Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 41 238 PLN

MAZOWSZE BEZ SMOGU – wykonanie audytów energetycznych w jednorodzinnych gospodarstwach domowych na terenie miasta i gminy Pilawa

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00222895

Numer referencyjny: IBiGN.ZP.271.8.2026

Zamawiający

Miasto i Gmina Pilawa

Aleja Wyzwolenia

08-440 Pilawa, Mazowieckie

NIP: 8262037244

REGON: 711582345

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie 28 audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w gospodarstwach domowych, w tym w gospodarstwach zamieszkiwanych przez osoby ubogie energetycznie, z terenu miasta i gminy Pilawa, realizowanych w ramach projektu partnerskiego „Mazowsze bez smogu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, planowanego do realizacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza na lata 2021-2027.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
DUO TETM Dariusz Lubicki Czersk 5731220090

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 DUO TETM Dariusz Lubicki (Czersk) Umowa podpisana 41 328 PLN 41 238 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 24 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71314300-5 - Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej)

Najniższa cena

308 PLN

Średnia cena

43 703 PLN

Najwyższa cena

338 250 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ELBIP Sp. z o.o. Jarocin 3 6 512 PLN 140 075 PLN
Audyttech Izabella Janowska Warszawa 1 - -
MARTER-Firma Elektryczna Mgr Grażyna Maria Piotrowska Białystok 1 529 PLN -
Ramo Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 308 PLN 85 300 PLN
Ekoinżynieria Michał Salak Płońsk 1 32 015 PLN -
DUO TETM Dariusz Lubicki Czersk 1 41 328 PLN 41 238 PLN
ELBIP Sp. z o.o. Jarocin 1 - -
ELBIP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Jarocin 1 11 000 PLN 11 000 PLN
Elbip Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Jarocin 1 22 450 PLN 22 450 PLN
Dorota Rechman-Nowakowska Gliwice 1 6 310 PLN 6 310 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie świadectw charakterystyki energetycznej dla lokali mieszkalnych i lokali użytkowych będących w zasobie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Poznaniu

ELBIP Sp. z o.o. -

2026-08-17 08:25:39Z

Wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych i przeglądów kominiarskich w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych na terenie gminy Mszczonów w roku 2026 – I etap

Grzegorz Porębski 46 515 PLN

2026-08-06 12:28:22Z

MAZOWSZE BEZ SMOGU – wykonanie audytów energetycznych w jednorodzinnych gospodarstwach domowych na terenie miasta i gminy Pilawa

DUO TETM Dariusz Lubicki 41 328 PLN

2026-08-03 08:38:58Z

wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych na terenie gminy Góra Kalwaria w ramach projektu „Mazowsze bez smogu”

ELBIP Sp. z o.o. -

2026-06-26 11:56:40Z

Wykonanie audytów energetycznych w związku z realizacją programu "Mazowsze bez Smogu"

Audyttech Izabella Janowska -

2026-06-26 10:55:02Z

Wykonanie audytów energetycznych wybranych budynków położonych na terenie Miasta Ostrów Mazowiecka, związanego z realizacją projektu „Mazowsze bez smogu"

MARTER-Firma Elektryczna Mgr Grażyna Maria Piotrowska 529 PLN

2026-06-25 12:20:54Z

Opracowanie audytu energetycznego i inwentaryzacji instalacji wodnej i centralnego ogrzewania dla budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Jadźwingów 18 w Warszawie.

Z.P.-O.Z.E. Zuzanna Szparagowska -

2026-06-15 12:37:00Z

Wykonanie świadectw charakterystyki energetycznej, cały zasób OReg Zielona Góra

Ekoinżynieria Michał Salak 32 015 PLN

2026-05-27 09:22:59Z

Wykonanie 50 szt. audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w gospodarstwach domowych, w tym gospodarstwach zamieszkiwanych przez osoby ubogie energetycznie.......

Elbip Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 22 450 PLN

2026-05-25 06:54:10Z

Wykonanie audytów energetycznych wybranych budynków mieszkalnych na terenie Gminy Miasta Sierpc w latach 2025-2028

KIELGO Sp. z o.o. 127 000 PLN

2026-05-11 15:25:14Z

Cała Polska — 38 przetargów

Min: 308 PLN Średnia: 41 503 PLN Max: 338 250 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
MAZOWSZE BEZ SMOGU – wykonanie audytów energetycznych w jednorodzinnych gospodarstwach domowych na terenie miasta i gminy Pilawa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Pilawa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582345

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Wyzwolenia

1.5.2.) Miejscowość: Pilawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-440

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@pilawa.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pilawa.com.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

MAZOWSZE BEZ SMOGU – wykonanie audytów energetycznych w jednorodzinnych gospodarstwach domowych na terenie miasta i gminy Pilawa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c4c998a8-e482-4c6e-a86f-9bdcee9c6990

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00222895

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00019738/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Mazowsze bez smogu

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Mazowsza, FEMA.02.05-IP.01-0505/24

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pilawa.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://pilawa.ezamawiajacy.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 2. Pytania do SWZ należy zadawać za pośrednictwem platformy zakupowej zamawiającego przez link: https://pilawa.ezamawiajacy.pl Instrukcja korzystania z systemu jest dostępna pod wyżej wskazanym adresem.
3. Oferta wraz z załącznikami musi być złożona w postaci elektronicznej w systemie informatycznym dostępnym pod adresem https://pilawa.ezamawiajacy.pl
4. Za datę złożenia oferty, przekazania wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich przekazania na platformę zakupową zamawiającego, opisane zostały w Instrukcji dla wykonawców która jest udostępniana na platformie zakupowej zamawiającego.
5. Wymagania dotyczące zasad rejestracji oraz minimalnych parametrów technicznych wymaganych od wykonawcy przy wykorzystywaniu systemu do elektronicznej komunikacji z wykonawcami.
Oferta wraz z załącznikami musi zostać złożona w postaci elektronicznej. Złożenie oferty wymaga do Wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania w systemie informatycznym dostępnym pod adresem https://pilawa.ezamawiajacy.pl , zgodnie z poniższą kolejnością. Rejestracja wykonawcy trwa maksymalnie do 2 dni roboczych. Mając to na uwadze, zamawiający zaleca wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia oferty w postaci elektronicznej. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl , gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca biorący udział w postępowaniu prowadzonym drogą elektroniczną w systemie zakłada konto, wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia oferty w postępowaniu.
6. Zamawiający wskazuje informacje, o których mowa w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie użycia środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz udostępnienia i przechowywania dokumentów elektronicznych, dotyczące systemu dostępnego pod adresem https://pilawa.ezamawiajacy.pl :

• komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta
• Wybrana przeglądarka wspierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge
7. Podłączenie do Internetu: min. 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe);

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: IBiGN.ZP.271.8.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie 28 audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w gospodarstwach domowych, w tym w gospodarstwach zamieszkiwanych przez osoby ubogie energetycznie, z terenu miasta i gminy Pilawa, realizowanych w ramach projektu partnerskiego „Mazowsze bez smogu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, planowanego do realizacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza na lata 2021-2027.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71314300-5 - Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

- Na potwierdzenie ppkt.1 i 2 Zamawiający uzna warunek za spełniony w przypadku, gdy Wykonawca przedłoży oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu z postępowania oraz spełnia warunki zamówienia oraz złoży wymagane dokumenty;
- Zamawiający nie stawia warunku w zakresie potwierdzenia kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile to wynika z osobnych przepisów.
- Na potwierdzenie zdolności technicznej lub zawodowej i doświadczenia do realizacji zamówienia, Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek posiadania doświadczenia zawodowego, jeżeli w okresie poprzednich 3 lat, jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie zrealizował co najmniej 2 (dwa) zadania polegające na przeprowadzeniu co najmniej 15 audytów energetycznych budynków jednorodzinnych, w każdym zadaniu

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-05-08 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://pilawa.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-05-08 10:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-06-06

2026-04-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
29.04.2026
Termin składania ofert
08.05.2026 08:00
Wartość umowy
41 238 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71314300-5 - Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej
71314300-5 (Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej)

Okres realizacji

do 2026-11-30