w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach albo działań osób trzecich uniemożliwiających terminowe wykonanie przedmiotu umowy, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron,
b) wystąpienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia przy zawarciu Umowy
i niezawinionych przez żadną ze Stron, np. wystąpieniu zjawisk związanych z działaniami osób trzecich, za których działania żadna ze Stron nie ponosi odpowiedzialności,
c) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa, jeżeli zmiana taka wpływa na czas wykonania Przedmiotu Umowy,
d) wystąpienia okoliczności leżących wyłącznie po stronie Zamawiającego, w szczególności nieterminowego przekazania przez Zamawiającego niezbędnej do wykonania przedmiotu umowy dokumentacji,
e) wystąpienia konieczności zlecenia prac dodatkowych (uzupełniających), które mają wpływ na wykonanie przedmiotu Umowy;
f) działania osób trzecich uniemożliwiającego wykonanie usługi, które to działanie nie jest konsekwencją winy którejkolwiek ze stron,
g) zlecenia przez Zamawiającego dostaw dodatkowych.
2) zmiany Wynagrodzenia polegające na zwiększeniu wysokości wynagrodzenia w przypadku zmiany zakresu Przedmiotu Umowy, zleceniu dostaw dodatkowych, o kwotę wynikającą z tych zmian, przy czym punktem wyjścia do ustalenia nowego wynagrodzenia będą ceny wynikające z oferty Wykonawcy,
3) wszelkich zmian umowy, o ile konieczność ich wprowadzenia będzie wynikała ze zmian
w obowiązujących przepisach prawa.

6. Szczegółowy opis znajduje się w załączniku nr 4 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-06 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: oferty składa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy e-Zamówienia dostępnej pod adresem: http://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-06 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-03

2026-06-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
29.06.2026
Termin składania ofert
06.07.2026 07:00
Wartość umowy
35 800 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 39100000-3 - Meble
39100000-3 (Meble) 39151000-5 (Meble różne) 39141000-2 (Meble i wyposażenie kuchni) 39151000-5 - Meble różne 39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni

Okres realizacji

do 2026-08-21