Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 881 910 PLN

Opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wraz z programem funkcjonalno-użytkowym dla połączenia pieszo–rowerowego ul. Żabiniec z al. 29 Listopada w Krakowie (powtórzone)

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00347090

Numer referencyjny: ZP.262.2.18.2026

Zamawiający

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Reymonta 20

30-059 Kraków, Małopolskie

NIP: 6762530337

REGON: 367252869

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wraz z programem funkcjonalno-użytkowym (zwanym dalej PFU) dla połączenia pieszo-rowerowego ul. Żabiniec z al. 29 Listopada w Krakowie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na sześć etapów: 2.1. Etap I (zamówienie podstawowe) – wykonanie i przekazanie wielowariantowej koncepcji wraz z analizą porównawczą dla wszystkich wariantów koncepcji, po uwzględnieniu uwag i korekt, ze wskazaniem Wariantu rekomendowanego, 2.2. Etap II (zamówienie podstawowe) – opracowanie i przekazanie wielobranżowej koncepcji wraz z zestawieniem kosztów, i wizualizacjami dla Wariantu wynikowego, 2.3. Etap III (zamówienie podstawowe) – opracowanie i przekazanie PFU dla Wariantu wynikowego z uwzględnieniem wszystkich branż, 2.4. Etap IV (zamówienie objęte prawem opcji I) - opracowanie inwentaryzacji, pomiarów i badań w obszarze, na którym obecnie funkcjonuje ROD „KOLEJARZ”, 2.5. Etap V (zamówienia objęte prawem opcji II) - uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia w zakresie przebudowy magistrali wodociągowej, 2.6. Etap VI (zamówienie objęte prawem opcji III) - udzielanie odpowiedzi na pytania oferentów w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ, w tym m.in. w PPU, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ oraz w Opisie Przedmiotu Zamówienia (zwanym dalej OPZ) z załącznikami, stanowiącym załącznik do PPU. 4. Przedmiot zamówienia objęty jest gwarancją jakości i rękojmią na zasadach określonych w §10 PPU.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Wydłużenie podstawowego okresu gwarancji jakości i rękojmi 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Green Cities Infrastructure Sp. z o.o. Gdańsk 9571135123

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Green Cities Infrastructure Sp. z o.o. (Gdańsk) Umowa podpisana 749 624 PLN 881 910 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 12 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)

Najniższa cena

166 050 PLN

Średnia cena

473 275 PLN

Najwyższa cena

749 624 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Primex mgr inż Marek Łyszczarz Częstochowa 1 - -
ZESPÓŁ PROJEKTOWY AMD EWA LASOŃPIECHOTA Jaworzno 1 - -
Zabezpieczenie Ruchu Drogowego Sp. z o.o. Kraków 1 504 150 PLN 504 150 PLN
PM Architekci Marta Badeńska Nowy Sącz 1 166 050 PLN 166 050 PLN
ekovert Łukasz Szkudlarek Wrocław 1 - -
Green Cities Infrastructure Sp. z o.o. Gdańsk 1 749 624 PLN 881 910 PLN
Zespół Projektowy AMED Ewa Lasoń-Piechota Jaworzno 1 - -
PROBADEX-KRAKÓW Sp. z o. o. Sp. k. Niepołomice 1 - -
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA AKCYJNA Nowy Sącz 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej oraz technicznej dla zadania pn. „Budowa zaplecza logistycznego na potrzeby zarządzania kryzysowego w województwie małopolskim”

Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Primex mgr inż Marek Łyszczarz -

2026-09-02 14:16:34Z

Opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wraz z programem funkcjonalno-użytkowym dla połączenia pieszo–rowerowego ul. Żabiniec z al. 29 Listopada w Krakowie (powtórzone)

Green Cities Infrastructure Sp. z o.o. 749 624 PLN

2026-08-31 10:13:59Z

Opracowanie projektów oraz wykonanie czasowej organizacji ruchu na czas trwania imprez sportowych organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie w 2026 roku - etap 2.

Zabezpieczenie Ruchu Drogowego Sp. z o.o. 504 150 PLN

2026-07-31 09:11:24Z

Dokumentacja projektowa przebudowy drogi Librantowa – Klimkówka – Ubiad polegająca na budowie chodnika na odcinku 1900 mb

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA AKCYJNA -

2026-07-13 10:06:52Z

BZP.271.35.2026 Opracowanie dokumentacji projektowej (...) w ramach zamierzenia inwestycyjnego pn. „Budowa windy w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Królowej Jadwigi 29 – dokumentacja”

PM Architekci Marta Badeńska 166 050 PLN

2026-05-28 07:13:21Z

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu wraz z Jednostką Ratowniczo - Gaśniczą”

ZESPÓŁ PROJEKTOWY AMD EWA LASOŃPIECHOTA -

2026-04-27 10:43:30Z

Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji dla pierwszego etapu wariantu “Studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie”

ekovert Łukasz Szkudlarek -

2026-03-27 13:00:10Z

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim dla budowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach wraz z JRG

Zespół Projektowy AMED Ewa Lasoń-Piechota -

2026-03-02 08:07:01Z

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego dla JRG Nowy Sącz i Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.

PROBADEX-KRAKÓW Sp. z o. o. Sp. k. -

2026-03-02 07:35:49Z

Cała Polska — 141 przetargów

Min: 5 843 PLN Średnia: 270 633 PLN Max: 2 380 989 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wraz z programem
funkcjonalno-użytkowym dla połączenia pieszo–rowerowego
ul. Żabiniec z al. 29 Listopada w Krakowie (powtórzone)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367252869

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Reymonta 20

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-059

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zim.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zim.krakow.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wraz z programem
funkcjonalno-użytkowym dla połączenia pieszo–rowerowego
ul. Żabiniec z al. 29 Listopada w Krakowie (powtórzone)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9aa179a1-39f1-4466-877f-060d9b5bff9e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347090

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044403/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wraz z PFU dla przedłużenia ul. Żabiniec z zapewnieniem połączenia pieszo – rowerowego z al. 29 Listopada

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zimkrakow.ezamawiajacy.pl/pn/zimkrakow/demand/notice/publicpzp/current/list?USER_MENU_HOVER=publicpzpCurrentNoticePublicList

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zimkrakow.ezamawiajacy.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod następującym adresem https://zimkrakow.ezamawiajacy.pl .
2. Szczegółowe informacje w zakresie wymagań technicznych i organizacyjnych dotyczących korespondencji elektronicznej zostały określone w sekcji VIII SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacje dotyczące RODO zostały opisane w sekcji XXIII SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Informacje dotyczące RODO zostały opisane w sekcji XXIII SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.262.2.18.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji wraz z programem funkcjonalno-użytkowym (zwanym dalej PFU) dla połączenia pieszo-rowerowego ul. Żabiniec z al. 29 Listopada w Krakowie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu.
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na sześć etapów:
2.1. Etap I (zamówienie podstawowe) – wykonanie i przekazanie wielowariantowej koncepcji wraz z analizą porównawczą dla wszystkich wariantów koncepcji, po uwzględnieniu uwag i korekt, ze wskazaniem Wariantu rekomendowanego,
2.2. Etap II (zamówienie podstawowe) – opracowanie i przekazanie wielobranżowej koncepcji wraz z zestawieniem kosztów, i wizualizacjami dla Wariantu wynikowego,
2.3. Etap III (zamówienie podstawowe) – opracowanie i przekazanie PFU dla Wariantu wynikowego z uwzględnieniem wszystkich branż,
2.4. Etap IV (zamówienie objęte prawem opcji I) - opracowanie inwentaryzacji, pomiarów i badań w obszarze, na którym obecnie funkcjonuje ROD „KOLEJARZ”,
2.5. Etap V (zamówienia objęte prawem opcji II) - uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia w zakresie przebudowy magistrali wodociągowej,
2.6. Etap VI (zamówienie objęte prawem opcji III) - udzielanie odpowiedzi na pytania oferentów w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ, w tym m.in. w PPU, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ oraz w Opisie Przedmiotu Zamówienia (zwanym dalej OPZ) z załącznikami, stanowiącym załącznik do PPU.
4. Przedmiot zamówienia objęty jest gwarancją jakości i rękojmią na zasadach określonych w §10 PPU.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

1. Przedmiotem opcji jest:
1.1. Etap IV (zamówienie objęte prawem opcji I) - opracowanie inwentaryzacji, pomiarów i badań w obszarze, na którym obecnie funkcjonuje ROD „KOLEJARZ”,
1.2. Etap V (zamówienia objęte prawem opcji II) - uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia w zakresie przebudowy magistrali wodociągowej,
1.3. Etap VI (zamówienie objęte prawem opcji III) - udzielanie odpowiedzi na pytania oferentów w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.
2. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji zarówno w odniesieniu do Etapu IV, V, jak i Etapu VI na warunkach określonych w §1 ust. 14 Projektowanych Postanowień Umowy (zwanych dalej PPU).
3. Termin realizacji zamówienia w ramach opcji:
3.1. Etap IV (zamówienie objęte prawem opcji I) - w terminie do 2 miesięcy licząc od dnia zawiadomienia przez Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji,
3.2. Etap V (zamówienie objęte prawem opcji II) - w terminie do 6 miesięcy licząc od dnia zawiadomienia przez Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji,
3.3. Etap VI (zamówienie objęte prawem opcji III) - w terminie 24 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy.
4. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zostały określone w PPU oraz w OPZ.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp, zgodnych z jego przedmiotem stanowiących powtórzenie podobnego przedmiotu zamówienia do kwoty 243902,44 zł netto. Zamawiający przewiduje w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego ewentualne zawarcie umów na podobne usługi, polegające na wykonaniu dodatkowych opracowań w szczególności: analiz, opracowań technicznych, badań lub wariantów itp., związanych z podstawowym zakresem zamówienia. Ustalenie wynagrodzenia Wykonawcy na te usługi nastąpi po wcześniejszych negocjacjach z Wykonawcą.

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium:
1.1. Cena (C) (za wykonanie zamówienia podstawowego (Etapu I, Etap II, Etap III))– waga 60% (60 pkt);
1.2. Wydłużenie podstawowego okresu gwarancji jakości i rękojmi (G) - waga 40% (40 pkt).
2. Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów oceny ofert zostały określone w sekcji XVIII SWZ.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Wydłużenie podstawowego okresu gwarancji jakości i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej.
2. Zamawiający uzna warunki w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej za spełnione, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
2.1. w okresie ostatnich 10 lat, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, licząc wstecz od dnia upływu terminu składania ofert, zrealizował minimum jedno zamówienie na prace polegające na wykonaniu Projektu budowlanego i/lub koncepcji dotyczącej:
2.1.1. budowy i/lub przebudowy i/lub rozbudowy mostu i/lub wiaduktu i/lub tunelu o długości minimum 15 m, na terenie kolejowym w obszarze czynnej linii kolejowej;
i
2.1.2. budowy i/lub przebudowy i/lub rozbudowy ulicy o klasie min. D i kategorii minimum gminnej oraz długości minimum 100 m;
2.2. dysponuje osobami zdolnymi do wykonania przedmiotowego zamówienia w szczególności co najmniej:
2.2.1. osobą, która będzie pełnić w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia funkcję Koordynatora, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń lub równoważne oraz będącą czynnym członkiem Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego;
i
2.2.2. osobą, która będzie specjalistą w zakresie projektowania obiektów mostowych, posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej mostowej bez ograniczeń lub równoważne oraz będącą czynnym członkiem Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego.
3. Uwagi oraz szczegółowe informacje do warunków udziału w postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego zostały wskazane w sekcji XIV SWZ.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający nie wymaga od Wykonawców przedłożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Ocena potwierdzania spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie oświadczenia lub oświadczeń/Zobowiązania o których mowa w pkt 2 sekcji XVI SWZ.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty:
1.1.Formularz oferty – poprzez zamieszczenie na Platformie wypełnionego i podpisanego załącznika nr 2 do SWZ, sporządzonego wg wzoru udostępnionego przez Zamawiającego. W przypadku złożenia oferty na innym formularzu niż załącznik nr 2 do SWZ, powinien on zawierać wszystkie wymagane informacje określone w tym załączniku. Formularz oferty nie podlega uzupełnieniu.
1.2.Oświadczenie/Oświadczenia, o którym/-ch mowa w sekcji XVI pkt 2 SWZ, tj.:
1.2.1. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, podpisane odpowiednio przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ;
1.2.2. Jeżeli dotyczy, w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te winny potwierdzać brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (art. 125 ust. 4 ustawy Pzp), według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ;
1.2.3. Jeżeli dotyczy, w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ;
1. 2.4. Jeżeli dotyczy, w przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby na podstawie w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp:
a) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby (art. 125 ust. 5 ustawy Pzp), według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ;
b) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (zaleca się skorzystanie z wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
1.3. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru – w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, o ile wskaże w Formularzu oferty dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych.
1.4. Jeżeli dotyczy – Pełnomocnictwo – do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu albo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy, jeżeli osoba reprezentująca Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia nie jest wskazana jako upoważniona do jego reprezentacji we właściwym rejestrze lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
1.5. Jeżeli dotyczy, w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej) – Pełnomocnictwo – do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. członkowie konsorcjum, wspólnicy spółki cywilnej). W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia warunki udziału w postępowaniu wskazane w sekcji V.5.4) pkt 2.1.1. i 2.1.2. oraz pkt 2.2.1. i 2.2.2. niniejszego ogłoszenia, mogą spełniać łącznie.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp (z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ), z którego będzie wynikało, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
4. Sposób złożenia oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia został opisany w sekcji 5.11.) niniejszego ogłoszenia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Projektowane postanowienia umowy (PPU) w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej
umowy, zostały określone w załączniku nr 1 do SWZ.
2. Zmiany Projektowanych postanowień umowy (PPU) zostały określone w załączniku nr 1 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-30 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: 1. Ofertę należy złożyć na Platformie pod adresem https://zimkrakow.ezamawiajacy.pl poprzez wybranie kafelka „FORMULARZ OFERTY/WNIOSKU” lub wybrać sekcję „Przygotowanie oferty”. 2. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-30 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-28

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

I. Informacje uzupełniające do podstaw wykluczenia:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1.1. nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp.
1.2. nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz.U.2025 poz. 514 ze zm.).
2. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp.
3. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp.
II. Pozostałe informacje:
1. Termin wykonania zamówienia dla poszczególnych etapów realizacji zamówienia:
1.1. Etap I (zamówienie podstawowe) - w terminie do 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy,
1.2. Etap II (zamówienie podstawowe) - w terminie do 5 miesięcy od dnia odbioru Etapu I,
1.3. Etap III (zamówienie podstawowe) - w terminie do 2 miesięcy od odbioru Etapu II,
1.4. Etap IV (zamówienie objęte prawem opcji I) - w terminie do 2 miesięcy licząc od dnia zawiadomienia przez Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji,
1.5. Etap V (zamówienie objęte prawem opcji II) - w terminie do 6 miesięcy licząc od dnia zawiadomienia przez Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji,
1.6.Etap VI (zamówienie objęte prawem opcji III) - w terminie 24 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy.
2. Szczegółowe informacje dotyczące terminów wykonania zamówienia zostały określone w PPU, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ.
3. Kryterium „Cena” będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto za wykonanie zamówienia podstawowego (Etapu I, Etapu II, Etapu III) podanej przez Wykonawcę w Formularzu oferty.
4. Przed zawarciem umowy Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny podanej w ofercie za zamówienie podstawowe (Etap I, Etap II, Etap III). Szczegółowy opis wymogów związanych z zabezpieczeniem należytego wykonania umowy określa w sekcji XX. SWZ oraz w § 15 PPU.
5. Formalności przed zawarciem umowy – Wybrany Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu:
5.1. dowodu wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy zgodnie z sekcją XX SWZ (w przypadku wnoszenia zabezpieczenia w innej formie niż pieniądz, zalecane jest wyprzedzające przedłożenie przez Wykonawcę projektu dokumentu zabezpieczenia w celu uzyskania akceptacji jego treści dotyczącej zgodności z SWZ i PPU);
5.2. kopii uprawnień, osób skierowanych do realizacji zamówienia (Koordynatora i specjalisty w zakresie projektowania obiektów mostowych), o których mowa w sekcji XIV pkt 2.2.1. - 2.2.2. SWZ oraz w § 5 ust. 1 i 4 pkt 1) PPU wraz z aktualnymi zaświadczeniami o przynależności do Okręgowej Izby Samorządu Zawodowego - podpisanych kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
5.3. zgodnie z § 5 ust. 6 PPU, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu do 10 dni licząc od dnia zawarcia umowy wykaz osób, o których mowa w sekcji XIV pkt 2.2.1. - 2.2.2. SWZ oraz w § 5 ust. 4 pkt 2)-6) PPU. Do wykazu osób należy dołączyć dokumenty potwierdzające posiadanie odpowiednich uprawnień/kwalifikacji/wykształcenia dla osób o których mowa w § 5 ust. 4 pkt 2)-6), zgodnie z wymaganymi określonymi dla tych osób.
6. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zostały określone w SWZ, dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
16.07.2026
Termin składania ofert
30.07.2026 08:00
Wartość umowy
881 910 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71240000-2 (Usługi architektoniczne inżynieryjne i planowania)

Okres realizacji

24 miesiące