Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 621 177 PLN

Dostawa narzędzi do brachyterapii

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00391615

Zamawiający

Białostockie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Białymstoku

ul. Ogrodowa 12

15-027 Białystok, Podlaskie

NIP: 9661330466

REGON: 050657379

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Elekta Sp.z o.o. Warszawa 012313020

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Elekta Sp.z o.o. (Warszawa) Umowa podpisana 621 177 PLN 621 177 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podlaskie — na podstawie 17 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33162000-3)

Najniższa cena

15 885 PLN

Średnia cena

282 142 PLN

Najwyższa cena

857 207 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Elekta Sp.z o.o. Warszawa 1 621 177 PLN 621 177 PLN
ORTOCARE Sp. z o.o. Warszawa 1 857 207 PLN 857 207 PLN
Elekta Sp. z o.o. Warszawa 1 209 294 PLN 209 294 PLN
SYSTEMY MEDYCZNE RAFAŁ ROSŁANIEC OTWOCK 1 15 885 PLN 15 885 PLN
HMS Sp. z o.o. Warszawa 1 129 657 PLN 57 078 PLN
Medical Systems Wojciech Zdybel Gdańsk 1 - 45 317 PLN
Meden-Inmed Sp. z o.o. Koszalin 1 - 20 617 PLN
Applied Medical Polska Sp. z oo. Warszawa 1 80 175 PLN 80 175 PLN
ABJ-Vision Sp. z o.o. Gałków Duży 1 - -
Inov8 I. Żebrowska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością WARSZAWA 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 192 przetargów

Min: 794 PLN Średnia: 108 932 PLN Max: 918 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa narzędzi do brachyterapii

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Białostockie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Białymstoku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050657379

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ogrodowa 12

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-027

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publiczne@onkologia.bialystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.onkologia.bialystok.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa narzędzi do brachyterapii

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e654acc3-fa9d-4cee-9ed7-c04b9284191d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00391615

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00080303/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.7 Dostawa narzędzi do brachyterapii prostaty.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 304 i 305 pkt 1, w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1a Pzp.
Z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze,oraz z uwagi, że nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia, dostawy będące przedmiotem zamówienia mogą być realizowane tylko przez jednego wykonawcę firmę Elekta sp. z o.o. , która jest wyłącznym i jedynym upoważnionym przedstawicielem spółki Nucletron B.V. w zakresie zarządzania i prowadzenia wszelkich spraw związanych z wwozem i rejestracją produktów ww. Spółki oraz sprzedaży i serwisu posprzedażowego urządzeń,w tym narzędzi do brachyterapii (kompatybilnych z urządzeniem Flexitron® Cobalt-60 wraz ze wszystkimi aplikatorami i akcesoriami) na terenie kraju. Zgodnie z przesłanym upoważnieniem, Elekta sp. z o.o. jest jedynym wykonawcą, który jest uprawniony do realizacji przedmiotu zamówienia.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.261.24.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa narzędzi do brachyterapii (kompatybilnych z urządzeniem Flexitron® Cobalt-60 wraz ze wszystkimi aplikatorami i akcesoriami)

4.5.3.) Główny kod CPV: 33162000-3 - Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 621177,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 621177,12 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 621177,12 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elekta Sp.z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 012313020

7.3.3) Ulica: Inflancka 4C bud.D

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-189

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 621177,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
13.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
621 177 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33162000-3
33162000-3 (Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych)