Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 209 294 PLN

Dostawa narzędzi do brachyterapii.

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00391708

Zamawiający

Białostockie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Białymstoku

ul. Ogrodowa 12

15-027 Białystok, Podlaskie

NIP: 9661330466

REGON: 050657379

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Elekta Sp. z o.o. Warszawa 5261696061

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Elekta Sp. z o.o. (Warszawa) Umowa podpisana 209 294 PLN 209 294 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podlaskie — na podstawie 17 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33162000-3)

Najniższa cena

15 885 PLN

Średnia cena

282 142 PLN

Najwyższa cena

857 207 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Elekta Sp.z o.o. Warszawa 1 621 177 PLN 621 177 PLN
ORTOCARE Sp. z o.o. Warszawa 1 857 207 PLN 857 207 PLN
Elekta Sp. z o.o. Warszawa 1 209 294 PLN 209 294 PLN
SYSTEMY MEDYCZNE RAFAŁ ROSŁANIEC OTWOCK 1 15 885 PLN 15 885 PLN
HMS Sp. z o.o. Warszawa 1 129 657 PLN 57 078 PLN
Medical Systems Wojciech Zdybel Gdańsk 1 - 45 317 PLN
Meden-Inmed Sp. z o.o. Koszalin 1 - 20 617 PLN
Applied Medical Polska Sp. z oo. Warszawa 1 80 175 PLN 80 175 PLN
ABJ-Vision Sp. z o.o. Gałków Duży 1 - -
Inov8 I. Żebrowska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością WARSZAWA 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 192 przetargów

Min: 794 PLN Średnia: 108 932 PLN Max: 918 000 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa narzędzi do brachyterapii.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Białostockie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Białymstoku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050657379

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ogrodowa 12

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-027

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publiczne@onkologia.bialystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.onkologia.bialystok.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa narzędzi do brachyterapii.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b973f89c-5427-4f64-b3cb-2b07def0d13a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00391708

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie obejmujące dostawę narzędzi do brachyterapii ma charakter pilny i jest niezbędne dla zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych w Oddziale Brachyterapii. Brak przedmiotowych narzędzi uniemożliwia lub istotnie ogranicza realizację zaplanowanych procedur terapeutycznych, co mogłoby skutkować koniecznością odwoływania zabiegów oraz zagrożeniem dla terminowości leczenia pacjentów onkologicznych. Wskazana firma jest autoryzowanym i jedynym dostawcą narzędzi w pełni kompatybilnych z użytkowanym w oddziale systemem brachyterapii. Uzasadnia to wybór wykonawcy który posiada autoryzację producenta urządzeń. Art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Pzp: a "ze względu na przyczyny techniczne o obiektywnym charakterze zamówienie może być zrealizowane tylko przez jednego wykonawcę.”

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.261.14.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 181334,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa narzędzi do brachyterapii.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33162000-3 - Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 209294,28 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 209294,28 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 209294,28 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elekta Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5261696061

7.3.3) Ulica: Inflancka 4C bud. D

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-189

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 209294,28 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2026-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
13.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość szacunkowa
181 334 PLN
Wartość umowy
209 294 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33162000-3
33162000-3 (Urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych)