Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 746 088 PLN

Dostawa odczynników, urządzeń laboratoryjnych, mikroskopu, artykułów laboratoryjnych, dzierżawa aparatów.

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00294432

Numer referencyjny: 21/ZP/2026

Zamawiający

Szpital im. Ojca Rafała z Proszowic Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Proszowicach

Kopernika 13

32-100 Proszowice, Małopolskie

NIP: 6821436049

REGON: 000300593

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników i materiałów zużywalnych wraz z dzierżawą aparatu do oznaczeń koagulologicznych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Parametry Funkcjonalne 40%

Część 2

Cena 60%
Parametry Funkcjonalne 40%

Część 3

Cena 100%

Część 4

Cena 100%

Część 5

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Część 6

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Część 7

Cena 100%

Część 8

Cena 100%

Dokumenty zamówienia

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
"Bio-Ksel" Sp. z o. o. Grudziądz 876-21-18-632
-
Medlab-Products Sp. z o. o. Raszyn 522-000-30-55
EMMA MDT Sp. z o. o. Lublin 7123322874
Elektro Med Grzegorz Pałkowski Niepołomice 683-149-14-75
Helpi Optics Sp. z o. o. Piaseczno 701-042-83-06
bioMérieux Polska Sp. z o. o. Warszawa 5270203342
bioMérieux Polska Sp. z o. o. Warszawa 5270203342

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 "Bio-Ksel" Sp. z o. o. (Grudziądz) Umowa podpisana 132 872 PLN 132 872 PLN
2 - Unieważniono - -
3 Medlab-Products Sp. z o. o. (Raszyn) Umowa podpisana 34 720 PLN 34 720 PLN
4 EMMA MDT Sp. z o. o. (Lublin) Umowa podpisana 127 023 PLN 127 023 PLN
5 Elektro Med Grzegorz Pałkowski (Niepołomice) Umowa podpisana 178 677 PLN 178 677 PLN
6 Helpi Optics Sp. z o. o. (Piaseczno) Umowa podpisana 48 678 PLN 48 678 PLN
7 bioMérieux Polska Sp. z o. o. (Warszawa) Umowa podpisana 102 878 PLN 102 878 PLN
8 bioMérieux Polska Sp. z o. o. (Warszawa) Umowa podpisana 121 239 PLN 121 239 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne)

Najniższa cena

610 PLN

Średnia cena

127 600 PLN

Najwyższa cena

994 147 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
VWR International Sp. z o. o. Gdańsk 6 77 801 PLN 466 808 PLN
BioMaxima S.A. Lublin 5 13 483 PLN 67 413 PLN
LIFE TECHNOLOGIES POLSKA SP. Z O.O. Warszawa 5 78 566 PLN 392 828 PLN
Argenta Sp. z o.o. Poznań 4 17 529 PLN 126 414 PLN
bioMerieux Warszawa 4 - -
ARGENTA Sp. z o.o. Poznań 3 37 329 PLN 37 329 PLN
bioMerieux Polska Sp. z o.o. Warszawa 3 92 812 PLN 108 809 PLN
VWR INTERNATIONAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Gdańsk 3 3 958 PLN 11 873 PLN
Argenta Sp. z o.o. Poznań 2 78 328 PLN 78 328 PLN
GRASO ZS Sp. z o.o. Starogard Gdański 2 6 440 PLN 16 913 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostarczanie odczynników do analizatora immunochemicznego Cobas Pro E 801

Roche Diagnostics Polska Sp. z o. o. 846 968 PLN

2026-09-01 07:42:14Z

Dostawy odczynników wraz z dzierżawą aparatu do oznaczania parametrów biochemicznych i elementów upostaciowanych w moczu na okres 3 lat

Beckman Coulter Polska Sp. z o.o. -

2026-08-28 08:10:46Z

Wyroby diagnostyczne - szybkie testy

BioMaxima S.A. 21 569 PLN

2026-08-27 07:27:48Z

(DFP.271.103.2024.AMW) Dostawa odczynników wraz z dzierżawą analizatora dla Zakładu Diagnostyki Hematologicznej i Genetyki

Diaselect sp. z o.o. -

2026-08-24 06:43:41Z

Dostawa odczynników, urządzeń laboratoryjnych, mikroskopu, artykułów laboratoryjnych, dzierżawa aparatów.

"Bio-Ksel" Sp. z o. o. 132 872 PLN

2026-08-21 13:02:12Z

Dostawa odczynników, urządzeń laboratoryjnych, mikroskopu, artykułów laboratoryjnych, dzierżawa aparatów.

Medlab-Products Sp. z o. o. 34 720 PLN

2026-08-21 13:02:12Z

Dostawa odczynników, urządzeń laboratoryjnych, mikroskopu, artykułów laboratoryjnych, dzierżawa aparatów.

EMMA MDT Sp. z o. o. 127 023 PLN

2026-08-21 13:02:12Z

Dostawa odczynników, urządzeń laboratoryjnych, mikroskopu, artykułów laboratoryjnych, dzierżawa aparatów.

Elektro Med Grzegorz Pałkowski 178 677 PLN

2026-08-21 13:02:12Z

Dostawa odczynników, urządzeń laboratoryjnych, mikroskopu, artykułów laboratoryjnych, dzierżawa aparatów.

Helpi Optics Sp. z o. o. 48 678 PLN

2026-08-21 13:02:12Z

Dostawa odczynników, urządzeń laboratoryjnych, mikroskopu, artykułów laboratoryjnych, dzierżawa aparatów.

bioMérieux Polska Sp. z o. o. 102 878 PLN

2026-08-21 13:02:12Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 421 PLN Średnia: 100 265 PLN Max: 936 101 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa odczynników, urządzeń laboratoryjnych, mikroskopu, artykułów laboratoryjnych, dzierżawa aparatów.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital im. Ojca Rafała z Proszowic Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Proszowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000300593

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kopernika 13

1.5.2.) Miejscowość: Proszowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-100

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@spzoz.proszowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://spzoz.proszowice.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa odczynników, urządzeń laboratoryjnych, mikroskopu, artykułów laboratoryjnych, dzierżawa aparatów.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9bb8e116-193d-4d57-a9c2-4175507c6eee

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294432

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00291941/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa odczynników, urządzeń laboratoryjnych, mikroskopu, artykułów laboratoryjnych, dzierżawa aparatów.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9bb8e116-193d-4d57-a9c2-4175507c6eee

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.

Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków, Zamawiający informuje, że wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej zostały określone w części XI SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula Informacyjna Dotycząca Przetwarzania Danych Osobowych została określona w części XXXII SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula Informacyjna Dotycząca Przetwarzania Danych Osobowych ( w tym ograniczenia stosowania) została określona w części XXXII SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 21/ZP/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 8

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników i materiałów zużywalnych wraz z dzierżawą aparatu do oznaczeń koagulologicznych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

38434520-7 - Analizatory krwi

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z SWZ.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Parametry Funkcjonalne

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawów diagnostycznych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z SWZ.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Parametry Funkcjonalne

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednorazowych plastikowych artykułów laboratoryjnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z SWZ.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 4

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa paneli alergologicznych – testy immunoenzymatyczne do ilościowego wykrywania swoistych IgE.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 5

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa dygestorium i mikrotomu mrożeniowego z dezynfekcją UV wraz z instalacją.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 39141500-7 - Szafy wyciągowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z SWZ.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 6

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa mikroskopu optycznego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 38634000-8 - Mikroskopy optyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z SWZ.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 7

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa testów identyfikacyjnych i do oznaczania lekowrażliwości MIC i SIR oraz materiałów zużywalnych do analizatora bakteriologicznego wraz z dzierżawą automatycznego analizatora bakteriologicznego do identyfikacji i oznaczania lekowrażliwości drobnoustrojów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696200-7 - Odczynniki do badania krwi

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

33696300-8 - Odczynniki chemiczne

38434500-1 - Analizatory biochemiczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z SWZ.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 8

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa podłoży do hodowli drobnoustrojów z krwi i płynów ustrojowych wraz z dzierżawą aparatu do hodowli drobnoustrojów z krwi i płynów ustrojowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696200-7 - Odczynniki do badania krwi

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

33696300-8 - Odczynniki chemiczne

38434520-7 - Analizatory krwi

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z SWZ.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4.

b) Oświadczenie Wykonawcy (Załącznik Nr 3c do SWZ) o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu złożonym wraz z ofertą w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

1. Pakiet 1 - 4, 6 - 8
a) Deklarację zgodności producenta (dotyczy wszystkich wyrobów medycznych i wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro).
b) Certyfikat CE Jednostki Notyfikowanej (dotyczy wyrobów medycznych kwalifikowanych do wykazu A lub B oraz dotyczy klasy wyrobu medycznego : I sterylna, I z funkcją pomiarową, II a, II b, III.).
c) Oświadczenie Wykonawcy, o wprowadzeniu przedmiotu zamówienia do obrotu i stosowania zgodnie z art. 138 ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. 2022 r. poz. 974 z późniejszymi zmianami).
d) Dla preparatów niebezpiecznych karty charakterystyki - jeżeli dotyczy.

2. Pakiet 5
a) Deklarację zgodności producenta (dotyczy wszystkich wyrobów medycznych i wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro).
b) Certyfikat CE Jednostki Notyfikowanej (dotyczy wyrobów medycznych kwalifikowanych do wykazu A lub B oraz dotyczy klasy wyrobu medycznego : I sterylna, I z funkcją pomiarową, II a, II b, III.).
c) Oświadczenie Wykonawcy, o wprowadzeniu przedmiotu zamówienia do obrotu i stosowania zgodnie z art. 138 ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. 2022 r. poz. 974 z późniejszymi zmianami).
d) certyfikat i raport zgodności z normą PN-EN 14175-1,2,3,6, wydane przez akredytowane laboratorium badawcze potwierdzające uzyskanie wartości uśrednionej maksymalnej ilości gazów wskaźnikowych nie większej niż 0,65 ppm, przy przepływie powietrza przez komorę nie większy niż 850 m3/h dla dygestorium 1800 mm.
e) Wymagane dokumenty dla blatów wykonanych z litej ceramiki technicznej (monolitycznej):
- Atest higieniczny,
- Świadectwo z zakresu higieny radiacyjnej,
- Raport z badań wydany przez laboratorium badawcze przeprowadzonych zgodnie z normą PN-EN 993-9:1999 „Materiały ogniotrwałe – Metody badań zwartych i izolacyjnych formowanych wyrobów ogniotrwałych – Oznaczenie pełzania przy ściskaniu”.
- Raport z badań wydany przez niezależne laboratorium, potwierdzający odporność na min. 25 substancji chemicznych m.in.: eozyna min. 1%, czerwień kongo min. 1%, jodyna, fiolet gencjanowy min. 1%, kwas siarkowy min. 96%, kwas azotowy min. 70%, kwas chlorowodorowy 38%, kwas ortofosforowy min. 85%, wodorotlenek sodu min. 40%, chloroform, ksylen, formaldehyd min. 40%, aceton, azotan srebra min. 10%, fenol min. 85%, woda królewska, kwas nadchlorowy min. 60%, kwas bromowodorowy min. 40%, wodorotlenek amonu min. 25%, benzyna ekstrakcyjna, oleje mineralne, eter etylowy, nafta kosmetyczna, terpentyna.
- Oświadczenie Wykonawcy o zapewnieniu 25 letniej gwarancji producenta wyrobu – Dokument gwarancji przy dostawie urządzenia.
- Sprawozdanie z badań potwierdzające łatwość dekontaminacji roztworu radionuklidów
Am-241 i Co 60 oraz mieszanie radionuklidów gamma promieniotwórczych.

3. Jeżeli wykonawca nie złoży określonych w ust. 1 lit. a), b), c) i w ust. 2 lit. a - e, przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.

4. Przepisu ust. 3 nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.

5. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

1. Pakiet 1 - 4, 6 - 8
a) Deklarację zgodności producenta (dotyczy wszystkich wyrobów medycznych i wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro).
b) Certyfikat CE Jednostki Notyfikowanej (dotyczy wyrobów medycznych kwalifikowanych do wykazu A lub B oraz dotyczy klasy wyrobu medycznego : I sterylna, I z funkcją pomiarową, II a, II b, III.).
c) Oświadczenie Wykonawcy, o wprowadzeniu przedmiotu zamówienia do obrotu i stosowania zgodnie z art. 138 ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. 2022 r. poz. 974 z późniejszymi zmianami).

2. Pakiet 5
a) Deklarację zgodności producenta (dotyczy wszystkich wyrobów medycznych i wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro).
b) Certyfikat CE Jednostki Notyfikowanej (dotyczy wyrobów medycznych kwalifikowanych do wykazu A lub B oraz dotyczy klasy wyrobu medycznego : I sterylna, I z funkcją pomiarową, II a, II b, III.).
c) Oświadczenie Wykonawcy, o wprowadzeniu przedmiotu zamówienia do obrotu i stosowania zgodnie z art. 138 ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. 2022 r. poz. 974 z późniejszymi zmianami).
d) certyfikat i raport zgodności z normą PN-EN 14175-1,2,3,6, wydane przez akredytowane laboratorium badawcze potwierdzające uzyskanie wartości uśrednionej maksymalnej ilości gazów wskaźnikowych nie większej niż 0,65 ppm, przy przepływie powietrza przez komorę nie większy niż 850 m3/h dla dygestorium 1800 mm.
e) Wymagane dokumenty dla blatów wykonanych z litej ceramiki technicznej (monolitycznej):
- Atest higieniczny,
- Świadectwo z zakresu higieny radiacyjnej,
- Raport z badań wydany przez laboratorium badawcze przeprowadzonych zgodnie z normą PN-EN 993-9:1999 „Materiały ogniotrwałe – Metody badań zwartych i izolacyjnych formowanych wyrobów ogniotrwałych – Oznaczenie pełzania przy ściskaniu”.
- Raport z badań wydany przez niezależne laboratorium, potwierdzający odporność na min. 25 substancji chemicznych m.in.: eozyna min. 1%, czerwień kongo min. 1%, jodyna, fiolet gencjanowy min. 1%, kwas siarkowy min. 96%, kwas azotowy min. 70%, kwas chlorowodorowy 38%, kwas ortofosforowy min. 85%, wodorotlenek sodu min. 40%, chloroform, ksylen, formaldehyd min. 40%, aceton, azotan srebra min. 10%, fenol min. 85%, woda królewska, kwas nadchlorowy min. 60%, kwas bromowodorowy min. 40%, wodorotlenek amonu min. 25%, benzyna ekstrakcyjna, oleje mineralne, eter etylowy, nafta kosmetyczna, terpentyna.
- Oświadczenie Wykonawcy o zapewnieniu 25 letniej gwarancji producenta wyrobu – Dokument gwarancji przy dostawie urządzenia.
- Sprawozdanie z badań potwierdzające łatwość dekontaminacji roztworu radionuklidów Am-241 i Co 60 oraz mieszanie radionuklidów gamma promieniotwórczych.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia zostały określone w Załączniku 4 i 4a do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-25 11:30

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-25 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-24

2026-06-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
17.06.2026
Termin składania ofert
01.07.2026 09:30
Wartość umowy
746 088 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
33696500-0 (Odczynniki laboratoryjne) 38434520-7 (Analizatory krwi) 33141000-0 (Jednorazowe niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne) 39141500-7 (Szafy wyciągowe) 38634000-8 (Mikroskopy optyczne) 33696200-7 (Odczynniki do badania krwi) 33696300-8 (Odczynniki chemiczne) 38434500-1 (Analizatory biochemiczne) 38434520-7 - Analizatory krwi

Okres realizacji

24 miesiące