Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 434 018 PLN

Dostawa systemu kopii zapasowych wraz z montażem i konfiguracją

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00371368

Numer referencyjny: RI.271.1.28.2026.MACH

Zamawiający

Gmina Dobczyce

Rynek 26

32-410 Dobczyce, Małopolskie

NIP: 6811004443

REGON: 351555424

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu kopii zapasowych wraz z montażem i konfiguracją na potrzeby Gminy Dobczyce - pełna treść w swz

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Advanced Business Systems sp. z o.o. Kraków 6792772588

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Advanced Business Systems sp. z o.o. (Kraków) Umowa podpisana 434 018 PLN 434 018 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 90 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48820000-2 - Serwery)

Najniższa cena

30 000 PLN

Średnia cena

392 163 PLN

Najwyższa cena

1 045 500 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
EUROSOC Sp. z o.o. Gdynia 4 272 300 PLN 544 600 PLN
IT Business Group Sp. z o.o. Kraków 3 468 630 PLN 468 630 PLN
Extended Reality Engineering Sp. z o.o. Warszawa 2 177 602 PLN 177 602 PLN
COMEX Prosta Spółka Akcyjna Kraków 2 158 424 PLN 158 424 PLN
Michał Kopeć 3nodes Stalowa Wola 2 380 599 PLN 380 599 PLN
NetSecure sp. z o. o. Warszawa 2 361 374 PLN 361 374 PLN
4NetiC Sp. z o.o. Wilkasy 2 - -
MV-IT Sp. z o.o. Katowice 2 372 018 PLN 372 018 PLN
Atende S.A. Warszawa 2 203 955 PLN 203 955 PLN
Gigaserwer Sp. z o.o. Kraków 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa systemu kopii zapasowych wraz z montażem i konfiguracją

Advanced Business Systems sp. z o.o. 434 018 PLN

2026-09-03 14:54:26Z

Zakup urządzeń i oprogramowania dla Gminy Mogilany..

4NetiC Sp. z o.o. -

2026-09-03 11:37:25Z

Wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy serwera wraz z wyposażeniem dla Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – postępowanie powtórzone

PPHU Elmatech Waldemar Stachnik -

2026-09-03 08:33:29Z

Zakup serwera, dysków serwerowych i kluczy sprzętowych – Cyberbezpieczny Samorząd

Extended Reality Engineering Sp. z o.o. -

2026-09-01 14:39:16Z

Dostawy i usługi związane z realizacją projektu w ramach grantu „Cyberbezpieczny Samorząd.”

MV-IT Sp. z o.o. -

2026-08-27 09:53:26Z

Dostawa, instalacja, konfiguracja i wdrożenie kompleksowego rozwiązania zwiększającego poziom cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstwa wodociągowego dla ZGK „ŁOSOSINA” Spółka z o.o.

Magazyn Aplikacji Łukasz Has 799 771 PLN

2026-08-26 09:35:52Z

Dostawa klastrów chmury obliczeniowej dla potrzeb projektu PLGrid ICON

Integrale IT Spółką z o.o. -

2026-08-25 11:38:02Z

„Dostawa i instalacja rozwiązań IT w ramach projektu grantowego „Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia”

NBIT Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o. 608 850 PLN

2026-08-25 09:23:06Z

Dostawa specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z wdrożeniem z zakresu Cyberbezpieczeństwa dla Starostwa Powiatowego w Wieliczce i innych jednostek organizacyjnych Powiatu

APPAREEO Jaromir Strojny 323 699 PLN

2026-08-24 07:41:35Z

Dostawa sprzętu i oprogramowania wraz z wdrożeniem w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi" – Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Bobowej – KPO C3.1.1

EUROSOC Sp. z o.o. 516 600 PLN

2026-08-21 07:31:58Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 3 875 PLN Średnia: 297 343 PLN Max: 1 041 687 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa systemu kopii zapasowych wraz z montażem i konfiguracją

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobczyce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555424

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 26

1.5.2.) Miejscowość: Dobczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-410

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugim@dobczyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.dobczyce.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa systemu kopii zapasowych wraz z montażem i konfiguracją

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a49f4455-d409-4075-a8cf-3b29ac11bfa5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371368

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048804/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Zakupy inwestycyjne w ramach projektu "Cyberbezpieczny Samorząd"

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Rozwój Cyfrowy 2021–2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, projekt grantowy Cyberbezpieczny Samorząd

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina-dobczyce

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/gmina-dobczyce

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zawarto w swz

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), informuje się, że:
• administratorem danych osobowych jest Gmina Dobczyce z siedzibą w Dobczycach, Rynek 26, 32-410 Dobczyce;

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): • kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych: e-mail iod@dobczyce.pl, tel. 12 372-17-16;
• dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
Pełna treść w swz

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RI.271.1.28.2026.MACH

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu kopii zapasowych wraz z montażem i konfiguracją na potrzeby Gminy Dobczyce - pełna treść w swz

4.2.6.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

30233160-0 - Jednostki pamięci taśmowej

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

51610000-1 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-09-16

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Punktowo

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia:
Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w pkt 8 IDW — według wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do IDW.
Zamawiający odstąpi od wezwania, jeżeli okoliczności określone w art. 274 ust. 4 ustawy Pzp uzasadniają takie odstąpienie.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe (art. 106–107 ustawy Pzp):

L.p. Przedmiotowy środek dowodowy Cel złożenia Uzupełnienie (art. 107 ust. 2/3 Pzp)
1. Deklaracja zgodności CE dla każdego z oferowanych modeli urządzeń (Serwer backup typ 1, Serwer backup typ 2, Biblioteka taśmowa) — wystawiona przez producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela. Potwierdzenie zgodności z wymaganiami OPZ. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
2. Karty katalogowe (data sheet) producenta dla każdej oferowanej pozycji sprzętowej (Serwer backup typ 1, Serwer backup typ 2, Biblioteka taśmowa) oraz karty/specyfikacje producenta oferowanego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, zawierające nazwę producenta, model (wersję) oraz wszystkie parametry techniczne pozwalające na weryfikację spełniania wymagań minimalnych określonych w opisie przedmiotu zamówienia dołączonym do SWZ. Karty katalogowe składa się w języku polskim. W przypadku gdy oryginalna karta katalogowa producenta została sporządzona w języku obcym, Wykonawca składa karta katalogową w języku oryginalnym wraz z tłumaczeniem na język polski. Dopuszcza się tłumaczenie sporządzone przez Wykonawcę (nie wymaga się tłumaczenia przysięgłego). Dopuszcza się również wskazanie publicznie dostępnego adresu URL do polskojęzycznej karty katalogowej producenta — pod warunkiem, że link jest aktywny w terminie składania ofert i pozwala na pełną weryfikację parametrów. Potwierdzenie zgodności parametrów technicznych z wymaganiami OPZ. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
3. Wydruk ze strony www.spec.org potwierdzający osiągnięcie przez oferowany procesor, w oferowanym modelu serwera, wyniku min. 300 punktów w teście SPECrate2017_fp_base (dotyczy: Serwer backup typ 1 i Serwer backup typ 2). Potwierdzenie wymaganej w OPZ wydajności procesora. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
4. Oświadczenie producenta oferowanego serwera, że oferowane urządzenie będzie objęte serwisem producenta i/lub serwisem autoryzowanego serwisu producenta (dotyczy: Serwer backup typ 1 i Serwer backup typ 2). Potwierdzenie objęcia urządzeń serwisem producenta / autoryzowanego serwisu zgodnie z OPZ. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące przedmiotowe środki dowodowe (art. 106–107 ustawy Pzp):

L.p. Przedmiotowy środek dowodowy Cel złożenia Uzupełnienie (art. 107 ust. 2/3 Pzp)
1. Deklaracja zgodności CE dla każdego z oferowanych modeli urządzeń (Serwer backup typ 1, Serwer backup typ 2, Biblioteka taśmowa) — wystawiona przez producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela. Potwierdzenie zgodności z wymaganiami OPZ. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
2. Karty katalogowe (data sheet) producenta dla każdej oferowanej pozycji sprzętowej (Serwer backup typ 1, Serwer backup typ 2, Biblioteka taśmowa) oraz karty/specyfikacje producenta oferowanego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, zawierające nazwę producenta, model (wersję) oraz wszystkie parametry techniczne pozwalające na weryfikację spełniania wymagań minimalnych określonych w opisie przedmiotu zamówienia dołączonym do SWZ. Karty katalogowe składa się w języku polskim. W przypadku gdy oryginalna karta katalogowa producenta została sporządzona w języku obcym, Wykonawca składa karta katalogową w języku oryginalnym wraz z tłumaczeniem na język polski. Dopuszcza się tłumaczenie sporządzone przez Wykonawcę (nie wymaga się tłumaczenia przysięgłego). Dopuszcza się również wskazanie publicznie dostępnego adresu URL do polskojęzycznej karty katalogowej producenta — pod warunkiem, że link jest aktywny w terminie składania ofert i pozwala na pełną weryfikację parametrów. Potwierdzenie zgodności parametrów technicznych z wymaganiami OPZ. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
3. Wydruk ze strony www.spec.org potwierdzający osiągnięcie przez oferowany procesor, w oferowanym modelu serwera, wyniku min. 300 punktów w teście SPECrate2017_fp_base (dotyczy: Serwer backup typ 1 i Serwer backup typ 2). Potwierdzenie wymaganej w OPZ wydajności procesora. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)
4. Oświadczenie producenta oferowanego serwera, że oferowane urządzenie będzie objęte serwisem producenta i/lub serwisem autoryzowanego serwisu producenta (dotyczy: Serwer backup typ 1 i Serwer backup typ 2). Potwierdzenie objęcia urządzeń serwisem producenta / autoryzowanego serwisu zgodnie z OPZ. Podlega uzupełnieniu (art. 107 ust. 2 Pzp)

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

14.1 Zawartość oferty
Kompletna oferta musi zawierać:
1) Formularz Oferty (Załącznik nr 1);
2) Szczegółowy Opis Oferowanego Asortymentu (Załącznik nr 6 — wypełniony);
3) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu (Załącznik nr 2);
4) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy, Załącznik nr 3);
5) Pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy);
6) Przedmiotowe środki dowodowe (pkt 10.3 IDW).
Uwaga:
Załącznik nr 6 do SWZ wraz z parametrami technicznymi oferowanych urządzeń stanowi treść oferty i nie podlega uzupełnieniu po terminie składania ofert. Złożenie oferty bez wypełnionego Załącznika nr 6 lub z brakami uniemożliwiającymi ocenę zgodności z wymaganiami OPZ skutkuje odrzuceniem oferty (art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Instrukcja wspólnego złożenia oferty w swz i zgodnie z pzp

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z swz i pzp

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-07 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/gmina-dobczyce

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-07 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-05

2026-07-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
30.07.2026
Termin składania ofert
07.08.2026 07:00
Wartość umowy
434 018 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 48820000-2 - Serwery
48820000-2 (Serwery) 30233160-0 (Jednostki pamięci taśmowej) 48710000-8 (Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania) 51610000-1 (Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji) 72263000-6 (Usługi wdrażania oprogramowania) 30233160-0 - Jednostki pamięci taśmowej 48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania 51610000-1 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

Okres realizacji

do 2026-09-16