Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 221 100 PLN

Kompleksowe świadczenie usług pralniczych wraz z transportem

Rozstrzygnięty Usługi 2025/BZP 00207624

Numer referencyjny: ZP-271-9/2025

Zamawiający

Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno - Rehabilitacyjny w Zakopanem

Oswalda Balzera 15

34-500 Zakopane, Małopolskie

NIP: 7361459982

REGON: 000296377

Opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe świadczenie usług pralniczych z transportem na potrzeby Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem. Zamawiający wymaga podziału w przedstawionej ofercie na: pranie bielizny za kilogram oraz pranie mopów za sztukę. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty częściowej. • Pranie w kilogramach ok.: 36 000 rocznie • Pranie mopów w sztukach ok.: 69 000 rocznie Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SIWZ

Kryteria oceny ofert

Koszt 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Bluu Textile Service Wioletta Kuraś Nowy Targ 7352594143

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Bluu Textile Service Wioletta Kuraś (Nowy Targ) Umowa podpisana 221 100 PLN 221 100 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 30 rozstrzygniętych przetargów (CPV 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho)

Najniższa cena

6 PLN

Średnia cena

165 021 PLN

Najwyższa cena

954 240 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
SimplyQ Anna Twaróg Limanowa 5 34 093 PLN 170 467 PLN
Wrotom Sp. z o.o. Kraków 4 16 321 PLN 65 282 PLN
Pralnia Silesia Sp. z o.o. Katowice 2 194 635 PLN 194 635 PLN
Firma Usługowo-Transportowa ESTETA Janusz Piętoń Tymbark 2 47 325 PLN 94 650 PLN
WROTOM Sp.zo.o. Kraków 1 522 258 PLN 522 258 PLN
Praxima Krakpol Trzebinia 1 - -
Praxima Krakpol sp z o.o. trzebinia 1 6 PLN 6 PLN
Praxima Krakpol Sp. z o.o. Trzebinia 1 - -
Praxima Krakpol Sp. z o.o. Trzebinia 1 - -
PRALNIA SILESIA Sp. z o.o. Katowice 1 345 532 PLN 345 532 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Kompleksowe świadczenie usług pralniczych wraz z transportem

Bluu Textile Service Wioletta Kuraś -

2026-09-03 10:13:46Z

Kompleksowe świadczenie usług pralniczych

WROTOM Sp.zo.o. 522 258 PLN

2026-08-31 06:31:57Z

Kompleksowe usługi pralnicze dla WSO w Krakowie

WROTOM Sp. z o.o. -

2026-08-24 07:08:30Z

Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Kraków, Dębe).

TOP PRALNIA, A. Zając, Z. Pachel Spółka Jawna 206 213 PLN

2026-08-12 07:02:34Z

Kompleksowa usługa prania wraz z transportem dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (lokalizacja: Kraków, Dębe).

PPHU BEMA Beata Piątkowska – Jonio 60 000 PLN

2026-08-12 07:02:34Z

świadczenie kompleksowej usługi pralniczej zgodnie z wymogami sanitarno - epidemiologicznymi dla Aresztu Śledczego w Krakowie

Pralnia Silesia Sp. z o.o. -

2026-07-24 12:22:07Z

Usługi pralnicze wraz z wynajmem bielizny pościelowej dla Domu Pomocy Społecznej w Bobrku (I-VI 2026 r.)

Praxima Krakpol Sp. z o.o. -

2026-07-21 07:36:27Z

Dom Pomocy Społecznej w Krakowie, ul. Krakowska 55 – świadczenie usług pralniczych w I półroczu 2026 r.

ROBERT MATUSIK ZAKŁAD USŁUGOWY PRANIA PRASOWANIA -

2026-07-14 07:21:31Z

Usługa prania dla Zakładu Karnego w Tarnowie oraz Oddziału Zewnętrznego w Tarnowie-Mościach

SimplyQ AnnaTwaróg -

2026-07-14 07:16:55Z

Kompleksowe świadczenie dzierżawy pościeli i ręczników oraz usług pralniczych wraz z transportem dla Uzdrowiska Krynica–Żegiestów S.A. w Krynicy Zdroju, ul. Nowotarskiego 9/4, 33-380 Krynica-Zdrój

Piotr Smoleń Usługi Wielobranżowe a 752 760 PLN

2026-07-08 11:34:14Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 6 PLN Średnia: 352 694 PLN Max: 1 184 832 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Kompleksowe świadczenie usług pralniczych wraz z transportem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno - Rehabilitacyjny w Zakopanem

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000296377

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Oswalda Balzera 15

1.5.2.) Miejscowość: Zakopane

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-500

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@klinika.net.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.klinika.net.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowe świadczenie usług pralniczych wraz z transportem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b8f3567-7dd0-4c19-9a65-4e591d0fe2ae

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00207624

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038703/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Kompleksowe świadczenie usług pralniczych wraz z transportem

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.klinika.net.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W przedmiotowym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej znajdującej się pod adresem: https://usorwzakopanem.ezamawiajacy.pl.
2. We wszelkich kontaktach z Zamawiającym Wykonawcy powinni powoływać się na numer procedury przetargowej: ZP-271-9/2025.
3. Za datę wpływu oferty, oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanych na Platformę Zamawiającego przyjmuje się datę ich złożenia/wysłania na Platformę.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Ofertę należy złożyć na Platformie pod adresem: https://usorwzakopanem.ezamawiający.pl Złożenie oferty wraz z załącznikami następuje poprzez polecenie „Złóż ofertę”. Potwierdzeniem prawidłowo złożonej oferty jest komunikat systemowy „Oferta złożona poprawnie”. O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. Po zapisaniu, plik jest w systemie zaszyfrowany. Jeśli Wykonawca zamieścił niewłaściwy plik, można go usunąć zaznaczając plik i klikając polecenie „usuń”.
2. Wykonawca składa ofertę w formie zaszyfrowanej dlatego też oferty nie są widoczne do momentu odszyfrowania ich przez Zamawiającego.
3. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim z zachowaniem postaci elektronicznej w formacie danych .doc lub .docx. lub .pdf i podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Ofertę należy złożyć w oryginale.
4. Oferta (wszystkie dokumenty wchodzące w skład Oferty) powinna być podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym (dalej: „podpis elektroniczny”) przez osobę/osoby uprawnioną do reprezentacji firmy zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w Krajowym Rejestrze Sądowym/CEIDG lub innym dokumencie właściwym dla formy organizacyjnej Wykonawcy lub osobę posiadającą stosowne pełnomocnictwo.
5. Za datę przekazania oferty, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 pzp, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów, przekazywanych w postępowaniu, przyjmuje się datę ich przekazania na Platformę zakupową Zamawiającego.
6. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej Zamawiającego na formularzu własnym jako załącznik. Korespondencja ta nie może być szyfrowana. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem postępowania (ZP-271- 9/2025).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Zamawiający dopuszcza złożenie oferty w postaci katalogu

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP-271-9/2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe świadczenie usług pralniczych z transportem na potrzeby Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem. Zamawiający wymaga podziału w przedstawionej ofercie na: pranie bielizny za kilogram oraz pranie mopów za sztukę. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty częściowej.
• Pranie w kilogramach ok.: 36 000 rocznie
• Pranie mopów w sztukach ok.: 69 000 rocznie
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SIWZ

4.2.6.) Główny kod CPV: 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium kosztu

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Koszt

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania

Potencjał techniczny

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zawarł umowę w sprawie zamówienia publicznego wg wzoru stanowiącego Załącznik 3 do SWZ.
2. Zamawiający prześle umowę Wykonawcy, którego oferta została wybrana za najkorzystniejszą albo zaprosi go do swojej siedziby, celem zawarcia umowy.
3. W przypadku, gdy zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza, oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego należy dostarczyć Zamawiającemu umowę regulującą współpracę tych Wykonawców.
4. W przypadku zawarcia umowy z Wykonawcą zagranicznym, umowa i wszelka korespondencja związana z realizacją zamówienia zostanie sporządzona i będzie prowadzona w języku polskim.
5. Warunki dokonywania zmian w umowach:
- na podstawie art. 455 ust. 1 ustawy Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści przedłożonej w niniejszym postępowaniu oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w przypadkach, wymienionych w Załączniku 3 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-05-07 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://usorwzakopanem.ezamawiajacy.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-05-07 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2025-06-06

2025-04-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.04.2025
Termin składania ofert
07.05.2025 07:00
Wartość umowy
221 100 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho
98310000-9 (Usługi prania i czyszczenia na sucho)

Okres realizacji

12 miesiące