Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Ochrona osób i mienia w budynkach II Oddziału ZUS w Warszawie
Zamawiający
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Warszawa, Mazowieckie
NIP: 1132157408
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| MM Service Monitoring Sp. z o.o. | Kruszów | 7282808543 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | MM Service Monitoring Sp. z o.o. (Kruszów) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79710000-4)
Najniższa cena
41 PLN
Średnia cena
751 852 PLN
Najwyższa cena
4 314 055 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Agencja Ochrony Kowalczyk Security Sp. z o.o. Warszawa | 5 | 152 557 PLN | 762 787 PLN |
| Seltik Security Sp. z o. o. Warszawa | 3 | - | - |
| Usługowa Spółdzielnia Uniwersum Warszawa | 3 | 230 418 PLN | 4 838 768 PLN |
| SIGN 4 Security Sp. z o.o. Szczecin | 3 | 768 923 PLN | 2 306 769 PLN |
| Basma Security Sp. z o.o. - Lider Konsorcjum Warszawa | 2 | 950 420 PLN | 961 765 PLN |
| MAXUS Sp. z o.o. Łódź | 2 | 374 665 PLN | 374 665 PLN |
| BASMA SECURITY Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 1 691 543 PLN | 1 691 543 PLN |
| COMPLEX Sp. z o.o. Brzeg | 2 | - | - |
| Seltik Security Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 106 676 PLN | 213 352 PLN |
| MAXUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (MAXUS SP. Z O.O.) Łódź | 2 | 1 146 223 PLN | 1 146 223 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Usługa ochrony budynków i mienia wraz z obsługą portierską w IERiGŻ-PIB
2026-08-31 11:20:30Z
Świadczenie usług całodobowej, fizycznej ochrony obiektów Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej
2026-08-31 10:43:08Z
Świadczenie usługi ochrony osób i mienia oraz obsługi urządzeń ochrony technicznej w obiektach Sądu Rejonowego w Mławie oraz w Wydziale Ksiąg Wieczystych w Żurominie
2026-08-28 07:12:02Z
Ochrona osób i mienia w budynkach II Oddziału ZUS w Warszawie
2026-08-28 06:50:11Z
Usługa ochrony całodobowej wraz z usługą portierską obiektów i mienia Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy im. S. Kaliskiego w Warszawie
2026-08-27 19:25:05Z
Usługa ochrony osób i mienia w budynku BRPD przy ul. Chocimskiej 6 w Warszawie – zamówienie powtórzeniowe.
2026-08-27 09:34:16Z
Ochrona terenu i obiektów IChF PAN i IChO PAN przy ul. Kasprzaka 44/52 w Warszawie
2026-08-26 10:00:26Z
Świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia w Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie
2026-08-25 16:11:34Z
Świadczenie usług całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia oraz usługi całodobowego monitoringu lokalnego systemu alarmowego
2026-08-25 10:27:28Z
Świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia w Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie
2026-08-21 15:49:52Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411387 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Ochrona osób i mienia w budynkach II Oddziału ZUS w Warszawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Zakład Ubezpieczeń Społecznych
1.2.) Oddział zamawiającego: II Oddział w Warszawie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00001775600245
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Podskarbińska 25
1.4.2.) Miejscowość: Warszawa
1.4.3.) Kod pocztowy: 03-829
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.4.7.) Numer telefonu: 0225902813
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ZAP_Warszawa@zus.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b7f1b6b-a061-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411387
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2022/S 246-711231
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Ochrona osób i mienia w budynkach II Oddziału ZUS w Warszawie
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach II Oddziału ZUS w Warszawie.
3.9.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-03-14
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
36 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MM Service Monitoring Sp. z o.o.
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Maxus Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7282808543
4.3.3.) Ulica: Trybunalska 21
4.3.4.) Miejscowość: Kruszów
4.3.5.) Kod pocztowy: 95-080
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 6046110,72 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/S 057-168402
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 5
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku ze zmianą sposobu kontroli nad wykonywaną usługą konieczne było wprowadzenie protokołów kontroli świadczenia usługi ochrony osób i mienia w obiektach II Oddziału ZUS w Warszawie. Zmiana dokonana na podstawie § 15 ust. 1 umowy jako nieistotna w rozumieniu art. 454 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 poz. 793).
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wprowadzony został nowy protokół kontroli świadczenia usługi ochrony (załącznik nr 7 do umowy) oraz w § 5 umowy wykreślony został ust. 9, a dotychczasowy ust. 10 otrzymał brzmienie 9.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana podwykonawcy. Zmiana dokonana na podstawie § 14 ust. 2, 5 i 7 umowy jako nieistotna w rozumieniu art. 454 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 poz. 793).
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Dokonano zmiany podwykonawcy w § 14 Umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana przepisów dotyczących wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę lub wysokości minimalnej stawki godzinowej. Zmiany dokonane na podstawie § 15 ust. 1 i ust. 2 pkt 2 umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmianie uległy postanowienia § 7 ust. 2 umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia oraz § 7 ust. 1 umowy poprzez wprowadzenie załącznika nr 8 - Formularz cenowy (uwzględniający zwaloryzowane wynagrodzenie).
5.4.6.) Wartość zmiany: 977874,97
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana przepisów dotyczących wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę lub wysokości minimalnej stawki godzinowej. Zmiany dokonane na podstawie § 15 ust. 1 i ust. 2 pkt 2 umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmianie uległy postanowienia § 7 ust. 2 umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia oraz § 7 ust. 1 umowy poprzez wprowadzenie załącznika nr 9 - Formularz cenowy (uwzględniający zwaloryzowane wynagrodzenie).
5.4.6.) Wartość zmiany: 317386,72
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana przepisów dotyczących wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę lub wysokości minimalnej stawki godzinowej. Zmiany dokonane na podstawie § 15 ust. 1 i ust. 2 pkt 2 umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmianie uległy postanowienia § 7 ust. 2 umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia oraz § 7 ust. 1 umowy poprzez wprowadzenie załącznika nr 10 - Formularz cenowy (uwzględniający zwaloryzowane wynagrodzenie).
5.4.6.) Wartość zmiany: 44465,37
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 5228881,37 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 28.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.10
- Próg unijny
- Powyżej progów UE