Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 34 055 PLN
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w celu budowy 5 toalet dostępnych w budynkach PBŚ
Numer referencyjny: RZP.243.35.2026
Zamawiający
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Al. prof. S. Kaliskiego 7
85-796 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
NIP: 5540313107
REGON: 000001689
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Biuro Projektowo-budowlane Dream Project Natalia Budnik-Waleśkiewicz | Samociążek | 5542708270 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Biuro Projektowo-budowlane Dream Project Natalia Budnik-Waleśkiewicz (Samociążek) | Umowa podpisana | 34 055 PLN | 34 055 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Kujawsko-pomorskie — na podstawie 37 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego)
Najniższa cena
19 800 PLN
Średnia cena
156 114 PLN
Najwyższa cena
523 857 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Biuro Projektowe ESPEJA Michał Suchecki Kalisz | 4 | 97 785 PLN | 195 570 PLN |
| Biuro Projektowo-budowlane Dream Project Natalia Budnik-Waleśkiewicz Samociążek | 1 | 34 055 PLN | 34 055 PLN |
| KREATOR Aleksandra Kujawa Zamość | 1 | 71 955 PLN | 71 955 PLN |
| PRACOWNIA PROJEKTOWA ARCHITEKT Jakub Winecki Grodzisko | 1 | 67 035 PLN | 67 035 PLN |
| Transprojekt Gdański Sp. z o.o. Gdańsk | 1 | 523 857 PLN | 523 857 PLN |
| Pracownia Projektowa Pro-Vision Kamil Markuszewski Tuszewo 47A | 1 | 99 630 PLN | 99 630 PLN |
| M-K Projekt Dawid Mołdrzyk Krajenka | 1 | - | - |
| MS Biuro Projektowe Michał Sroka Gniezno | 1 | - | - |
| MP PROJEKT Maciej Pospieszny Wronki | 1 | - | - |
| PNB Projektowanie i Nadzór Budowlany Wiesław Dąbrowski Brodnica | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Rozbudowa i przebudowa budynku Urzędu Miasta przy ul. Bojańczyka ze zmianą sposobu użytkowania – dokumentacja” w ramach zadania pn.: „Przebudowa Urzędu Miasta Włocławek”
2026-08-27 08:19:07Z
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w celu budowy 5 toalet dostępnych w budynkach PBŚ
2026-08-20 07:32:26Z
Opracowanie dokumentacji projektowej termomodernizacji, nadbudowy i remontu budynku kotłowni Urzędu Gminy Osielsko
2026-08-12 07:58:44Z
Wykonanie dokumentacji projektowej na rozbiórkę budynku magazynowego i myjni przy ul. Halinowo 2a w Aleksandrowie Kujawskim
2026-08-11 10:03:58Z
Wykonanie dokumentacji projektowej na rozbiórkę budynku magazynowego i myjni przy ul. Halinowo 2a w Aleksandrowie Kujawskim
2026-08-11 09:43:09Z
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy świetlicy wiejskiej na działce nr 74/11 w miejscowości Jarużyn, gm. Osielsko
2026-08-10 08:59:11Z
Wykonanie aktualizacji projektu budowlanego wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania: Budowa budynków warsztatowo - garażowego i socjalno - biurowego na terenie OUD w Zbrachlinie
2026-08-10 05:37:13Z
Wykonanie dokumentacji dla trwałego zabezpieczenia ścian oficyny budynku przy ul. Kopernika 15 w Toruniu, podwórza i muru granicznego – II postępowanie
2026-07-27 09:36:02Z
Opracowanie dokumentacji projektowej hali sportowej wraz z zapleczem techniczno-sanitarnym, łącznikiem i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Wałdowo Szlacheckie
2026-07-27 08:53:28Z
Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie – zakup dokumentacji projektowej i technicznej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego
2026-07-16 05:51:35Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272414 z dnia 2026-06-02 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w celu budowy 5 toalet dostępnych w budynkach PBŚ
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001689
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. prof. S. Kaliskiego 7
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-796
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pbs.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pbs.edu.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w celu budowy 5 toalet dostępnych w budynkach PBŚ
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a9b86568-7b11-466e-a05f-93d66c248c1f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272414
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00118745/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 Usługi projektowania architektonicznego
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13204723.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej wyłącznie za pośrednictwem Platformy pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1320472
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020, poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie, tj.:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
6) szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3,
7) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu
lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
2. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej w
zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej na stronie internetowej.
3. Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia
21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji
w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”:
1) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .docx .xls .xlsx .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf,
2) W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip i .7Z,
3) Wśród formatów powszechnych, a NIE występujących w rozporządzeniu występują: .rar .gif .bmp. numbers .pages. Dokumenty
złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegółowe informacje dot. RODO znajdują się w SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Szczegółowe informacje dot. RODO znajdują się w SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: RZP.243.35.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na opracowaniu wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w celu budowy 5 toalet dostępnych w budynkach Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.
4.2.6.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert: Ocena punktowa oferty będzie dokonana według następującego wzoru:
Ocena oferty = Pc + Pt, gdzie: Pc – liczba punktów w kryterium ceny (waga - 60 pkt.), Pt – liczba punktów w kryterium termin skrócenia wykonania zamówienia (waga - 40 pkt.)
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60,00
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: termin skrócenia wykonania zamówienia
4.3.6.) Waga: 40,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:1) warunek ten będzie spełniony wówczas, gdy Wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował należycie co najmniej jedną (1) usługę polegającą na wykonaniu wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej budowy/przebudowy/rozbudowy budynku użyteczności publicznej o wartości kosztorysowej robót nie mniejszej niż 500 000,00 zł;
2) warunek ten będzie spełniony wówczas, gdy Wykonawca skieruje do realizacji zamówienia w zakresie wykonania dokumentacji projektowej osoby legitymujące się uprawnieniami do projektowania, wydawanymi na podstawie
Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, co najmniej:
a) jedna osoba, która będzie pełniła funkcję projektanta w specjalności konstrukcyjno – budowlanej – projektant posiadający
uprawnienia projektowania bez ograniczeń,
b) jedna osoba, która będzie pełniła funkcję projektanta w specjalności architektonicznej – projektant posiadający
uprawnienia do projektowania bez ograniczeń;
c) jedna osoba, która będzie pełniła funkcję projektanta w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń
elektrycznych i elektroenergetycznych – projektant posiadający uprawnienia do projektowania bez ograniczeń;
d) jedna osoba, która będzie pełniła funkcję projektanta w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń
cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych – projektant posiadający uprawnienia do
projektowania bez ograniczeń.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian przewidzianych w załączniku nr 4 do SWZ – projektowane postanowienia umowy. Wszelkie zmiany umowy, pod rygorem nieważności, mogą być dokonywane na warunkachokreślonych przez przepisy prawa, wyłącznie za zgodą obu Stron, w formie pisemnej, z uwzględnieniem przepisu art. 455 ustawy Pzp.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-12 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1320472
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-12 10:20
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 02.06.2026
- Termin składania ofert
- 12.06.2026 08:00
- Wartość umowy
- 34 055 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.13
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
60 dni