Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

„Modernizacja i przebudowa Stadionu Miejskiego w Iławie wraz z infrastrukturą towarzyszącą”

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00418160

Zamawiający

GMINA MIEJSKA IŁAWA

Iława, Warmińsko-mazurskie

NIP: 7441660083

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

14-260 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Lubawskie Predsiębiorstwo Budowlane Sp. z o. o. Lubawa 7441812305

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Lubawskie Predsiębiorstwo Budowlane Sp. z o. o. (Lubawa) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Warmińsko-mazurskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7)

Najniższa cena

29 791 PLN

Średnia cena

1 733 285 PLN

Najwyższa cena

14 927 462 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
SORTED SP. Z O. O. Chyliczki 5 - -
WARMIŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE "ROMBUD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Olsztyn 4 - -
Jan Fronczak Zakład Usługowo Handlowy FRONTDOM Krzynowłoga Mała 3 - -
DS.KONSTRUKTION Sp. z o. o. Olsztyn 3 - -
Spółdzielnia Wielobranżowa NIEGOCIN Giżycko 2 682 500 PLN 682 500 PLN
Rantech Sp. z o.o. Olsztyn 2 395 122 PLN 790 243 PLN
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "SANDER" Rafał Trzpioła Elbląg 2 - -
Budowa i Utrzymanie Dróg Robert Juszczyński Olsztyn 2 - -
Dariusz Załuska Usługi Ogólnobudowlane i Remontowe Ostrołęka 2 13 713 385 PLN 13 713 385 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWEM BUDOWNICTWA OGÓLNEGO PEDBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Olsztyn 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Rozbudowa budynku Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach o dwukondygnacyjne skrzydło dydaktyczno-rehabilitacyjne wraz z windą oraz niezbędną infrastrukturą

Bog-Dach Sp. z o.o. 1 905 890 PLN

2026-09-03 07:00:13Z

„Modernizacja i przebudowa Stadionu Miejskiego w Iławie wraz z infrastrukturą towarzyszącą”

Lubawskie Predsiębiorstwo Budowlane Sp. z o. o. -

2026-09-02 10:07:29Z

Przebudowa dwóch przepustów w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 511

BUDOKOP Piotr Głodowski -

2026-09-02 10:01:20Z

Remont części pomieszczeń przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w SK MSWiA z WMCO w Olsztynie

TECH-BUD OLSZTYN SP. Z O. O. 236 807 PLN

2026-09-02 09:06:24Z

Rozbudowa systemu zabezpieczenia technicznego, systemów elektronicznych służących zapewnieniu dostępu do obiektów dydaktycznych i nadzoru nad bezpieczeństwem - Warszawska 30

IT-One Sebastian Jasnoch -

2026-09-02 08:55:34Z

Modernizacja budynku Starostwa Powiatowego w Olsztynie

Przedsiębiorstwo Budowlane MARYBUD Marianna Kwiatkowska -

2026-09-02 08:50:50Z

Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” w Bisztynku w formule „zaprojektuj i wybuduj”

P.H.U. Antoni Rutkowski 1 327 170 PLN

2026-09-02 05:38:29Z

„Remont łazienek i instalacji wodno-kanalizacyjnej w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Giżycku.”

Dariusz Raubo Usługi Dźwigowe i Ogólnobudowlane, Mała Gastronomia, Tora-Med Wspólnik Spółki Cywilnej -

2026-09-01 12:12:00Z

Remont drogi powiatowej Nr 1613N na odcinku Bielawy – Nowa Wieś Wlk.

Przedsiębiorstwo Transportowo - Handlowe WAPNOPOL Adam Nowakowski -

2026-09-01 09:56:52Z

Adaptacja budynku gospodarczego na cele magazynowe

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. 430 515 PLN

2026-09-01 07:39:36Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 100 PLN Średnia: 1 095 633 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Modernizacja i przebudowa Stadionu Miejskiego w Iławie wraz z infrastrukturą towarzyszącą”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA IŁAWA

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743456

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Niepodległości 13

1.4.2.) Miejscowość: Iława

1.4.3.) Kod pocztowy: 14-200

1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umilawa.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.umilawa.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4785f264-24ac-11ef-a458-c2a7c3d67e03

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418160

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00367797

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Modernizacja i przebudowa Stadionu Miejskiego w Iławie wraz z infrastrukturą towarzyszącą”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie I Etapu robót budowlanych polegających na rozbiórce istniejącej trybuny i budowie nowej trybuny głównej z zadaszeniem i zapleczem socjalno-magazynowym pod trybuną oraz przygotowanie części infrastruktury niezbędnej do realizacji kolejnych etapów inwestycji w szczególności m.in.:
1) Rozbiórkę istniejącej trybuny głównej,
2) Demontaż i rozbiórkę istniejącego ogrodzenia przy trybunie głównej.
3) Budowę nowej trybuny wraz z zadaszeniem i zapleczem socjalno-magazynowym wyposażonej we wszystkie instalacje wewnętrzne i zewnętrzne niezbędne do samodzielnego funkcjonowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem w tym m.in.: instalacja wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, elektryczna, ogrzewania, teletechniczna i monitoringu
4) Budowę ogrodzenia boiska piłkarskiego od strony trybuny głównej
5) Przebudowę układu komunikacyjnego: droga dojazdowa i plac manewrowy pomiędzy trybuną główną, istniejącym budynkiem klubowym, boiskiem treningowym o nawierzchni ze sztucznej trawy i połączenie z istniejącym układem komunikacyjnym
6) Budowę infrastruktury technicznej m. in.: oświetlenie, monitoring, instalacja fotowoltaiczna, uzbrojenie podziemne w tym m.in.: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, hydranty przeciwpożarowe z podłączeniem do sieci, przyłącze teletechniczne i instalacja monitoringu, przyłącze elektryczne wraz z oświetleniem i wykonanie instalacji do podłączenia oświetlenia płyty głównej boiska przy trybunie (przygotowanie do postawienia i podłączenia 2 słupów z jupiterami w tym fundamenty) z możliwością wykonania instalacji oświetleniowej boiska głównego i bocznego w kolejnych etapach, przygotowanie części infrastruktury niezbędnej dla realizacji kolejnych etapów inwestycji
7) Wycinka drzew i krzewów kolidujących z zakresem inwestycji przewidzianych w I Etapie robót
8) Nasadzenia zieleni w zakresie I Etapu
9) Zaleca się dokonanie wizji lokalnej przed złożeniem oferty.
10) Wykonawca zapewni obsługę geodezyjną budowy obiektu oraz wykona geodezyjną inwentaryzację powykonawczą.
11) Wykonawca wykona dokumentację powykonawczą (2 egz. w wersji papierowej oraz 1 w wersji elektronicznej na płycie CD, w formacie PDF).
12) Pozwolenie na użytkowanie dla I etapu inwestycji
13) Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z załączoną dokumentacją projektową, Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWIORB), przedmiarem robót, SWZ oraz sztuką budowlaną a w szczególności.
14) Wykonawca zobowiązany jest do wykupu drewna pozyskanego z wycinki. Zmawiający dokona szacunku drewna na podstawie wyciętych drzew (dotyczy drzew wymagających uzyskania zezwolenia), a Wykonawca zakupi drewno zgodnie z wyceną. Koszt wykupu drewna należy uwzględnić w ofercie.
15) Wykonawca zobowiązany jest do zagospodarowania materiałów rozbiórkowych w sposób przewidziany art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.),
16) Minimalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy. Oferta z okresem gwarancji krótszym niż 36 m-cy zostanie uznana za niezgodną z warunkami zamówienia, a co za tym idzie, odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy pzp.
17) Inwestycja dofinansowana jest w ramach RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-10

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

19 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Lubawskie Predsiębiorstwo Budowlane Sp. z o. o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7441812305

4.3.3.) Ulica: Kopernika 65

4.3.4.) Miejscowość: Lubawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 14-260

4.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 22498250,71 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00493091/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 6

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 1 do umowy – na podstawie §13 ust. 1 i ust. 3 pkt. 24) – zmiana kierownika budowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Aneks nr 1 do umowy – na podstawie §13 ust. 1 i ust. 3 pkt. 24) – zmiana kierownika budowy

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 2 do umowy – na podstawie §13 ust. 1 i ust. 3 pkt. 24) – zmiana kierownika robót elektrycznych oraz dodanie drugiego kierownika robót sanitarnych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Aneks nr 2 do umowy – na podstawie §13 ust. 1 i ust. 3 pkt. 24) – zmiana kierownika robót elektrycznych oraz dodanie drugiego kierownika robót sanitarnych

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 3 - na podstawie §13 ust. 1 i ust. 2 pkt 3), 7), 12), 15) umowy – zmianie uległ termin zakończenia robót budowlanych do 20 czerwca 2026 r..

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Aneks nr 3 - na podstawie §13 ust. 1 i ust. 2 pkt 3), 7), 12), 15) umowy – zmianie uległ termin zakończenia robót budowlanych do 20 czerwca 2026 r..

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 4 - na podstawie §13 ust. 3 pkt 30) umowy – wykonanie robót dodatkowych – wzrost wysokości wynagrodzenia o 963 378,72 zł brutto; zmianie uległ termin zakończenia robót budowlanych do 3 lipca 2026 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Aneks nr 4 - na podstawie §13 ust. 3 pkt 30) umowy – wykonanie robót dodatkowych – wzrost wysokości wynagrodzenia o 963 378,72 zł brutto; zmianie uległ termin zakończenia robót budowlanych do 3 lipca 2026 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 963378,72

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 5

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 5 - na podstawie §13 ust. 1,i ust. 2 pkt 3) umowy – zmianie uległ termin zakończenia robót budowlanych do 15 sierpnia 2026 r..

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Aneks nr 5 - na podstawie §13 ust. 1,i ust. 2 pkt 3) umowy – zmianie uległ termin zakończenia robót budowlanych do 15 sierpnia 2026 r..

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 6

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Aneks nr 6 - na podstawie §13 ust. 1 i ust. 3 pkt 30) umowy – wykonanie robót dodatkowych – wzrost wysokości wynagrodzenia o 580 943,99 zł brutto

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Aneks nr 6 - na podstawie §13 ust. 1 i ust. 3 pkt 30) umowy – wykonanie robót dodatkowych – wzrost wysokości wynagrodzenia o 580 943,99 zł brutto

5.4.6.) Wartość zmiany: 580943,99

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 24042573,42 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7
45000000-7 (Roboty budowlane) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne) 45111100-9 (Roboty w zakresie burzenia) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej) 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków) 45212221-1 (Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych) 45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane) 45223000-6 (Roboty budowlane w zakresie konstrukcji) 45261000-4 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45340000-2 (Instalowanie ogrodzeń płotów i sprzętu ochronnego) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45233226-9 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych) 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni)