Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Na świadczenie usług cateringowych w zakresie przygotowywania i dostarczania gotowych posiłków dla dzieci uczęszczających do ZSS im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach na rok szkolny 2026/2027
Numer referencyjny: ZSS.262.1.2026.EW
Zamawiający
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. MATKI TERESY Z KALKUTY W ŻORACH
ul. Boryńska 54
44-240 Żory, Śląskie
NIP: 6511561458
REGON: 276684421
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Szymon Lipka | Żory | REGON: 525825458, NIP: 6381854072 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Szymon Lipka (Żory) | Umowa podpisana | 324 000 PLN | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 59 rozstrzygniętych przetargów (CPV 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków)
Najniższa cena
58 488 PLN
Średnia cena
653 050 PLN
Najwyższa cena
3 453 600 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| BUON CIBO s.c. Chorzów | 3 | 175 617 PLN | 368 253 PLN |
| CATERMED Sp. z o.o. Łódź | 2 | - | - |
| JAGNIĘ NA WINIE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Międzybrodzie Żywieckie | 2 | - | - |
| P.H.IWONA Usługi Cateringowe Iwona Szelągiewicz Sosnowiec | 2 | 265 753 PLN | 265 728 PLN |
| Gastrosfera Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Jaworzno | 2 | 152 320 PLN | 152 320 PLN |
| Catermed Sp. z o.o. Łódź | 1 | 95 932 PLN | 95 932 PLN |
| MAMA FHU s.c. Łukasz Zarychta Marcin Marcela Zbrosławice | 1 | 586 732 PLN | 586 732 PLN |
| Szymon Lipka Żory | 1 | 324 000 PLN | - |
| NAPRZÓD CATERING Sp. z o.o. Łódź | 1 | - | 919 638 PLN |
| PMU MANAGER Zabrze | 1 | 79 607 PLN | 79 607 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Przygotowywanie i dostarczanie posiłków dla podopiecznych placówki VITA BENE przy ul. Ordona 3 w Katowicach
2026-09-03 07:22:42Z
Usługa przygotowania i dostawy posiłków dla Sieć Badawcza Łukasiewicz - Górnośląski Instytut Technologiczny
2026-09-01 08:19:53Z
Świadczenie usług cateringowych polegających na przygotowaniu i dostarczeniu posiłków dla Szkoły Podstawowej nr 31 w Bielsku-Białej
2026-08-28 07:44:52Z
Na świadczenie usług cateringowych w zakresie przygotowywania i dostarczania gotowych posiłków dla dzieci uczęszczających do ZSS im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach na rok szkolny 2026/2027
2026-08-25 09:57:13Z
„Świadczenie usług restauracyjnych (cateringowych), obejmujących przygotowanie, dostarczenie oraz podanie posiłków podczas olimpiady/konkursu
2026-08-09 13:25:59Z
Rozwój świetlicy środowiskowej jako placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w Gminie Łazy. Realizacja usługi cateringowej dla uczestników zajęć świetlicy środowiskowej w Łazach.
2026-08-05 10:33:23Z
Świadczenie usług cateringowych ( drugie półrocze 2025r.) dla dzieci Przedszkola Miejskiego nr 25 w Jaworznie
2026-07-29 11:54:05Z
Świadczenie usług cateringowych ( drugie półrocze 2025r.) dla dzieci Przedszkola Miejskiego nr 25 w Jaworznie
2026-07-29 11:39:36Z
Świadczenie usług cateringowych (drugie półrocze 2026r.) dla dzieci Przedszkola Miejskiego nr 25 w Jaworznie
2026-07-29 11:00:45Z
Świadczenie usług cateringowych ( pierwsze półrocze 2026r.) dla dzieci Przedszkola Miejskiego nr 25 w Jaworznie
2026-07-29 10:31:48Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00302375 z dnia 2026-06-22 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Na świadczenie usług cateringowych w zakresie przygotowywania i dostarczania gotowych posiłków dla dzieci uczęszczających do ZSS im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach na rok szkolny 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. MATKI TERESY Z KALKUTY W ŻORACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276684421
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Boryńska 54
1.5.2.) Miejscowość: Żory
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-240
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32/4343318
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zss.zory.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zsszory.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Na świadczenie usług cateringowych w zakresie przygotowywania i dostarczania gotowych posiłków dla dzieci uczęszczających do ZSS im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach na rok szkolny 2026/2027
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d801823-58e7-41da-b51c-ea93aa5d19fd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00302375
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00082554/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków uczniom szkoły w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://zory.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zory.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W postępowaniu o udzieleniu zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy do elektronicznej obsługi zamówień. Ofertę, oświadczenie, o których mowa w art. 125 ust 1 ustawy PZP należy pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Szczegóły dotyczące komunikacji zostały opisane w SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZSS.262.1.2026.EW
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.5.) Wartość zamówienia: 300000,00 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie usług cateringowych w zakresie przygotowywania i dostarczania gotowych posiłków dla dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach na rok szkolny 2026/2027.
4.2.6.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2026-09-07 do 2027-06-23
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty w oparciu o następujące kryterium: cena - 100 punktów
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie 1 usługę cateringową (usługa żywienia zbiorowego) trwającą nieprzerwanie przez okres co najmniej 6 miesięcy, polegającą na przygotowaniu i dowozie gorących posiłków dla średnio nie mniej niż 100 osób każdego dnia przez minimum 5 dni w tygodniu przez cały okres trwania umowy oraz załączy dowody określające czy ta usługa/usługi została/y wykonana/e należycie.5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień składania, chyba że zamawiający jest w posiadaniu lub ma dostęp do tych podmiotowych środków dowodowych:
1) wykaz dostaw lub usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;
Uwaga: Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw lub usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz dotyczy dostaw lub usług, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Wypełniony formularz ofertowy (zwany dalej ofertą) musi zawierać poniższe załączniki:a. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy pzp o niepodleganiu wykluczeniu
i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego (zgodnie z zał. nr 1 do oferty)
b. Oświadczenie w związku z art. 117 ust. 4 ustawy pzp, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - jeżeli dotyczy (zgodnie z zał. nr 2 do oferty)
c. zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia lub inny dokument potwierdzający ten fakt - jeżeli dotyczy,
d. pełnomocnictwo - jeśli dotyczy.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
5. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w sposób przewidziany przepisami art. 455 ustawy PZPLp. Przyczyna/okoliczności Skutek – zmiana w umowie/aneks
1. Wystąpienie siły wyższej utrudniającej lub uniemożliwiające realizację zamówienia. Przez siłę wyższą rozumie się zdarzenie zewnętrzne, niemożliwe do przewidzenia oraz niemożliwe do zapobieżenia przy zachowaniu należytej staranności, w szczególności: klęski żywiołowe, działania wojenne, akty terroru, długotrwałe przerwy w dostawie energii, epidemie lub decyzje organów administracji publicznej uniemożliwiające lub utrudniające realizację umowy.
Zmiana umowy w szczególności poprzez:
1) Zmianę terminu wykonania umowy lub jej części, lub czasowe zawieszenie wykonania umowy lub jej części,
2) zmianę sposobu wykonywania usług,
3) zmianę zakresu świadczenia wykonawcy
i odpowiadającą jej zmianę wynagrodzenia lub sposobu rozliczenia wynagrodzenia wykonawcy, o ile wzrost wynagrodzenia spowodowany każdą kolejną zmianą nie przekroczy 50 % wartości pierwotnej umowy
2. Zmiana przepisów powszechnie obowiązujących Zmiana umowy w szczególności poprzez:
1) Czasowe zawieszenie wykonywania umowy lub jej części,
2)zmianę sposobu wykonywania dostaw lub usług,
3) zmianę zakresu świadczenia wykonawcy i odpowiadającą jej zmianę wynagrodzenia lub sposobu rozliczenia wynagrodzenia wykonawcy, o ile wzrost wynagrodzenia spowodowany każdą kolejną zmianą nie przekroczy 50% wartości pierwotnej umowy.
3. Wystąpienie okoliczności niezależnych od Zamawiającego, wpływających na organizację pracy szkoły lub możliwość wydawania posiłków, w szczególności awarii technicznych, przerw w dostawie mediów, decyzji właściwych organów, czasowego wyłączenia pomieszczeń szkoły z użytkowania lub innych nadzwyczajnych zdarzeń organizacyjnych.
Zmiana umowy może obejmować w szczególności:
1. czasowe zawieszenie realizacji umowy lub jej części,
2. zmianę godzin dostarczania posiłków,
3. zmianę sposobu realizacji usługi,
4. zmianę zakresu świadczenia wykonawcy oraz odpowiadającą jej zmianę wynagrodzenia.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-01 12:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę wraz z załącznikami tylko w formie elektronicznej (podpisaną jednym z podpisów: kwalifikowanym, zaufanym, osobistym) za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem: https://zory.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-01 12:15
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-30
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 22.06.2026
- Termin składania ofert
- 01.07.2026 10:00
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
07.09.2026 - 23.06.2027