Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 174 168 PLN

Dostawa pelletu o granulacji 6 mm posiadającego aktualny Certyfikat DIN Plus lub EN Plus A1 w ilości ok. 120 ton

Rozstrzygnięty Dostawy 2025/BZP 00471460

Numer referencyjny: 6/10/2025/OSZ

Zamawiający

OŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO W DOBIESZKOWIE

Wspólna 53

95-010 Dobieszków, Łódzkie

NIP: 7331342672

REGON: 101012953

Opis przedmiotu zamówienia

Dostawa pelletu o granulacji 6 mm posiadającego aktualny Certyfikat DIN Plus lub EN Plus A1 w ilości ok. 120 ton szczegółowo opisany w OPZ

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Ekorafit sp. z o. o Gnojno 6551978986

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Ekorafit sp. z o. o (Gnojno) Umowa podpisana 174 168 PLN 174 168 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Łódzkie — na podstawie 7 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09111400-4 - Paliwa drzewne)

Najniższa cena

96 555 PLN

Średnia cena

183 553 PLN

Najwyższa cena

270 551 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ANPOL Rajmund Andrych Biskupice 88 2 96 555 PLN 96 555 PLN
Ekorafit sp. z o. o Gnojno 1 - -
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ANPOL Rajmund Andrych Biskupice nr 88 1 - -
ROLTOM Stanisław Tomaszewski Tarnówka 1 270 551 PLN 270 551 PLN
Ekorafit Sp. z o.o. Gnojno 166 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 102 przetargów

Min: 1 132 PLN Średnia: 176 704 PLN Max: 1 012 905 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa pelletu o granulacji 6 mm posiadającego aktualny Certyfikat DIN Plus lub EN Plus A1 w ilości ok. 120 ton

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: OŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO W DOBIESZKOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 101012953

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wspólna 53

1.5.2.) Miejscowość: Dobieszków

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-010

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.bauer@osz-dobieszkow.ohp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ohp.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa pelletu o granulacji 6 mm posiadającego aktualny Certyfikat DIN Plus lub EN Plus A1 w ilości ok. 120 ton

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-70fc19cb-e08d-42e0-9dad-577d97076edf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00471460

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-10-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00176437/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa pelletu dla Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Dobieszkowie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-70fc19cb-e08d-42e0-9dad-577d97076edf

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi zarejestrować się na Platformie e-zamówienia. Platforma jest dostępna
dla każdego zalogowanego użytkownika. Rodzaj dostępnych formularzy zależy od posiadanego na Platformie konta. Użytkownik
zalogowany jako konto uproszczone ma dostępne formularze:
Wniosek – służący do zadawania pytań do SWZ,
Inne;

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 6/10/2025/OSZ

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa pelletu o granulacji 6 mm posiadającego aktualny Certyfikat DIN Plus lub EN Plus A1 w ilości ok. 120 ton szczegółowo opisany w OPZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy PZP:
- rodzaj i maksymalna wartość opcji – opcją objęta jest dostawa pelletu w ilości dodatkowych 20 ton ponad zamówienie podstawowe (zamówienie podstawowe wynosi 120 ton pelletu).
- okoliczności skorzystania z opcji – oświadczenie zamawiającego skierowane do wykonawcy dotyczące realizacji zamówienia opcjonalnego w przypadku zaistnienia konieczności uruchomienia dodatkowych dostaw pelletu;
- modyfikacja ogólnego charakteru umowy - dostawa dodatkowego pelletu nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-05-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Kryteria oceny ofert :

Lp. Nazwa kryterium Znaczenie kryterium (w %)
1 Cena (C) 100 %/max 100 pkt

Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.
2. Punkty za kryterium „Cena” zostaną obliczone według wzoru:
Cn
C = ------- x 60 pkt
Cb
gdzie,
C- ilość punktów za kryterium cena,
Cn - najniższa cena ofertowa spośród ofert nieodrzuconych,
Cb – cena oferty badanej.


3. Zamawiający wybierze ofertę, która otrzyma najwyższą liczbę punktów (P)

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 3.1. Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp;
3.2. Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
3.3. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzona nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji (Zamawiający może pobrać samodzielnie).

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Zgodnie z SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Przesłanki nie podlegania wykluczeniu z postępowania, oceniane będą odrębnie dla każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z treścią umowy i art. 455 PZP.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-10-21 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Poprzez platformę: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-10-21 13:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamawiający weryfikuje przesłankę wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy
o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie
bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 835; zwana dalej ustawą).
Przedmiot zamówienia będzie realizowany w okresie od dnia podpisania Umowy do dnia 31.05.2026 r. lub do wyczerpania środków finansowych, w zależności, które ze zdarzeń nastąpi pierwsze.
2025-10-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
13.10.2025
Termin składania ofert
21.10.2025 10:00
Wartość umowy
174 168 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 09111400-4 - Paliwa drzewne
09111400-4 (Paliwa drzewne)

Okres realizacji

do 2026-05-31