Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Prowadzenie w latach 2022‑2025 kompleksowej obsługi bankowej Miasta Oświęcim oraz miejskich jednostek organizacyjnych

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00351210

Zamawiający

MIASTO OŚWIĘCIM

Oświęcim, Małopolskie

NIP: 5492197458

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

32-640 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Bank Spółdzielczy w Zatorze Zator 5490011567

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Bank Spółdzielczy w Zatorze (Zator) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 6 rozstrzygniętych przetargów (CPV 66110000-4)

Najniższa cena

185 839 PLN

Średnia cena

285 699 PLN

Najwyższa cena

385 560 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ABS Bank Spółdzielczy Andrychów 1 - -
Bank Spółdzielczy w Zatorze Zator 1 - -
Bank Spółdzielczy w Chrzanowie Chrzanów 1 385 560 PLN 385 560 PLN
Krakowski Bank Spółdzielczy, Kraków 1 185 839 PLN 185 839 PLN
PKO Faktoring spółka akcyjna Warszawa 1 - -
KRAKOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY Kraków 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 74 przetargów

Min: 0 PLN Średnia: 271 585 PLN Max: 1 267 200 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Prowadzenie w latach 2022‑2025 kompleksowej obsługi bankowej Miasta Oświęcim oraz miejskich jednostek organizacyjnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: MIASTO OŚWIĘCIM

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181787

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Zaborska 2

1.4.2.) Miejscowość: Oświęcim

1.4.3.) Kod pocztowy: 32-600

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.4.7.) Numer telefonu: +48338429311

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.oswiecim.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.oswiecim.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e2818334-3bc4-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351210

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/BZP 00253109/01

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Prowadzenie w latach 2022‑2025 kompleksowej obsługi bankowej Miasta Oświęcim oraz miejskich jednostek organizacyjnych

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1) Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie kompleksowej bankowej obsługi budżetu Miasta Oświęcim oraz miejskich jednostek organizacyjnych, finansowanych z budżetu Miasta Oświęcim w okresie od 01 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2025 r. obejmującej w szczególności:
1.1.) otwarcie, prowadzenie i likwidację bankowych rachunków bieżących i pomocniczych w PLN i w walutach obcych, rachunków splitpayment_VAT oraz rachunków wirtualnych płatności masowych,
1.2.) przeprowadzanie rozliczeń pieniężnych gotówkowych i bezgotówkowych (w formie elektronicznych lub papierowych zleceń) w obrocie krajowym i zagranicznym we wszystkich trybach (zwykłych, ekspresowych) oraz systemach (ELIXIR, SORBNET i innych),
1.3.) realizację wpłat i wypłat gotówkowych w PLN i walutach wymienialnych na/z rachunków Zamawiającego, w tym cykliczne co miesiąc w zakresie wypłat gotówkowych w PLN świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,
1.4.) umożliwienie dokonywania płatności przez kontrahentów na rzecz Zamawiającego za pomocą kart płatniczych, w tym płatności mobilnych w placówce Banku zlokalizowanej na terenie Miasta Oświęcim,
1.5.) negocjowanie kursów walut wymienialnych,
1.6.) zapewnienie w siedzibie Banku ośmiogodzinnej obsługi kasowej w dni robocze (w przedziale czasowym między godziną 08:00 a 20:00),
1.7.) sporządzanie i wydawanie opinii, zaświadczeń bankowych oraz informacji i potwierdzeń na wniosek posiadacza rachunku,
1.8.) świadczenie usługi polegającej na pisemnym potwierdzeniu umocowania osób uprawnionych ze strony Zamawiającego na podstawie posiadanej przez Bank Karty Wzorów Podpisów,
1.9.) lokowanie wolnych środków finansowych na negocjowanych rachunkach terminowych,
1.10.) udzielenie krótkoterminowego kredytu odnawialnego w rachunku bieżącym z przeznaczeniem na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetu,
1.11.) dostęp i korzystanie z systemu bankowości elektronicznej do prowadzenia obsługi rachunków bankowych za pośrednictwem bankowości elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej Banku,
1.12.) miesięczną kapitalizację odsetek na rachunkach bieżących i pomocniczych w przypadku oprocentowanych rachunków bankowych,
1.13.) automatyczne przekazywanie skapitalizowanych odsetek z wybranych rachunków bankowych na wskazany rachunek bankowy,
1.14.) automatyczne przekazywanie sald na koniec dnia z wybranych rachunków bankowych na wskazane rachunki bankowy‑ zgodnie z dyspozycją Zamawiającego.
1.15.) obsługę rachunków wirtualnych w ramach prowadzenia systemu identyfikacji płatności masowych,
1.16.) wydawanie i obsługę kart płatniczych do rachunków Zamawiającego,
1.17.) wydawanie i obsługa czeków do rachunków Zamawiającego,
1.18.) udostępnienie wyciągów bankowych jako zestawienia operacji przeprowadzanych na poszczególnych rachunkach bankowych w danym dniu. Bank zobowiązany jest udostępnić Zamawiającemu oraz jednostkom organizacyjnym objętymi zamówieniem wyciągi bankowe w formie pliku elektronicznego w formacie PDF najpóźniej do godziny 8:00 następnego dnia roboczego. Wyciągi bankowe przekazywane w formie pliku elektronicznego muszą spełniać wszelkie cechy dowodu księgowego, oraz zawierać klauzulę, że w związku z art. 7 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r., poz. 1896 z późn. zm.) dokument jest wydrukiem i nie wymaga dodatkowego podpisu oraz stempla bankowego. W przypadku wystąpienia zdarzenia losowego skutkującego brakiem możliwości udostępnienia wyciągów w formie elektronicznej, Bank zobowiązany jest przekazać bezpłatnie wyciągi w formie papierowej. Wyciągi w formie elektronicznej Bank udostępnia Zamawiającemu niezwłocznie po usunięciu skutków zdarzenia.
2) Miejskie jednostki organizacyjne finansowane z budżetu miasta Oświęcim:
2.1.) Urząd Miasta Oświęcim,
2.2.) Zarząd Budynków Mieszkalnych w Oświęcimiu,
2.3.) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu,
2.4.) Szkoła Podstawowa Nr 1 w Oświęcimiu,
2.5.) Szkoła Podstawowa Nr 2 w Oświęcimiu,
2.6.) Szkoła Podstawowa Nr 3 w Oświęcimiu,
2.7.) Szkoła Podstawowa Nr 4 w Oświęcimiu,
2.8.) Szkoła Podstawowa Nr 5 w Oświęcimiu,
2.9.) Szkoła Podstawowa Nr 7 w Oświęcimiu,
2.10.) Szkoła Podstawowa Nr 8 w Oświęcimiu,
2.11.) Szkoła Podstawowa nr 9 w Oświęcimiu,
2.12.) Szkoła Podstawowa nr 11 w Oświęcimiu,
2.13.) Miejskie Przedszkole nr 7 w Oświęcimiu,
2.14.) Miejskie Przedszkole nr 14 w Oświęcimiu,
2.15.) Miejskie Przedszkole nr 15 w Oświęcimiu,
2.16.) Miejskie Przedszkole nr 16 w Oświęcimiu,
2.17.) Miejskie Przedszkole nr 17 w Oświęcimiu,
2.18.) Miejskie Przedszkole nr 18 w Oświęcimiu,
2.19.) Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Oświęcimiu,
2.20.) Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu,
2.21.) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu,
2.22.) Miejski Żłobek Nr 1 w Oświęcimiu.
3) Liczba jednostek organizacyjnych może ulec zmianie. W przypadku powołania nowych lub likwidacji jednostek bądź otwierania nowych rachunków bankowych dla tych jednostek, ich obsługa bankowa będzie prowadzona na warunkach zgodnych z ofertą Banku oraz zawartą umową.

3.9.) Główny kod CPV: 66110000-4 - Usługi bankowe

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

66112000-8 - Usługi depozytowe

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2021-12-09

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

48 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Bank Spółdzielczy w Zatorze

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5490011567

4.3.3.) Ulica: ul. Różana 2

4.3.4.) Miejscowość: Zator

4.3.5.) Kod pocztowy: 32-640

4.3.6.) Województwo: małopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 900000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2021/BZP 00311616/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność zapewnienia ciągłości obsługi bankowej JST do czasu zakończenia procesu wdrożenia i instalacji systemów u nowego wykonawcy wyłonionego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

1. Przedmiotem umowy do wykonania, którego zobowiązuje się Wykonawca jest prowadzenie kompleksowej bankowej obsługi budżetu Miasta Oświęcim oraz miejskich jednostek organizacyjnych, finansowanych z budżetu Miasta Oświęcim w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 30 czerwca 2026 r.
2. Na sfinansowanie Umowy Zamawiający przeznacza kwotę do wysokości 1 012 500,00 złotych (słownie złotych: jeden milion dwanaście tysięcy pięćset 00/100).”
3. Termin wykonania zamówienia: od 1 stycznia 2022 r. przez 54 miesiące

5.4.6.) Wartość zmiany: 112500

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1012500,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.07.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 66110000-4
66110000-4 (Usługi bankowe) 66112000-8 (Usługi depozytowe) 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu)