Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 09:00 (Jutro)
Modernizacja sieci informatycznej w celu dostosowania do wymagań NIS2
Numer referencyjny: ZZP.260.11.2026
Zamawiający
Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych
Sołtana 7
05-400 Otwock, Mazowieckie
NIP: 5321793099
REGON: 017471611
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne)
Najniższa cena
16 PLN
Średnia cena
252 749 PLN
Najwyższa cena
958 910 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| COMPRO SYSTEM IT Sp. z.o.o. Katowice | 4 | 12 288 PLN | 12 288 PLN |
| Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. Kraków | 3 | - | 16 064 PLN |
| Onex Group P.S.A. Warszawa | 2 | 23 406 PLN | 23 406 PLN |
| KC96 s.r.o. Klatovy | 2 | - | - |
| Betacom S.A. Warszawa | 2 | 294 214 PLN | 294 214 PLN |
| Decsoft S.A. Warszawa | 2 | 123 861 PLN | 247 722 PLN |
| RESTOR P.ANTON, A.CZAPSKI, T.ROSTROPOWICZ SPÓŁKA JAWNA Warszawa | 2 | 93 946 PLN | 187 891 PLN |
| Getinge Polska Sp. z o.o Warszawa | 2 | - | 1 020 162 PLN |
| AVL List GmbH Graz | 2 | - | 257 395 PLN |
| TRANSITION TECHNOLOGIES PSC S.A. Łódź | 2 | 449 188 PLN | 449 188 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa oprogramowania komputerowego
2026-09-02 06:14:12Z
Dostawa i wdrożenie systemu analizy logów.
2026-09-01 06:42:35Z
Dostawa i instalacja systemu PACS
2026-08-31 12:20:54Z
Dostawa i wdrożenie systemu do gromadzenia danych transportowych.
2026-08-31 11:34:26Z
Dostawa rocznych subskrypcji licencji LabVIEW for Academic Use oraz Multisim AVL
2026-08-31 09:03:06Z
Przedmiotem zamówienia jest zakup licencji bezpieczeństwa dla urządzenia FortiGate 200F oraz przedłużenie wsparcia serwisowego i gwarancyjnego dla serwerów Dell
2026-08-31 08:57:33Z
Przedmiotem zamówienia jest zakup licencji bezpieczeństwa dla urządzenia FortiGate 200F oraz przedłużenie wsparcia serwisowego i gwarancyjnego dla serwerów Dell
2026-08-31 08:57:33Z
dostawa, wdrożenie oraz uruchomienie oprogramowania aplikacyjnego realizującego funkcjonalność systemu kopii zapasowych, wraz z udzieleniem licencji na jego użytkowanie
2026-08-27 17:51:09Z
Zakup i wdrożenie oprogramowania oraz zakup agregatu prądotwórczego w ramach projektu grantowego pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”
2026-08-27 12:21:11Z
Zakup i wdrożenie oprogramowania oraz zakup agregatu prądotwórczego w ramach projektu grantowego pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”
2026-08-27 12:21:11Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00398490 z dnia 2026-08-19 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Modernizacja sieci informatycznej w celu dostosowania do wymagań NIS2
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017471611
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sołtana 7
1.5.2.) Miejscowość: Otwock
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-400
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zuop@zuop.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zuop.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja sieci informatycznej w celu dostosowania do wymagań NIS2
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-453ac104-bfc2-40f4-8de8-555f342f8d45
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398490
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/zuop3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/zuop
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://platformazakupowa.pl/pn/zuop
3.7.) Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne: https://platformazakupowa.pl/pn/zuop
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna RODO zawarta jest w rozdziale XVI. SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZZP.260.11.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja sieci informatycznej w celu dostosowania do wymagań NIS2.
4.2.6.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
48820000-2 - Serwery
32420000-3 - Urządzenia sieciowe
79417000-0 - Usługi doradcze w zakresie bezpieczeństwa
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1) Zdolności do występowania w obrocie prawnym:Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie.
2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada:
a) wdrożony i certyfikowany przez akredytowaną jednostkę certyfikującą System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001: 2023 lub równoważny,
b) wdrożony i certyfikowany przez akredytowaną jednostkę certyfikującą System Zarządzania Jakością ISO 9001: 2015 lub równoważny,
c) Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego co najmniej trzeciego stopnia lub równoważny.
3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie.
4) W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się doświadczeniem należytego wykonania w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej:
3 zamówień, których przedmiotem było wykonanie audytu cyberbezpieczeństwa,
z uwzględnieniem wymagań NIS2 w przedsiębiorstwach użyteczności publicznej;
1 zamówienia, którego przedmiotem było dostosowanie systemu bezpieczeństwa organizacji do wymogów NIS2 w przedsiębiorstwie użyteczności publicznej;
1 zamówienia z zakresu bezpieczeństwa informacji lub bezpieczeństwa teleinformatycznego w przedsiębiorstwie użyteczności publicznej o wartości przekraczającej 200.000,00 zł netto.
b) Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować min 5 osobowym zespołem, który będzie uczestniczyć
w wykonaniu zamówienia, spełniającymi następujące wymagania:
Kierownik projektu - 1 osoba posiadająca kwalifikacje i doświadczenie zawodowe:
• Certyfikat potwierdzający wiedzę z zakresu zarządzania projektami – Prince2 Practitioner lub równoważny;
• Certyfikat CISM lub CISA lub CISSP lub równoważny;
• posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie kierowania projektami w zakresie projektów związanych z podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa informacji lub zgodności z wymaganiami prawnymi (np. NIS, NIS2, ISO/IEC 27001, KSC).
Eksperci: Co najmniej 4 osoby, które jako zespół posiadają następujące certyfikaty:
• certyfikat CISM lub równoważny - co najmniej 2 osoby;
• certyfikat CISA lub równoważny – co najmniej 2 osoby;
• certyfikat CEH lub równoważny – co najmniej 1 osoba;
• certyfikat CISSP lub równoważny – co najmniej 1 osoba;
• certyfikat CompTIa Security + lub równoważny;
• certyfikat audytora wiodącego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001:2023 wydany przez akredytowaną jednostkę certyfikującą lub równoważny – co najmniej 3 osoby;
• certyfikat audytora wiodącego Systemu Zarządzania Ciągłością Działania wydany przez akredytowaną jednostkę certyfikującą lub równoważny – co najmniej 3 osoby.
Jako certyfikat równoważny zamawiający rozumie posiadanie certyfikatów analogicznych do zakresu wskazanych certyfikatów tj. dotyczących analogicznej dziedziny merytorycznej, analogicznego stopnia poziomu kompetencji, analogicznego poziomu doświadczenia zawodowego wymaganego dla otrzymania danego certyfikatu itp.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowychSEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia został zawarty w projektowanych postanowieniach umowystanowiących Załącznik 2 do SWZ
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-28 10:30
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/zuop
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-28 11:00
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 19.08.2026
- Termin składania ofert
- 04.09.2026 09:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.4
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
3 miesiące