Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 782 197 PLN

Dostawa odczynników do Laboratorium Szpital Lipno Sp. z o.o. w Lipnie

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00351665

Numer referencyjny: ZP.372.15.2026

Zamawiający

Szpital Lipno Sp. z o. o.

ul. Nieszawska 6

87-600 Lipno, Kujawsko-pomorskie

NIP: 4660387504

REGON: 340572055

Opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 1 – Elektrolity Na/K/Cl - analizator STARLYTE V

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 100%

Część 2

Cena 100%

Część 3

Cena 100%

Część 4

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
LokMed Piotr Radzikowski Warszawa 145839517
Argenta Sp. z o.o. Poznań 630340260
bioMerieux Polska Sp. z o.o. Warszawa 010565119
DiaHem AG Diagnostic Products Bülach 5262960910

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 LokMed Piotr Radzikowski (Warszawa) Umowa podpisana 26 434 PLN 26 434 PLN
2 Argenta Sp. z o.o. (Poznań) Umowa podpisana 89 332 PLN 89 332 PLN
3 bioMerieux Polska Sp. z o.o. (Warszawa) Umowa podpisana 539 057 PLN 539 057 PLN
4 DiaHem AG Diagnostic Products (Bülach) Umowa podpisana 127 374 PLN 127 374 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 62 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne)

Najniższa cena

7 744 PLN

Średnia cena

315 793 PLN

Najwyższa cena

687 426 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Sysmex Polska Spółka z o.o. Warszawa 3 - -
Becton Dickinson Polska Sp. z o.o. Warszawa 3 607 055 PLN 873 886 PLN
Graso ZS Sp. z o.o. Starogard Gdański 2 169 500 PLN 338 999 PLN
bioMerieux Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 539 057 PLN 539 057 PLN
BECTON DICKINSON POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 1 - -
Siemens Healthcare Sp. z o.o. Warszawa 1 47 284 PLN 47 284 PLN
LokMed Piotr Radzikowski Warszawa 1 26 434 PLN 26 434 PLN
Werfen Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 342 530 PLN 342 530 PLN
RADIOMETER SP. Z O.O. WARSZAWA 1 135 338 PLN 135 338 PLN
Grifols Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 429 689 PLN 429 689 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa odczynników do Laboratorium Szpital Lipno Sp. z o.o. w Lipnie

LokMed Piotr Radzikowski 26 434 PLN

2026-08-24 12:52:04Z

Dostawa odczynników do Laboratorium Szpital Lipno Sp. z o.o. w Lipnie

Argenta Sp. z o.o. 89 332 PLN

2026-08-24 12:52:04Z

Dostawa odczynników do Laboratorium Szpital Lipno Sp. z o.o. w Lipnie

bioMerieux Polska Sp. z o.o. 539 057 PLN

2026-08-24 12:52:04Z

Dostawa odczynników do Laboratorium Szpital Lipno Sp. z o.o. w Lipnie

DiaHem AG Diagnostic Products 127 374 PLN

2026-08-24 12:52:04Z

Dostawa akcesoriów i materiałów zużywalnych do automatycznego systemu posiewów próbek mikrobiologicznych WASP.

TRIOS PL Sp. z o.o. -

2026-08-13 08:27:44Z

Dostawa odczynników i materiałów zużywalnych służących do oceny dysfunkcji płytek krwi.

Siemens Healthcare Sp. z o.o. -

2026-08-13 07:34:13Z

Dostawa odczynników, kalibratorów, materiałów kontrolnych i eksploatacyjnych do wykonywania badań z zakresu hemostazy do analizatorów ACLTOP350 CTS na okres 10 miesięcy

Werfen Polska Sp. z o.o. 342 530 PLN

2026-08-10 07:51:29Z

Dostawa odczynników do badania funkcji płytek wraz z dzierżawą aparatu

Siemens Healthcare Sp. z o.o. 47 284 PLN

2026-08-06 07:13:29Z

Sukcesywna dostawa odczynników laboratoryjnych oraz dzierżawa analizatora do gazometrii do Laboratorium ZOZ w Chełmnie

RADIOMETER SP. Z O.O. 135 338 PLN

2026-07-29 10:59:36Z

Dostawa odczynników oraz materiałów eksploatacyjnych do wykonywania preparatów cytologicznych metodą LBC wraz z dzierżawą aparatu

Becton Dickinson Polska Sp. z o.o. 266 832 PLN

2026-07-22 08:40:51Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 421 PLN Średnia: 97 696 PLN Max: 936 101 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa odczynników do Laboratorium Szpital Lipno Sp. z o.o. w Lipnie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Lipno Sp. z o. o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340572055

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Nieszawska 6

1.5.2.) Miejscowość: Lipno

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-600

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 5428880414

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpitallipno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitallipno.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa odczynników do Laboratorium Szpital Lipno Sp. z o.o. w Lipnie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ff0ec19-482e-44eb-ba3e-01c9f0895c74

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351665

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7ff0ec19-482e-44eb-ba3e-01c9f0895c74

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7ff0ec19-482e-44eb-ba3e-01c9f0895c74

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
2. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w za kładce „Zgłoś problem".
3. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: przetargi@szpitallipno.pl (nie dotyczy składania ofert).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje zawarte w treści SWZ - Rozdział XXIV pkt 11.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacje zawarte w treści SWZ - Rozdział XXIV pkt 11.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.372.15.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 4

4.1.10.) Ofertę można składać na kilka części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 1 – Elektrolity Na/K/Cl - analizator STARLYTE V

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-05-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Tak

4.2.12.) Opis wznowienia

Zamówienie zostanie wznowione w II kwartale 2027 r.

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 4. Oferty oceniane będą punktowo. Maksymalna ilość punktów, jaką po uwzględnieniu kryteriów może osiągnąć oferta wynosi 100,00 punktów (do dwóch miejsc po przecinku).

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 2 – Odczynniki do mikrobiologii

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-05-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Tak

4.2.12.) Opis wznowienia

Zamówienie zostanie wznowione w II kwartale 2027 r.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 4. Oferty oceniane będą punktowo. Maksymalna ilość punktów, jaką po uwzględnieniu kryteriów może osiągnąć oferta wynosi 100,00 punktów (do dwóch miejsc po przecinku).

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 3 – Immunochemia wraz z dzierżawą aparatu

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-05-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Tak

4.2.12.) Opis wznowienia

Zamówienie zostanie wznowione w II kwartale 2027 r.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 4. Oferty oceniane będą punktowo. Maksymalna ilość punktów, jaką po uwzględnieniu kryteriów może osiągnąć oferta wynosi 100,00 punktów (do dwóch miejsc po przecinku).

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 4

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pakiet nr 4 – Odczynniki do Pracowni Serologii

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-05-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Tak

4.2.12.) Opis wznowienia

Zamówienie zostanie wznowione w II kwartale 2027 r.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 4. Oferty oceniane będą punktowo. Maksymalna ilość punktów, jaką po uwzględnieniu kryteriów może osiągnąć oferta wynosi 100,00 punktów (do dwóch miejsc po przecinku).

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

1. Zamawiający żąda od Wykonawcy następujących przedmiotowych środków dowodowych:
a) Oświadczenie Wykonawcy, że zaoferowane produkty są zgodne z Ustawą o wyrobach medycznych z dnia 7 kwietnia 2022 r. (Dz.U. z 2024 r. poz. 1620) – jeżeli dotyczy;
Oświadczenie jest zawarte w Formularzu oferty w pkt 3.
b) dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga złożenia opisu zawierającego szczegółowe dane zaproponowanego przedmiotu zamówienia w języku polskim, który umożliwi potwierdzenie spełniania przez zaoferowany przedmiot zamówienia wymagań ustalonych przez Zamawiającego w Załączniku nr 2 do SWZ, w postaci folderów, katalogów, ulotek informacyjnych lub innych dokumentów:
1) materiały potwierdzające zaoferowane parametry i konfigurację aparatury, certyfikat CE - dotyczy Pakietów nr 3 i 4.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

b) dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga złożenia opisu zawierającego szczegółowe dane zaproponowanego przedmiotu zamówienia w języku polskim, który umożliwi potwierdzenie spełniania przez zaoferowany przedmiot zamówienia wymagań ustalonych przez Zamawiającego w Załączniku nr 2 do SWZ, w postaci folderów, katalogów, ulotek informacyjnych lub innych dokumentów:
1) materiały potwierdzające zaoferowane parametry i konfigurację aparatury, certyfikat CE - dotyczy Pakietów nr 3 i 4.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

b) dla zaoferowanego przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga złożenia opisu zawierającego szczegółowe dane zaproponowanego przedmiotu zamówienia w języku polskim, który umożliwi potwierdzenie spełniania przez zaoferowany przedmiot zamówienia wymagań ustalonych przez Zamawiającego w Załączniku nr 2 do SWZ, w postaci folderów, katalogów, ulotek informacyjnych lub innych dokumentów:
1) materiały potwierdzające zaoferowane parametry i konfigurację aparatury, certyfikat CE - dotyczy Pakietów nr 3 i 4.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Informacje zawarte w SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Szczegółowe informacje zawarte zostały w projekcie umowy, który stanowi załącznik do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-28 09:55

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7ff0ec19-482e-44eb-ba3e-01c9f0895c74

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-28 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.07.2026
Termin składania ofert
28.07.2026 07:55
Wartość umowy
782 197 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
33696500-0 (Odczynniki laboratoryjne)

Okres realizacji

do 2027-05-31