Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Dzierżawa analizatora parametrów krytycznych oraz dostawy odczynników i materiałów zużywalnych
Zamawiający
SZPITAL CHORÓB PŁUC IM. ŚW. JÓZEFA W PILCHOWICACH
Pilchowice, Śląskie
NIP: 9691162275
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Radiometer Sp. z o.o. | Warszawa | 5262723618 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Radiometer Sp. z o.o. (Warszawa) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 14 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33696000-5)
Najniższa cena
105 493 PLN
Średnia cena
173 483 PLN
Najwyższa cena
241 473 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Radiometer Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| bioMerieux Polska Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| Becton Dickinson Polska Sp. z o.o. Warszawa | 1 | 105 493 PLN | 105 493 PLN |
| Becton Dickinson Sp. z o.o. Warszawa | 1 | 241 473 PLN | 241 473 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dzierżawa analizatora parametrów krytycznych oraz dostawy odczynników i materiałów zużywalnych
2026-08-12 07:51:06Z
Dostawa odczynników i materiałów eksploatacyjnych oraz wyposażenia do Pracowni mikrobiologii (zamówienie powtórzone w zakresie unieważnionej części 1 postępowania nr ZP/SP/24/2022)
2026-07-27 08:48:37Z
Zakup i dostarczanie odczynników, testów i wszystkich niezbędnych materiałów potrzebnych do wykonania badań cytologii płynnej oraz badań wirusa DNA HPV wraz z genotypowaniem
2026-05-20 11:41:42Z
Zakup i dostarczanie odczynników, testów i wszystkich niezbędnych materiałów potrzebnych do wykonania badań cytologii płynnej oraz badań wirusa DNA HPV wraz z genotypowaniem
2026-05-20 11:41:42Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00388531 z dnia 2026-08-12 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dzierżawa analizatora parametrów krytycznych oraz dostawy odczynników i materiałów zużywalnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL CHORÓB PŁUC IM. ŚW. JÓZEFA W PILCHOWICACH
1.2.) Oddział zamawiającego: Dział ZP
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276215293
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Dworcowa 31
1.4.2.) Miejscowość: Pilchowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 44-145
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: szpital@szpital-pilchowice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-pilchowice.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6cb99b5e-c326-11ed-b311-9aae6ad31be8
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388531
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-12
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00139467
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dzierżawa analizatora parametrów krytycznych oraz dostawy odczynników i materiałów zużywalnych
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn „Dzierżawa analizatora parametrów krytycznych oraz dostawy odczynników i materiałów zużywalnych”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – zestawienie wymaganych parametrów technicznych określony został w załączniku nr 1 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 33696000-5 - Odczynniki i środki kontrastowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 31711140-6 - Elektrody
38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-03-31
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
36 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Radiometer Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5262723618
4.3.3.) Ulica: Al. Jerozolimskie 181a
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 02-222
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 169712,40 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/BZP 00161529/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-03-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W oznaczonych w ust. 1 przypadkach (za wyjątkiem zmiany określonej w ust. 1 pkt 2) dopuszczalna jest zmiana wynagrodzenia Wykonawcy, polegająca zarówno na obniżeniu jak i podwyższeniu tego wynagrodzenia, o wysokość odpowiadającą zmianie wykazanych kosztów wykonania umowy lub proporcjonalnie do zmniejszonego zakresu wykonania; łączne wynagrodzenie Wykonawcy nie może zostać zmniejszone lub powiększone o więcej niż 10%,
a zmiana nie może prowadzić do zmiany charakteru umowy lub mieć na celu uniknięcie stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. w związku z czym wysokość wynagrodzenia określona w §9 ust.1 umowy nr 49/2023/K uległa zmianie zgodnie z postanowieniami umownymi, do wysokości 186683,64 zł netto.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przewidywana maksymalna wartość umowy zgodnie z ofertą Wykonawcy (załącznik nr 2 do Umowy) wynosi brutto: 186 683,64 zł. Ceny jednostkowe odczynników, materiałów zużywalnych i kontrolnych określa Arkusz asortymentowo-cenowy (Załącznik nr 3).
5.4.6.) Wartość zmiany: 16971,24
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 186683,64 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 12.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE