Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 584 351 PLN
Najem samochodów osobowych wraz z usługami towarzyszącymi.
Numer referencyjny: ZP.2510.10.2026
Zamawiający
SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT ELEKTROTECHNIKI
ul. Mieczysława Pożaryskiego 28
04-703 Warszawa, Mazowieckie
NIP: 5250007684
REGON: 387388984
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| GRUPA HURON sp. z.o.o. | Warszawa | 8971895529 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | GRUPA HURON sp. z.o.o. (Warszawa) | Umowa podpisana | 584 351 PLN | 584 351 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 121 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34110000-1 - Samochody osobowe)
Najniższa cena
90 774 PLN
Średnia cena
230 333 PLN
Najwyższa cena
667 350 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| CARSED Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Siedlce | 2 | 132 900 PLN | 132 900 PLN |
| CARSED Sp. z o.o. Siedlce | 2 | - | - |
| GRUPA HURON sp. z o.o. Warszawa | 2 | 241 475 PLN | 482 950 PLN |
| Toyota Sabaj sp. j. Łódź | 2 | 146 899 PLN | 146 899 PLN |
| Plaza Motors Poland Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 586 710 PLN | 586 710 PLN |
| Marvel Sp. z o.o. Łódź | 2 | 90 774 PLN | 90 774 PLN |
| Łódź JTB Sp. z o.o. Łódź | 2 | 253 200 PLN | 253 200 PLN |
| CARSED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Siedlce | 2 | 169 466 PLN | 338 933 PLN |
| "CARRARA" SP. Z O.O. Lublin | 2 | - | - |
| Delik Sp. z o.o. Przeźmierowo | 2 | 163 836 PLN | 163 836 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zakup samochodu służbowego – reprezentacyjnego – do realizacji zadań przez kierownika placówki
2026-08-28 10:46:16Z
Najem długoterminowy 3 samochodów o napędzie elektrycznym
2026-08-27 09:55:23Z
Najem samochodów osobowych wraz z usługami towarzyszącymi.
2026-08-26 10:21:10Z
Zakup i dostawa samochodu do nauki jazdy dla ZSCKR w Radomiu przy ul. Uniwersyteckiej 6
2026-08-25 16:18:01Z
Zakup 7 szt. samochodów osobowych.
2026-08-21 05:57:54Z
Zakup 7 szt. samochodów osobowych.
2026-08-21 05:57:54Z
„DOSTAWA SAMOCHODU Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM NA POTRZEBY CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO II W GRODZISKU MAZOWIECKIM”
2026-08-18 14:33:46Z
Zakup fabrycznie nowego samochodu osobowego typu minivan
2026-08-18 12:43:41Z
Długoterminowy najem samochodów osobowych na potrzeby Centrum Łukasiewicz
2026-08-11 20:56:21Z
Dostawa samochodu osobowego dla Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
2026-08-07 14:48:27Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00320032 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Najem samochodów osobowych wraz z usługami towarzyszącymi.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT ELEKTROTECHNIKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387388984
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mieczysława Pożaryskiego 28
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 04-703
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@iel.lukasiewicz.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/iel-lukasiewicz
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
B+R
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Najem samochodów osobowych wraz z usługami towarzyszącymi.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6409aac5-e23f-4865-8ccb-671ac90a3cf7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320032
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/iel-lukasiewicz3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/iel-lukasiewicz
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: zgodnie z Rozdziałem IV SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.2510.10.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest najem długoterminowy przez okres 36 miesięcy łącznie 6 samochodów osobowych wraz z usługami towarzyszącymi.
2. Zamawiający wymaga dostarczenia następujących pojazdów:
grupa 1: 2 samochodów klasy C wg SAMAR obowiązującej na dzień składania oferty,
grupa 2: 1 samochodu klasy D lub wyższej wg SAMAR obowiązującej na dzień składania oferty,
grupa 3: 2 samochodów klasy C+ lub wyższej wg SAMAR obowiązującej na dzień składania oferty,
grupa 4: 1 samochodu klasy M wg SAMAR, obowiązującej na dzień składania oferty.
3. Szczegółowy opis zamówienia został zawarty w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
50111000-6 - Zarządzanie flotą pojazdów; usługi konserwacyjne i naprawcze
66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
1. Maksymalna liczba pojazdów przewidziana do wynajmu w ramach prawa opcji wynosi 30% zamówienia podstawowego.2. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
3. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją, tj.: miesięczna opłata za najem oraz przekroczenie limitu kilometrów/niewykorzystanie limitu kilometrów, będą identyczne jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy.
4. O zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę składając zlecenie. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako "prawo opcji" jest jednostronnym uprawnieniem, a nie zobowiązaniem zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, a wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia.
5. Każdy z pojazdów w ramach prawa opcji będzie musiał być zgodny z Opisem przedmiotu zamówienia.
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 80
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: przekroczenie limitu kilometrów/niewykorzystanie limitu kilometrów
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: zgodnie z Rozdziałem X SWZ.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
zostały zawarte w Rozdziale XI SWZ.6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ - Projekt umowy.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-10 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: poprzez platformę zakupową Zamawiającego
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-10 10:15
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 02.07.2026
- Termin składania ofert
- 17.07.2026 08:00
- Wartość umowy
- 584 351 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.4
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
36 miesiące