Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
OCHRONA BUDYNKU ORAZ OBSŁUGA SZATNI WSO W KRAKOWIE
Zamawiający
Wojewódzki Szpital Okulistyczny w Krakowie
Kraków, Małopolskie
NIP: 9451845098
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| IMPEL SECURITY SOLUTIONS SP. Z O.O. | WROCŁAW | 7010649527 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | IMPEL SECURITY SOLUTIONS SP. Z O.O. (WROCŁAW) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 88 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79710000-4)
Najniższa cena
149 394 PLN
Średnia cena
731 568 PLN
Najwyższa cena
2 507 681 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Ochrona Mienia Kraków Sp. z o.o. Kraków | 4 | 193 376 PLN | 193 376 PLN |
| Usługowa Spółdzielnia Inwalidów Skawina | 3 | 1 119 067 PLN | 2 238 134 PLN |
| Boss Technical Security Michał Scąber Spółka komandytowa Kraków | 2 | 354 908 PLN | 354 908 PLN |
| Ochrona Mienia Kraków spółka z o.o. Kraków | 2 | 640 193 PLN | 569 517 PLN |
| EKOTRADE sp. z o.o. Warszawa | 2 | 2 000 172 PLN | 2 000 172 PLN |
| "JUWENTUS" AGENCJA OCHRONY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa | 2 | 195 797 PLN | 195 797 PLN |
| Agencja Ochrony MK Sp. z o. o. Warszawa | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Usługowe SED-HUT S. A. Kraków | 2 | 1 277 554 PLN | 1 277 554 PLN |
| Agencja Ochrony Legion Sp. z o.o. w Andrychowie Andrychów | 1 | - | - |
| Boss Technical Security Michał Scąber Kraków | 1 | 156 680 PLN | 156 680 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Świadczenie usług w zakresie dozorowania i ochrony obiektów Sądu Rejonowego w Wieliczce, w tym działanie grup interwencyjnych”
2026-08-31 12:43:18Z
„Zapewnienie usług ochrony obiektu Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie przy ul. Zwierzynieckiej 1”-
2026-08-25 05:40:57Z
OCHRONA BUDYNKU ORAZ OBSŁUGA SZATNI WSO W KRAKOWIE
2026-08-17 07:29:27Z
Usługi w zakresie ochrony osób i mienia w obiekcie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie przy ul. Nowohuckiej 33a
2026-08-10 10:50:49Z
Świadczenie usług ochrony fizycznej osób i mienia oraz całodobowego nadzoru nad urządzeniami systemu monitorowania budynków Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.
2026-08-07 07:04:53Z
Świadczenie usług w zakresie ochrony, dozoru budynków i mienia oraz obsługi portierskiej na rzecz Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie
2026-08-03 09:06:59Z
DFP.271.19.2025.AB - Kompleksowa usługa polegająca na całodobowej ochronie, dozorowaniu i monitorowaniu obiektów, bram wjazdowych i terenów zewnętrznych
2026-07-28 06:51:04Z
Świadczenie usług całodobowej ochrony na parkingach kubaturowych.
2026-07-27 06:56:45Z
Usługi ochrony fizycznej osób, obiektów oraz mienia Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w budynkach na placu Matejki 13, i przy ul. Bronowickiej 117 i 117A, w Krakowie
2026-07-24 10:49:42Z
Ochrona osób i mienia podczas trwania imprez sportowych organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, w 2026 roku. Etap II.
2026-07-23 10:29:58Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00393637 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
OCHRONA BUDYNKU ORAZ OBSŁUGA SZATNI WSO W KRAKOWIE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzki Szpital Okulistyczny w Krakowie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351565061
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: os. Na Wzgórzach 17b
1.4.2.) Miejscowość: Kraków
1.4.3.) Kod pocztowy: 31-723
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wso.krakow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wso.krakow.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-379f88fb-d0a4-11ee-a3b5-e25d731b0da9
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393637
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00212727
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
OCHRONA BUDYNKU ORAZ OBSŁUGA SZATNI WSO W KRAKOWIE
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1)Przedmiotem zamówienia jest całodobowa, bezpośrednia ochrona fizyczna osób i mienia oraz obiektu Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie, os. Na Wzgórzach 17b, a także prowadzenie (ochrona i obsługa) szatni Szpitala. Obiekt Szpitala stanowi 4-kondygnacyjny budynek wraz z piwnicami o powierzchni użytkowej 3500 m² (powierzchnia działki budowlanej -7674 m², powierzchnia zabudowy 1356 m²)
2)Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
- opis przedmiotu zamówienia ( OPZ ) – załącznik nr 4 do SWZ,
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-03-20
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2024-04-01 do 2026-03-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): IMPEL SECURITY SOLUTIONS SP. Z O.O.
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: IMPEL SAFETY SP. Z O.O.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7010649527
4.3.3.) Ulica: SŁONIMSKIEGO 1
4.3.4.) Miejscowość: WROCŁAW
4.3.5.) Kod pocztowy: 50-304
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 568823,52 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00267114/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-03-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
w związku z połączeniem spółek dokonanym na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych przez przeniesienie całego majątku spółki Impel Security Solutions sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (spółka przejmowana) na spółkę FM Integrated Solutions sp. z o.o. (spółka przejmująca)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana firmy Impel Safety sp. z o.o. na firmę FM Integrated Solutions sp. z o.o
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
1. Całkowita wartość umowy wynosi 497.179,86 zł netto, podatek VAT 23%, 611.531,23 zł brutto (słownie: sześćset jedenaście tysięcy pięćset trzydzieści jeden złotych 23/100).
2. Strony ustalają, że wynagrodzenie ryczałtowe będzie płatne za wykonaną usługę,
w miesięcznych ratach tj. dziewięć pierwszych rat w wysokości po 19.269,09 zł netto, podatek VAT
w stawce 23 %, 23.700,98 zł brutto (słownie: dwadzieścia trzy tysiące siedemset złotych 98/100),
pozostałe 15 rat w wysokości po 21.583,87 zł netto, podatek VAT w stawce 23 %, 26.548,16 zł brutto (słownie: dwadzieścia sześć tysięcy pięćset czterdzieści osiem złotych 16/100), w terminie 30 dni,
licząc od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury. Jeżeli termin płatności przypadnie na dzień wolny od pracy, płatność nastąpi w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie płatności.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Całkowita wartość umowy wynosi 497.179,86 zł netto, podatek VAT 23%, 611.531,23 zł brutto (słownie: sześćset jedenaście tysięcy pięćset trzydzieści jeden złotych 23/100).
2. Strony ustalają, że wynagrodzenie ryczałtowe będzie płatne za wykonaną usługę,
w miesięcznych ratach tj. dziewięć pierwszych rat w wysokości po 19.269,09 zł netto, podatek VAT
w stawce 23 %, 23.700,98 zł brutto (słownie: dwadzieścia trzy tysiące siedemset złotych 98/100),
pozostałe 15 rat w wysokości po 21.583,87 zł netto, podatek VAT w stawce 23 %, 26.548,16 zł brutto (słownie: dwadzieścia sześć tysięcy pięćset czterdzieści osiem złotych 16/100), w terminie 30 dni,
licząc od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury. Jeżeli termin płatności przypadnie na dzień wolny od pracy, płatność nastąpi w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie płatności.
5.4.6.) Wartość zmiany: 42707,71
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
1. Całkowita wartość umowy wynosi 498.950,70 zł netto, podatek VAT 23%, 613.709,36 zł brutto
2. Strony ustalają, że wynagrodzenie ryczałtowe będzie płatne za wykonaną usługę,
w miesięcznych ratach tj. dziewięć pierwszych rat w wysokości po 19.269,09 zł netto, podatek VAT
w stawce 23 %, 23.700,98 zł brutto (słownie: dwadzieścia trzy tysiące siedemset złotych 98/100),
kolejne 13 rat w wysokości po 21.583,87 zł netto, podatek VAT w stawce 23 %, 26.548,16 zł brutto (słownie: dwadzieścia sześć tysięcy pięćset czterdzieści osiem złotych 16/100), pozostałe 2 raty
w wysokości po 22.469,29 netto, podatek VAT w stawce 23 %, 27.637,23 zł brutto (słownie: dwadzieścia siedem tysięcy sześćset trzydzieści siedem złotych 23/100), w terminie 30 dni, licząc od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury. Jeżeli termin płatności przypadnie na dzień wol-ny od pracy, płatność nastąpi w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie płatności.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Całkowita wartość umowy wynosi 498.950,70 zł netto, podatek VAT 23%, 613.709,36 zł brutto
2. Strony ustalają, że wynagrodzenie ryczałtowe będzie płatne za wykonaną usługę,
w miesięcznych ratach tj. dziewięć pierwszych rat w wysokości po 19.269,09 zł netto, podatek VAT
w stawce 23 %, 23.700,98 zł brutto (słownie: dwadzieścia trzy tysiące siedemset złotych 98/100),
kolejne 13 rat w wysokości po 21.583,87 zł netto, podatek VAT w stawce 23 %, 26.548,16 zł brutto (słownie: dwadzieścia sześć tysięcy pięćset czterdzieści osiem złotych 16/100), pozostałe 2 raty
w wysokości po 22.469,29 netto, podatek VAT w stawce 23 %, 27.637,23 zł brutto (słownie: dwadzieścia siedem tysięcy sześćset trzydzieści siedem złotych 23/100), w terminie 30 dni, licząc od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury. Jeżeli termin płatności przypadnie na dzień wol-ny od pracy, płatność nastąpi w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie płatności.
5.4.6.) Wartość zmiany: 2178,13
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 613709,36 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 17.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE