Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 402 546 PLN
Dowóz dzieci z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Prażmów do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027
Numer referencyjny: ZAM.271.9.2026
Zamawiający
GMINA PRAŻMÓW
ul. Piotra Czołchańskiego 1
05-505 Prażmów, Mazowieckie
NIP: 1231050091
REGON: 013271170
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Dokumenty zamówienia
Umowa_powierzenia_przetwarzania_danych_osobowych_RODO_-_Część nr 2
Umowa_powierzenia_przetwarzania_danych_osobowych_RODO_-_Część nr 2.docx
Załącznik nr 2 do SWZ - Oświadczenie
Załącznik nr 2 do SWZ - Oświadczenie.docx
Załącznik nr 4 do SWZ - Zobowiązanie podmiotu trzeciego
Załącznik nr 4 do SWZ - Zobowiązanie podmiotu trzeciego.docx
Umowa_powierzenia_przetwarzania_danych_osobowych_RODO_-_ Część nr 1
Umowa_powierzenia_przetwarzania_danych_osobowych_RODO_-_ Część nr 1.docx
Załącznik Nr 6 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia Część nr 2
Załącznik Nr 6 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia Część 2.docx
Załącznik nr 10 do SWZ - Wykaz osób
Załącznik nr 10 do SWZ - Wykaz osób.docx
Załącznik nr 9 do SWZ - Wykaz usług
Załącznik nr 9 do SWZ - Wykaz usług.docx
Załącznik Nr 8 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy Część nr 2
Załącznik Nr 8 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy Część 2.docx
Załącznik Nr 7 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy Część nr 1
Załącznik Nr 7 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy Część 1.docx
Załącznik nr 1do SWZ_Formularz oferty
Załącznik nr 1do SWZ_Formularz oferty.docx
SWZ
SWZ.pdf
Załącznik Nr 5 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia Część nr 1
Załącznik Nr 5 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia Część 1.docx
Załącznik nr 3 do SWZ - Oswiadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenei zamówienia
Załącznik nr 3 do SWZ - Oswiadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenei zamówienia.docx
Załącznik nr 11 do SWZ - Wykaz pojazdów
Załącznik nr 11 do SWZ - Wykaz pojazdów.docx
Informacja z otwarcia ofert
SKAN_20260720155805.pdf
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty.pdf
Informacja z oceny ofert
Informacja z oceny ofert.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Usługi Transportowe Janusz Drela | Piaseczno | 1230056401 |
| Przewozy Pasażerskie OLMAS Magdalena Gołąb-Surowiec | Ożarów | 8631563751 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Usługi Transportowe Janusz Drela (Piaseczno) | Umowa podpisana | 237 820 PLN | 237 820 PLN |
| 2 | Przewozy Pasażerskie OLMAS Magdalena Gołąb-Surowiec (Ożarów) | Umowa podpisana | 164 726 PLN | 164 726 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 141 rozstrzygniętych przetargów (CPV 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego)
Najniższa cena
5 PLN
Średnia cena
240 683 PLN
Najwyższa cena
971 716 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Usługi Transportowe Janusz Drela Piaseczno | 5 | - | - |
| Usługi Transportowe Przewóz Osób Bogdan Raniszewski Wyszków | 4 | 265 075 PLN | 265 075 PLN |
| SANIMAX-TRANSPORT S.C. Janusz Sosnowski i Monika Sosnowska Warszawa | 3 | 452 963 PLN | 452 963 PLN |
| Przewozy krajowe i zagraniczne osób Czapliccy Spółka Komandytowa Przasnysz | 3 | 254 578 PLN | 254 578 PLN |
| SANIMAX Monika i Janusz Sosnowscy, Janusz Sosnowski Warszawa | 3 | 174 803 PLN | 524 409 PLN |
| Przewozy Fabisiak L. Spółka Komandytowa Mława | 3 | - | - |
| Sanimax-Transport s.c. Janusz Sosnowski i Monika Sosnowska Warszawa | 2 | 536 342 PLN | 536 342 PLN |
| Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Garwolinie S.A. Garwolin | 2 | 244 550 PLN | 244 550 PLN |
| PAN WAN DANIEL POPOWSKI Warszawa | 2 | 330 194 PLN | 330 194 PLN |
| Usługi Transportowe Janusz Drela Piaseczno | 2 | 5 PLN | 1 005 436 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dowóz dzieci z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Prażmów do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027
2026-09-02 10:04:59Z
Dowóz dzieci z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Prażmów do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027
2026-09-02 10:04:59Z
Usługa transportu dzieł sztuki na wystawę czasową i do kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
2026-09-02 09:06:52Z
Zakup biletów miesięcznych szkolnych i przewóz uczniów dojeżdżających z miejsca zamieszkania do szkół na terenie gminy Maciejowice w roku szkolnym 2026/2027
2026-09-02 07:28:15Z
Świadczenie usług polegających na przewozie uczniów do szkół podstawowych położonych na terenie gminy Gzy
2026-09-01 09:07:37Z
Świadczenie usług w zakresie transportu uczniów do szkół podstawowych na terenie Gminy Szydłowo
2026-09-01 08:38:42Z
„Dowóz uczniów do szkół na terenie Gminy i Miasta Żuromin w okresie od dnia 01.09.2026 do 31.12.2026”
2026-08-31 12:39:09Z
„Dowóz uczniów do szkół na terenie Gminy i Miasta Żuromin w okresie od dnia 01.09.2026 do 31.12.2026”
2026-08-31 12:39:09Z
„Dowożenie uczniów do szkół w roku szkolnym 2026/2027”
2026-08-31 12:23:53Z
„Dowożenie uczniów do szkół w roku szkolnym 2025/2026”
2026-08-31 11:56:43Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00333984 z dnia 2026-07-09 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dowóz dzieci z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Prażmów do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRAŻMÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271170
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Piotra Czołchańskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Prażmów
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-505
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@prazmow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://prazmow.bip.gov.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz dzieci z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Prażmów do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd06a7e7-c6a7-414a-8656-c05cb41edb68
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333984
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036817/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Dowóz dzieci z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Prażmów do placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fd06a7e7-c6a7-414a-8656-c05cb41edb683.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl oraz poczty elektronicznej (kancelaria@prazmow.pl).
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z rozdziałem XXIV SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZAM.271.9.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 2
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Część 1 obejmuje zadanie pn.: Usługa dowozu uczniów z wykorzystaniem pojazdu przystosowanego do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Załącznik nr 5 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia oraz Załącznik nr 7 do SWZ Projektowane postanowienia umowy.
4.2.6.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-09-01 do 2027-06-25
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas podstawienia pojazdu zastępczego
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2) Część 2 obejmuje zadanie pn.: Usługa dowozu uczniów z wykorzystaniem pojazdu niewymagającego przystosowania do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią Załącznik nr 6 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia oraz Załącznik nr 8 do SWZ Projektowane postanowienia umowy.
4.2.6.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-09-01 do 2027-06-25
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas podstawienia pojazdu zastępczego
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Warunki udziału w postępowaniuZdolność do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie stawia szczegółowych wymagań w zakresie spełniania tego warunku.
Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Wykonawca musi wykazać, że posiada aktualną licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób, wydaną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2025 r. poz. 1490 ze zm.).
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w/w warunek musi spełniać Ci z wykonawców, którzy będą realizował zakres zamówienia, z którym wiąże się obowiązek posiadania uprawnień;
Sytuacja ekonomiczna lub finansowa
Wykonawca musi wykazać, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie niższą niż:
250 000,00 zł – w przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie w zakresie jednej części zamówienia;
500 000,00 zł – w przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia jednocześnie w zakresie części nr 1 i części nr 2.
Na potwierdzenie spełniania powyższego warunku Wykonawca składa dokument potwierdzający, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Jeżeli z przedłożonego dokumentu nie wynika fakt opłacenia składki, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć również dokument potwierdzający jej opłacenie.
Zdolność techniczna lub zawodowa
O udzielenie zamówienia publicznego może ubiegać się wykonawca, który spełnia warunki, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej, tj. wykaże, że:
a) Doświadczenie
W zakresie Części nr 1
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje co najmniej jedną usługę polegającą na dowozie dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami, do placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozu, świadczoną w sposób ciągły przez okres co najmniej 8 miesięcy (wzór wykazu usług stanowi Załącznik nr 9 do SWZ).
W zakresie Części nr 2
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje co najmniej jedną usługę polegającą na dowozie dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami, do placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozu, świadczoną w sposób ciągły przez okres co najmniej 8 miesięcy (wzór wykazu usług stanowi Załącznik nr 9 do SWZ).
Uwaga: Wykonawca, który składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia, może
posłużyć się tym samym doświadczeniem.
W przypadku usług będących świadczeniami okresowymi lub ciągłymi dopuszcza się wykazanie usług wykonywanych. W takim przypadku część usługi już wykonana musi spełniać wymagania określone przez Zamawiającego.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek musi spełniać co najmniej jeden z wykonawców.
W przypadku polegania na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby podmiot ten zobowiązany będzie do wykonania usług, do realizacji których jego zdolności są wymagane.
b) Dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
W zakresie Części nr 1
Wykonawca musi dysponować co najmniej:
2 kierowcami spełniającymi wymagania określone w art. 39a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym oraz posiadającymi prawo jazdy kategorii odpowiedniej do prowadzenia oferowanych pojazdów (minimum kat. B) i odbyte szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
2 opiekunami które zapewnią opiekę nad dziećmi w czasie dowozu, posiadającymi odbyte szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.
(wzór wykazu osób stanowi Załącznik nr 10 do SWZ)
W zakresie Części nr 2
Wykonawca musi dysponować co najmniej:
2 kierowcami spełniającymi wymagania określone w art. 39a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym oraz posiadającymi prawo jazdy kategorii odpowiedniej do prowadzenia oferowanych pojazdów (minimum kat. B) i odbyte szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
2 opiekunami które zapewnią opiekę nad dziećmi w czasie dowozu, posiadającymi odbyte szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.
(wzór wykazu osób stanowi Załącznik nr 10 do SWZ)
Uwaga:
W przypadku składania oferty na obie części zamówienia Wykonawca musi dysponować co najmniej: 4 kierowcami, 4 opiekunami, spełniającymi wymagania i posiadającymi kwalifikacje określone odpowiednio dla kierowców i opiekunów w niniejszym warunku udziału w postępowaniu
Kierowca wykonujący przewóz nie może jednocześnie pełnić funkcji opiekuna podczas realizacji tego samego kursu.
Osoby wskazane do realizacji jednej części zamówienia nie mogą zostać wykazane do realizacji drugiej części zamówienia.
c) Dysponowanie pojazdami
W zakresie Części nr 1
Wykonawca musi dysponować co najmniej 2 pojazdami przystosowanymi do przewozu osób z niepełnosprawnościami.
Każdy pojazd powinien być o następujących właściwościach, tj.:
1. posiadać specjalistyczne podesty dla wózków inwalidzkich lub specjalistyczne
urządzenia do przemieszczania osób niepełnosprawnych (windy) z tym, że specjalistyczne urządzenia do przemieszczania osób niepełnosprawnych (windy) muszą posiadać ważną decyzję UDT o dopuszczeniu do eksploatacji,
2. posiadać specjalistyczne pasy do mocowania wózków,
3. posiadać oznakowanie zgodne z art. 58 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.),
4. pojazdy muszą posiadać aktualne badania techniczne, o których mowa w art. 81 - 83 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późń. zm.)
5. być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2019 r.,
6. posiadać aktualne ubezpieczenie OC i NNW.
(wzór wykazu pojazdów stanowi Załącznik nr 11 do SWZ)
W zakresie Części nr 2
Wykonawca musi dysponować co najmniej 2 pojazdami niewymagającymi przystosowania do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Każdy pojazd powinien być o następujących właściwościach, tj.:
1. posiadać oznakowanie zgodne z art. 58 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.),
2. pojazdy muszą posiadać aktualne badania techniczne, o których mowa w art. 81 - 83 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późń. zm.)
3. być wyprodukowany nie wcześniej niż w 2019 r.,
4. posiadać aktualne ubezpieczenie OC i NNW.
(wzór wykazu pojazdów stanowi Załącznik nr 11 do SWZ)
Uwaga!
W przypadku składania oferty na obie części zamówienia:
Wykonawca musi dysponować co najmniej 4 pojazdami spełniającymi wymagania określone w niniejszym warunku udziału w postępowaniu.
Pojazdy wskazane do realizacji jednej części zamówienia nie mogą zostać wykazane do realizacji drugiej części zamówienia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
Wykonawca/wykonawcy składają odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; Dotyczy również wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających o zamówienie, jak również w odniesieniu do podmiotów udostępniających zasoby.
Dotyczy Części nr 1 i Części nr 2.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wymagany dokument
Aktualnie obowiązującą odpowiednią licencję
Wykonawca musi wykazać, że posiada dokumenty potwierdzające uprawnienia do przewozu osób tj. aktualną licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób, wydaną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2025 r. poz. 1490 ze zm.).
Polisa ubezpieczeniowa
Polisa ubezpieczenia lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na wymaganą sumę gwarancyjną. Jeżeli z dokumentu nie wynika fakt opłacenia składki, należy dołączyć dokument potwierdzający jej opłacenie.
Wykaz usług
Wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy – zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SWZ.
Wykaz osób
Wykaz osób skierowanych do realizacji zamówienia wraz z informacją o pełnionej funkcji, posiadanych kwalifikacjach wymaganych SWZ oraz podstawie dysponowania tymi osobami – zgodnie z Załącznikiem nr 10 do SWZ.
Wykaz pojazdów
Wykaz pojazdów- zgodnie z Załącznikiem nr 11 do SWZ.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1. Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest złożyć:Wymagany dokument;
1 Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie Wykonawcy stanowiące potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia
Wzór oświadczenia o spełnianiu warunków udziału oraz o niepodleganiu wykluczeniu stanowi Załącznik Nr 2 do SWZ.
2 Zobowiązanie podmiotów trzecich do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów
Aktualne na dzień składania ofert zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów
Wzór zobowiązania podmiotów trzecich do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów stanowi Załącznik nr 4 do SWZ
3 Oświadczenie Wykonawców wspólnie składających ofertę
Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ
4 Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty – jeżeli dotyczy
5 Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
Pełnomocnictwo do złożenia oferty i pełnomocnictwo dla pełnomocnika
do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (t.j. w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym). Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 ust. 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium o wartości :Część nr 1: 1 000,00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100).
Część nr 2: 1 000,00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100).
2. Wadium musi zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert, według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
2.1. pieniądzu;
2.2. gwarancjach bankowych;
2.3. gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
3. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego
Bank: Bank Spółdzielczy w Tarczynie o/Prażmów;
Nr konta: 14 8008 1018 9003 0030 4775 0001
(w tytule przelewu zaleca się wpisać nazwę i sygnaturę postępowania).
5. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego).
6. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji należy załączyć do oferty w oryginale w postaci elektronicznej oraz powinno zawierać:
6.1. nazwę i adres siedziby Wykonawcy
6.2. wskazanie Beneficjenta poręczenia lub gwarancji, którym musi być Gmina Prażmów ul. P. Czołchańskiego 1, 05-505 Prażmów, NIP: 123 10 50 091;
6.3. wskazanie podmiotu udzielającego gwarancji lub poręczenia;
6.4. określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją lub poręczeniem;
6.5. kwotę gwarancji/poręczenia;
6.6. termin ważności gwarancji lub poręczenia obejmujący cały okres związania ofertą;
6.7. bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy poręczenia lub gwarancji do zapłaty kwoty wadium, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, w sytuacjach określonych
w art. 98 ust. 6 ustawy PZP.
7. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium minimum na okres związania ofertą.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załacznik nr 7 do SWZ oraz Załacznik nr 8 do SWZ7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-20 12:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-20 12:05
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-18
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 09.07.2026
- Termin składania ofert
- 20.07.2026 10:00
- Wartość umowy
- 402 546 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
01.09.2026 - 25.06.2027