Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Kompleksowa obsługa bankowa budżetu Gminy Brzesko i jej jednostek organizacyjnych w okresie od 01.08.2023 – 31.07.2026
Zamawiający
GMINA BRZESKO
Brzesko, Małopolskie
NIP: 8691002648
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| KRAKOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY | Kraków | REGON 000500286 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | KRAKOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY (Kraków) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 6 rozstrzygniętych przetargów (CPV 66110000-4)
Najniższa cena
185 839 PLN
Średnia cena
285 699 PLN
Najwyższa cena
385 560 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| ABS Bank Spółdzielczy Andrychów | 1 | - | - |
| Bank Spółdzielczy w Zatorze Zator | 1 | - | - |
| Bank Spółdzielczy w Chrzanowie Chrzanów | 1 | 385 560 PLN | 385 560 PLN |
| Krakowski Bank Spółdzielczy, Kraków | 1 | 185 839 PLN | 185 839 PLN |
| PKO Faktoring spółka akcyjna Warszawa | 1 | - | - |
| KRAKOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY Kraków | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Kompleksowa obsługa bankowa budżetu Gminy Brzesko i jej jednostek organizacyjnych w okresie od 01.08.2023 – 31.07.2026
2026-08-24 09:09:51Z
Kompleksowa obsługa bankowa budżetu Gminy Brzesko i jej jednostek organizacyjnych w okresie od 01.08.2026 do 31.07.2029
2026-07-31 10:18:45Z
Prowadzenie w latach 2022‑2025 kompleksowej obsługi bankowej Miasta Oświęcim oraz miejskich jednostek organizacyjnych
2026-07-20 10:23:24Z
Wykonanie bankowej obsługi budżetu Gminy Alwernia
2026-06-15 17:44:53Z
Obsługa bankowa budżetu Powiatu Oświęcimskiego w latach 2024-2025
2026-04-09 07:44:16Z
Świadczenie usług faktoringu odwrotnego na rzecz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej IV postępowanie
2026-04-02 09:23:39Z
Cała Polska — 74 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403748 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Kompleksowa obsługa bankowa budżetu Gminy Brzesko i jej jednostek organizacyjnych w okresie od 01.08.2023 – 31.07.2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZESKO
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661139
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Bartosza Głowackiego 51
1.4.2.) Miejscowość: Brzesko
1.4.3.) Kod pocztowy: 32-800
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.4.7.) Numer telefonu: +48 14 68 63 100
1.4.8.) Numer faksu: +48 14 66 30 545
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: umbrzesko@brzesko.p
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzesko.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8eac09cc-0b5c-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403748
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00267557
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Kompleksowa obsługa bankowa budżetu Gminy Brzesko i jej jednostek organizacyjnych w okresie od 01.08.2023 – 31.07.2026
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa obsługa bankowa budżetu Gminy Brzesko i jej jednostek organizacyjnych w okresie od 1 sierpnia 2023 r. do 31 lipca 2026 r.
2. W skład jednostek organizacyjnych Gminy Brzesko wchodzą:
1) Gmina Brzesko,
Jednostki budżetowe:
2) Urząd Miejski w Brzesku,
3) Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku,
4) Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku,
5) Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Staszica w Jadownikach,
6) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Buczu,
7) Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasieniu,
8) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mokrzyskach,
9) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Goetza Okocimskiego w Okocimiu,
10) Publiczna Szkoła Podstawowa w Porębie Spytkowskiej,
11) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Szczepanowskiego BM w Sterkowcu,
12) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Szczepanowie,
13) Publiczne Przedszkole Nr 1 w Brzesku,
14) Publiczne Przedszkole Nr 3 w Brzesku,
15) Publiczne Przedszkole Nr 4 im. Jana Brzechwy w Brzesku,
16) Publiczne Przedszkole Nr 7 w Brzesku,
17) Publiczne Przedszkole Nr 9 im. Marii Kownackiej w Brzesku,
18) Publiczne Przedszkole Nr 10 z Oddziałem Integracyjnym im. Jana Pawła II w Brzesku,
19) Publiczne Przedszkole Nr 1 w Jadownikach,
20) Publiczne Przedszkole w Porębie Spytkowskiej,
21) Publiczne Przedszkole im. św. Jana Pawła II w Szczepanowie,
22) Zespół Szkolno – Przedszkolny w Brzesku,
23) Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jadownikach,
24) Szkoła Muzyczna I Stopnia w Brzesku,
25) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku,
26) Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Kazimierza Missony w Brzesku,
27) Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Brzesku,
Instytucje kultury:
28) Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku,
29) Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.
Kompleksowa obsługa bankowa budżetu gminy obejmuje:
1. Bieżącą obsługę bankową:
a) otwarcie i prowadzenie rachunku podstawowego w złotych polskich dla budżetu Gminy Brzesko;
b) otwarcie i prowadzenie podstawowych (bieżących) rachunków z złotych polskich dla gminnych jednostek organizacyjnych;
c) otwarcie i prowadzenie pomocniczych rachunków budżetu Gminy Brzesko, Urzędu Miejskiego i jednostek organizacyjnych zgodnie z dyspozycjami wydanymi przez te jednostki, m.in. takich jak: rachunek dotacji, rachunki otwarte na potrzeby realizacji projektów współfinansowanych środkami UE i innych, rachunki zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, rachunki kaucji i depozytów, i innych wynikających z przepisów prawa;
d) umożliwienie Zamawiającemu podglądu na wszystkie swoje uruchomione rachunki bankowe oraz jednostek organizacyjnych wskazanych przez Zamawiającego;
e) otwarcie rachunków bankowych Gminy Brzesko i wszystkich jednostek organizacyjnych, o których mowa wyżej ma nastąpić w terminie umożliwiającym sprawne przekazanie środków z dotychczasowych rachunków Zamawiającego (w tym jednostek organizacyjnych) na nowe rachunki wraz z zachowaniem płynności obsługi bankowej w dniach 31 lipca 2023 r. i 1 sierpnia 2026 r.;
f) otwieranie kolejnych rachunków bankowych będzie następowało w terminie nie dłuższym niż do 2 dni roboczych od dnia złożenia przez Zamawiającego pisemnego wniosku o otwarcie rachunku bankowego złożonego bezpośrednio w banku lub przesłanego pocztą elektroniczną; Wykonawca zobowiązuje się do otwierania kolejnych rachunków na zasadach i warunkach wskazanych w ofercie;
g) zapewnienie możliwości założenia i prowadzenia rachunków walutowych w ramach rachunków pomocniczych, na których zlecenia pieniężne będą realizowane w walucie zagranicznej;
h) realizację poleceń przelewów drogą elektroniczną i papierowych;
i) przyjmowanie wpłat gotówkowych na wszystkie rachunki bankowe Zamawiającego i dokonywanie wypłat gotówkowych przez osoby upoważnione;
j) przyjmowanie wpłat zamkniętych;
k) wydawanie codziennie wyciągów bankowych;
l) świadczenie usług bankowości elektronicznej;
m) konsolidacja sald rachunków bankowych wskazanych przez Zamawiającego, na wniosek Zamawiającego dopuszcza się brak konsolidacji;
n) lokowanie wolnych środków na lokatach,
o) obsługa kasowa, a w szczególności wypłaty gotówki na podstawie czeku, list wypłat dostarczonych przez Zamawiającego i jednostki organizacyjne;
p) wykonywanie czynności związanych z obsługą płatności masowych – system wirtualnych rachunków kontrahenckich.
2. Udzielanie kredytu w rachunku podstawowym budżetu Gminy Brzesko na wniosek Zamawiającego z uwzględnieniem przepisów ustawy o finansach publicznych na pokrycie deficytu budżetu występującego w ciągu roku budżetowego określonego uchwałą budżetową.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 8 - Opis przedmiotu zamówienia.
3.9.) Główny kod CPV: 66110000-4 - Usługi bankowe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-26
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2023-08-01 do 2026-07-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KRAKOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000500286
4.3.3.) Ulica: Rynek Kleparski 8
4.3.4.) Miejscowość: Kraków
4.3.5.) Kod pocztowy: 31-150
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 366049,32 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/BZP 00355703/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 132253,56 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 24.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE