Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 752 760 PLN
Kompleksowe świadczenie dzierżawy pościeli i ręczników oraz usług pralniczych wraz z transportem dla Uzdrowiska Krynica–Żegiestów S.A. w Krynicy Zdroju, ul. Nowotarskiego 9/4, 33-380 Krynica-Zdrój
Numer referencyjny: ZP-271-22/2026
Zamawiający
"UZDROWISKO KRYNICA-ŻEGIESTÓW" SPÓŁKA AKCYJNA
Aleja inż. Nowotarskiego 9 lokal 4
33-380 Krynica-Zdrój, Małopolskie
NIP: 7340010604
REGON: 491900275
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Piotr Smoleń Usługi Wielobranżowe a | Tylicz | 7342723596 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Piotr Smoleń Usługi Wielobranżowe a (Tylicz) | Umowa podpisana | 752 760 PLN | 752 760 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 30 rozstrzygniętych przetargów (CPV 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho)
Najniższa cena
6 PLN
Średnia cena
165 021 PLN
Najwyższa cena
954 240 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| SimplyQ Anna Twaróg Limanowa | 5 | 34 093 PLN | 170 467 PLN |
| Wrotom Sp. z o.o. Kraków | 4 | 16 321 PLN | 65 282 PLN |
| Pralnia Silesia Sp. z o.o. Katowice | 2 | 194 635 PLN | 194 635 PLN |
| Firma Usługowo-Transportowa ESTETA Janusz Piętoń Tymbark | 2 | 47 325 PLN | 94 650 PLN |
| WROTOM Sp.zo.o. Kraków | 1 | 522 258 PLN | 522 258 PLN |
| Praxima Krakpol Trzebinia | 1 | - | - |
| Praxima Krakpol sp z o.o. trzebinia | 1 | 6 PLN | 6 PLN |
| Praxima Krakpol Sp. z o.o. Trzebinia | 1 | - | - |
| Praxima Krakpol Sp. z o.o. Trzebinia | 1 | - | - |
| PRALNIA SILESIA Sp. z o.o. Katowice | 1 | 345 532 PLN | 345 532 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Kompleksowe świadczenie usług pralniczych wraz z transportem
2026-09-03 10:13:46Z
Kompleksowe świadczenie usług pralniczych
2026-08-31 06:31:57Z
Kompleksowe usługi pralnicze dla WSO w Krakowie
2026-08-24 07:08:30Z
Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Kraków, Dębe).
2026-08-12 07:02:34Z
Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Kraków, Dębe).
2026-08-12 07:02:34Z
świadczenie kompleksowej usługi pralniczej zgodnie z wymogami sanitarno - epidemiologicznymi dla Aresztu Śledczego w Krakowie
2026-07-24 12:22:07Z
Usługi pralnicze wraz z wynajmem bielizny pościelowej dla Domu Pomocy Społecznej w Bobrku (I-VI 2026 r.)
2026-07-21 07:36:27Z
Dom Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Krakowska 55 – świadczenie usług pralniczych w I półroczu 2026 r.
2026-07-14 07:21:31Z
Usługa prania dla Zakładu Karnego w Tarnowie oraz Oddziału Zewnętrznego w Tarnowie-Mościach
2026-07-14 07:16:55Z
Kompleksowe świadczenie dzierżawy pościeli i ręczników oraz usług pralniczych wraz z transportem dla Uzdrowiska Krynica–Żegiestów S.A. w Krynicy Zdroju, ul. Nowotarskiego 9/4, 33-380 Krynica-Zdrój
2026-07-08 11:34:14Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00308386 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Kompleksowe świadczenie dzierżawy pościeli i ręczników oraz usług pralniczych wraz z transportem dla Uzdrowiska Krynica–Żegiestów S.A. w Krynicy Zdroju, ul. Nowotarskiego 9/4, 33-380 Krynica-Zdrój
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: "UZDROWISKO KRYNICA-ŻEGIESTÓW" SPÓŁKA AKCYJNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491900275
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja inż. Nowotarskiego 9 lokal 4
1.5.2.) Miejscowość: Krynica-Zdrój
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-380
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biurozarzadu@uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowe świadczenie dzierżawy pościeli i ręczników oraz usług pralniczych wraz z transportem dla Uzdrowiska Krynica–Żegiestów S.A. w Krynicy Zdroju, ul. Nowotarskiego 9/4, 33-380 Krynica-Zdrój
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db65639b-5993-4ffe-811a-1640057aff15
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308386
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019602/17/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Kompleksowe świadczenie usług pralniczych – dzierżawa
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13335553.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://www.platformazakupowa.pl/pn/kryniczanka/
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji“Komunikaty”.
Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca,będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Zamawiający wymaga złożenia oferty w postaci katalogu elektronicznego
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP-271-22/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe świadczenie dzierżawy pościeli i ręczników oraz usług pralniczych wraz z transportem dla Uzdrowiska Krynica–Żegiestów S.A. w Krynicy Zdroju, ul. Nowotarskiego 9/4, 33-380 Krynica-Zdrój wg pakietów:
Pakiet I: bielizna zwykła
Pakiet II: bielizna szpitalna
Zamawiający określa szacunkową wielkość zamówienia na ok 120 000 kg na okres 24 miesięcy (ok. 5 000 kg miesięcznie), zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami w tym: ok. 4 000 kg pochodzącej ze szpitala uzdrowiskowego i 116 000 kg pozostałej.
4.2.6.) Główny kod CPV: 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
98311000-6 - Usługi odbierania prania
39512000-4 - Bielizna pościelowa
39518000-6 - Bielizna szpitalna
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
Zamawiający w trakcie realizacji zamówienia dopuszcza możliwość przedmiotowej zmiany poprzez zwiększenie ilości usługi do 20 %. Z tego względu Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego roszczenia odszkodowawcze z tytułu zwiększenia zamówienia w określonej powyżej granicy.4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas reakcji na reklamację
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie w formie aneksu do umowy pod rygorem nieważności takiej zmiany, na zasadach określonych w art. 455 prawa zamówień publicznych.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-03 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://www.platformazakupowa.pl/pn/kryniczanka/
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-03 10:05
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-01
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 25.06.2026
- Termin składania ofert
- 03.07.2026 08:00
- Wartość umowy
- 752 760 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
24 miesiące