Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 434 018 PLN
Dostawa systemu kopii zapasowych wraz z montażem i konfiguracją
Numer referencyjny: RI.271.1.28.2026.MACH
Zamawiający
Gmina Dobczyce
Rynek 26
32-410 Dobczyce, Małopolskie
NIP: 6811004443
REGON: 351555424
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Advanced Business Systems sp. z o.o. | Kraków | 6792772588 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Advanced Business Systems sp. z o.o. (Kraków) | Umowa podpisana | 434 018 PLN | 434 018 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 90 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48820000-2 - Serwery)
Najniższa cena
30 000 PLN
Średnia cena
392 163 PLN
Najwyższa cena
1 045 500 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| EUROSOC Sp. z o.o. Gdynia | 4 | 272 300 PLN | 544 600 PLN |
| IT Business Group Sp. z o.o. Kraków | 3 | 468 630 PLN | 468 630 PLN |
| Extended Reality Engineering Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 177 602 PLN | 177 602 PLN |
| COMEX Prosta Spółka Akcyjna Kraków | 2 | 158 424 PLN | 158 424 PLN |
| Michał Kopeć 3nodes Stalowa Wola | 2 | 380 599 PLN | 380 599 PLN |
| NetSecure sp. z o. o. Warszawa | 2 | 361 374 PLN | 361 374 PLN |
| 4NetiC Sp. z o.o. Wilkasy | 2 | - | - |
| MV-IT Sp. z o.o. Katowice | 2 | 372 018 PLN | 372 018 PLN |
| Atende S.A. Warszawa | 2 | 203 955 PLN | 203 955 PLN |
| Gigaserwer Sp. z o.o. Kraków | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa systemu kopii zapasowych wraz z montażem i konfiguracją
2026-09-03 14:54:26Z
Zakup urządzeń i oprogramowania dla Gminy Mogilany..
2026-09-03 11:37:25Z
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy serwera wraz z wyposażeniem dla Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – postępowanie powtórzone
2026-09-03 08:33:29Z
Zakup serwera, dysków serwerowych i kluczy sprzętowych – Cyberbezpieczny Samorząd
2026-09-01 14:39:16Z
Dostawy i usługi związane z realizacją projektu w ramach grantu „Cyberbezpieczny Samorząd.”
2026-08-27 09:53:26Z
Dostawa, instalacja, konfiguracja i wdrożenie kompleksowego rozwiązania zwiększającego poziom cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstwa wodociągowego dla ZGK „ŁOSOSINA” Spółka z o.o.
2026-08-26 09:35:52Z
Dostawa klastrów chmury obliczeniowej dla potrzeb projektu PLGrid ICON
2026-08-25 11:38:02Z
„Dostawa i instalacja rozwiązań IT w ramach projektu grantowego „Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia”
2026-08-25 09:23:06Z
Dostawa specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z wdrożeniem z zakresu Cyberbezpieczeństwa dla Starostwa Powiatowego w Wieliczce i innych jednostek organizacyjnych Powiatu
2026-08-24 07:41:35Z
Dostawa sprzętu i oprogramowania wraz z wdrożeniem w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi" – Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Bobowej – KPO C3.1.1
2026-08-21 07:31:58Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00371368 z dnia 2026-07-30 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa systemu kopii zapasowych wraz z montażem i konfiguracją
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobczyce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555424
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 26
1.5.2.) Miejscowość: Dobczyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-410
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugim@dobczyce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.dobczyce.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa systemu kopii zapasowych wraz z montażem i konfiguracją
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a49f4455-d409-4075-a8cf-3b29ac11bfa5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371368
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048804/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.4 Zakupy inwestycyjne w ramach projektu "Cyberbezpieczny Samorząd"
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Rozwój Cyfrowy 2021–2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, projekt grantowy Cyberbezpieczny Samorząd
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/gmina-dobczyce3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/gmina-dobczyce
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zawarto w swz
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informuje się, że:
• administratorem danych osobowych jest Gmina Dobczyce z siedzibą w Dobczycach, Rynek 26, 32-410 Dobczyce;
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): • kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych: e-mail iod@dobczyce.pl, tel. 12 372-17-16;
• dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
Pełna treść w swz
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: RI.271.1.28.2026.MACH
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu kopii zapasowych wraz z montażem i konfiguracją na potrzeby Gminy Dobczyce - pełna treść w swz
4.2.6.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
30233160-0 - Jednostki pamięci taśmowej
48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania
51610000-1 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-09-16
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktowo
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia:
Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w pkt 8 IDW — według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do IDW.
Zamawiający odstąpi od wezwania, jeżeli okoliczności określone w art. 274 ust. 4 ustawy Pzp uzasadniają takie odstąpienie.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe (art. 106–107 ustawy Pzp):L.p. Przedmiotowy środek dowodowy Cel złożenia Uzupełnienie (art. 107 ust. 2/3 Pzp)
1. Deklaracja zgodności CE dla każdego z oferowanych modeli urządzeń (Serwer backup typ 1, Serwer backup typ 2, Biblioteka taśmowa) — wystawiona przez producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela. Potwierdzenie zgodności z wymaganiami OPZ. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
2. Karty katalogowe (data sheet) producenta dla każdej oferowanej pozycji sprzętowej (Serwer backup typ 1, Serwer backup typ 2, Biblioteka taśmowa) oraz karty/specyfikacje producenta oferowanego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, zawierające nazwę producenta, model (wersję) oraz wszystkie parametry techniczne pozwalające na weryfikację spełniania wymagań minimalnych określonych w opisie przedmiotu zamówienia dołączonym do SWZ. Karty katalogowe składa się w języku polskim. W przypadku gdy oryginalna karta katalogowa producenta została sporządzona w języku obcym, Wykonawca składa karta katalogową w języku oryginalnym wraz z tłumaczeniem na język polski. Dopuszcza się tłumaczenie sporządzone przez Wykonawcę (nie wymaga się tłumaczenia przysięgłego). Dopuszcza się również wskazanie publicznie dostępnego adresu URL do polskojęzycznej karty katalogowej producenta — pod warunkiem, że link jest aktywny w terminie składania ofert i pozwala na pełną weryfikację parametrów. Potwierdzenie zgodności parametrów technicznych z wymaganiami OPZ. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
3. Wydruk ze strony www.spec.org potwierdzający osiągnięcie przez oferowany procesor, w oferowanym modelu serwera, wyniku min. 300 punktów w teście SPECrate2017_fp_base (dotyczy: Serwer backup typ 1 i Serwer backup typ 2). Potwierdzenie wymaganej w OPZ wydajności procesora. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
4. Oświadczenie producenta oferowanego serwera, że oferowane urządzenie będzie objęte serwisem producenta i/lub serwisem autoryzowanego serwisu producenta (dotyczy: Serwer backup typ 1 i Serwer backup typ 2). Potwierdzenie objęcia urządzeń serwisem producenta / autoryzowanego serwisu zgodnie z OPZ. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe (art. 106–107 ustawy Pzp):L.p. Przedmiotowy środek dowodowy Cel złożenia Uzupełnienie (art. 107 ust. 2/3 Pzp)
1. Deklaracja zgodności CE dla każdego z oferowanych modeli urządzeń (Serwer backup typ 1, Serwer backup typ 2, Biblioteka taśmowa) — wystawiona przez producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela. Potwierdzenie zgodności z wymaganiami OPZ. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
2. Karty katalogowe (data sheet) producenta dla każdej oferowanej pozycji sprzętowej (Serwer backup typ 1, Serwer backup typ 2, Biblioteka taśmowa) oraz karty/specyfikacje producenta oferowanego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, zawierające nazwę producenta, model (wersję) oraz wszystkie parametry techniczne pozwalające na weryfikację spełniania wymagań minimalnych określonych w opisie przedmiotu zamówienia dołączonym do SWZ. Karty katalogowe składa się w języku polskim. W przypadku gdy oryginalna karta katalogowa producenta została sporządzona w języku obcym, Wykonawca składa karta katalogową w języku oryginalnym wraz z tłumaczeniem na język polski. Dopuszcza się tłumaczenie sporządzone przez Wykonawcę (nie wymaga się tłumaczenia przysięgłego). Dopuszcza się również wskazanie publicznie dostępnego adresu URL do polskojęzycznej karty katalogowej producenta — pod warunkiem, że link jest aktywny w terminie składania ofert i pozwala na pełną weryfikację parametrów. Potwierdzenie zgodności parametrów technicznych z wymaganiami OPZ. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
3. Wydruk ze strony www.spec.org potwierdzający osiągnięcie przez oferowany procesor, w oferowanym modelu serwera, wyniku min. 300 punktów w teście SPECrate2017_fp_base (dotyczy: Serwer backup typ 1 i Serwer backup typ 2). Potwierdzenie wymaganej w OPZ wydajności procesora. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
4. Oświadczenie producenta oferowanego serwera, że oferowane urządzenie będzie objęte serwisem producenta i/lub serwisem autoryzowanego serwisu producenta (dotyczy: Serwer backup typ 1 i Serwer backup typ 2). Potwierdzenie objęcia urządzeń serwisem producenta / autoryzowanego serwisu zgodnie z OPZ. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
14.1 Zawartość ofertyKompletna oferta musi zawierać:
1) Formularz Oferty (Załącznik nr 1);
2) Szczegółowy Opis Oferowanego Asortymentu (Załącznik nr 6 — wypełniony);
3) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu (Załącznik nr 2);
4) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy, Załącznik nr 3);
5) Pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy);
6) Przedmiotowe środki dowodowe (pkt 10.3 IDW).
Uwaga:
Załącznik nr 6 do SWZ wraz z parametrami technicznymi oferowanych urządzeń stanowi treść oferty i nie podlega uzupełnieniu po terminie składania ofert. Złożenie oferty bez wypełnionego Załącznika nr 6 lub z brakami uniemożliwiającymi ocenę zgodności z wymaganiami OPZ skutkuje odrzuceniem oferty (art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp).
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Instrukcja wspólnego złożenia oferty w swz i zgodnie z pzp6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z swz i pzp7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-07 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/gmina-dobczyce
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-07 09:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-05
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 30.07.2026
- Termin składania ofert
- 07.08.2026 07:00
- Wartość umowy
- 434 018 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-09-16