Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 326 213 PLN

Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Kraków, Dębe).

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00299642

Numer referencyjny: BA-X.2611.9.2026

Zamawiający

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

ul. Przy Rondzie 5

31-547 Kraków, Małopolskie

NIP: 7010027949

REGON: 140580428

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury - część 1: Kompleksowa usługa prania wraz z transportem - Dom Aplikanta, 31-547 Kraków, ul. Przy Rondzie 5. 2. Opis przedmiotu zamówienia i sposób realizacji przedmiotu zamówienia jest szczegółowo określony w załączniku nr 2 A do SWZ i załączniku 3 A do SWZ (projektowane postanowienia umowy).

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 85%
Termin realizacji reklamacji (T) 15%

Część 2

Cena 85%
Termin realizacji reklamacji (T) 15%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
TOP PRALNIA, A. Zając, Z. Pachel Spółka Jawna Kraków 6783171518
PPHU BEMA Beata Piątkowska – Jonio Kowala 8441043445

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 TOP PRALNIA, A. Zając, Z. Pachel Spółka Jawna (Kraków) Umowa podpisana 206 213 PLN 206 213 PLN
2 PPHU BEMA Beata Piątkowska – Jonio (Kowala) Umowa podpisana 60 000 PLN 120 000 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 30 rozstrzygniętych przetargów (CPV 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho)

Najniższa cena

6 PLN

Średnia cena

165 021 PLN

Najwyższa cena

954 240 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
SimplyQ Anna Twaróg Limanowa 5 34 093 PLN 170 467 PLN
Wrotom Sp. z o.o. Kraków 4 16 321 PLN 65 282 PLN
Pralnia Silesia Sp. z o.o. Katowice 2 194 635 PLN 194 635 PLN
Firma Usługowo-Transportowa ESTETA Janusz Piętoń Tymbark 2 47 325 PLN 94 650 PLN
WROTOM Sp.zo.o. Kraków 1 522 258 PLN 522 258 PLN
Praxima Krakpol Trzebinia 1 - -
Praxima Krakpol sp z o.o. trzebinia 1 6 PLN 6 PLN
Praxima Krakpol Sp. z o.o. Trzebinia 1 - -
Praxima Krakpol Sp. z o.o. Trzebinia 1 - -
PRALNIA SILESIA Sp. z o.o. Katowice 1 345 532 PLN 345 532 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Kompleksowe świadczenie usług pralniczych wraz z transportem

Bluu Textile Service Wioletta Kuraś -

2026-09-03 10:13:46Z

Kompleksowe świadczenie usług pralniczych

WROTOM Sp.zo.o. 522 258 PLN

2026-08-31 06:31:57Z

Kompleksowe usługi pralnicze dla WSO w Krakowie

WROTOM Sp. z o.o. -

2026-08-24 07:08:30Z

Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Kraków, Dębe).

TOP PRALNIA, A. Zając, Z. Pachel Spółka Jawna 206 213 PLN

2026-08-12 07:02:34Z

Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Kraków, Dębe).

PPHU BEMA Beata Piątkowska – Jonio 60 000 PLN

2026-08-12 07:02:34Z

świadczenie kompleksowej usługi pralniczej zgodnie z wymogami sanitarno - epidemiologicznymi dla Aresztu Śledczego w Krakowie

Pralnia Silesia Sp. z o.o. -

2026-07-24 12:22:07Z

Usługi pralnicze wraz z wynajmem bielizny pościelowej dla Domu Pomocy Społecznej w Bobrku (I-VI 2026 r.)

Praxima Krakpol Sp. z o.o. -

2026-07-21 07:36:27Z

Dom Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Krakowska 55 – świadczenie usług pralniczych w I półroczu 2026 r.

ROBERT MATUSIK ZAKŁAD USŁUGOWY PRANIA PRASOWANIA -

2026-07-14 07:21:31Z

Usługa prania dla Zakładu Karnego w Tarnowie oraz Oddziału Zewnętrznego w Tarnowie-Mościach

SimplyQ AnnaTwaróg -

2026-07-14 07:16:55Z

Kompleksowe świadczenie dzierżawy pościeli i ręczników oraz usług pralniczych wraz z transportem dla Uzdrowiska Krynica–Żegiestów S.A. w Krynicy Zdroju, ul. Nowotarskiego 9/4, 33-380 Krynica-Zdrój

Piotr Smoleń Usługi Wielobranżowe a 752 760 PLN

2026-07-08 11:34:14Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 6 PLN Średnia: 352 694 PLN Max: 1 184 832 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Kraków, Dębe).

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 140580428

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Przy Rondzie 5

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-547

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 12617 96 85

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kssip.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.kssip.gov.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Kraków, Dębe).

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-992bc346-0f57-4341-b364-fa2455b93c5c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00299642

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00154787/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Kraków, Dębe)

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=d02d3ad5-085f-43bf-b39c-b8dd2427afd5

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://e-propublico.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem
Platformy on-line działającej pod adresem https://e-propublico.pl. Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne.
Szczegółowe informacje zawiera Rozdział 8 SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna dla Wykonawcy znajduje się w Rozdziale 19 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BA-X.2611.9.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 318498,62 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający określił wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, zgodnie z art. 101 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury
- część 1: Kompleksowa usługa prania wraz z transportem - Dom Aplikanta, 31-547 Kraków, ul. Przy Rondzie 5.
2. Opis przedmiotu zamówienia i sposób realizacji przedmiotu zamówienia jest szczegółowo określony w załączniku nr 2 A do SWZ i załączniku 3 A do SWZ (projektowane postanowienia umowy).

4.2.5.) Wartość części: 212656,62 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. W toku dokonywania badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawcę wyjaśnień treści złożonych przez niego ofert.
2. Zamawiający będzie oceniał oferty według następujących kryteriów:
Kryteria oceny oferty i ich waga:
1) Cena brutto zamówienia (C) – 85 pkt
Wykonawca, który zaoferuje najniższą cenę za wykonanie zamówienia otrzyma 85,00 pkt, pozostali odpowiednio mniej wg wzoru:
[najniższa cena brutto oferty niepodlegającej odrzuceniu]: [cena brutto oferty ocenianej] x 85 pkt = liczba punktów oferty ocenianej
2) Termin realizacji reklamacji (powtórne wykonanie usługi) (T) – 15 pkt
Przez realizację reklamacji Zamawiający rozumie powtórne wykonanie usługi (poprawę) lub wymianę uszkodzonego bądź wadliwego asortymentu na nowy, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów przez Zamawiającego. Szczegółowe postanowienia dotyczące reklamacji zostały określone w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy dla części 1.
Przez dni robocze Zamawiający rozumie dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych pracy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (t.j.: Dz.U. z 2025 r., poz. 296).
Wykonawca, który zaoferuje najkrótszy termin realizacji reklamacji otrzyma 15,00 pkt. Maksymalny termin realizacji reklamacji nie może przekroczyć 10 dni roboczych licząc od następnego dnia od zgłoszenia reklamacji.
Punkty w ramach tego kryterium zostaną przyznane w następujący sposób:
Termin realizacji reklamacji liczony w dniach roboczych, od następnego dnia od zgłoszenia reklamacji:
- do 10 dni roboczych licząc od następnego dnia od zgłoszenia reklamacji – 0,00 punktów,
- do 8 dni roboczych licząc od następnego dnia od zgłoszenia reklamacji – 5,00 punktów,
- do 6 dni roboczych licząc od następnego dnia od zgłoszenia reklamacji – 10,00 punktów,
- do 3 dni roboczych licząc od następnego dnia od zgłoszenia reklamacji – 15,00 punktów.
Ocena ofert w kryterium dokonana zostanie na podstawie informacji podanej przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (załącznik numer 1 do SWZ).
Oferta Wykonawcy, który zadeklaruje czas realizacji reklamacji dłuższy niż 10 dni roboczych licząc od następnego dnia od dnia zgłoszenia reklamacji zostanie odrzucona jako niezgodna z SWZ.
Jeżeli Wykonawca nie wskaże w formularzu oferty czasu realizacji reklamacji Zamawiający uzna, że zaoferował czas maksymalny tj. 10 dni roboczych i otrzyma „0” punktów.
3. Do oceny będą brane pod uwagę ceny brutto.
4. Oferta może uzyskać maksymalnie 100 pkt.
5. Wyniki powyższych działań zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
6. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, spośród ofert spełniających warunki i wymagania określone w SWZ, która uzyska najwyższą sumę punktów w kryteriach wskazanych w ust. 2.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 85

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji reklamacji (T)

4.3.6.) Waga: 15

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury
- część 2: Kompleksowa usługa prania wraz z transportem - Ośrodek Szkoleniowy w Dębem, Dębe, 05-140 Serock.
2. Opis przedmiotu zamówienia i sposób realizacji przedmiotu zamówienia jest szczegółowo określony w załączniku nr 2 B do SWZ i załączniku 3 B do SWZ (projektowane postanowienia umowy).

4.2.5.) Wartość części: 105842,00 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

Zamawiający zastrzega sobie prawo opcji polegające na przedłużeniu okresu świadczenia Usługi na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy, na zasadach określonych w Umowie. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia realizacji usług
w ramach prawa opcji, natomiast w przypadku wyrażenia takiej woli, Wykonawca jest zobowiązany do ich świadczenia. Zamawiający prześle oświadczenie o woli skorzystania
z prawa opcji przez określony czas, na minimum 21 dni przed zakończeniem okresu świadczenia Usługi objętych Umową. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednokrotnie lub wielokrotnie w okresie obowiązywania opcji, przy czym łączny okres świadczenia Usługi w ramach prawa opcji nie może przekroczyć 6 miesięcy. W ramach prawa opcji Usługa będzie świadczona przez okres wskazany w oświadczeniu Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji lub do wyczerpania kwoty wskazanej w § 2 ust.1 lit. b) Umowy w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi wcześniej. Maksymalna wartość prawa opcji stanowi iloczyn maksymalnej liczby kilogramów asortymentu wskazanej w § 1 ust. 2 Umowy w ramach prawa opcji oraz ceny jednostkowej za 1 kilogram poszczególnego asortymentu określonej w ofercie Wykonawcy (załącznik nr 1 do Umowy). Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy. Do świadczenia Usługi w ramach prawa opcji mają zastosowanie odpowiednio postanowienia Umowy.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. W toku dokonywania badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawcę wyjaśnień treści złożonych przez niego ofert.
2. Zamawiający będzie oceniał oferty według następujących kryteriów:
Kryteria oceny oferty i ich waga:
1) Cena brutto zamówienia (C) – 85 pkt
Wykonawca, który zaoferuje najniższą cenę za wykonanie zamówienia otrzyma 85,00 pkt, pozostali odpowiednio mniej wg wzoru:
[najniższa cena brutto oferty niepodlegającej odrzuceniu]: [cena brutto oferty ocenianej] x 85 pkt = liczba punktów oferty ocenianej
2) Termin realizacji reklamacji (powtórne wykonanie usługi) (T) – 15 pkt
Przez realizację reklamacji Zamawiający rozumie powtórne wykonanie usługi (poprawę) lub wymianę uszkodzonego bądź wadliwego asortymentu na nowy, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów przez Zamawiającego. Szczegółowe postanowienia dotyczące reklamacji zostały określone w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy części 2.
Przez dni robocze Zamawiający rozumie dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych pracy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (t.j.: Dz.U. z 2025 r., poz. 296).
W części 2. Wykonawca, który zaoferuje najkrótszy termin realizacji reklamacji otrzyma 15,00 pkt. Maksymalny termin realizacji reklamacji nie może przekroczyć 10 dni roboczych licząc od następnego dnia od zgłoszenia reklamacji.
Punkty w ramach tego kryterium zostaną przyznane w następujący sposób:
Termin realizacji reklamacji liczony w dniach roboczych, od następnego dnia od zgłoszenia reklamacji:
- do 10 dni roboczych licząc od następnego dnia od zgłoszenia reklamacji – 0,00 punktów,
- do 6 dni roboczych licząc od następnego dnia od zgłoszenia reklamacji – 5,00 punktów,
- do 4 dni roboczych licząc od następnego dnia od zgłoszenia reklamacji – 10,00 punktów,
- do 1 dnia roboczego licząc od następnego dnia od zgłoszenia reklamacji – 15,00 punktów.
Ocena ofert w kryterium dokonana zostanie na podstawie informacji podanej przez Wykonawcę w formularzu ofertowym (załącznik numer 1 do SWZ).
Oferta Wykonawcy, który zadeklaruje czas realizacji reklamacji dłuższy niż 10 dni roboczych licząc od następnego dnia od dnia zgłoszenia reklamacji zostanie odrzucona jako niezgodna z SWZ.
Jeżeli Wykonawca nie wskaże w formularzu oferty czasu realizacji reklamacji Zamawiający uzna, że zaoferował czas maksymalny tj. 10 dni roboczych i otrzyma „0” punktów.
3. Do oceny będą brane pod uwagę ceny brutto.
4. Oferta może uzyskać maksymalnie 100 pkt.
5. Wyniki powyższych działań zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
6. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, spośród ofert spełniających warunki i wymagania określone w SWZ, która uzyska najwyższą sumę punktów w kryteriach wskazanych w ust. 2.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 85

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji reklamacji (T)

4.3.6.) Waga: 15

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

(jeżeli dotyczy) w celu wykazania równoważności oferowanych produktów /rozwiązań należy złożyć przedmiotowe środki dowodowe zgodnie z postanowieniami rozdziału 3 ust. 7 i 8 SWZ.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Oferta winna zawierać wszystkie dokumenty wymienione w SWZ w następującym układzie:
1) wypełniony i podpisany przez osobę uprawnioną „Formularz oferty” – wg załącznika nr 1 do SWZ;
2) oświadczenia i dokumenty, o których mowa w Rozdziale 7 ust. 2 i 3 SWZ:
a) oświadczenie, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ, o niepodleganiu wykluczeniu;
b) dokumenty rejestrowe / pełnomocnictwo;
c) zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa, o którym mowa w rozdziale 11 ust. 8 (jeżeli dotyczy);
d) przedmiotowe środki dowodowe o których mowa w Rozdziale 3 ust. 7 i 8 (jeśli dotyczy);
3) informacje o których mowa w Rozdziale 13 ust. 11 SWZ (jeżeli dotyczy).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie
są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w
postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie
prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
2) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu,
składa każdy z każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku
oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy.
3) Szczegóły w SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego –zawarte są w załączniku nr 3 A i 3 B do SWZ.
2. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w przypadkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 3 A i 3 B do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-29 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Drogą elektroniczną za pośrednictwem: https://e-propublico.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-29 10:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-28

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji:

Część 1 : Tak

Część 2 : Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę wobec którego zachodzą przesłanki określone w art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
2. Wybrany w drodze niniejszego postępowania Wykonawca winien przed podpisaniem umowy złożyć Zamawiającemu:
1) informacje niezbędne do wypełnienia treści umowy na wezwanie Zamawiającego;
2) pełnomocnictwo, chyba że dokumentach postępowania znajdują się dokumenty lub pełnomocnictwa upoważaniające osoby lub osobę do podpisania umowy w sprawie udzielenia zamówienia publicznego w imieniu Wykonawcy lub w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego;
3) opłaconą i aktualną polisę OC wraz z dowodem zapłacenia wymaganej składki, bądź raty składki ubezpieczeniowej, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności stosownie do postanowień określonych w projektowanych postanowieniach umowy;
4) ewentualny wykaz Podwykonawców.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia,
są zobowiązani przedstawić Zamawiającemu kopię umowy regulującej współpracę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3. Niedopełnienie ww. formalności, nieprzedłożenie ww. dokumentów przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, przed podpisaniem umowy, rozumiane będzie przez Zamawiającego, jako uchylanie się przez Wykonawcę od zawarcia Umowy oraz będzie potraktowane przez Zamawiającego jako niemożność zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
3. Termin wykonania zamówienia
Część 1: zamówienie będzie realizowane przez okres 12 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 07.08.2026r., lub do wyczerpania kwoty wskazanej w projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 3 A do SWZ), w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze.
Część 2: zamówienie będzie realizowane przez okres 6 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 17.08.2026 r., lub do wyczerpania kwoty wskazanej w projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 3 B do SWZ), w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi jako pierwsze, a przy skorzystaniu przez Zamawiającego z prawa opcji termin może być przedłużony o maksymalnie 6 miesięcy. Szczegółowe informacje w tym zakresie zawarto w załączniku nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
4. Szczegóły SWZ.
2026-06-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
19.06.2026
Termin składania ofert
29.06.2026 08:00
Wartość umowy
326 213 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.13
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98310000-9 (Usługi prania i czyszczenia na sucho)

Okres realizacji

12 miesiące