Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 982 566 PLN
Dostawa oleju opałowego lekkiego
Numer referencyjny: ZZP.260.9.2026
Zamawiający
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych
Sołtana 7
05-400 Otwock, Mazowieckie
NIP: 5321793099
REGON: 017471611
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| TRANSBIK Sp. Z O.O. | Stary Zambrzyków 59 | 5322073869 |
| ARAN Spółka Z O.O. Spółka Komandytowa | Wyszków | 762-198-18-19 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | TRANSBIK Sp. Z O.O. (Stary Zambrzyków 59) | Umowa podpisana | 914 400 PLN | 914 400 PLN |
| 2 | ARAN Spółka Z O.O. Spółka Komandytowa (Wyszków) | Umowa podpisana | 68 166 PLN | 68 166 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 84 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09135100-5 - Olej opałowy)
Najniższa cena
5 PLN
Średnia cena
291 069 PLN
Najwyższa cena
914 400 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| AUTOCENTRUM Paliwa Sp. z o.o. Sp. Komandytowa Płock | 6 | 66 924 PLN | 334 620 PLN |
| TERM-OIL Sp. z o.o. Radom | 4 | 358 793 PLN | 717 582 PLN |
| TRANSBIK Sp. z o.o. Sobienie Jeziory | 3 | 340 513 PLN | 340 513 PLN |
| Stacja Paliw Deptuła Sp. z o.o. Kadzidło | 2 | - | - |
| TRANSBIK SP. Z O.O. Stary Zambrzyków | 2 | 581 164 PLN | 581 164 PLN |
| P.H.U. TRANS-OLL JAROSŁAW KWIATKOWSKI Felicjanów | 2 | 172 446 PLN | 172 446 PLN |
| EUROSPED Paliwa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Bytom | 2 | 221 990 PLN | 221 990 PLN |
| Benzol Sp. z o.o. Ostrołęka | 2 | 233 975 PLN | 233 975 PLN |
| 'KOPER' SPÓŁKA JAWNA Pilaszków | 1 | - | - |
| TRANSBIK SP. Z O.O. Stary Zambrzyków | 1 | 414 756 PLN | 414 756 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawy oleju opałowego lekkiego dla Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach w II półroczu roku 2026
2026-08-26 11:26:59Z
Sukcesywna dostawa oleju opałowego do Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Dzierżeninie
2026-08-24 09:49:29Z
Dostawa oleju opałowego lekkiego
2026-08-19 09:21:38Z
Dostawa oleju opałowego lekkiego
2026-08-19 09:21:38Z
Zakup oraz sukcesywna dostawa oleju opałowego do kotłowni Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o. o. w szpitalach w Zagórzu oraz w Otwocku.
2026-07-24 09:12:59Z
Dostawy oleju opałowego lekkiego dla Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach w I półroczu roku 2026
2026-07-23 11:24:43Z
Dostawa oleju opałowego lekkiego
2026-07-21 12:28:21Z
Dostawa oleju opałowego do kotłowni w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Gzy
2026-07-21 11:08:42Z
Zakup i dostawa oleju opałowego do celów grzewczych na potrzeby kompleksów administrowanych przez 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zegrzu w szacunkowej ilości 25 tysięcy litrów
2026-07-17 05:42:46Z
Dostawa oleju opałowego lekkiego na I półrocze 2026r.
2026-07-14 11:28:15Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00270617 z dnia 2026-06-01 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa oleju opałowego lekkiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017471611
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sołtana 7
1.5.2.) Miejscowość: Otwock
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-400
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zuop@zuop.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zuop.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa oleju opałowego lekkiego
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d527ca13-2ae2-434c-ad2c-149c7d9aa5fe
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270617
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/zuop3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/zuop
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://platformazakupowa.pl/pn/zuop
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna RODO zawarta jest w rozdziale XVI. SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZZP.260.9.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 2
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego do ZUOP Otwock Świerk
4.2.6.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego do KSOP w Różanie
4.2.6.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1) Zdolności do występowania w obrocie prawnym,Zamawiający nie określa takich warunków.
2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to
z odrębnych przepisów,
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże posiadanie koncesji na obrót paliwami ciekłymi (w tym na olej opałowy) wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 ze zm.)
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej,
Zamawiający nie określa takich warunków.
4) W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:
a) dotyczącej Wykonawcy:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się doświadczeniem należytego wykonania w okresie ostatnich pięciu (5) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej:
2 dostaw paliw płynnych o wartości nie mniejszej niż 200 000,00 zł brutto każda (dotyczy
I części zamówienia),
2 dostaw paliw płynnych o wartości nie mniejszej niż 20 000,00 zł brutto każda (dotyczy
II części zamówienia).
oraz załączy dowody określające czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty.
W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż
3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku gdy wartość zamówienia (umowy) wyrażona jest w innej walucie niż w złotych polskich, należy dokonać przeliczenia wartości wykonanego zamówienia w innej walucie na złote polskie – na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego
w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego, obowiązującego na dzień publikacji ogłoszenia o przedmiotowym zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, udostępnianym na stronach internetowych Urzędu Zamówień Publicznych.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) koncesja na obrót paliwami ciekłymi (w tym na olej opałowy) wydana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 ze zm.)
2) wykaz dostaw wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert,
a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, określających czy te dostawy zostały wykonane należycie. Wykaz dostaw należy sporządzić zgodnie z Załącznikiem nr 8 do SWZ.
Dowodami potwierdzającymi czy zamówienia zostały wykonane należycie są:
• referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowychSEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały zawarte w Rozdziale VII. SWZ6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia został zawarty w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik 2A i 2B do SWZ.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-09 12:30
8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma Zakupowa ZUOP: https://platformazakupowa.pl/pn/zuop
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-09 13:00
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Termin wykonania zamówieniaPrzedmiot zamówienia (wykonywanie częściowych dostaw oleju) będzie zrealizowany w okresie 24 m-cy od dnia podpisania umowy nie wcześniej niż od 01.07.2026 r. lub do wyczerpania maksymalnej kwoty wynagrodzenia Wykonawcy wskazanego w umowie. W sezonie grzewczym tj. od września do kwietnia Zamawiający przewiduje realizację indywidualnych zamówień ze zwiększoną intensywnością w stosunku do pozostałych okresów.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 01.06.2026
- Termin składania ofert
- 09.06.2026 10:30
- Wartość umowy
- 982 566 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.4
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
24 miesiące