Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 560 880 PLN

Obsługa serwisowa systemu sterowania WindEx CIM 4K

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00205136

Numer referencyjny: BIT-II.3012.5.2026

Zamawiający

Kancelaria Sejmu

ul. Wiejska 4/6/8

00-902 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5260251109

REGON: 001103340

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: kompleksowa obsługa serwisowa systemu sterowania Ex i oprogramowania WindEx CIM 4K funkcjonującego na terenie Kancelarii Sejmu.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
APATOR SA Toruń 8790166896

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 APATOR SA (Toruń) Umowa podpisana 11 685 PLN 560 880 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 41 rozstrzygniętych przetargów (CPV 50711000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych)

Najniższa cena

11 685 PLN

Średnia cena

162 129 PLN

Najwyższa cena

366 520 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
FM Integrated Solutions Sp. z o.o Wrocław 4 - -
Cimolai Technology spa Carmignano di Brenta 1 66 000 PLN 66 000 PLN
CORAL W. Perkowski, J. Perkowski sp.k. Choroszcz 1 31 119 PLN 38 499 PLN
EL-CORP sp. z o.o. Warszawa 1 328 900 PLN 402 700 PLN
ZAKŁAD INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH ANDRZEJ MICHALAK Marki 1 - -
PPW A. Michniewicz Fire Installations - Systemy i Urządzenia Przeciwpożarowe Szczecinek 1 27 060 PLN 34 440 PLN
P.H.U. Gold - Went Edyta Gierałtowska Szczęsne 1 366 520 PLN 366 520 PLN
PUH PARAVENT Paweł Rydzewski Legionowo 1 96 580 PLN -
ZEiS Kamil Zaborowski Białystok 1 232 556 PLN 236 500 PLN
APATOR Spółka Akcyjna Toruń 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Świadczenie usług serwisowych w zakresie urządzeń, sieci i instalacji elektrycznych oraz instalacji piorunochronnej w Oddziale Okręgowym NBP w Białymstoku w latach 2026 – 2028

ZEiS Kamil Zaborowski 232 556 PLN

2026-07-29 08:55:16Z

Wykonanie przeglądu systemów napędu dachu ruchomego, garażu dachu ruchomego, ekranów wielkoformatowych pulpitu sterowań oraz naprężenia lin na PGE Narodowym w Warszawie

Cimolai Technology spa 66 000 PLN

2026-07-23 13:24:13Z

Świadczenie kompleksowej usługi sprzątania pomieszczeń, innych usług wewnątrzszpitalnych, utrzymania w prawidłowym stanie sanitarnym budynków Szpitala Czerniakowskiego sp. z o.o.

FM Integrated Solutions Sp. z o.o -

2026-07-03 11:01:35Z

Świadczenie kompleksowej usługi sprzątania pomieszczeń, innych usług wewnątrzszpitalnych, utrzymania w prawidłowym stanie sanitarnym budynków Szpitala Czerniakowskiego sp. z o.o.

FM Integrated Solutions Sp. z o.o -

2026-07-03 10:44:18Z

Świadczenie kompleksowej usługi sprzątania pomieszczeń, innych usług wewnątrzszpitalnych, utrzymania w prawidłowym stanie sanitarnym budynków Szpitala Czerniakowskiego sp. z o.o.

FM Integrated Solutions Sp. z o.o -

2026-07-03 10:27:13Z

Świadczenie kompleksowej usługi sprzątania pomieszczeń, innych usług wewnątrzszpitalnych, utrzymania w prawidłowym stanie sanitarnym budynków Szpitala Czerniakowskiego sp. z o.o.

FM Integrated Solutions Sp. z o.o -

2026-07-03 10:17:07Z

Obsługa serwisowa systemu sterowania WindEx CIM 4K

APATOR SA 11 685 PLN

2026-07-01 11:43:18Z

Obsługa systemu sterowania WindEx

APATOR Spółka Akcyjna -

2026-06-24 07:30:45Z

Świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu przeglądów technicznych, konserwacji i serwisu budynkowych instalacji i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w budynkach Najwyższej Izby Kontroli

CORAL W. Perkowski, J. Perkowski sp.k. 31 119 PLN

2026-04-14 10:23:56Z

Świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu przeglądów technicznych, konserwacji i serwisu budynkowych instalacji i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w budynkach Najwyższej Izby Kontroli

PPW A. Michniewicz Fire Installations - Systemy i Urządzenia Przeciwpożarowe 27 060 PLN

2026-04-14 10:23:56Z

Cała Polska — 77 przetargów

Min: 11 685 PLN Średnia: 284 208 PLN Max: 1 619 316 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Obsługa serwisowa systemu sterowania WindEx CIM 4K

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Kancelaria Sejmu

1.3.) Oddział zamawiającego: Biuro Inwestycyjno-Techniczne

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001103340

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wiejska 4/6/8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-902

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro-zam@sejm.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://sejm.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Kancelaria Sejmu

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Obsługa Sejmu i jego organów

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Obsługa serwisowa systemu sterowania WindEx CIM 4K

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-050d0059-1d46-48c5-803e-77076e679a88

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00205136

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00140892/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Obsługa serwisowa systemu sterowania WindEx

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-050d0059-1d46-48c5-803e-77076e679a88

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://sejm.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z pkt IX Rozdziału I SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z pkt XXII Rozdziału I SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z pkt XXII Rozdziału I SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BIT-II.3012.5.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: kompleksowa obsługa serwisowa systemu sterowania Ex i oprogramowania WindEx CIM 4K funkcjonującego na terenie Kancelarii Sejmu.

4.2.6.) Główny kod CPV: 50711000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie określa warunku w powyższym zakresie.
4. zdolności technicznej lub zawodowej:
1) w zakresie doświadczenia:
Wykonawca powinien wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał/wykonuje należycie co najmniej dwie umowy na świadczenie usługi polegającej na obsłudze serwisowej systemu Ex i oprogramowania WindEx CIM 4K, o wartości rocznej co najmniej 60 000,00 zł brutto (każdej z umów).
2) w zakresie osób kierowanych do realizacji zamówienia:
Wykonawca do realizacji przedmiotu zamówienia skieruje 3 osoby przeszkolone przez producenta systemu i posiadające minimum dwuletnie doświadczenie w zakresie serwisowania urządzeń systemu Ex oraz oprogramowania WindEx CIM 4K.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane należycie. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie, na potwierdzenie warunku, o którym mowa w pkt III ppkt 2.4.1 Rozdziału I SWZ,
2) wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji przedmiotowego zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi osobami – na potwierdzenie warunku, o którym mowa w pkt III ppkt 2.4.2. Rozdziału I SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714) z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
2) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą dokumentu potwierdzającego, że wykonawca posiada wdrożony system zarządzania bezpieczeństwem informacji w organizacji zgodny z normą ISO/IEC 27001 lub równoważny system zarządzania bezpieczeństwem informacji.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

1. Zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym przez siebie terminie, jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne (zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy Pzp).
2. Zamawiający nie zastosuje ww. wezwania, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
3. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Oferta powinna być sporządzona i wypełniona wg wzoru przygotowanego przez Zamawiającego, zamieszczonego w Rozdziale III SWZ. W przypadku gdy wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez zamawiającego wzoru Formularza oferty, oferta powinna zawierać wszystkie informacje wymagane we wzorze.
2. Zamawiający nie posługuje się interaktywnym formularzem oferty przewidzianym przez Platformę e-Zamówienia i w związku z tym, należy zignorować komunikat pojawiający się przy składaniu oferty w tym zakresie.
3. Wraz z ofertą należy złożyć:
1) oświadczenia: o braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu;
2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w pkt VI - jeżeli dotyczy;
3) oryginał gwarancji/poręczenia, jeżeli wykonawca wnosi wadium w innej formie niż pieniężna (wymagana jest forma elektroniczna wadium);
4) pełnomocnictwa lub dokumenty, z których wynika, że osoba działająca w imieniu wykonawcy/ podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, jest umocowana do jego reprezentowania (odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, innego właściwego rejestru lub inne dokumenty); wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tych dokumentów jeżeli zamawiający może je uzyskać w szczególności za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów;
5) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich wykonawców w postępowaniu; pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp),
b) oświadczenie, z którego będzie wynikało, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy (zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp);
6) przedmiotowy środek dowodowy: certyfikat ISO/IEC 27001 w zakresie wdrożonego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji w organizacji lub dokument w zakresie wdrożenia równoważnego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych złotych).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zgodnie z pkt VIII Rozdziału I SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z pkt 5 Rozdziału IV SWZ (Projektowane postanowienia umowy).

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-04-30 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-04-30 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Termin wykonania zamówienia: od dnia podpisania umowy, ale nie wcześniej niż od dnia 17.05.2026 r., przez okres 48 miesięcy lub do wyczerpania całkowitego wynagrodzenia ryczałtowego brutto
2026-04-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.04.2026
Termin składania ofert
30.04.2026 08:00
Wartość umowy
560 880 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 50711000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych
50711000-2 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych)

Okres realizacji

48 miesiące