Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 96 555 PLN

Sprzedaż wraz z dostawą pelletu drzewnego dla Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00121283

Numer referencyjny: ZP.2710.01.2026

Zamawiający

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W BISKUPICACH

72

98-200 Biskupice, Łódzkie

NIP: 8271500233

REGON: 000313615

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż wraz z dostawą, rozładunkiem i zniesieniem do magazynu, pelletu drzewnego w ilości 50 ton dla potrzeb grzewczych Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach od dnia podpisania umowy na okres 3 miesięcy o parametrach: • Wartość opałowa: ≥ 16.5 MJ/kg • Wilgotność nie większa niż 10% (Wyrywkowo będą prowadzone kontrole wilgotności dostarczonego pelletu. W przypadku przekroczenia ustalonej normy wilgotności powyżej 10% dostawa zostanie zwrócona i dostawca musi dostarczyć towar bez wady zgodny z przedmiotem zamówienia) • Zawartość popiołu nie większa niż 0,7% • Gęstość nasypowa 600-750 kg/dm3 • Granulacja pelletu: średnica 6-8 mm, długość 3,15 mm - 40 mm • Dodatki ułatwiające prasowanie: BRAK • 100% naturalne drewno • Bez dodatków chemicznych • Opakowania zbiorcze: 15-25 kg, oznakowane w dane producenta • Pellet o odpowiedniej klasie jakości A1 ISO 17225-2 • Certyfikat DIN-plus oraz certyfikat EN-plus A1

Kryteria oceny ofert

Cena 70%
Termin realizacji dostawy 30%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ANPOL Rajmund Andrych Biskupice 88 8271004439

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ANPOL Rajmund Andrych (Biskupice 88) Umowa podpisana 96 555 PLN 96 555 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Łódzkie — na podstawie 7 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09111400-4 - Paliwa drzewne)

Najniższa cena

96 555 PLN

Średnia cena

183 553 PLN

Najwyższa cena

270 551 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ANPOL Rajmund Andrych Biskupice 88 2 96 555 PLN 96 555 PLN
Ekorafit sp. z o. o Gnojno 1 - -
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ANPOL Rajmund Andrych Biskupice nr 88 1 - -
ROLTOM Stanisław Tomaszewski Tarnówka 1 270 551 PLN 270 551 PLN
Ekorafit Sp. z o.o. Gnojno 166 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 102 przetargów

Min: 1 132 PLN Średnia: 176 704 PLN Max: 1 012 905 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sprzedaż wraz z dostawą pelletu drzewnego dla Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W BISKUPICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000313615

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 72

1.5.2.) Miejscowość: Biskupice

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 438274695

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.dpsbiskupice@gmail.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-dps.biskupice.spsieradz.finn.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Dom Pomocy Społecznej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sprzedaż wraz z dostawą pelletu drzewnego dla Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4cb2266-433a-4002-af02-21f525d54482

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00121283

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00088735/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa pelletu drzewnego do Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b4cb2266-433a-4002-af02-21f525d54482

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu
środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu – „Wykonawca” na Platformie e- Zamówienia. Wykonawca posiadający konto na e-Zamówienia ma dostęp do formularzy. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. Wszelka korespondencja kierowana do
Zamawiającego powinna/ musi być sygnowana wskazanym nr referencyjnym sprawy. Zamawiający przekazuje link do postępowania oraz ID postępowania na stronie tytułowej niniejszej SWZ. Dane postępowanie można wyszukać również na liście wszystkich postępowań w e-Zamówienia. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert o dopuszczenie do udziału w
postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego (otaczający). W
zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny). Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e
Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do
zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e- Zamówienia. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). W
szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zamowienia.dpsbiskupice@gmail.com; dps@invar.net.pl (nie dotyczy składania ofert). Wykonawca ma obowiązek śledzić informacje
na Platformie. Podstawowym źródłem informacji jest platforma e Zamówienia, wszelkie fakultatywne powiadomienia za pomocą poczty e-mail obciążone są ryzykiem błędów związanych z działaniem serwerów pocztowych, na których działanie Zamawiający nie ma wpływu. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r, poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od
Wykonawcy (Dz. U. z 2020 r., poz. 2415).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Załącznik nr 4 do SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.2710.01.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna sprzedaż wraz z dostawą, rozładunkiem i zniesieniem do magazynu, pelletu drzewnego w ilości 50 ton dla potrzeb grzewczych Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach od dnia podpisania umowy na okres 3 miesięcy o parametrach:
• Wartość opałowa: ≥ 16.5 MJ/kg
• Wilgotność nie większa niż 10%
(Wyrywkowo będą prowadzone kontrole wilgotności dostarczonego pelletu.
W przypadku przekroczenia ustalonej normy wilgotności powyżej 10% dostawa zostanie zwrócona i dostawca musi dostarczyć towar bez wady zgodny
z przedmiotem zamówienia)
• Zawartość popiołu nie większa niż 0,7%
• Gęstość nasypowa 600-750 kg/dm3
• Granulacja pelletu: średnica 6-8 mm, długość 3,15 mm - 40 mm
• Dodatki ułatwiające prasowanie: BRAK
• 100% naturalne drewno
• Bez dodatków chemicznych
• Opakowania zbiorcze: 15-25 kg, oznakowane w dane producenta
• Pellet o odpowiedniej klasie jakości A1 ISO 17225-2
• Certyfikat DIN-plus oraz certyfikat EN-plus A1

4.2.6.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Ocena ofert nieodrzuconych, złożonych przez Wykonawców niewykluczonych z postępowania zostanie dokonana wg niżej opisanych zasad. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi
kryteriami oceny ofert:
1) Łączna cena ofertowa brutto (C) ----- 70 %
2) Termin realizacji dostawy (T) ----- 30 %
3. Zasady oceny ofert w poszczególnych kryteriach:
Cena (C) - waga 70%
(cena najniższa/cena oceniana) x 100 pkt x 70 %
Podstawą przyznania punktów w kryterium „cena” będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.
Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
Maksymalna ilość punktów do uzyskania w kryterium cena wynosi 70 pkt.
Termin realizacji dostawy (T) – waga 30%
Ocena w zakresie – „termin realizacji dostawy” przeprowadzona będzie na podstawie oświadczenia Wykonawcy zawartego w
formularzu ofertowym, w którym Wykonawca ma obowiązek wskazać czas liczony w dniach.
W kryterium tym przyznana będzie następująca liczba punktów:
• Termin realizacji dostawy 1 dzień – 30 pkt
• Termin realizacji dostawy 2 dni – 20 pkt
• Termin realizacji dostawy 3 dni – 10 pkt
• Termin realizacji dostawy 4 dni – 0 pkt
W przypadku, gdy Wykonawca w formularzu ofertowym nie wskaże terminu realizacji dostawy otrzyma 0 punktów.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji dostawy

4.3.6.) Waga: 30

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych o niepodleganiu wykluczeniu i
spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 3 do SWZ. Aktualne na dzień składania ofert.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych o niepodleganiu wykluczeniu i
spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 3 do SWZ. Aktualne na dzień składania ofert.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osoby udzielające pełnomocnictwa lub - w przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem - jako cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu, opatrzone podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osoby udzielające pełnomocnictwa lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym notariusza, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postacie elektronicznej. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia każdy
z Wykonawców składa:1) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w rozdziale IX ust. 1 pkt 1 SWZ załącznik nr 3 do SWZ. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zostanie wybrana, jako
najkorzystniejsza, Zamawiający przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego może zażądać umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w Załączniku nr 2 do SWZ. Strony przewidują możliwość dokonania w uzasadnionych okolicznościach zmian postanowień zawartej umowy. Zmiany treści umów wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień umowy w przypadkach określonych w art. 455 ustawy PZP.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-03-02 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-03-02 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-03-31

2026-02-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.02.2026
Termin składania ofert
02.03.2026 08:00
Wartość umowy
96 555 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 09111400-4 - Paliwa drzewne
09111400-4 (Paliwa drzewne)

Okres realizacji

3 miesiące