Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 475 639 PLN

Świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu przeglądów technicznych, konserwacji i serwisu budynkowych instalacji i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w budynkach Najwyższej Izby Kontroli

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00118143

Numer referencyjny: BAG-BAZ.25.9.2025

Zamawiający

Najwyższa Izba Kontroli

ul. Filtrowa 57

02-056 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5261058627

REGON: 000000052

Opis przedmiotu zamówienia

Część I – świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu przeglądów technicznych, konserwacji i serwisu budynkowych instalacji i urządzeń ochrony przeciwpożarowej, tj.: Systemów Sygnalizacji Pożaru (SSP), instalacji oddymiania klatki schodowej, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, przeciwpożarowego wyłącznika prądu w budynku Podlaskiej Delegatury NIK w Białymstoku

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 70%
Czas reakcji na zgłoszoną awarię 15%
Cena roboczogodziny 15%

Część 2

Cena 70%
Czas reakcji na zgłoszoną awarię 15%
Cena roboczogodziny 15%

Część 3

Cena 70%
Czas reakcji na zgłoszoną awarię 15%
Cena roboczogodziny 15%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
CORAL W. Perkowski, J. Perkowski sp.k. Choroszcz 015726780
PPW A. Michniewicz Fire Installations - Systemy i Urządzenia Przeciwpożarowe Szczecinek 331038348
EL-CORP sp. z o.o. Warszawa 015726780

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 CORAL W. Perkowski, J. Perkowski sp.k. (Choroszcz) Umowa podpisana 31 119 PLN 38 499 PLN
2 PPW A. Michniewicz Fire Installations - Systemy i Urządzenia Przeciwpożarowe (Szczecinek) Umowa podpisana 27 060 PLN 34 440 PLN
3 EL-CORP sp. z o.o. (Warszawa) Umowa podpisana 328 900 PLN 402 700 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 41 rozstrzygniętych przetargów (CPV 50711000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych)

Najniższa cena

11 685 PLN

Średnia cena

162 129 PLN

Najwyższa cena

366 520 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
FM Integrated Solutions Sp. z o.o Wrocław 4 - -
Cimolai Technology spa Carmignano di Brenta 1 66 000 PLN 66 000 PLN
CORAL W. Perkowski, J. Perkowski sp.k. Choroszcz 1 31 119 PLN 38 499 PLN
EL-CORP sp. z o.o. Warszawa 1 328 900 PLN 402 700 PLN
ZAKŁAD INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH ANDRZEJ MICHALAK Marki 1 - -
PPW A. Michniewicz Fire Installations - Systemy i Urządzenia Przeciwpożarowe Szczecinek 1 27 060 PLN 34 440 PLN
P.H.U. Gold - Went Edyta Gierałtowska Szczęsne 1 366 520 PLN 366 520 PLN
PUH PARAVENT Paweł Rydzewski Legionowo 1 96 580 PLN -
ZEiS Kamil Zaborowski Białystok 1 232 556 PLN 236 500 PLN
APATOR Spółka Akcyjna Toruń 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Świadczenie usług serwisowych w zakresie urządzeń, sieci i instalacji elektrycznych oraz instalacji piorunochronnej w Oddziale Okręgowym NBP w Białymstoku w latach 2026 – 2028

ZEiS Kamil Zaborowski 232 556 PLN

2026-07-29 08:55:16Z

Wykonanie przeglądu systemów napędu dachu ruchomego, garażu dachu ruchomego, ekranów wielkoformatowych pulpitu sterowań oraz naprężenia lin na PGE Narodowym w Warszawie

Cimolai Technology spa 66 000 PLN

2026-07-23 13:24:13Z

Świadczenie kompleksowej usługi sprzątania pomieszczeń, innych usług wewnątrzszpitalnych, utrzymania w prawidłowym stanie sanitarnym budynków Szpitala Czerniakowskiego sp. z o.o.

FM Integrated Solutions Sp. z o.o -

2026-07-03 11:01:35Z

Świadczenie kompleksowej usługi sprzątania pomieszczeń, innych usług wewnątrzszpitalnych, utrzymania w prawidłowym stanie sanitarnym budynków Szpitala Czerniakowskiego sp. z o.o.

FM Integrated Solutions Sp. z o.o -

2026-07-03 10:44:18Z

Świadczenie kompleksowej usługi sprzątania pomieszczeń, innych usług wewnątrzszpitalnych, utrzymania w prawidłowym stanie sanitarnym budynków Szpitala Czerniakowskiego sp. z o.o.

FM Integrated Solutions Sp. z o.o -

2026-07-03 10:27:13Z

Świadczenie kompleksowej usługi sprzątania pomieszczeń, innych usług wewnątrzszpitalnych, utrzymania w prawidłowym stanie sanitarnym budynków Szpitala Czerniakowskiego sp. z o.o.

FM Integrated Solutions Sp. z o.o -

2026-07-03 10:17:07Z

Obsługa serwisowa systemu sterowania WindEx CIM 4K

APATOR SA 11 685 PLN

2026-07-01 11:43:18Z

Obsługa systemu sterowania WindEx

APATOR Spółka Akcyjna -

2026-06-24 07:30:45Z

Świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu przeglądów technicznych, konserwacji i serwisu budynkowych instalacji i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w budynkach Najwyższej Izby Kontroli

CORAL W. Perkowski, J. Perkowski sp.k. 31 119 PLN

2026-04-14 10:23:56Z

Świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu przeglądów technicznych, konserwacji i serwisu budynkowych instalacji i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w budynkach Najwyższej Izby Kontroli

PPW A. Michniewicz Fire Installations - Systemy i Urządzenia Przeciwpożarowe 27 060 PLN

2026-04-14 10:23:56Z

Cała Polska — 77 przetargów

Min: 11 685 PLN Średnia: 284 208 PLN Max: 1 619 316 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu przeglądów technicznych, konserwacji i serwisu budynkowych instalacji i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w budynkach Najwyższej Izby Kontroli

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Najwyższa Izba Kontroli

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000000052

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Filtrowa 57

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-056

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: nik.zp@nik.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.nik.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Naczelny organ kontroli państwowej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu przeglądów technicznych, konserwacji i serwisu budynkowych instalacji i urządzeń ochrony przeciwpożarowej w budynkach Najwyższej Izby Kontroli

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3469bbda-5c86-443f-860c-623ca6f8070e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00118143

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-02-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3469bbda-5c86-443f-860c-623ca6f8070e

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3469bbda-5c86-443f-860c-623ca6f8070e

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się elektronicznie przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl
2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/ oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
3. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
Szczegółowe informacje są zawarte w pkt XIII SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: BAG-BAZ.25.9.2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I – świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu przeglądów technicznych, konserwacji i serwisu budynkowych instalacji i urządzeń ochrony przeciwpożarowej, tj.: Systemów Sygnalizacji Pożaru (SSP), instalacji oddymiania klatki schodowej, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, przeciwpożarowego wyłącznika prądu w budynku Podlaskiej Delegatury NIK w Białymstoku

4.2.6.) Główny kod CPV: 50711000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

50712000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji mechanicznych instalacji budynkowych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2028-12-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas reakcji na zgłoszoną awarię

4.3.6.) Waga: 15

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena roboczogodziny

4.3.6.) Waga: 15

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II – świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu przeglądów technicznych, konserwacji i serwisu budynkowych instalacji i urządzeń ochrony przeciwpożarowej, tj.: Systemów Sygnalizacji Pożaru (SSP), instalacji oddymiania klatki schodowej, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, przeciwpożarowego wyłącznika prądu w budynku Zachodniopomorskiej Delegatury NIK w Szczecinie

4.2.6.) Główny kod CPV: 50711000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

50712000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji mechanicznych instalacji budynkowych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2028-12-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas reakcji na zgłoszoną awarię

4.3.6.) Waga: 15

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena roboczogodziny

4.3.6.) Waga: 15

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III – świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu przeglądów technicznych, konserwacji i serwisu budynkowych instalacji i urządzeń ochrony przeciwpożarowej, tj.: Systemów Sygnalizacji Pożaru (SSP), Dźwiękowego Systemu Ostrzegania (DSO), instalacji oddymiania klatki schodowej, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, przeciwpożarowego wyłącznika prądu w budynku „A” Centrali NIK w Warszawie

4.2.6.) Główny kod CPV: 50711000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

50712000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji mechanicznych instalacji budynkowych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2028-12-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 70

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas reakcji na zgłoszoną awarię

4.3.6.) Waga: 15

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena roboczogodziny

4.3.6.) Waga: 15

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. Warunek dotyczący zdolności zawodowej:
[DOŚWIADCZENIE]
Dotyczy każdej Części I-III zamówienia.
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada doświadczenie w postaci należytego wykonania, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również należycie wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednego zamówienia polegającego na świadczeniu usługi przeglądów technicznych i konserwacji Systemu Sygnalizacji Pożaru z monitoringiem pożarowym do Państwowej Straży Pożarnej w budynku użyteczności publicznej przez okres min.
12 miesięcy.
2. Warunek dotyczący zdolności zawodowej:
[OSOBY]
Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 2 osobami (dotyczy każdej Części zamówienia), które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, tj.:
1) co najmniej 1 osobą posiadającą certyfikaty lub inne dokumenty potwierdzające odbycie szkolenia w zakresie instalacji, konserwacji i serwisu centrali sygnalizacji pożaru ESSER IQ8 Control lub rodziny central obejmujących centralę ESSER IQ8 Control – dotyczy Części I zamówienia;
2) co najmniej 1 osobą posiadającą certyfikaty lub inne dokumenty potwierdzające odbycie szkolenia w zakresie instalacji, konserwacji i serwisu centrali sygnalizacji pożaru ANX 95 ELTEK lub rodziny central obejmujących centralę ANX 95 ELTEK - dotyczy Części II zamówienia;
3) co najmniej 1 osobą posiadającą certyfikaty lub inne dokumenty potwierdzające odbycie szkolenia w zakresie instalacji, konserwacji i serwisu systemów sygnalizacji pożaru Simens FS2080 lub rodziny central obejmujących centralę Simens FS2080 oraz centrali dźwiękowego systemu ostrzegawczego MULTIVES – dotyczy Części III zamówienia;
4) co najmniej 1 osobą o specjalności eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci energetycznych do 1kV na stanowisku eksploatacji w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu, posiadającą potwierdzone świadectwem kwalifikacyjnym uprawnienia określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. Nr 89 poz. 828, ze zm.), dalej zwanego: „rozporządzeniem MGPiPS”, lub Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz.U. poz. 1392), dalej zwanego: „rozporządzeniem MKiŚ” – dotyczy każdej z Części I - III zamówienia;
5) co najmniej 1 osobą o specjalności eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci energetycznych do 1kV na stanowisku dozoru w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu, posiadającą potwierdzone świadectwem kwalifikacyjnym uprawnienia określone w rozporządzeniu MGPiPS lub rozporządzeniu MKiŚ – dotyczy każdej z Części I - III zamówienia.
UWAGA:
Zamawiający uzna warunek za spełniony również w przypadku łącznego posiadania przez wskazaną/e osobę/y więcej niż jednego z ww. uprawnień, z zastrzeżeniem, że muszą być zapewnione co najmniej 2 osoby w każdej Części zamówienia.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ
1.1 (jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby,
1.2 (jeżeli dotyczy) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
2. PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE SKŁADANE NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO:
1) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, niezbędnych do wykonania zamówienia (wzór odpowiednio wg Załącznika nr 5.1-5.3 do SWZ), w zależności od Części zamówienia, na którą Wykonawca składa ofertę – dotyczy Części I - III zamówienia;
2) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane (wzór wg Załącznika nr 6 do SWZ) – dotyczy Części I-III zamówienia;
3) dowody określające czy usługi (z pkt 2 powyżej) - zostały wykonane lub są wykonywane należycie – dotyczy Części I-III zamówienia;
Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Przed upływem terminu składania ofert, Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium dla Części III zamówienia w wysokości – 4 000 zł.
W odniesieniu do Części I i II zamówienia Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
2. Wadium może być wniesione w:
2.1 pieniądzu;
2.2 gwarancjach bankowych;
2.3 gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.4 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98).
3. Wadium w formie pieniężnej należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego o numerze 92 1010 1010 0036 7813 9120 0000.
4. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, o którym mowa w pkt 3, przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert).
5. Zamawiający zaleca, aby w przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej, dokument potwierdzający dokonanie przelewu wadium został załączony do oferty.
6. Wadium w formie gwarancji lub poręczenia należy wnieść jako osobny plik (w sposób pozwalający na jego zwrot bez dekompletowania oferty) obok innych plików stanowiących ofertę z uwzględnieniem pkt XVII. 5 SWZ.
7. Z treści gwarancji / poręczenia powinno wynikać:
7.1 nazwa zleceniodawcy (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji / poręczenia (Zamawiającego), gwaranta / poręczyciela (podmiotu udzielającego gwarancji / poręczenia) oraz adresy ich siedzib,
7.2 określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją / poręczeniem,
7.3 kwota gwarancji / poręczenia,
7.4 termin ważności gwarancji/poręczenia, obejmujący cały okres związania ofertą, począwszy od dnia wyznaczonego na dzień składania ofert,
7.5 bezwarunkowe, nieodwoływalne oraz płatne na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta / Poręczyciela do wypłaty Zamawiającemu, maksymalnie w terminie
30 dni od dnia żądania, pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych
w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp
8. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek
o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zostanie odrzucona.
9. Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego przepadku określa ustawa Pzp

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunków dotyczących kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
2. W przypadku, o którym mowa w pkt 1, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (wzór wg załącznika nr 8 do SWZ).
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w sekcji V pkt 5.5, wraz z ofertą, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (każdy podmiot wypełnia i podpisuje odrębny formularz).
Oświadczenie to ma potwierdzać brak podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z tych Wykonawców powyższe wykazuje. Każdy podmiot składa odrębne, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
4. Wymagane jest ustanowienie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Działając na podstawie art. 455 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień Umowy.
Szczegółowy opis warunków dokonania takich zmian znajduje się w par. 15 wzoru umowy (załącznik nr 2 do SWZ).

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-02-27 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Złożenie oferty następuje za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, zakładka „Oferty/wnioski”. Szczegóły dotyczące przygotowania i złożenia oferty zostały określone w pkt XVII SWZ.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-02-27 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-03-28

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, co do których wystąpią okoliczności określone w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514).
2026-02-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
18.02.2026
Termin składania ofert
11.03.2026 08:00
Wartość umowy
475 639 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 50711000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych
50711000-2 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji elektrycznych instalacji budynkowych) 50712000-9 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji mechanicznych instalacji budynkowych) 50712000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji mechanicznych instalacji budynkowych

Okres realizacji

do 2028-12-31