Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych oraz wyposażenia do Pracowni mikrobiologii (zamówienie powtórzone w zakresie unieważnionej części 1 postępowania nr ZP/SP/24/2022)

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00362743

Zamawiający

Szpital Joannitas w Pszczynie samorządowa spółka z o.o. w restrukturyzacji

Pszczyna, Śląskie

NIP: 6381522246

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

01-518 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
bioMerieux Polska Sp. z o.o. Warszawa 5270203342

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 bioMerieux Polska Sp. z o.o. (Warszawa) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 14 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33696000-5)

Najniższa cena

105 493 PLN

Średnia cena

173 483 PLN

Najwyższa cena

241 473 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Radiometer Sp. z o.o. Warszawa 1 - -
bioMerieux Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 - -
Becton Dickinson Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 105 493 PLN 105 493 PLN
Becton Dickinson Sp. z o.o. Warszawa 1 241 473 PLN 241 473 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 389 PLN Średnia: 150 378 PLN Max: 1 122 641 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych oraz wyposażenia do Pracowni mikrobiologii (zamówienie powtórzone w zakresie unieważnionej części 1 postępowania nr ZP/SP/24/2022)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Szpital Joannitas w Pszczynie samorządowa spółka z o.o. w restrukturyzacji

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276581253

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul.dr. W. Antesa 11

1.4.2.) Miejscowość: Pszczyna

1.4.3.) Kod pocztowy: 43-200

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@szpital.pszczyna.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpital.pszczyna.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Sp. z o.o.

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dc901c0f-541d-11ed-8832-4e4740e186ac

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00362743

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2022/BZP 00409665/01

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych oraz wyposażenia do Pracowni mikrobiologii (zamówienie powtórzone w zakresie unieważnionej części 1 postępowania nr ZP/SP/24/2022)

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia w niniejszym postępowaniu jest: dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych oraz wyposażenia do Pracowni mikrobiologii (zamówienie powtórzone w zakresie unieważnionej części 1 postępowania nr ZP/SP/24/2022), zgodnie ze specyfikacją określoną w Załącznikach nr 1 do SWZ (Formularz Cenowy) oraz Załączniku nr 1a – (Parametry Techniczne), stanowiących szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.

3.9.) Główny kod CPV: 33696000-5 - Odczynniki i środki kontrastowe

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-11-09

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2022-11-09 do 2025-11-09

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): bioMerieux Polska Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5270203342

4.3.3.) Ulica: ul. Gen Józefa Zajączka 9

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 01-518

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 226323,71 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2022/BZP 00488695/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-11-09

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Skorzystanie z przewidzianego w umowie prawa opcji

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zwiększenie wartości umowy o 40%

5.4.6.) Wartość zmiany: 316853,19

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana asortymentu z uwagi na zaprzestanie jego produkcji

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wprowadzenie nowych kart do oznaczenia lekowrażliwości bakterii

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 252384,69 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-07-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.07.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33696000-5
33696000-5 (Odczynniki i środki kontrastowe)