Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 800 444 PLN
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego w okresie 01.09.2026r. do 31.08.2027r
Numer referencyjny: ZP/3/2026
Zamawiający
Zakład Usług Komunalnych w Chmielniku Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Zrecze Duże 1A
26-020 Chmielnik, Świętokrzyskie
NIP: 6572438901
REGON: 260615711
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| myOrlen Sp. z o.o. | Warszawa | 5272706082 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | myOrlen Sp. z o.o. (Warszawa) | Umowa podpisana | 800 444 PLN | 800 444 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Świętokrzyskie — na podstawie 8 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09123000-7 - Gaz ziemny)
Najniższa cena
263 168 PLN
Średnia cena
549 093 PLN
Najwyższa cena
800 444 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| myOrlen Sp. z o.o. Warszawa | 1 | 800 444 PLN | 800 444 PLN |
| Solare Energy Sp. z o .o. Wrocław | 1 | 263 168 PLN | 263 168 PLN |
| UNIMOT Energia i Gaz Sp. z o.o. Warszawa | 1 | 583 668 PLN | 583 668 PLN |
| PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o Warszawa | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego w okresie 01.09.2026r. do 31.08.2027r
2026-09-01 06:01:00Z
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego do obiektów Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach
2026-06-15 10:09:16Z
„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego do obiektów Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kielcach”
2026-06-12 06:29:08Z
Dostawa (sprzedaż oraz świadczenie usługi dystrybucji) gazu ziemnego wysokometanowego grupy E do celów grzewczych do budynku Sądu Rejonowego w Jędrzejowie przy ul. 11 Listopada 74
2026-03-19 07:51:37Z
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu.
2026-03-11 12:55:33Z
WYKONANIE KOMPLEKSOWEJ DOSTAWY GAZU ZIEMNEGO WYSOKOMETANOWEGO TYPU E NA POTRZEBY GMINY KUNÓW
2026-03-05 09:54:42Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00315402 z dnia 2026-06-30 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego w okresie 01.09.2026r. do 31.08.2027r
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Usług Komunalnych w Chmielniku Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 260615711
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zrecze Duże 1A
1.5.2.) Miejscowość: Chmielnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-020
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zukchmielnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zukchmielnik.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Zakład Usług Komunalnych
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowa dostawa gazu ziemnego w okresie 01.09.2026r. do 31.08.2027r
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-14d6bb4d-3847-4af5-914f-5d268119a7e0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315402
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00082782/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Zakup i dostawa paliwa gazowego
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
zukchmielnik.pl3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zukchmielnik.ezamawiajacy.pl/pn/zukchmielnik/demand/302173/notice/public/details
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://zukchmielnik.ezamawiajacy.pl/pn/zukchmielnik/demand/302173/notice/public/details
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Tak
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/3/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa – obejmująca sprzedaż i świadczenie usług dystrybucji gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E w okresie od dnia 01.09.2026r. do 31.08.2027r., o łącznym prognozowanym wolumenie
2 353 760,00 kWh do 1 punktu odbioru. Odchylenie wolumenu względem zapotrzebowania podstawowego może wynosić +/-20%
4.2.6.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi
65210000-8 - Przesył gazu
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-09-01 do 2027-08-31
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Warunkiem udziału w postepowaniu jest posiadanie uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami gazowymi oraz w zakresie dystrybucji paliwa gazowego.Warunkiem udziału w postepowaniu jest posiadanie przez wykonawcę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 700.000,00 złotych (siedemset tysięcy 00/100 złotych).
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca posiada ważną koncesję w zakresie obrotu paliwami gazowymi wydaną przez prezesa Urzędu regulacji Energetyki oraz posiadanie uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie dystrybucji paliw gazowych – zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca posiada ważną Koncesję w zakresie dystrybucji paliwa gazowych wydaną przez Prezesa urzędu Regulacji Energetyki lub w przypadku, gdy wykonawca nie jest właścicielem sieci na obszarze, na którym znajduje się miejsce dostaw gazu ziemnego – jeżeli wykonawca posiada ważną Umowę z operatorem Systemu Dystrybucyjnego na świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego na obszarze, na którym znajduje się miejsce odbioru gazu ziemnego, umożliwiająca realizowanie dostaw do punktu odbioru.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
1) Ważną Koncesję w zakresie obrotu paliwami gazowymi wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki2) Ważną Koncesję w zakresie dystrybucji paliw gazowych wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki lub (w przypadku, gdy wykonawca nie jest właścicielem sieci na obszarze, na którym znajduje się miejsce odbioru gazu ziemnego), Oświadczenie na potwierdzenie, że Wykonawca posiada ważną Umowę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego na świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego na obszarze, na którym znajduje się miejsce odbioru gazu ziemnego, uprawniająca wykonawcę do realizowania dostaw do punktu odbioru podanego w powyższej tabeli
3) Dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 700.000,00 zł (siedemset tysięcy 00/100 złotych)
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny nie można złożyć dokumentów dotyczących sytuacji finansowej lub ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może złożyć inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-09 11:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://zukchmielnik.ezamawiajacy.pl/pn/zukchmielnik/demand/302173/notice/public/details
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-09 12:00
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 30.06.2026
- Termin składania ofert
- 09.07.2026 09:00
- Wartość umowy
- 800 444 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
01.09.2026 - 31.08.2027