Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Modernizacja Szkoły Filialnej przy ul. Arkuszowej 202, Szkoły Podstawowej Nr 273 przy ul. J. Balcerzaka 1 w Warszawie – Etap II modernizacja budynku szkoły

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00394745

Zamawiający

Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany

Warszawa, Mazowieckie

NIP: 01525964000041

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

05-091 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
A&M DEVELOPMENT Sp. z o.o. Ząbki 1251713399

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 A&M DEVELOPMENT Sp. z o.o. (Ząbki) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 47 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45111300-1)

Najniższa cena

59 PLN

Średnia cena

1 024 828 PLN

Najwyższa cena

3 179 568 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
AKOJ Sp. z o.o. Konotopa 2 119 310 PLN 119 310 PLN
Zakład Ogólno Budowlany Stolarstwo Dariusz Kąkol Górki 2 188 195 PLN 188 195 PLN
ARW Sp. z o.o. Lipinki 2 297 815 PLN 595 630 PLN
N- BUD BOROWSKI Zielonka 2 - -
AMOZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 1 - -
Zakład Remontowo-Budowlany s.c. Andrzej Bogucki, Adam Bogucki Warszawa 1 144 372 PLN 144 372 PLN
Ekoprojekt Warszawa sp. z o.o. Warszawa 1 489 540 PLN 489 540 PLN
INTERO SERWIS SP. Z O.O. WARSZAWA 1 2 419 410 PLN 2 419 410 PLN
COMFORT-THERM Sp. z o. o. Płońsk 1 984 000 PLN 984 000 PLN
"AG-COMPLEX" Sp. z o.o. Warszawa 1 744 132 PLN 744 132 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont pomieszczeń biurowych nr 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze oraz pomieszczeń biurowych 225-234 na II piętrze w budynku MEN przy al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie

A&A BUDOWNICTWO SP. z o.o. Sp. Komandytowa -

2026-08-27 12:27:09Z

Rozbiórka skateparku w Parku Herberta w Warszawie

AKOJ Sp. z o.o. 119 310 PLN

2026-08-19 05:55:55Z

Remont podłóg w pokojach mieszkalnych w Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy przy ul. Sienkiewicza 37

Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe BUDOMAS Zbigniew Masłowski 72 497 PLN

2026-08-18 14:42:07Z

Modernizacja Szkoły Filialnej przy ul. Arkuszowej 202, Szkoły Podstawowej Nr 273 przy ul. J. Balcerzaka 1 w Warszawie – Etap II modernizacja budynku szkoły

A&M DEVELOPMENT Sp. z o.o. -

2026-08-17 12:54:17Z

Przygotowanie dokumentacji projektowej oraz rozbiórka trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych w formule zaprojektuj i wyburz – Dudziarska 40, 40 A, 40 B

Tree Capital Sp. z o.o. 1 473 540 PLN

2026-08-12 12:30:55Z

rewitalizacja terenu podwórka w rejonie ulicy Okopowej i Karolkowej w Warszawie.

DELTA S.A. 3 179 568 PLN

2026-08-12 07:31:18Z

Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie i adaptacji pomieszczeń w Budynku Głównym

GRUPA KKMJ JACEK JAWORSKI 481 920 PLN

2026-08-11 09:46:19Z

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utwardzenie placu pod tereny rekreacyjne wraz z budową elementów małej architektury

MARCBUD Marek Baran 495 935 PLN

2026-08-07 10:34:27Z

Budowa Żłobka Maluch Plus „ Słoneczny Zakątek” Filia w Brzózie

ARCHIBUD Małgorzata Pluta -

2026-07-24 06:57:45Z

Zadanie 1 - Rozbiórka powierzchni uszczelnionych i wykonanie nasadzeń terenie działki nr 352 obr. 65, Zadanie 2 - Remont nawierzchni boiska i zagospodarowanie terenu działek 351/1, 355 obr. 65

"AG-COMPLEX" Sp. z o.o. 744 132 PLN

2026-07-23 07:55:29Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 25 602 PLN Średnia: 1 117 573 PLN Max: 8 897 245 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja Szkoły Filialnej przy ul. Arkuszowej 202, Szkoły Podstawowej Nr 273 przy ul. J. Balcerzaka 1 w Warszawie – Etap II modernizacja budynku szkoły

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000041

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: S. Żeromskiego 29

1.4.2.) Miejscowość: Warszawa

1.4.3.) Kod pocztowy: 01-882

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bielany.zamowienia@um.warszawa.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88a5d6ac-67d4-11ec-ae77-fe331fedffdc

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394745

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/BZP 00334188/01

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Modernizacja Szkoły Filialnej przy ul. Arkuszowej 202, Szkoły Podstawowej Nr 273 przy ul. J. Balcerzaka 1 w Warszawie – Etap II modernizacja budynku szkoły

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem inwestycji jest modernizacja budynku szkoły podstawowej przy ul. Arkuszowej 202 w Warszawie będącej filią Szkoły Podstawowej nr 273 przy ul. Balcerzaka w Warszawie (Budynek szkoły – 2 kondygnacje naziemne i 1 podziemna; kubatura 10 100 m3).
Celem inwestycji jest poprawa stanu technicznego budynku oraz dostosowanie budynku do aktualnych wymagań ochrony pożarowej, dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz do aktualnych potrzeb funkcjonalnych.
Zakres inwestycji obejmuje lokalne przebudowy wnętrza budynku, w szczególności pomieszczeń sanitarnych, bloku żywienia itp., budowę windy, przebudowy wejść, wymianę instalacji technicznych w budynku, oraz remont ogólnobudowlany.
Lokalizacja, funkcja (budynek szkolny), gabaryty i charakterystyczne parametry obiektu pozostają bez zmian.
Zakres prac wykonanych w I etapie - izolacja i docieplenie ścian fundamentowych zewnętrznych, instalację kanalizacyjną zewnętrzną i drenażową, ciągi piesze oraz parkingi, oświetlenie chodników.
6.3. Lokalizacja (adres inwestycji):
Warszawa, ul. Arkuszowa 202, działka nr ewid. 34/4 w obrębie 7-12-06; powierzchnia działki: 0,67 ha.
6.4. Zakres prac, w szczególności obejmuje:
1. Budynek szkoły – roboty budowlane:
a) Prace rozbiórkowe wewnątrz budynku.
b) Prace rozbiórkowe na zewnątrz budynku.
c) Prace wykończeniowe wewnątrz budynku:
- izolacje poziome ścian
- wykonanie posadzek na poszczególnych kondygnacjach
- wykonanie tynków, okładzin ścian i sufitów.
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.
d) Prace wykończeniowe zewnętrzne - docieplenie elewacji.
2. Budynek szkoły – roboty instalacyjne:
a) Technologia kuchni.
b) Instalacje sanitarne wewnętrzne: instalacja wod-kan, instalacje centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, kotłownia w zakresie rozdzielni ciepła, instalacja gazu – poza kotłownią, instalacje wentylacji mechanicznej. Prace rozbiórkowe instalacji sanitarnych.
c) Instalacje elektryczne, instalacje teletechniczne, instalacje systemów alarmowych i anten. Prace rozbiórkowe instalacji elektrycznych.
3. Instalacje elektryczne, instalacje teletechniczne, instalacje systemów alarmowych i anten.
Ponadto:
4. Opracowanie dokumentacji powykonawczej po zakończeniu realizacji przedmiotu zamówienia –
2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w formie cyfrowej.
6.5. Dostępność dla osób niepełnosprawnych
Przedmiot zamówienia ma być dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników obiektu. Wymagane jest zapewnienie dostępu wraz z możliwością użytkowania przez osoby o ograniczonej mobilności i percepcji, zgodnie z Zarządzeniem nr 1682/2017 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 23 października 2017r. w sprawie tworzenia na terenie Miasta Stołecznego Warszawy dostępnej przestrzeni, tym infrastruktury dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób o ograniczonej mobilności i percepcji.
6.6. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia (klauzule społeczne):
Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wymaga zatrudnienia (pod pojęciem „zatrudnionych” należy rozumieć nowo zatrudnionych jak również już zatrudnionych pracowników) przez WYKONAWCĘ lub PODWYKONAWCĘ do realizacji niniejszego zamówienia osób na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 par. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeksu Pracy (Dz. U. 2019 poz. 1040 z późn. zm.) do wykonywania n/w czynności:
1) roboty rozbiórkowe;
2) roboty remontowe i renowacyjne;
3) roboty w zakresie pokrywania podłóg i ścian;
4) roboty w zakresie stolarki budowlanej;
5) roboty instalacyjne elektryczne i teletechniczne;
6) roboty instalacyjne kanalizacyjne i hydrauliczne;
7) roboty instalacyjne w budynkach;
8) roboty wodno-kanalizacyjne i sanitarne;
9) roboty w zakresie instalowania urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodzących;
10) roboty w zakresie instalowania wentylacji;
11) roboty malarskie i tynkarskie;
12) ocieplenie ścian;
13) roboty wykończeniowe;
Sposób weryfikacji zatrudnienia osób do ww. czynności oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy – stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
6.7. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA określa:
1) Projektowane postanowienia umowy – stanowiące załącznik nr 4 do SWZ
oraz dokumentacją projektową, składającą się z:
2) Projekt budowlany (do wykorzystania w zakresie robót wewnętrznych) składający się z:
- Projektu Architektoniczno-Budowlany (zał. nr 9 do SWZ),
- Projektu Budowlanego – Uzgodnienia i Załączniki (zał. nr 10 do SWZ)
3) Projekt techniczny składający się z TOMU IV, V, VII, VIII oraz instalacji sanitarnych wewnętrznych:
- TOM IV – Architektura i Konstrukcja (zał. nr 11 do SWZ)
- TOM V – Instalacje Wentylacji Mechanicznej (zał. nr 12 do SWZ)
- TOM VII – Instalacje Elektryczne i Teletechniczne (zał. nr 13 do SWZ)
- TOM VIII – Technologia Kuchni (zał. nr 14 do SWZ)
- TOM - Instalacje Sanitarne Wewnętrzne (zał. nr 15 do SWZ)
4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót składająca się z:
- ST-1 – robót budowlanych (zał. nr 16 do SWZ)
- ST-4 – roboty sanitarne - instalacja wentylacji (zał. nr 17 do SWZ)
- ST-5 – instalacja kanalizacyjna (zał. nr 18 do SWZ)
- ST-6 – instalacja wodociągowa (zał. nr 19 do SWZ)
-ST-7 – instalacja grzewcza (zał. nr 20 do SWZ)
- ST-8 – instalacja gazowa (zał. nr 21 do SWZ)
- ST-10 – instalacje elektryczne i teletechniczne (zał. nr 22 do SWZ)
5) Przedmiar robót (jest dokumentem pomocniczym przy wycenie oferty) zał. nr 23 do SWZ.
W przypadku ewentualnych niezgodności pomiędzy ww. dokumentami, wiodącym jest Projekt budowlany.
UWAGA: Powyższa dokumentacja może być wykorzystana tylko do celów udzielenia zamówienia publicznego.
Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia odniósł się do norm. W przypadku gdy Wykonawca zaoferuje wykonanie roboty budowlanej nie zgodnej ze wskazanymi normami wówczas na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

3.9.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-27

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

606 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): A&M DEVELOPMENT Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1251713399

4.3.3.) Ulica: Malczewskiego 16

4.3.4.) Miejscowość: Ząbki

4.3.5.) Kod pocztowy: 05-091

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 5907936,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2022/BZP 00142139/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2023-12-22

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Potrzeba zwiększenia zakresu robót okazała się konieczna dla uzyskania efektu kompletności prowadzonej modernizacji. Ponadto zostały spełnione przesłanki art. 455 ust. 2 ustawy Pzp, a mianowicie łączna wartość zmian jest mniejsza niż progi unijne oraz jednocześnie jest mniejsza od 15% wartości pierwotnej umowy, tj. wartość zmian w kwocie 221 036,77 zł brutto stanowi 3,74 % wartości umowy pierwotnej, której wartość wynosi 5 907 936,00 zł brutto. Równocześnie zakres robót będących przedmiotem aneksu nie prowadzi do zmiany świadczenia na inne oraz nie zmienia jego rodzaju.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zakres zamówienia opisany w dokumentach zamówienia został rozszerzony o roboty budowlane polegające na wykonaniu:
- podłogi z parkietu w wybranych salach;
- zabudów kanałów wentylacyjnych w salach;
- lakierowania ścian w salach lekcyjnych;
- wymiany pomp w kotłowni;
- odbojnic PCV w salach i dodatkowych drzwi dwuskrzydłowych

5.4.6.) Wartość zmiany: 221036,77

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 6128972,77 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Cd. pkt. 5.7.) niniejszego Ogłoszenia - Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania (pełny zakres):
- w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
- w zakresie zatrudnienia przy realizacji zamówienia, w okolicznościach, o których mowa, w art. 96 ustawy, odnoszącym się do aspektów społecznych.
2026-08-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
17.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45111300-1
45111300-1 (Roboty rozbiórkowe) 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45331200-8 (Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych) 45331210-1 (Instalowanie wentylacji) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45410000-4 (Tynkowanie) 45421000-4 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej) 45430000-0 (Pokrywanie podłóg i ścian) 45443000-4 (Roboty elewacyjne)