Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 261 191 PLN

Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie festiwalu "Nauka da się lubić".

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00337262

Numer referencyjny: PLS-PJ.253.5.2026

Zamawiający

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. M. Kopernika

Al. Planetarium 4

41-500 Chorzów, Śląskie

NIP: 6271669764

REGON: 000195854

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowej organizacji i przeprowadzenia festiwalu „Nauka da się lubić”. Usługa organizacji i przeprowadzenia festiwalu „Nauka da się lubić” (zwanej dalej także „usługą”) obejmować będzie w szczególności: - Stworzenie identyfikacji wizualnej wydarzenia; - Aranżację przestrzeni przeznaczonej do realizacji wydarzenia; - Zabezpieczenie infrastruktury technicznej niezbędnej podczas wydarzenia; - Usługa cateringowa; - Działania informacyjne i promocyjne.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
31.3.2. Koncepcja strefy atrakcji dla dzieci i młodzieży 30%
Projekt graficzny plakatu 10%

Dokumenty zamówienia

PLS-PJ.253.5.2026_zal_1_wzor_oferty_Nauka da się lubić

PLS-PJ.253.5.2026_zal_1_wzor_oferty_Nauka da się lubić.docx

PLS-PJ.253.5.2026_zal_2.1_oswiadczenie_wykonawcy

PLS-PJ.253.5.2026_zal_2.1_oswiadczenie_wykonawcy.docx

PLS-PJ.253.5.2026_Zał_2 do OPZ-logotypy

PLS-PJ.253.5.2026_Zał_2 do OPZ-logotypy.zip

PLS-PJ.253.5.2026_zal_2.2_oswiadczenie_podmiotu

PLS-PJ.253.5.2026_zal_2.2_oswiadczenie_podmiotu.docx

PLS-PJ.253.5.2026_zal_3_wzór_umowy_Nauka da się lubić

PLS-PJ.253.5.2026_zal_3_wzór_umowy_Nauka da się lubić.docx

PLS-PJ.253.5.2026_SWZ_Nauka da sie lubić

PLS-PJ.253.5.2026_SWZ_Nauka da sie lubić.pdf

PLS-PJ.253.5.2026_zal_4_wykaz_usług_Nauka da się lubić

PLS-PJ.253.5.2026_zal_4_wykaz_usług_Nauka da się lubić.docx

PLS-PJ.253.5.2026_zal_8_zasoby_Nauka da się lubić

PLS-PJ.253.5.2026_zal_8_zasoby_Nauka da się lubić.docx

PLS-PJ.253.5.2026_zal_1_1_OPZ_Nauka da się lubić

PLS-PJ.253.5.2026_zal_1_1_OPZ_Nauka da się lubić.docx

PLS-PJ.253.5.2026_zal_7_grupa_kapitałowa_Nauka da się lubić

PLS-PJ.253.5.2026_zal_7_grupa_kapitałowa_Nauka da się lubić.docx

PLS-PJ.253.5.2026_Zał_1 do OPZ-mapa przetrzeni

PLS-PJ.253.5.2026_Zał_1 do OPZ-mapa przetrzeni.pdf

PLS-PJ.253.5.2026_zal_6_konsorcjum_Nauka da się lubić

PLS-PJ.253.5.2026_zal_6_konsorcjum_Nauka da się lubić.docx

Modyfikacja SWZ 21.07.2026

Modyfikacja SWZ 21.07.2026.pdf

PLS-PJ.253.5.2026_zal_5_wykaz_osób_Nauka da się lubić

PLS-PJ.253.5.2026_zal_5_wykaz_osób_Nauka da się lubić.docx

Wyjaśnienia 22.07.2026

Wyjaśnienia 22.07.2026.pdf

PLS-PJ.253.5.2026_zal_1_1_OPZ_Mod_I

PLS-PJ.253.5.2026_zal_1_1_OPZ_Mod_I.docx

Załącznik nr 3 do OPZ

Załącznik nr 3 do OPZ.zip

Informacja z otwarcia ofert

PLS-PJ.253.5.2026_Informacja z otwarcia ofert 28.07.2026.pdf

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

PLS-PJ.253.5.2026_2_informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty.pdf

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Grupa Montownia Wójtowicz Wroński Sp. J. Kraków NIP 67929671

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Grupa Montownia Wójtowicz Wroński Sp. J. (Kraków) Umowa podpisana 261 191 PLN 261 191 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 40 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79952000-2 - Usługi w zakresie organizacji imprez)

Najniższa cena

11 700 PLN

Średnia cena

319 349 PLN

Najwyższa cena

1 380 001 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Bodeko Hotele Sp. z o.o. Wisła 3 233 085 PLN 444 611 PLN
Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. Katowice 3 672 000 PLN 672 000 PLN
Promostrada Consulting Sp. z o.o. Warszawa 3 166 457 PLN 499 370 PLN
Sun&More sp. zo.o Szczecin 3 19 142 PLN 57 425 PLN
IMKS Sp. z o.o. sp. k. Warszawa 2 163 376 PLN 163 376 PLN
FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA EFEKT GABRIELA DRZAŻDŻYŃSKA Bytom 2 736 770 PLN 736 770 PLN
Fenix Art Sp. z o.o. Żarki 2 187 575 PLN 187 575 PLN
JGMG sp. z o.o. Ostrów 2 500 000 PLN 500 000 PLN
JGMG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Klimontów 2 279 000 PLN 279 000 PLN
Promostrada Consulting Sp. z o.o. Warszawa 1 492 000 PLN 492 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Kompleksowa organizacja startu i mety imprezy biegowej składającej się z biegu maratońskiego, półmaratonu i ultramaratonu ze startem na wewnętrznej promenadzie Superauto.pl Stadion Śląski i z metą

FUNDACJA SILESIA MARATHON 738 000 PLN

2026-09-03 12:33:33Z

Obsługa techniczno-logistyczna urządzeń promocyjnych w 2026 roku – zamówienie o których mowa w art. 305 pkt 1. ustawy pzp (zamówienie podobne)

SCV B2B Sp. z o. o. 193 664 PLN

2026-09-02 11:20:24Z

Usługa kompleksowej organizacji, przygotowania i realizacji wydarzeń plenerowych w podziale na dwie części

Anton Group Sp. z o.o. 435 420 PLN

2026-08-28 08:29:10Z

Usługa kompleksowej organizacji, przygotowania i realizacji wydarzeń plenerowych w podziale na dwie części

MUSIC COMPANY Sp. z o.o. 600 240 PLN

2026-08-28 08:29:10Z

Organizacja pikniku plenerowego w ramach projektu pn.: „Rozbudowa Inteligentnego Systemu Transportowego w Bielsku Białej - etap III”

Promostrada Consulting Sp. z o.o. 107 000 PLN

2026-08-20 12:43:57Z

Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie festiwalu "Nauka da się lubić".

Grupa Montownia Wójtowicz Wroński Sp. J. 261 191 PLN

2026-08-17 10:33:25Z

ROPS.PZP.332.17.2026- Kompleksowa organizacja i realizacja konferencji na potrzeby Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego

Tarraya S.A. 84 706 PLN

2026-08-12 11:40:51Z

Integracja Załogi GPW

JGMG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-08-07 08:39:02Z

BZP.271.12.2026 - Zabezpieczenie imprezy masowej GWARKI 2026, obejmujące ochronę fizyczną, monitoring wizyjny i zabezpieczenie medyczne

ERA Spółka z o.o. 297 980 PLN

2026-07-23 13:24:57Z

Realizacja zadań związanych z wydarzeniem pod roboczą nazwą: „Muzyczne rozpoczęcie wakacji na Superauto.pl Stadionie Śląskim”

FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA EFEKT GABRIELA DRZAŻDŻYŃSKA -

2026-07-23 08:41:59Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 300 PLN Średnia: 211 933 PLN Max: 892 181 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie festiwalu "Nauka da się lubić".

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. M. Kopernika

1.3.) Oddział zamawiającego: Planetarium Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000195854

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Planetarium 4

1.5.2.) Miejscowość: Chorzów

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 7450055

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@planetarium.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.planetarium.edu.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa organizacja i przeprowadzenie festiwalu "Nauka da się lubić".

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-48499418-fad8-4105-bfed-e9b15d63c571

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00337262

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00098569/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Kompleksowa organizacja festiwalu "Nauka da sie lubić".

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-48499418-fad8-4105-bfed-e9b15d63c571

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej na Platformie e-Zamówienia dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja".

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna RODO znajduje się w pkt. 38 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: PLS-PJ.253.5.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 286805,18 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowej organizacji i przeprowadzenia festiwalu „Nauka da się lubić”.
Usługa organizacji i przeprowadzenia festiwalu „Nauka da się lubić” (zwanej dalej także „usługą”) obejmować będzie w szczególności:
- Stworzenie identyfikacji wizualnej wydarzenia;
- Aranżację przestrzeni przeznaczonej do realizacji wydarzenia;
- Zabezpieczenie infrastruktury technicznej niezbędnej podczas wydarzenia;
- Usługa cateringowa;
- Działania informacyjne i promocyjne.

4.2.6.) Główny kod CPV: 79952000-2 - Usługi w zakresie organizacji imprez

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

79953000-9 - Usługi w zakresie organizacji festiwali

79956000-0 - Usługi w zakresie organizacji targów i wystaw

79342200-5 - Usługi w zakresie promocji

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-03

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona wyboru oferty spośród ofert złożonych w postępowaniu (tj. Wykonawców niewykluczonych i nieodrzuconych ofert) na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w SWZ.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: 31.3.2. Koncepcja strefy atrakcji dla dzieci i młodzieży

4.3.6.) Waga: 30

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Projekt graficzny plakatu

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, w szczególności:
- znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż 1 000 000,00 zł.
- posiadają zdolności techniczne i zawodowe.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca:
- w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedną usługę odpowiadającą swoim zakresem przedmiotowi zamówienia.
Przez usługi odpowiadające swoim zakresem przedmiotowi zamówienia Zamawiający rozumie świadczenie usług kompleksowej organizacji wydarzenia popularnonaukowego i / lub promocyjnego wraz ze stoiskami wystawienniczymi, atrakcjami dla osób odwiedzających i, o wartości co najmniej 200 000,00 zł brutto każda.
- dysponuje lub będzie dysponował co najmniej ośmioma (8) osobami, które będą uczestniczyły w realizacji zamówienia w charakterze prowadzących warsztaty / aktywności w strefie dla najmłodszych, posiadających doświadczenie polegające na przeprowadzeniu co najmniej dwóch zajęć w formie warsztatów, pokazów lub zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz posiadających kompetencje pozwalające na samodzielne, bezpieczne i angażujące prowadzenie aktywności edukacyjnych.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, na pisemne wezwanie Zamawiającego, wystosowane w trybie art. 274 ustawy Pzp, składa następujące dokumenty:
- oświadczenie w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 7 do SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: W celu ostatecznego potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona na pisemne wezwanie Zamawiającego, wystosowane w trybie art. 274 ustawy Pzp, składa:
- Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 1 000 000,00 zł.
Jeżeli z przedstawionego dokumentu nie będzie wynikało, że ubezpieczenie jest opłacone, wykonawca zobowiązany jest załączyć dodatkowo dokument potwierdzający opłacenie składki ubezpieczeniowej (np. kopię przelewu).
- wykaz wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jednej usługi, o której mowa w pkt.13.1.4, o wartości co najmniej 200 000,00 zł brutto każda, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których były one wykonane, z załączeniem dowodów określających czy usługi te zostały wykonane należycie. Wzór wykazu stanowi Załącznik Nr 4 do SWZ.
Dowodami, o których mowa powyżej są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane; jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy.
W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług, o którym mowa w pkt. 13.1.4.1, wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, w wykazie należy wskazać usługi, w przeprowadzeniu których Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
- wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności które będą uczestniczyły w realizacji zamówienia w charakterze prowadzących warsztaty / aktywności w strefie dla najmłodszych, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu stanowi Załącznik Nr 5 do SWZ.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

W celu potwierdzenia, że oferowane usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia oraz są zgodne z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert, o których mowa w rozdziale X SWZ, Wykonawcy dostarczą wraz z ofertą w postaci elektronicznej:
- jedną wstępną koncepcję strefy atrakcji dla dzieci i młodzieży. Koncepcja powinna przedstawiać co najmniej: opis proponowanych aktywności/warsztatów, wskazanie, które elementy edukacji STEAM realizuje każda aktywność, opis przebiegu każdej aktywności, wskazanie grupy wiekowej uczestników, wskazanie przewidywanego czasu trwania pojedynczej aktywności, wskazanie maksymalnej liczby uczestników mogących brać udział jednocześnie w danej aktywności, opis materiałów, narzędzi i wyposażenia zapewnianych przez Wykonawcę, opis sposobu organizacji pracy edukatorów i obsługi strefy,
Koncepcja strefy atrakcji będzie stanowić element oferty Wykonawcy, a Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, będzie zobowiązany do realizacji strefy atrakcji zgodnie z przedstawioną koncepcją, z zastrzeżeniem zmian uzgodnionych i zaakceptowanych przez Zamawiającego na etapie realizacji umowy.
W ramach kryterium Zamawiający oceni przedstawioną przez Wykonawcę koncepcję organizacji i prowadzenia strefy atrakcji dla dzieci i młodzieży, o której mowa w OPZ. Ocenie podlegać będzie jakość, wartość edukacyjna, funkcjonalność, organizacja oraz sposób realizacji aktywności przewidzianych w strefie. Realizacja strefy atrakcji w sposób niezgodny z koncepcją przedstawioną w ofercie, w szczególności poprzez ograniczenie liczby aktywności, zmianę ich charakteru, rezygnację z elementów STEAM, zmniejszenie liczby osób prowadzących lub skierowanie osób bez wymaganego doświadczenia, będzie może zostać uznana za nienależyte wykonanie umowy.
- wstępny projekt plakatu zawierający projektowane logo wydarzenia.
Projekt powinien być wykonany techniką komputerową w kolorze i uwzględniać wytyczne Zamawiającego opisane w pkt. 7.3. OPZ.
Zamawiający zaleca, aby projekt plakatu został przygotowany i złożony w formacie PDF, w rozmiarach umożliwiających jego szczegółową ocenę.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

W przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja) – Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika, zwanego „Liderem”, do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Fakt ustanowienia pełnomocnika należy udokumentować dołączeniem do oferty pełnomocnictwa podpisanego przez wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Pełnomocnictwo składane jest w formie elektronicznej, w postaci elektronicznej z podpisem zaufanym lub osobistym albo kopia w postaci cyfrowego odwzorowania dokumentu papierowego (skan), której zgodność z oryginałem poświadcza mocodawca podpisem kwalifikowanym, zaufanym lub osobistym lub notariusz podpisem kwalifikowanym. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie
(przez każdego z Wykonawców lub pełnomocnika). W przypadku wyboru przez Zamawiającego oferty złożonej przez konsorcjum/spółkę cywilną, Wykonawcy tworzący konsorcjum/spółkę cywilną zobowiązani będą, najpóźniej przed podpisaniem umowy na wykonanie zamówienia, do przedłożenia umowy konsorcjum/spółki cywilnej. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w pkt. 15.1 oraz 16.1 SWZ, składa każdy z Wykonawców osobno. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonują świadczenia, do realizacji którego te zdolności są wymagane

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiana postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy zostały zawarte w paragrafie 10 projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-24 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć poprzez platformę zakupową dostępną pod adresem https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-24 11:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
10.07.2026
Termin składania ofert
28.07.2026 09:00
Wartość umowy
261 191 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 79952000-2 - Usługi w zakresie organizacji imprez
79952000-2 (Usługi w zakresie organizacji imprez) 79953000-9 (Usługi w zakresie organizacji festiwali) 79956000-0 (Usługi w zakresie organizacji targów i wystaw) 79342200-5 (Usługi w zakresie promocji) 79953000-9 - Usługi w zakresie organizacji festiwali 79956000-0 - Usługi w zakresie organizacji targów i wystaw 79342200-5 - Usługi w zakresie promocji

Okres realizacji

do 2026-10-03