Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 788 000 PLN
Dostawa urządzeń sieciowych dla Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – numer postępowania: 51/ZP/26
Numer referencyjny: 51/ZP/26
Zamawiający
Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
Aleja "Solidarności" 90
01-003 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5252248481
REGON: 01525964000184
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| SOFTFLOW sp. z o.o. | Warszawa | 5213872910 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | SOFTFLOW sp. z o.o. (Warszawa) | Umowa podpisana | 788 000 PLN | 788 000 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 101 rozstrzygniętych przetargów (CPV 32420000-3 - Urządzenia sieciowe)
Najniższa cena
12 476 PLN
Średnia cena
278 311 PLN
Najwyższa cena
998 760 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Outsec sp. z o.o. Warszawa | 4 | 73 256 PLN | 293 023 PLN |
| Bartłomiej Mroczkowski przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą pod firmą AT Computers Plus Bartłomiej Mroczkowski Swarzędz | 2 | 121 539 PLN | 121 539 PLN |
| MikroTik Warsaw Training Center Piotr Wasyk, Michał Filipek s.c. Warszawa | 2 | 179 949 PLN | 179 949 PLN |
| INNERGO SYSTEMS Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 493 193 PLN | 493 193 PLN |
| UPWARE sp. z o.o. Warszawa | 2 | 689 394 PLN | 689 394 PLN |
| Paweł Owczarzak EUPOL Środa Wielkopolska | 2 | 27 771 PLN | 55 541 PLN |
| Bemit Marek Ambroziak Warszawa | 2 | 98 523 PLN | 98 523 PLN |
| NETFORMERS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Warszawa | 2 | 370 988 PLN | 370 988 PLN |
| CC Otwarte Systemy Komputerowe Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 718 485 PLN | 718 485 PLN |
| IT Solution Factor Sp. z o.o. Warszawa | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa przełączników sieciowych wraz z konfiguracją oraz wdrożeniem
2026-09-03 08:39:17Z
Zakup przełączników LAN, DC i SAN
2026-08-31 09:59:52Z
Dostawa urządzeń sieciowych wraz z konfiguracją
2026-08-31 06:47:45Z
Dostawa urządzeń sieciowych dla Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – numer postępowania: 51/ZP/26
2026-08-28 09:54:59Z
Dostawa urządzeń sieciowych
2026-08-19 12:42:02Z
Dostawa i wdrożenie przełączników, a także udzielenie gwarancji jakości i wsparcia technicznego na oferowane rozwiązanie.
2026-08-18 09:27:43Z
Dostawa i instalacja urządzeń sieciowych typu punkty dostępowe do sieci bezprzewodowej
2026-08-18 07:32:19Z
Dostawa oraz wdrożenie sprzętu bezpieczeństwa sieciowego typu next generation firewall, wraz z systemem zarządzania, a także udzielenie gwarancji jakości na oferowane rozwiązanie.
2026-08-18 06:54:41Z
Dostawa systemu do transmisji danych cyfrowych bazującego na technice Quantum Key Distribution (QKD) o zasięgu miejskim (cd tytułu w dokumentach)
2026-08-17 08:24:01Z
DOSTAWA PAKIETU ROZWIĄZAŃ DOTYCZĄCYCH CYBERBEZPIECZEŃSTWA W RAMACH PROJEKTU GRANTOWEGO „CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD”
2026-08-13 09:18:11Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00376231 z dnia 2026-08-04 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa urządzeń sieciowych dla Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – numer postępowania: 51/ZP/26
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
1.3.) Oddział zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000184
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja "Solidarności" 90
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-003
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wola.zzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa urządzeń sieciowych dla Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy – numer postępowania: 51/ZP/26
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ae6012d-7577-4786-a59f-88542559b518
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00376231
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00618489/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.6 Zakup i dostawa urządzeń sieciowych – modernizacja infrastruktury teleinformatycznej Urzędu Dzielnicy Wola
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/309838/notice/public/details3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zamowienia.um.warszawa.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania sprzętowo-aplikacyjne: Stały dostęp do sieci Internet o przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; Komputer PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; Zainstalowana przeglądarka w wersji
wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; Włączona obsługa JavaScript; Program Acrobat Reader lub inny obsługujący format.pdf. Wielkości i formaty przesyłanych danych: Pojedynczy plik nie może przekroczyć 100 MB; Dopuszczalne formaty plików: txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4,
m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc. Kodowanie i czas odbioru danych: Plik załączony i zapisany przez Wykonawcę, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z Głównym Urzędem Miar. Wymagania sprzętowo aplikacyjne w zakresie podpisywania ofert: 1) W przypadku składania oferty w formie elektronicznej (podpisywania
dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym) - Przeglądarka internetowa Microsoft Edge, Chrome, Firefox w wersji wspieranej przez producenta. Rekomendowaną przeglądarką do złożenia oferty podpisanej Kwalifikowanym Podpisem Elektronicznym jest Firefox. Uruchomienie
oprogramowania do składania podpisu wymaga również zainstalowania Java (licencja EPL) w wersji OpenJDK 8 lub Java (licencja Oracle) w wersji 1.8.0_202 32 bitowej oraz 64 bitowej, pozwalające na przyjmowanie przez użytkownika sesyjnych plików cookie oraz obsługującej szyfrowanie. Konieczne jest również dodanie adresu witryny platformy eZamawiający (ezamawiający.pl) do
wyjątków (exception site list) w Javie. Zainstalowanie dedykowanego komponentu Szafir SDK oraz aplikację Szafir Host, który odpowiada za obsługę funkcjonalności podpisu elektronicznego w platformie eZamawiający (aplikacja dostępna do pobrania z poziomu Systemu). Przed uruchomieniem platformy eZamawiający, w pierwszej kolejności podłącz czytnik z kartą kryptograficzną
do komputera. Informacje dotyczące odpowiedniego przygotowania stanowiska znajdują się na stronie:
https://oneplace.marketplanet.pl przygotujstanowiskopc- wykonujac-ponizsze-kroki Prawidłowość konfiguracji stanowiska do
złożenia oferty zaleca się zweryfikować po zalogowaniu do
OnePlace, po kliknięciu przycisku „SPRAWDŹ PODPIS”.
2. W przypadku składania oferty w postaci elektronicznej (podpisywania dokumentów podpisem osobistym), wykonawca musi posiadać: E-dowód osobisty osoby składającej ofertę w Systemie; Włączona w przeglądarce opcja obsługi JavaScript; Zainstalowane na komputerze środowisko uruchomieniowe ORACLE JAVA (dla systemu Windows - w wersji 32 oraz 64 bitowej – do
pobrania ze strony producenta w sekcji Java SE Runtime Environment 8u202 - Windows x86 Offline oraz Windowsx64, dla systemu
Mac - do pobrania ze strony producenta w sekcji Java SE Development Kit 8u202 - Mac OSX x64; alternatywnie do oprogramowania ORACLE - JAVA w wersji OpenJDK) Zainstalowana aplikacja Szafir Host; Zainstalowane oprogramowanie do obsługi e-dowodu Edowód menadżer dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/e-dowod; Podłączony lub wbudowany w komputer czytnik karty edowód. Prawidłowość konfiguracji stanowiska do złożenia oferty zaleca się zweryfikować po zalogowaniu do OnePlace, po kliknięciu przycisku „SPRAWDŹ PODPIS”.
3. W przypadku składania wniosku lub oferty w postaci elektronicznej (podpisywania dokumentów profilem zaufanym), wykonawca
musi posiadać: Profil zaufany osoby składającej wniosek lub ofertę w Systemie. Pozostałe wymagania i informacje zostały szczegółowo opisanie w Rozdziale V SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 51/ZP/26
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.5.) Wartość zamówienia: 620551,38 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń sieciowych dla Urzędu Dzielnicy Wola m. st. Warszawy tj. przełączników Ethernet oraz modułów rozszerzeń.
2. Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, sprawny i najwyższej jakości, wyprodukowany przez jednego producenta, dostarczony z legalnego kanału dystrybucji producenta przeznaczonego na rynek polski, oraz w pełni kompatybilny z eksploatowaną przez Zamawiającego infrastrukturą teleinformatyczną opartą na rozwiązaniach Cisco Systems.
3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć do oferowanego sprzętu komplet przewodów, który umożliwi jego pełno-funkcjonalne działanie (w tym kable zasilające oraz kable stackujące).
4. Wykonawca zapewni dla dostarczonych urządzeń sieciowych 36 miesięczne wsparcie producenta oraz gwarancję producenta o poziomie SLA minimum 8x5xNBD (Next Business Day).
5) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres oraz sposób i wymagania dotyczące realizacji zamówienia, określają:
a) projektowane postanowienia umowy - wzór umowy, zwane dalej także wzorem umowy wraz z Formularzem „Zestawienie cen poszczególnych urządzeń” (zał. nr 2 do Umowy), stanowiące załącznik nr 2 do SWZ,
b) „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze specyfikacją techniczną urządzeń sieciowych”, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ
6. Informacja o podziale/braku podziału zamówienia na części.
Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia dotyczącego dostawy urządzeń sieciowych na części, gdyż taki podział spowodował by nadmierne trudności techniczne. Potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części dostaw przedmiotu zamówienia mogłaby spowodować zakłócenia działalności organizacji. Dodatkowo kupowanie większych ilości obniża koszty, oszczędza czas i daje lepszą pozycję do uzyskania korzystnych cen. Ponadto wartość zamówienia wskazuje, że o jego udzielenie mogą ubiegać się Wykonawcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
7. Zamawiający informuje, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie udzielanego zamówienia kwotę brutto 763 278,20 zł.
8. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
4.2.6.) Główny kod CPV: 32420000-3 - Urządzenia sieciowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Formularz „Zestawienie urządzeń sieciowych oferowanych przez Wykonawcę”, o treści zgodnej ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży ww. przedmiotowego środka dowodowego lub złożony przedmiotowy środek dowodowy jest niekompletny, Zamawiający wezwie Wykonawcę do jego złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, z wyłączeniem przypadku, gdy pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 10 000,00 zł. (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100).2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp.
3. Szczegółowe informacje dotyczące wadium zawarte są w Rozdziale VIII oraz Rozdziale IX część 2 pkt 2 ppkt 2 lit c) SWZ.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający, przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy. Rodzaj i zakres zmian oraz warunki wprowadzenia zmian wskazane są we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-12 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://zamowienia.um.warszawa.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-12 09:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-10
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów postępowania w tym SWZ wraz z załącznikami można uzyskać pod adresem: https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/309838/notice/public/detailsInformacje kluczowe
- Data publikacji
- 04.08.2026
- Termin składania ofert
- 12.08.2026 07:00
- Wartość umowy
- 788 000 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
60 dni