Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Opracowanie dokumentacji projektowej hali sportowej wraz z zapleczem techniczno-sanitarnym, łącznikiem i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Wałdowo Szlacheckie

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00272544

Numer referencyjny: ZP.271.1.14.2026

Zamawiający

GMINA GRUDZIĄDZ

ul. J. Wybickiego 38

86-300 Grudziądz, Kujawsko-pomorskie

NIP: 8762313291

REGON: 871118626

Opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie budowy budynku pełniącego funkcję hali sportowej wraz z zapleczem techniczno-sanitarnym, łącznikiem i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Wałdowo Szlacheckie, na działce nr 92/6 obręb 0024 Wałdowo Szlacheckie, opracowanej w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, ustaleniami określonymi w uzgodnieniach i decyzjach administracyjnych, dotyczących zamierzenia budowlanego oraz wiedzą techniczną. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do pozyskania prawomocnej decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę oraz sprawowania nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej (obowiązkowe uczestnictwo w radach budowy projektanta głównego, obecność projektantów branżowych w zależności od potrzeb), konsultowanie wątpliwości dotyczących projektu w zakresie zastosowanych materiałów (w szczególności wykończeniowych). 4.2 Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) prace przedprojektowe: -złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, - przygotowanie mapy do celów projektowych, 2) wstępne prace projektowe: - opracowanie koncepcji hali sportowej (z polem gry o minimalnej wielkości 20x 40m) wraz z zapleczem techniczno-sanitarnym, łącznikiem i zagospodarowaniem terenu (2 warianty) do akceptacji Zamawiającego, - ustalenie geotechnicznych warunków posadowienia obiektu, obejmujące - odpowiednio do ustalonej kategorii geotechnicznej obiektu oraz warunków gruntowych – opinię geotechniczną, dokumentację badań podłoża gruntowego i projekt geotechniczny lub dokumentację geologiczno-inżynierską, - konsultowanie z Zamawiającym projektu w zakresie zastosowanych materiałów budowlanych, w szczególności wykończeniowych, - sporządzenie opinii technicznej o możliwości dostosowania obiektu jako Miejsca Doraźnego Schronienia, 3) prace projektowe: a) opracowanie projektu budowlanego obejmującego: - projekt zagospodarowania działki lub terenu sporządzony na aktualnej mapie do celów projektowych lub jej kopii, - projekt architektoniczno-budowlany, - projekt techniczny, - opinie, uzgodnienia, pozwolenia i inne dokumenty, o których mowa w art. 33 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo budowlane, b) projekty wykonawcze dla wszystkich branż, w tym projekty przyłączy do sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej, c) wykonanie przedmiaru robót oraz kosztorysu inwestorskiego dla wszystkich branż, d) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót (STWiORB), e) sporządzenie wartości kosztorysowej inwestycji – WKI, f) wykonanie oceny zgodności dokumentacji projektowo - kosztorysowej z zasadą DNSH (ocena DNSH wynika z art. 17 rozporządzenia (UE) nr 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających przeprowadzanie zrównoważonych inwestycji). Kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową należy sporządzić w wersji papierowej w 5 egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej edytowalnej i w formacie PDF na nośniku CD/DVD lub pen-drive). Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w Rozdziale 4 SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Doświadczenie zawodowe personelu - branża architektoniczna 20%
Doświadczenie zawodowe personelu - branża konstrukcyjno-budowlana 20%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
M-K Projekt Dawid Mołdrzyk Krajenka 7671572075

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 M-K Projekt Dawid Mołdrzyk (Krajenka) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Kujawsko-pomorskie — na podstawie 37 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego)

Najniższa cena

19 800 PLN

Średnia cena

156 114 PLN

Najwyższa cena

523 857 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Biuro Projektowe ESPEJA Michał Suchecki Kalisz 4 97 785 PLN 195 570 PLN
Biuro Projektowo-budowlane Dream Project Natalia Budnik-Waleśkiewicz Samociążek 1 34 055 PLN 34 055 PLN
KREATOR Aleksandra Kujawa Zamość 1 71 955 PLN 71 955 PLN
PRACOWNIA PROJEKTOWA ARCHITEKT Jakub Winecki Grodzisko 1 67 035 PLN 67 035 PLN
Transprojekt Gdański Sp. z o.o. Gdańsk 1 523 857 PLN 523 857 PLN
Pracownia Projektowa Pro-Vision Kamil Markuszewski Tuszewo 47A 1 99 630 PLN 99 630 PLN
M-K Projekt Dawid Mołdrzyk Krajenka 1 - -
MS Biuro Projektowe Michał Sroka Gniezno 1 - -
MP PROJEKT Maciej Pospieszny Wronki 1 - -
PNB Projektowanie i Nadzór Budowlany Wiesław Dąbrowski Brodnica 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

„Rozbudowa i przebudowa budynku Urzędu Miasta przy ul. Bojańczyka ze zmianą sposobu użytkowania – dokumentacja” w ramach zadania pn.: „Przebudowa Urzędu Miasta Włocławek”

BBG-PROJEKT Bartłomiej Bąbiński -

2026-08-27 08:19:07Z

Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w celu budowy 5 toalet dostępnych w budynkach PBŚ

Biuro Projektowo-budowlane Dream Project Natalia Budnik-Waleśkiewicz 34 055 PLN

2026-08-20 07:32:26Z

Opracowanie dokumentacji projektowej termomodernizacji, nadbudowy i remontu budynku kotłowni Urzędu Gminy Osielsko

Pracownia Projektowa Pro-Vision Kamil Markuszewski 99 630 PLN

2026-08-12 07:58:44Z

Wykonanie dokumentacji projektowej na rozbiórkę budynku magazynowego i myjni przy ul. Halinowo 2a w Aleksandrowie Kujawskim

Biuro Obsługi Inwestycji Stanisław Serkowski -

2026-08-11 10:03:58Z

Wykonanie dokumentacji projektowej na rozbiórkę budynku magazynowego i myjni przy ul. Halinowo 2a w Aleksandrowie Kujawskim

Biuro Obsługi Inwestycji Stanisław Serkowski 19 800 PLN

2026-08-11 09:43:09Z

Opracowanie dokumentacji projektowej budowy świetlicy wiejskiej na działce nr 74/11 w miejscowości Jarużyn, gm. Osielsko

KREATOR Aleksandra Kujawa 71 955 PLN

2026-08-10 08:59:11Z

Wykonanie aktualizacji projektu budowlanego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: Budowa budynków warsztatowo - garażowego i socjalno - biurowego na terenie OUD w Zbrachlinie

Transprojekt Gdański Sp. z o.o. 523 857 PLN

2026-08-10 05:37:13Z

Wykonanie dokumentacji dla trwałego zabezpieczenia ścian oficyny budynku przy ul. Kopernika 15 w Toruniu, podwórza i muru granicznego – II postępowanie

Kolektyw Maciej Stawarz -

2026-07-27 09:36:02Z

Opracowanie dokumentacji projektowej hali sportowej wraz z zapleczem techniczno-sanitarnym, łącznikiem i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Wałdowo Szlacheckie

M-K Projekt Dawid Mołdrzyk -

2026-07-27 08:53:28Z

Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie – zakup dokumentacji projektowej i technicznej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego

A.DO XXI SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 381 300 PLN

2026-07-16 05:51:35Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 6 380 PLN Średnia: 212 034 PLN Max: 1 089 165 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej hali sportowej wraz z zapleczem techniczno-sanitarnym, łącznikiem i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Wałdowo Szlacheckie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRUDZIĄDZ

1.3.) Oddział zamawiającego: stanowisko ds. zamówień publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118626

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. J. Wybickiego 38

1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@grudziadz.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grudziadz.lo.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej hali sportowej wraz z zapleczem techniczno-sanitarnym, łącznikiem i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Wałdowo Szlacheckie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4d96a647-fcf6-46e0-b87b-81295fea4c64

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272544

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00008904/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Broniewskiego "Orszy" w Wałdowie Szlacheckiego wraz z zapleczem i zagospodarowaniem terenu

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1318660

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1318660

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Informacje dotyczące wyjaśnień
i zmian treści SWZ, zmiany terminu składania i otwarcia ofert, Zamawiający będzie zamieszczał na Platformie w sekcji „Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, przekazywana będzie za pośrednictwem Platformy do konkretnego Wykonawcy.
2. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
- stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s’
- komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
- jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
- zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
- włączona obsługa JavaScript,
- zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format,
- Platforma działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
- Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający informuje, że:
1) Jest administratorem danych osobowych Wykonawcy oraz osób, których dane Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu;
2) dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego
na zadanie pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowej hali sportowej
wraz z zapleczem techniczno-sanitarnym, łącznikiem i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Wałdowo Szlacheckie” prowadzonym w trybie podstawowym;
3) w sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: inspektor@cbi24.pl ;
4) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”;
5) dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność.
6) obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio go dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do danych osobowych Wykonawcy decyzje nie będą podejmowane
w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8) Wykonawca posiada:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych dotyczących Wykonawcy;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, o ile ich zmiana nie skutkuje zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie narusza integralności protokołu oraz jego załączników;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Wykonawca uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.1.14.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej w zakresie budowy budynku pełniącego funkcję hali sportowej wraz z zapleczem techniczno-sanitarnym, łącznikiem i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Wałdowo Szlacheckie, na działce nr 92/6 obręb 0024 Wałdowo Szlacheckie, opracowanej w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, ustaleniami określonymi w uzgodnieniach i decyzjach administracyjnych, dotyczących zamierzenia budowlanego oraz wiedzą techniczną.
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do pozyskania prawomocnej decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę oraz sprawowania nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej (obowiązkowe uczestnictwo w radach budowy projektanta głównego, obecność projektantów branżowych w zależności od potrzeb), konsultowanie wątpliwości dotyczących projektu w zakresie zastosowanych materiałów (w szczególności wykończeniowych).
4.2 Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) prace przedprojektowe:
-złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej,
- przygotowanie mapy do celów projektowych,
2) wstępne prace projektowe:
- opracowanie koncepcji hali sportowej (z polem gry o minimalnej wielkości 20x 40m) wraz z zapleczem techniczno-sanitarnym, łącznikiem i zagospodarowaniem terenu (2 warianty) do akceptacji Zamawiającego,
- ustalenie geotechnicznych warunków posadowienia obiektu, obejmujące - odpowiednio do ustalonej kategorii geotechnicznej obiektu oraz warunków gruntowych – opinię geotechniczną, dokumentację badań podłoża gruntowego i projekt geotechniczny lub dokumentację geologiczno-inżynierską,
- konsultowanie z Zamawiającym projektu w zakresie zastosowanych materiałów budowlanych, w szczególności wykończeniowych,
- sporządzenie opinii technicznej o możliwości dostosowania obiektu jako Miejsca Doraźnego Schronienia,
3) prace projektowe:
a) opracowanie projektu budowlanego obejmującego:
- projekt zagospodarowania działki lub terenu sporządzony na aktualnej mapie do celów projektowych lub jej kopii,
- projekt architektoniczno-budowlany,
- projekt techniczny,
- opinie, uzgodnienia, pozwolenia i inne dokumenty, o których mowa w art. 33 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo budowlane,
b) projekty wykonawcze dla wszystkich branż, w tym projekty przyłączy do sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej,
c) wykonanie przedmiaru robót oraz kosztorysu inwestorskiego dla wszystkich branż,
d) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót (STWiORB),
e) sporządzenie wartości kosztorysowej inwestycji – WKI,
f) wykonanie oceny zgodności dokumentacji projektowo - kosztorysowej z zasadą DNSH (ocena DNSH wynika z art. 17 rozporządzenia (UE) nr 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających przeprowadzanie zrównoważonych inwestycji).

Kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową należy sporządzić w wersji papierowej w 5 egzemplarzach oraz w wersji elektronicznej edytowalnej i w formacie PDF na nośniku CD/DVD lub pen-drive).

Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w Rozdziale 4 SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie zawodowe personelu - branża architektoniczna

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie zawodowe personelu - branża konstrukcyjno-budowlana

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

zdolność techniczna lub zawodowa:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że:
1) Wykonawca winien wykazać, że wykonał należycie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej jedną usługę, która polegała na wykonaniu kompletnej dokumentacji projektowej zrealizowanej w oparciu o Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021r. (Dz. U. z 2021 r, poz. 2454) w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz programu funkcjonalno-użytkowego obejmującej budowę hali sportowej o powierzchni użytkowej min. 1200 m2;
2) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować w okresie wykonywania zamówienia i skierują do jego realizacji:
a) min. jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do projektowania równoważne do wyżej wskazanych.
b) min. jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno–budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do projektowania równoważne do wyżej wskazanych.
c) min. jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do projektowania równoważne do wyżej wskazanych.
d) min. jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych sieci kanalizacyjnych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do projektowania równoważne do wyżej wskazanych.

Osoby skierowane do pełnienia powyższych funkcji winny posiadać doświadczenie w projektowaniu tj. realizacja minimum jednej (1) usługi w zakresie opracowania dokumentacji projektowej budowy hali sportowej o powierzchni użytkowej min. 1200 m2.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz usług wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane, sporządzonego zgodnie z Załącznikiem Nr 7 do SWZ, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów –inne odpowiednie dokumenty – w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 6.1.4. ppkt. 1) SWZ.
2) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami sporządzonego zgodnie z Załącznikiem Nr 8 do SWZ – w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 6.1.4. ppkt 2) SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Projektowane postanowienia umowy stanowią Załącznik Nr 1 do SWZ.
2. Zamawiający przewiduje możliwości wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 454-455 ustawy Pzp oraz Projektowanych postanowień umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-10 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1318660

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-10 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-09

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
3. Zamawiający nie przewiduje wymagań wskazanych w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
4. Zamawiający nie przewiduje zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp.
5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek.
6. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp.
7. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych.
8. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
9. Zamawiający nie wymaga obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp.
10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
11. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej wraz z informacjami, o których mowa w art. 230 ustawy Pzp.
12. Zamawiający nie stawia wymogu lub możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp.
2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.06.2026
Termin składania ofert
16.06.2026 08:00
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego) 71000000-8 (Usługi architektoniczne budowlane inżynieryjne i kontrolne) 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Okres realizacji

6 miesiące