Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 355 470 PLN

„Opracowanie Projektu Planu Ogólnego Gminy dla obszaru Gminy Lubawka”

Rozstrzygnięty Usługi 2025/BZP 00411950

Numer referencyjny: WI.271.3.2025

Zamawiający

GMINA LUBAWKA

pl. Wolności 1

58-420 Lubawka, Dolnośląskie

NIP: 6141001909

REGON: 230821339

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi planowania przestrzennego wraz z usługami towarzyszącymi, ujęte łącznie jako zadanie pn.: „Opracowanie projektu planu ogólnego gminy dla obszaru gminy Lubawka”. Zamówienie jest realizowane w celu opracowania przez Wykonawcę, a następnie przedłożenia Radzie Miejskiej w Lubawce do uchwalenia, po uprzednim przeprowadzeniu przez Wykonawcę procedur wymaganych przepisami prawa, kompletnego i poprawnie sporządzonego projektu aktu planowania przestrzennego w formie planu ogólnego gminy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 marca 2003 r., o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1130, ze zm.). Zamówienia udziela się w związku z nałożeniem na gminę Lubawka, obowiązków wskazanych w przepisach ustawy z dnia 7 lipca 2023 r., o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r.,poz. 1688), w zakresie sporządzenia projektu i uchwalenia planu ogólnego gminy, stanowiącego jedno z podstawowych narzędzi realizacji zadań własnych gminy w zakresie polityki przestrzennej. Obszar objęty sporządzanym projektem planu ogólnego gminy obejmuje całość terenu w granicach administracyjnych gminy miejsko-wiejskiej (kod TERYT: 0207035), o łącznej powierzchni wynoszącej ok. 13809 ha. Całość usług składających się na przedmiot niniejszego zamówienia należy wykonać zgodnie z przepisami prawa powszechnie obowiązującego, w szczególności ustawy z dnia 27 marca 2003 r., o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1030, ze zm.), zwanej dalej „ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym”, oraz jej aktów wykonawczych.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Doświadczenie głównego projektanta 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Green Cities Infrastructure sp. z o.o. Gdańsk 9571135123

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Green Cities Infrastructure sp. z o.o. (Gdańsk) Umowa podpisana 355 470 PLN 355 470 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 21 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego)

Najniższa cena

156 210 PLN

Średnia cena

215 919 PLN

Najwyższa cena

298 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Open the BOX Jakub Jaźwiec Toruń 3 - -
Ekspertis Sp. z o. o. Sp. k Poznań 2 - -
Armageddon Biuro Projektowe Robert Barełkowski Poznań 1 243 417 PLN 243 417 PLN
Smart Community sp. z o.o. Wrocław 1 156 210 PLN 156 210 PLN
Zbigniew Gałuszka Pracownia Projektowo-Usługowa GAMA Oborniki Śląskie 1 166 050 PLN 166 050 PLN
Dolnośląskie Biuro Projektowania Urbanistycznego Sp. z o. o. Wrocław 1 - -
Green Cities Infrastructure sp. z o.o. Gdańsk 1 - -
Pracownia Projektowo-Usługowa MALUGA Bartosz Maluga Wrocław 1 - -
JAGABUDEX-PROJEKT Poznań 1 298 000 PLN 298 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 49 200 PLN Średnia: 162 349 PLN Max: 396 023 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
„Opracowanie Projektu Planu Ogólnego Gminy dla obszaru Gminy Lubawka”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBAWKA

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Inwestycji

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821339

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 1

1.5.2.) Miejscowość: Lubawka

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-420

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lubawka@lubawka.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubawka.eu

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Opracowanie Projektu Planu Ogólnego Gminy dla obszaru Gminy Lubawka”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5f3f1a0a-884f-4b76-bf3b-22618df783f7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00411950

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-09-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lubawka

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/lubawka

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zawarte treści SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zawarte treści SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zawarte treści SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: WI.271.3.2025

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi planowania przestrzennego wraz z usługami towarzyszącymi, ujęte łącznie jako zadanie
pn.: „Opracowanie projektu planu ogólnego gminy dla obszaru gminy Lubawka”. Zamówienie jest realizowane w celu
opracowania przez Wykonawcę, a następnie przedłożenia Radzie Miejskiej w Lubawce do uchwalenia, po uprzednim
przeprowadzeniu przez Wykonawcę procedur wymaganych przepisami prawa, kompletnego i poprawnie sporządzonego
projektu aktu planowania przestrzennego w formie planu ogólnego gminy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 marca
2003 r., o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1130, ze zm.).
Zamówienia udziela się w związku z nałożeniem na gminę Lubawka, obowiązków wskazanych w przepisach ustawy z dnia 7
lipca 2023 r., o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z
2023 r.,poz. 1688), w zakresie sporządzenia projektu i uchwalenia planu ogólnego gminy, stanowiącego jedno z
podstawowych narzędzi realizacji zadań własnych gminy w zakresie polityki przestrzennej.
Obszar objęty sporządzanym projektem planu ogólnego gminy obejmuje całość terenu w granicach administracyjnych
gminy miejsko-wiejskiej (kod TERYT: 0207035), o łącznej powierzchni wynoszącej ok. 13809 ha.
Całość usług składających się na przedmiot niniejszego zamówienia należy wykonać zgodnie z przepisami prawa
powszechnie obowiązującego, w szczególności ustawy z dnia 27 marca 2003 r., o planowaniu i zagospodarowaniu
przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1030, ze zm.), zwanej dalej „ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu
przestrzennym”, oraz jej aktów wykonawczych.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71222100-1 - Usługi kartograficzne w zakresie obszarów miejskich

71222200-2 - Usługi kartograficzne w zakresie obszarów wiejskich

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-05-26

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie głównego projektanta

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zawarte w treści SWZ

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zawarte w treści SWZ

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zawarte w treści SWZ

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zawarte w treści SWZ

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Zawarte w treści SWZ

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Zawarte w treści SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-09-16 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/lubawka

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-09-16 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2025-10-16

2025-09-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
08.09.2025
Termin składania ofert
16.09.2025 10:00
Wartość umowy
355 470 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
71410000-5 (Usługi planowania przestrzennego) 71222100-1 (Usługi kartograficzne w zakresie obszarów miejskich) 71222200-2 (Usługi kartograficzne w zakresie obszarów wiejskich) 71222100-1 - Usługi kartograficzne w zakresie obszarów miejskich 71222200-2 - Usługi kartograficzne w zakresie obszarów wiejskich

Okres realizacji

do 2026-05-26