Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta Żywca
Zamawiający
Miasto Żywiec
Żywiec, Śląskie
NIP: 5532510885
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| WGB Firma Usługowo-Handlowa Wojciech Gaweł | Węgierska Górka | NIP 5531015416 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | WGB Firma Usługowo-Handlowa Wojciech Gaweł (Węgierska Górka) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 90620000-9)
Najniższa cena
1 187 835 PLN
Średnia cena
1 187 835 PLN
Najwyższa cena
1 187 835 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| P.W. DIORYT Zbigniew Sygut Kolonia Poczesna | 2 | 1 187 835 PLN | 1 187 835 PLN |
| P.H.U. TRA-HAN BRUK Sklep Wielobanżowy ANIA Blachownia | 2 | - | - |
| DORBUD S.C. DOROTA STUKA & ZBIGNIEW STUKA Nędza | 2 | - | - |
| Sosna Group Sp. z o.o. Wodzisław Śląski | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Norbert Ruzik Pawłowiczki | 2 | - | - |
| Spectrans Michał Stanclik Bestwina | 1 | - | - |
| PSJ Janusz Stanik Łodygowice | 1 | - | - |
| F.H.U. JAMAL Lisek Mariusz Kolonia Klepaczka | 1 | - | - |
| Firma Usługowa Jadzia Nakło Śl. | 1 | - | - |
| BIO-EKOS Group Sp. z o.o. sp. k. Tychy | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zimowe utrzymanie oraz pozimowe oczyszczenie obiektów drogowych
2026-08-21 10:17:11Z
Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta Żywca
2026-07-20 11:35:33Z
Zimowe utrzymanie dróg i parkingów gminnych na terenie Gminy Kamienica Polska w sezonie 2025/2026
2026-07-02 12:08:02Z
Zimowe utrzymanie dróg gminnych w sezonie 2025/2026
2026-07-01 13:10:52Z
Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminny Blachownia 2025/2026
2026-06-17 11:29:39Z
Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminny Blachownia 2025/2026
2026-06-17 11:25:51Z
„Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Poczesna w sezonie zimowym 2025/2026”.
2026-06-16 12:06:20Z
Zimowe utrzymanie dróg gminnych wraz z infrastrukturą na terenie gminy Goczałkowice-Zdrój 2025/2026
2026-06-15 09:25:56Z
„Zimowe utrzymanie dróg, parkingów oraz chodników na terenie Gminy Bestwina”
2026-06-10 12:11:02Z
Usługi odśnieżania na potrzeby zimowego utrzymania dróg wojewódzkich i powiatowych zlokalizowanych na terenie powiatu raciborskiego w sezonie 2025/2026
2026-06-10 11:45:08Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00351526 z dnia 2026-07-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta Żywca
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Żywiec
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182539
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 2
1.4.2.) Miejscowość: Żywiec
1.4.3.) Kod pocztowy: 34-300
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.4.7.) Numer telefonu: 338642222
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: BAZA@WGB.COM.PL
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zywiec.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3154838f-0bf0-4afd-8586-4a6dd5b7470d
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351526
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/S 183-623471
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta Żywca
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zimowe utrzymanie dróg na terenie Miasta Żywca. Główne elementy usługi:
a. prowadzenie i koordynowanie akcji zimowej w tym odśnieżanie ulic i usuwanie śliskości zimowej (gołoledzi) na ulicach, chodnikach, placach i zatokach autobusowych w tym objętych Strefą Płatnego Parkowania oraz miejscach wskazanych przez Zamawiającego – zgodnie z wykazem dróg załącznik nr 6.1 do SWZ, wykazem chodników miejskich przeznaczonych do odśnieżania załącznik nr 6.2 do SWZ, wykazem ulic objętych Strefą Płatnego Parkowania załącznik nr 6.4 do SWZ,
b. dostarczenie i uzupełnianie w trakcie realizacji zamówienia, materiałów uszarstniających do zwalczania śliskości zimowej, na pobocza dróg i do skrzyń w miejscach i ilościach wskazanych w załączniku nr 6.3 wraz z usypaniem pryzm i napełnieniem skrzyń oraz usunięcie pryzm i skrzyń po zimie,
c. wywożenie śniegu z chodników i ulic, w tym objętych Strefą Płatnego Parkowania oraz innych miejsc ustalonych przez Zamawiającego, zgodnie z pkt. 5.4 Szczegółowej Specyfikacji Technicznej (SST) pt. „Odśnieżanie drogi”,
d. wykonanie prac porządkowych po zakończeniu akcji zimowej polegających na usunięciu z dróg materiałów uszarstniających w terminie do 14 dni po zakończeniu akcji zimowej, zgodnie z pkt. 5.12. Szczegółowej Specyfikacji Technicznej (SST) pt. „Zwalczanie śliskości zimowej na drodze”.
Szczegółowe wymagania jakościowe głównych elementów zamówienia zostały opisane w Specyfikacji Technicznej – załącznik 7.1 i 7.2 do SWZ
2) Pozostałe elementy usługi określa Specyfikacja Techniczna – załącznik nr 7.1 i 7.2 do SWZ
3) Zamawiający przewiduje prowadzenie następujących rodzajów akcji zimowej:
a. akcji czynnej,
b. akcji biernej.
4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, tj. realizacji zamówienia, zostały określone w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych (SST): odśnieżanie drogi i zwalczanie śliskości zimowej na drodze – załącznik nr 7.1 i 7.2 do SWZ. Podana w SST ilość przejazdów jest minimalna. W razie wystąpienia trudnych warunków (ciągłe opady śniegu itp.) będzie wymagana od Wykonawcy większa ilość przejazdów dla utrzymania zasad określonych standardami zimowego utrzymania dróg miejskich (standardy: I i II określone w Specyfikacji Technicznej – załącznik nr 7.1 i 7.2 do SWZ).
3.9.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-07
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2025-11-01 do 2026-04-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): WGB Firma Usługowo-Handlowa Wojciech Gaweł
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5531015416
4.3.3.) Ulica: UL. OBROŃCÓW WĘGIERSKIEJ GÓRKI 9
4.3.4.) Miejscowość: Węgierska Górka
4.3.5.) Kod pocztowy: 34-350
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1896558 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/S 220-756739
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-20
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1638013,71 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 20.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Powyżej progów UE