Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 838 768 PLN

Modernizacja dróg gminnych

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00366616

Numer referencyjny: UG.271.20.2026

Zamawiający

Gmina Jarosław

Piekarska 5

37-500 Jarosław, Podkarpackie

NIP: 7922032621

REGON: 650900482

Opis przedmiotu zamówienia

12.1. Główny przedmiot. Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest modernizacja dróg gminnych. 12.2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 7 do SWZ. 12.3. Wymagania (obowiązki, zadania, zobowiązania) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących - załącznik nr 7 do SWZ oraz w zakresie uzupełniającym (t. j. nie uregulowanym w niniejszej SWZ oraz w załączniku nr 7 do SWZ).

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji i rękojmi 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
BUD - TRANS SP. Z O.O. Jarosław NIP 7922321503

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 BUD - TRANS SP. Z O.O. (Jarosław) Umowa podpisana 1 838 768 PLN 1 838 768 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podkarpackie — na podstawie 179 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)

Najniższa cena

29 609 PLN

Średnia cena

878 870 PLN

Najwyższa cena

8 305 742 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Drak-Bud Spółka z o.o. Krówniki 95b 11 250 443 PLN 2 754 874 PLN
Rejon Budowy Dróg i Mostóww Krosnie sp. z o.o. Krosno 6 417 927 PLN 1 253 781 PLN
REKRO Karolina Michalcewicz Dybawka 4 303 273 PLN 1 213 092 PLN
F.U.H. Sławex Sławomir Pierożak Grabownica Starzeńska 4 656 009 PLN 1 312 019 PLN
PRZEDSIEBIORSTWO DROGOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Staszów 4 - -
Zakład Usług Miejskich Sp. z o. o. Dębica 4 827 031 PLN 1 810 189 PLN
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle Jasło 4 492 865 PLN 2 025 461 PLN
Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o.o. Krosno 4 3 265 088 PLN 9 795 264 PLN
BUD - TRANS SP. Z O.O. Wierzbna 4 78 418 PLN 271 821 PLN
EUROVIA Polska S.A. Bielany Wrocławskie, ul. Irysowa 1, 55-040 Kobierzyce Bielany Wrocławskie 3 2 326 058 PLN 4 652 117 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Przebudowa drogi „Do Bargieła” w Błażkowej wzdłuż działek 1535/2, 1548/9, 1548/13, 1539/2 w km 0+158-0+387

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle, ul. Jana Pawła II 30, 38-200 Jasło -

2026-09-03 11:01:43Z

Modernizacja dróg gminnych

BUD - TRANS SP. Z O.O. 1 838 768 PLN

2026-09-03 08:36:08Z

1) Przebudowa drogi gminnej nr 137407R w Bratkowicach; 2) Rozbudowa drogi gminnej nr 108763R w Świlczy; 3) Przebudowa drogi gminnej nr 137203R w Dąbrowie; 4) Przebudowa drogi gm. nr 137617R w Świlczy;

STRABAG Sp. z o.o. 2 348 016 PLN

2026-09-03 06:44:16Z

Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych

FIRMA USŁUGOWO – BUDOWLANA MARIUSZ DRYLA 171 880 PLN

2026-09-02 12:55:37Z

Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego i Specjalistycznego BUDINSTEL Beata Kalamarz 53 979 PLN

2026-09-02 12:55:37Z

Remonty cząstkowe, likwidacja przełomów i odcinkowe wzmocnienie konstrukcji na drogach powiatowych.

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle -

2026-09-02 09:49:21Z

Remont nawierzchni bitumicznych na - drogach wewnętrznych Politechniki Rzeszowskiej

LESZEK KOCHANOWICZ Firma – Usługowo – Handlowo – Produkcyjna 206 989 PLN

2026-09-02 05:56:13Z

Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie: 1. Rokietnica, dz. ewid. nr 2315/7, 2. Rokietnica, dz. ewid. nr 3038

Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg M-BUD Sp. z o. o. 365 775 PLN

2026-09-01 12:48:55Z

"Remont drogi gminnej wewnętrznej dz. nr ewid. 1719/1 w m. Jaślany, gmina Tuszów Narodowy"

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Staszów Sp. z o.o. 242 869 PLN

2026-09-01 07:55:04Z

Budowa chodnika dla pieszych w ciągu drogi powiatowej Nr 1829R Jareniówka – Jabłonica – gr. wojew. – Czermna w m. Jabłonica w ramach zadania inw. pn.: „Budowa chodników przy drogach powiatowych”.

F.T.H.U BAXMAT Andrzej Dobek 214 966 PLN

2026-08-31 12:41:35Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 31 436 PLN Średnia: 921 026 PLN Max: 8 877 498 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja dróg gminnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jarosław

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900482

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piekarska 5

1.5.2.) Miejscowość: Jarosław

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-500

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@ug.jaroslaw.pl.

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminajaroslaw.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dróg gminnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ce2de97f-f82c-40dd-91dc-c3c054fafcfd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00366616

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037621/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja dróg gminnych

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/jaroslaw

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/jaroslaw

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Oferta składana jest pod rygorem
nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Do oferty
Wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie
wskazanym przez zamawiającego w pkt 15 i 16 SWZ - zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ (art. 125 ust. 1
ustawy Pzp). Oświadczenie to stanowi dowód potwierdzający brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w
postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane podmiotowe środki dowodowe. Komunikacja w
postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń
między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp., odbywa się przy użyciu środków
komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy dostępnej na stronie profilu nabywcy
https://platformazakupowa.pl/pn/jaroslaw. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej
zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r., poz. 344). Zgodnie z § 11
Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz
wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego lub konkursie oraz zgodnie z art. 67 ustawy p.z.p., Zamawiający podaje wymagania techniczne związane z
korzystaniem z Platformy: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) komputer
klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z
systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana dowolna przeglądarka
internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0., 4) włączona obsługa JavaScript, 5) zainstalowany program
Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 6) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w
komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8, 7) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz
dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. Czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być
zgody z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu
sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji
elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r., poz. 2452) oraz
Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych
oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 r., poz. 2415) .
Zamawiający zaleca aby nie wprowadzać jakichkolwiek zmian w plikach po podpisaniu ich podpisem kwalifikowanym. Może to
skutkować naruszeniem integralności plików co równoważne będzie z koniecznością odrzucenia oferty w postępowaniu.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Załącznik nr 11 do SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: UG.271.20.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

12.1. Główny przedmiot.
Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest modernizacja dróg gminnych.

12.2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 8 do SWZ.
Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały
w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 7 do SWZ.

12.3. Wymagania (obowiązki, zadania, zobowiązania) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących - załącznik nr 7 do SWZ oraz w zakresie uzupełniającym (t. j. nie uregulowanym w niniejszej SWZ oraz w załączniku nr 7 do SWZ).

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 24.1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami i odpowiadającymi im znaczeniami oraz w następujący sposób będzie oceniał spełnienie kryteriów:

Lp. Opis kryterium oceny Znaczenie (%)
1. Cena 60 %
2. Okres gwarancji i rękojmi 40 %
Razem 100 %

24.2. Oferty będą oceniane metodą punktową w skali punktowej.
CENA - 60 %
Maksymalną ilość punktów w kryterium „Cena” otrzyma oferta z najniższą ceną. Ilość punktów przyznana ofercie w kryterium „Cena” zostanie określona zgodnie ze wzorem:

Cena oferty najtańszej
C = ------------------------------------------- × Kp × Wc
Cena oferty badanej

gdzie:
C - liczba punktów przyznana ocenianej ofercie w kryterium cena,
Kp - współczynnik proporcjonalności = 100,
Wc - waga procentowa dla kryterium „Cena” = 60 %.

24.3. Kryterium OKRES GWARANCJI/RĘKOJMI - 40 % (gdzie okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji).
Okres gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia, w tym m.in.: wykonane roboty budowalne, wbudowane urządzenia/materiały/wyroby budowalne oraz technologie.
Oferta może otrzymać maksymalnie 40 pkt (1 % = 1 pkt) w zakresie kryterium warunki gwarancji.
Złożenie oferty jest jednoznaczne z przyjęciem przez wykonawcę przynajmniej minimalnego okresu gwarancji równego 36 miesięcy od daty odbioru przedmiotu umowy. Zaoferowanie rękojmi i gwarancji na okres krótszy niż 36 miesięcy skutkowało będzie odrzuceniem oferty.

Oferta, w której zadeklarowany zostanie okres rękojmi i gwarancji w liczbie 36 miesięcy otrzyma 0 pkt.
Oferta, w której zadeklarowany zostanie okres rękojmi i gwarancji w liczbie od 37 do 43 miesięcy otrzyma 10 pkt.
Oferta, w której zadeklarowany zostanie okres rękojmi i gwarancji w liczbie od 44 do 51 miesięcy otrzyma 20 pkt.
Oferta, w której zadeklarowany zostanie okres rękojmi i gwarancji w liczbie od 52 do 59 miesięcy otrzyma 30 pkt.
Oferta, w której zadeklarowany zostanie okres rękojmi i gwarancji w liczbie od 60 i więcej miesięcy otrzyma 40 pkt.

Zamawiający przyzna punkty za termin gwarancji nie krótszy niż 36 miesiące i nie dłuższy niż 60 miesięcy. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę okresu gwarancji krótszego niż 36 miesiące jego oferta zostanie odrzucona. W przypadku zaoferowania terminu dłuższego niż 60 miesięcy Zamawiający do porównania przyjmie termin 60 miesięcy, natomiast Wykonawca będzie związany terminem zaoferowanym w ofercie.
Okres rękojmi i gwarancji będzie liczony od daty odbioru robót budowalnych.
W przypadku braku zaoferowania okresu gwarancji i rękojmi Zamawiający uzna,
ze Wykonawca oferuje 36 miesięczny okres.

24.4. Łączna liczba punktów za ofertę = liczba punktów za cenę brutto (maks. 60) + liczba punktów za termin gwarancji i rękojmi (maks. 40).
Opis sposobu obliczenia łącznej oceny ofert:
24.4.1. Łączna ocena punktowa (P) oferty zostanie obliczona według formuły
P = PC + G
gdzie:
PC - ilość punktów przyznanych Wykonawcy w kryterium cena brutto zamówienia,
G - ilość punktów przyznanych Wykonawcy w kryterium „Okres gwarancji
i rękojmi”.
Łączna ilość punktów oferty stanowi sumę ilości punktów przyznanych
w kryterium „CENA” oraz ilości punktów przyznanych w kryterium „OKRES GWARANCJI/RĘKOJMI”.
Oferta, która otrzyma największą łączną ilość punktów zostanie uznana za najkorzystniejszą. Pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z uzyskaną łączną ilością punktów.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;

2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;

3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;

4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli:
a) Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej
1 (słownie: jedną) osobą pełniącą funkcję kierownika budowy/kierownika robót drogowych, która posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa oraz przynależącą do właściwej Izby Samorządu Zawodowego oraz posiadająca co najmniej 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót drogowych,
oraz,
b) Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie zrealizował należycie co najmniej trzy roboty budowalne
(w rozumieniu art. 3 pkt 7 ustawy prawo budowlane) każda polegająca (lub każda obejmująca swoim zakresem) na budowie (w rozumieniu art. 3 pkt 6 ustawy prawo budowlane) lub przebudowie (w rozumieniu art. 3 pkt 7a ustawy prawo budowlane) lub remoncie (w rozumieniu art. 3 pkt 8 ustawy prawo budowlane) dróg o wartości co najmniej 1 000 000,00 zł brutto (słownie: jeden milion zł 00/100) każda z trzech robót budowalnych.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu:  oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych
w oświadczeniu, o którym mowa wart. 125 ust. 1 ustawy Pzp,
w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp,
 zgodnie z załącznikiem nr 10 do SWZ.

W przypadku, gdy wykonawca zamierza powołać się na certyfikat wykonawcy zamówień publicznych w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zobowiązany jest wskazać w treści oświadczenia (załącznik nr 10) dane identyfikujące ten certyfikat, w szczególności podmiot certyfikujący, numer certyfikatu oraz zakres udzielonej certyfikacji.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie
do dysponowania tymi osobami (wzór wykazu stanowi załącznik nr 4
do SWZ),
b) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy -
w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami,
o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest
w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty (wzór wykazu robót stanowi załącznik nr 9 do SWZ).

Wykonawca, zamiast podmiotowego środka dowodowego, o którym mowa w lit. „a” i „b” może złożyć ważny certyfikat wykonawcy zamówień publicznych potwierdzający jego zdolność techniczną lub zawodową
w zakresie i na poziomie wymaganym przez Zamawiającego. Jeżeli złożony certyfikat nie potwierdza pełnego zakresu wymaganego warunku udziału, wykonawca zobowiązany jest uzupełnić brakujący zakres tradycyjnym podmiotowym środkiem dowodowym (metoda hybrydowa).

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

19.5.1. formularz ofertowy - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ,
19.5.2. oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków
w postępowaniu w zakresie wskazanym w pkt 19.2 SWZ - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ,
19.5.3. oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ (jeżeli dotyczy),
19.5.4. oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z którego wynika, które roboty budowlane lub dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy; wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ (jeżeli dotyczy),
19.5.5. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ (jeżeli dotyczy),
19.5.6. pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie
do reprezentowania wykonawcy - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów,
o których mowa w ppkt 19.7.2. Warunek ten dotyczy również odpowiednio osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się
o udzielenie zamówienia publicznego oraz podwykonawców. Pełnomocnictwo to musi w swej treści jednoznacznie wskazywać uprawnienie
do podpisania oferty (jeśli dotyczy),
19.5.7. zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa (jeżeli dotyczy),
19.5.8. wykaz rozwiązań równoważnych Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych z jego opisem lub normami (jeżeli dotyczy).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego oferta przedstawiona przez dwóch lub więcej Wykonawców (współpartnerów) wchodzących w skład konsorcjum lub spółki cywilnej musi być przedstawiona, jako jedna oferta, od jednego podmiotu i spełniać następujące wymagania:
1) Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika (lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich
w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Umocowanie należy przedłożyć wraz z ofertą – treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania,
2) wszelka korespondencja będzie prowadzona przez zamawiającego wyłącznie
z pełnomocnikiem (liderem),
3) jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, zostanie wybrana, zamawiający zastrzega możliwość żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, przedłożenia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców,
4) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia
z postępowania oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy
z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie,
5) wypełniając formularz oferty, jak również inne dokumenty powołujące
się na „Wykonawcę” należy wpisać dane dotyczące wszystkich współpartnerów, a nie ich pełnomocnika - lidera lub jednego ze współpartnerów,
6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane lub dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

26.1. Projektowane postanowienia umowy stanowią załącznik nr 7 do SWZ.
Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją przez wykonawcę projektowanych postanowień umowy.
26.2. Zmiana postanowień umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie,
w formie aneksu do niniejszej umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany. Zmiany nie mogą naruszać postanowień zawartych w art. 455 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454 - 455 p.z.p. oraz wskazanym w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-12 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/jaroslaw

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-12 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-10

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Protokół, oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w postępowaniu o zamówienie publiczne są jawne.
Jeśli oferta zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o
zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca powinien nie później niż w terminie składania ofert, zastrzec, że nie
mogą one być udostępnione oraz wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca, w
celu utrzymania w poufności tych informacji,
powinien przekazać je w wydzielonym
i odpowiednio oznaczonym pliku. Zamawiający udostępni na wniosek zainteresowanego jawną część dokumentacji.
Zastrzeżenie informacji, które nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa
w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji będzie traktowane, jako bezskuteczne i skutkować będzie ich
odtajnieniem.
Podstawy wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 108 ust. 1 p.z.p.
i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach
w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
(obligatoryjne) oraz podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 109 p.z.p. (fakultatywne).
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku
do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych:
1) w art. 108 ust. 1 ustawy p.z.p.,
2) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach
w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - przez
okres trwania okoliczności określonych w tym przepisie,
3) Zamawiający nie przewiduje wykluczenia wykonawcy na postawie art. 109 ust. 1 ustawy p.z.p.
Zamawiający stawia wymóg w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy
osób wykonujących wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonywanie polega na wykonywaniu
pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.
Wykonawca przed zawarciem umowy zobowiązany jest wyplenić zobowiązania wynikające z pkt 28.4. SWZ. Dokumenty
należy dostarczyć w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, ewentualnie w formie tradycyjnej z podpisem własnoręcznym.
Dokumenty należy dostarczyć w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub
podpisem osobistym, ewentualnie w formie tradycyjnej z podpisem własnoręcznym.
Niedopełnienie tych formalności stanowić będzie uchylenie się przez Wykonawcę od zawarcia umowy.
2026-07-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.07.2026
Termin składania ofert
12.08.2026 08:00
Wartość umowy
1 838 768 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233140-2 - Roboty drogowe
45233140-2 (Roboty drogowe) 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Okres realizacji

90 dni